Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Cro do Bratysławy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 15.07.2013 13:57

Mosqito napisał(a):
MRK napisał(a):Czołem Mosqito
Do Bratysławy wychodzi mi z Cro jakieś 650km, a że nie byłem jeszcze na Węgrzech i ichniejszego gulaszu nie jadłem...to chodzi mi właśnie po głowie ta droga. Na spokojnie, bez pośpiechu.


Dobra to jak chcesz jechać przez Węgry (ja tamtędy tnę 2x w roku) to proponuję albo:
1. Zjechać z A4 na węźle Cakovec - dalej na przejście w Mursko Sredisce - drogą nr 109 przez centrum Lendavy - dalej przez Dolga Vas - na przejście w Redics - i dalej DK86 aż do M1 gdzie w lewo kierunek Wiedeń (Becs) i za kilka kilometrów w prawo na M15 kierunek Bratysława
2. Zjechać z A4 na stare przejście z Węgrami 2 km przed granicą w Gorican (żeby nie płacić winiety za te kilka kilometrów autostrady M7) i dalej drogą krajową nr 7 do Nagykanizsa i w lewo w DK74 do Vasvar dalej w prawo DK8 do Kam - w lewo DK87 do Szombathely - i dalej DK86 tak jak w punkcie 1

W obu przypadkach przy drodze mnóstwo Etterem gdzie zjesz gulasz.



Obydwie opcje wiążą się z winietkami, prawda? Spoko.

To jeszcze mi napisz, jak jest po węgierski gulasz :lol:
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 15.07.2013 14:38

No właśnie obie Ci opisałem tak żeby były za darmochę !!!!
Dopiero na Słowacji kupisz winietkę.

Gulasz po węgierski to chyba gyulasz (czytaj dziulasz). :D :D :D
Ale tam praktycznie w każdej knajpie masz menu w kilku językach.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 15.07.2013 15:16

Mosqito napisał(a):No właśnie obie Ci opisałem tak żeby były za darmochę !!!!


No co tak krzyczysz?:)

A te odcinki M1 i M15 nie wymagają winiet?
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 15.07.2013 15:22

MRK napisał(a):A te odcinki M1 i M15 nie wymagają winiet?


Jak pyta Al Bundy to ok. :wink: :mrgreen:
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 15.07.2013 15:26

bzyq74 napisał(a):
MRK napisał(a):A te odcinki M1 i M15 nie wymagają winiet?


Jak pyta Al Bundy to ok. :wink: :mrgreen:



Te te... M15 to expresówka, obczaiłem, ale M1 już chyba nie... Nie jeżdżę przez Węgry, więc nic nie wiem.



EDIT: Dobra, znalazłem, nie było tematu:)
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 15.07.2013 15:29

M1 na tym odcinku za darmo -> http://goo.gl/maps/aNBMT
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 15.07.2013 15:40

MRK napisał(a):No co tak krzyczysz?:)


Adzieżbymśmiał ? :D

W sumie to słowacką winietkę też można odpuścić zjeżdżając zjazdem Rajka z M15 i wjeżdżając starą DK2 do Bratysławy ale z góry założyłem że dalej do PL będziesz chciał jechać autostradą....

PS Nastaw się psychicznie że tam w każdej mijanej miejscowości jest ograniczenie do 30km/h i 40km/h :D :D
PS2 A nie wolałbyś zamiast Bratysławy zahaczyć o Czeski Krumlov. IMO nie ma w ogóle porównania
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 15.07.2013 15:58

bzyq74 napisał(a):M1 na tym odcinku za darmo -> http://goo.gl/maps/aNBMT


Tak tak, już wszystko obczaiłem na stronie madziarskich autostrad.

Mosqito napisał(a):Adzieżbymśmiał ? :D


:mrgreen:

Mosqito napisał(a):W sumie to słowacką winietkę też można odpuścić zjeżdżając zjazdem Rajka z M15 i wjeżdżając starą DK2 do Bratysławy ale z góry założyłem że dalej do PL będziesz chciał jechać autostradą....


Dokładnie taki był plan.

Mosqito napisał(a):PS Nastaw się psychicznie że tam w każdej mijanej miejscowości jest ograniczenie do 30km/h i 40km/h :D :D


Cudownie....:)

Mosqito napisał(a):PS2 A nie wolałbyś zamiast Bratysławy zahaczyć o Czeski Krumlov. IMO nie ma w ogóle porównania


Wolał, nie wolał... Żonaty jestem. Ja nie mogę woleć:). A poważniej...kolejna alternatywa. Krumlow w planach od dawna, więc zastanowię się w sumie nad tym rozwiązaniem.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 15.07.2013 16:10

Pokaż szacownej małżonce zdjęcia z tego wątku: pierwsza-taka-wyprawa-chorwacja-2011-brela-t35795.html
A jak się namyślisz to daj znać - dam Ci namiary na pensjonat z zajebistym widokiem na zamek i przystępną ceną oraz na fajną miejscówkę na kolację.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 15.07.2013 17:20

Mosqito napisał(a):Pokaż szacownej małżonce zdjęcia z tego wątku: pierwsza-taka-wyprawa-chorwacja-2011-brela-t35795.html
A jak się namyślisz to daj znać - dam Ci namiary na pensjonat z zajebistym widokiem na zamek i przystępną ceną oraz na fajną miejscówkę na kolację.



Dzięki. W razie czego, odezwę się:).
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone