Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Ciovo do Makarskiej - czas przejazdu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013
Z Ciovo do Makarskiej - czas przejazdu

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 26.02.2013 12:16

Możecie mi podpowiedzieć w jakim mniej więcej czasie przejadę (sierpień) samochodem z Ciovo do Makarskiej?
zdaję sobie sprawę, że mogę trafić na niesprzyjające przeszkody np w postaci korków na moście w Trogirze itp w kolejnych miejscach, ale powiedzmy, że wyjadę rano 7:00 ....
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 26.02.2013 15:34

Hej.
Jechałem z mostu w Trogirze w kierunku Makarskiej ale w Omiśu skręciłęm w góry (wyjazd z nabrzeża obok centrum Trogiru o 6:30), ale z powrotem było rano z Dubrovnika a potem z Podgory do Trogiru (popołudnie bo jeszcze SPlit zwiedzaliśmy) i znowu na most.

Czasy są jednak różne, wiele czynników o tym zdecyduje.
Najgorzej będzie w weekend. Różne są zdania na temat jazdy w czasie największego upału.

Jest do przejechania ok. 80km (tak do Baśkiej Vody).
Ale że po drodze jest wiele bardzo popularnych miejscowości, świateł, skrzyżowań i zakrętów oraz ograniczeń prędkości (spory odcinek to tereny zabudowane), więc średnio bym założył, ze zajmie to jakieś 2,5 godz.
Pytanie z jakiego punktu Ciovo, bo to tez ma pewne znaczenie.
Rano? Ale jak rano?
Najlepiej byłoby ruszyć o 5-6 rano. Wtedy jedynie w Splicie będzie ruch (w dniu roboczym).
Jadranka jeszcze pustawa poza lokalnym ruchem w mijanych miejscowościach.
P.S. Zakładam, że nie szalejesz na granicy prawa i że Cię nie złapią za znaczne przekroczenie prędkości... :lol: :wink:
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 26.02.2013 15:45

Wstępnie podałem w poście godz. 7:00
2,5h powiadasz, tak liczyłem ... hmm ... chciałem się wybrać któregoś dnia ze Slatine na Sv. Jure, i zastanawiam się, czy dam radę o w miarę wczesnej godzinie pojawić się na starcie w Biokovo,
wygląda na to że nie bardzo, nie będę wstawał w środku w nocy tylko po to żeby być o rozsądnej godzinie na miejscu, trudno, będę musiał się zmierzyć z wjazdem na Jure w godzinach bardziej przedpołudniowych :)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 26.02.2013 15:54

Te 2,5 h to jest z bezpieczną rezerwą na wypadek zawalidróg czy ruchu wahadłowego.
Ja bym się nie zastanawiał i ciągnął na Sv. Jure a resztę pozostawił na inne okazje.
Bo wjazd tam jest jedną z największych nadmorskich atrakcji tego kraju i mało gdzie nad morzem w Europie masz taką możliwość aby wyjechać tak wysoko!

Ja wjeżdżałem w Park Biokovo po południu, bo najpierw woleliśmy zaliczyć piękną drogę widokową nad Podgorą.
Jak wjechaliśmy na Jurka było już ciemno, ale i tak nie żałuję, bo po drodze- z punktu widokowego Ravna Vlaśka (ok. 1220m.) jest znakomity widok na Rivierę w dole.

Także potraktuj to jako wycieczkę całodniową a i tak nie pożałujesz. Sam szczyt Sv. Jure nie zapewnia bezpośrednich widoków na całe wybrzeże Makarskiej Riviery, bo jest w oddaleniu od grani leżącej bezpośrednio nad wybrzeżem. Widać więcej i dalej (wyspy- ale przy dobrym powietrzu), ale samą Rivierę nie tak spektakularnie jak z Ravnej Vlaśki.

Po drodze lub z powrotem zaliczyłbym jeszcze na Twoim miejscu drogę górską z serpentynami z Omiś do Gata- tam też naprawdę warto! Mielibyście dzień pełen górskich i motoryzacyjnych wrażeń!
Pozdr.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 06.03.2013 15:15

Jeszcze odnośnie trasy z Ciovo na Sv Jure. Zastanawiam się czy w moim przypadku nie byłoby szybciej autostradą.
Jest dłuższa trasa z pewnością, jak myślicie?
Obrazek

Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.03.2013 15:25

Wybrałbym autostradę do Sestanovac.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 06.03.2013 15:31

Autostrada nie gwarantuje Ci że gdzieś nie staniesz. Jeśli masz w planie wjechać na Sv. Jure poświęć się i rodzinkę i wstań o nieprzyzwoitej porze rzędu 5.30. Przelecisz do Makarskiej bez utrudnień i dodatkowo będziesz miał pole posittion przy wjedzdzie na jurkowy szlak. Musisz wiedzieć, że widoczność nad Jadranem spada wprost proporcjonalnie do godziny. Jeśli dotrzesz na Jure powiedzmy o 9 rano i będzie w miarę wietrzny dzień, masz szansę zobaczyć nawet wybrzeże Italii. Jak będziesz tam w południe to wszystko przysłoni Ci mgła z parującego Jadrana. W tym przypadku warto się poświęcić :wink:
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 06.03.2013 15:36

Ach tak to wygląda .... dziękuję Wam.
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 06.03.2013 15:55

Tylko wcześnie rano.Kiedyś wjazd od strony Slatine do Trogiru zają mi 50min. to tylko do wysokości targowiska. :D

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Z Ciovo do Makarskiej - czas przejazdu
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone