Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Chorwacji do Włoch.

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 18.09.2018 09:22

Miałem okazję płynąć Jadroliniją (Marco Polo) kilka lat temu z Rijeki na Korculę. Fakt że prom przypominał czasy Tito, jednak jak wleźliśmy do łóżek to 5 minut i wszyscy spali. Dla mnie te burczenie silników było jak kołysanka po 11 godzinach jazdy i kilku godzinach spędzonych w Rijece. O tym że trzeba mieć przygotowany bagaż podręczny na potrzeby promu wiedziałem wcześniej. Na forum były o tym wzmianki. Samochody na duże promy ładowane są na platformy hydrauliczne w odpowiedniej kolejności, by możliwy był rozładunek w zależności od portu docelowego.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 14.12.2018 08:11

W tym roku zastanawiamy sie i jestesmy blisko podjecia decyzji ze 8 dni spedzimy w cro a pozniej tydzien w Italii. W cro stacjonuiemy w Lokvie wiec myślimy o promie. Birdo to ze po wejsciu na prom do auta nie mozna schodzic to my akurat wiemy, rowniez jestesmy przygotowani na warunki, plynelismy juz padlinamy do Szwecji, Helsinek...zastanawia mnie cena jednak gdyza dosyc dobra, cena za autko i 3 osoby na pokładzie to 630 zl a w kajucie 4 osobowej to kosz 960 zl. Gdybym w 1000 zl sie zmiescil to mam wrazenie ze autkiem nie wyjdzie taniej a do tego jednak chyba wygodniej.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 15.12.2018 20:57

Wiele zależy od tego, którą część Włoch chcesz zobaczyć.
3 lata wstecz przerabiałem temat nocny prom Split -Ancona na fotelach lotniczych i po ostatnich doświadczeniach z kajutą jednak teraz wybrałbym ponownie kajutę. Biorąc pod uwagę, że chcieliśmy zobaczyć Toskanię wariant drogowy zbyt czasochłonny już nie mówiąc o zmęczeniu materiału ;). Płaciliśmy za samochód osobowy i skład 2 +1 580 zł Jadrolinia. O 20 wyjazd ze Splitu a o 7 rano w Anconie.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 15.12.2018 21:08

Mi z kajuta wyliczyli 960 zl opcja 2+1, auto osobowe. Plynie jak u Ciebie przez noc od 20 do 07. Cena dobra, teraz tylko szukać czegos w Toskanii
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 17.12.2018 10:53

amatus1 napisał(a):Mi z kajuta wyliczyli 960 zl opcja 2+1, auto osobowe. Plynie jak u Ciebie przez noc od 20 do 07. Cena dobra, teraz tylko szukać czegos w Toskanii


W Toskanii nad morzem (plaża 1km przejście piniowym lasem) mogę polecić camping Europa - mają domki i dwa apartamenty.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 17.12.2018 12:12

RadamiaN napisał(a):W Toskanii nad morzem (plaża 1km przejście piniowym lasem) mogę polecić camping Europa - mają domki i dwa apartamenty.

Możesz podesłać na priv więcej informacji
Bonuz
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bonuz » 09.02.2020 16:02

W tym roku będę przerabiał temat promu Ancona - Split. Jestem teraz na stronie SNAV termin 2.07 koszt w jedną stronę 95 euro na fotelach lotniczych, jest opcja bez foteli czyli pewnie gdzieś na kanapach, jeszcze taniej, bez pożywienia rodzina 2+2 i samochód
Jak wrócę dam znać jak to teraz wygląda od strony Ancony do Splitu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.02.2020 11:48

Oj, nie dziaduj Wiktor, nie dziaduj !
Dołóż stówkę i weź 1 kabinkę wewnętrzną na 2 osoby i jakoś się przemęczycie, albo na zmiany się prześpicie. :)
To jednak 12 godzin na pokładzie.
Bonuz
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bonuz » 10.02.2020 19:21

Kabina dwuosobowa bez okna 234 euro, różnica duża.
Bonuz
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bonuz » 15.02.2020 21:26

Może komuś się przyda. Właśnie zarezerwowałem prom Ankona- Split 1.07.2020 2+2 ale liczy jak za 4 dorosłych dzieci liczą się do 12 lat, na siedzeniach lotniczych, obiad + śniadanie dla czterech osób. 150 Euro.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 15.02.2020 23:30

płyniesz z Itali do cro a pózniej jak? Mnie korci aby plynac ze Splitu do Ankony bez autka np na 3-4 dni ale co tam tyle robic...
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 16.02.2020 00:01

amatus1 napisał(a):Mnie korci aby plynac ze Splitu do Ankony bez autka np na 3-4 dni ale co tam tyle robic...

Kilkanaście kilometrów na południe od Ankony masz piękny kawałek wybrzeża od Portonovo do Numana. Według wyszukiwarki www.rome2rio.com obie miejscowości dostępne są komunikacją publiczną.
Bonuz
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bonuz » 16.02.2020 01:09

Prom z Ancony do Splitu, później nocleg koło Primosten. Przed Anconą planujemy Wenecję, Mirabilandię z dziećmi i może Aquafan koło Rimini, może coś zobaczymy w San Marino i na koniec prom do Cro i plażing, chociaż pewnie jakieś zwiedzanko jak zwykle będzie.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 16.02.2020 09:52

Bonuz napisał(a):Prom z Ancony do Splitu, później nocleg koło Primosten. Przed Anconą planujemy Wenecję, Mirabilandię z dziećmi i może Aquafan koło Rimini, może coś zobaczymy w San Marino i na koniec prom do Cro i plażing, chociaż pewnie jakieś zwiedzanko jak zwykle będzie.

Rozumiem, że jestescie bez autka?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.02.2020 12:43

Bonuz napisał(a):Może komuś się przyda. Właśnie zarezerwowałem prom Ankona- Split 1.07.2020 2+2 ale liczy jak za 4 dorosłych dzieci liczą się do 12 lat, na siedzeniach lotniczych, obiad + śniadanie dla czterech osób. 150 Euro.

Parę lat temu jadłem kolację na promie SNAV. Śniadanie już sobie odpuściliśmy. Nie było to dobre. Było bardzo nie dobre.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Z Chorwacji do Włoch. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone