Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Chorwacji do Bułgarii - ktoś jechał tak?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012
Z Chorwacji do Bułgarii - ktoś jechał tak?

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 25.05.2013 14:44

Wpadłem na pomysł, żeby połączyć Chorwację i Bułgarię (wyjazd już za tydzień) i choć trasy dojazdowe w kilku wariantach do obydwu krajów znam, to nigdy wcześniej nie miałem okazji jechać odcinkiem, o który tutaj Was uprzejmie pytam, a mianowicie: Makarska-Sofia przez Medjugorje?
Mapy google pokazują, że od Medjugorje trzeba się bujać ponad 400 km bocznymi drogami przez BiH, a potem przez Serbię, aż do autostrady serbskiej w okolicach Kragujevać-u.
Jechać tak jak google pokazuje, czy zmodyfikować tą trasę?
http://goo.gl/maps/wmuY9
wiklos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 29.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiklos » 25.05.2013 16:26

Będę jechał identyczną trasą ale dopiero we wrześniu. Wybrałem drogę przez Sarajewo gdzie chce zatrzymać się na noc i pozwiedzać miasto. Proszę koniecznie daj znać jak się jechało. Szerokości.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 25.05.2013 18:40

sicret napisał(a):Jechać tak jak google pokazuje, czy zmodyfikować tą trasę?
http://goo.gl/maps/wmuY9



Ja miałem jechać bośniacką częścią twojej trasy z Cavtat do Srebrenicy. Ale jak sobie na Google Earth i na zdjęciach w necie pooglądałem odcinek od Avtovac do Visegradu, to grzecznie podziękowałem i jadę przez Sarajevo. Lubię swój samochód... :wink:
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 25.05.2013 19:01

Pooglądałem, choć pobieżnie, ale naprawdę... nie znalazłem: jakieś szczególy co za miejsca? Ja też lubię swoje auto, ale nie widzę tam nic, żeby drogi nie było albo była częściowo?
Proszę o jakieś szczegóły: gdzie i czego szukać?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 25.05.2013 19:06

Serpentyny, ostre podjazdy i bardzo wąsko - prawie cały odcinek od Foca do Visegradu.
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 25.05.2013 19:17

Raul73 napisał(a):Serpentyny, ostre podjazdy i bardzo wąsko - prawie cały odcinek od Foca do Visegradu.


To prawda, ale to normalna droga jest :D
Jechałem takimi odcinkami kiedyś przez całą BiH jak autostady w Chorwacji nie było i było zupełnie OK :) A że prędkość średnia max. 50-60 km/h, to trudno.
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 12.07.2013 18:23

sicret napisał(a):Wpadłem na pomysł, żeby połączyć Chorwację i Bułgarię (wyjazd już za tydzień)
http://goo.gl/maps/wmuY9



i jak wrażenia ??? przejechałeś wyznaczoną trasę??? ja planuję podobny przejazd przez Serbię i BiH tylko zaczynam od strony Bułgarii Zaječar w stronę Cro
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 12.07.2013 19:54

Tak, przejechałem :)
I jedna sprawa, o której nikt ani słowem nie wspomniał: po przekroczeniu granicy BiH-SRB jest wjazd do... parku narodowego płatny 1 EUR/auto! Tak się złożyło, że akurat tylko przypadkiem tyle miałem, a o tyle jest to do kitu, że nie ma alternatywnej drogi, a poza tym granica w górach i lesie, więc o bankomacie lub płaceniu kartą można zapomnieć.
Przez BiH najlepiej jechać w ciągu dnia i wyluzować, bo ten odcinek trochę trwa - późniejszy przejazd przez Serbię (nawet jeszcze PRZED autostradą) daje wrażenie, że "na zachód" wjechaliśmy w porównaniu z biedną BiH.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 12.07.2013 20:36

Robiłem trasę w 2009 tyle,że z Serbii pojechaliśmy do Grecji i dopiero w później do Bułgarii i wrażenia szczególnie z tej części BiH podobne.
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 12.07.2013 20:39

Ja byłem pierwszy raz w życiu w Chorwacji, że miałem... zimno. Znaczy ok. 20 stopni w dzień, a nocy ok. 10-12, a zawsze nie można było nawet nocą wytrzymać... :lol:
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 12.07.2013 21:48

sicret napisał(a):Tak, przejechałem :)



no to git!!!, jak sprawa ze stacjami paliw w SRB, i czy jest mozliwosc platnosci karta na tym odcinku

moja droga ma wygladać mniej wiecej tak

http://goo.gl/maps/5kF9J

otworzyłem nowy wątek do poprawki przez społeczność naszego forum, ale jakoś małe zainteresowanie , czyżby Serbia nie była tak popularna?
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 12.07.2013 23:12

Bo tu tylko Chorwacja to jedyna słuszna opcja... :lol: :oczko_usmiech:
Nie jechałem przez Sarajewo i choć jechałem przez Visegrad, to na autostradę w Serbii wyjeżdżałem jednak nie jak na mapie tylko jechałem (od BiH) na Krusevać: i tę opcję polecam (choć opcji przez Kragujevać nie znam, szczerze mówię).
Płatność kartą w zasadzie już wszędzie na czele z Serbią, a także CPNy w BiH - to norma. W SRB można też za autostrady płacić kartą bez problemów. Żadnych dinarów nie kupowałem.
Przez BiH jechałem z Medjugorje przez Avtovac, Foca na Visegrad, ale z mapy widzę, że... będziesz miał gorszą drogę.
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 14.07.2013 08:24

sicret napisał(a):Przez BiH jechałem z Medjugorje przez Avtovac, Foca na Visegrad, ale z mapy widzę, że... będziesz miał gorszą drogę.


Wszystko jest do skorygowania, dlatego szukam informacji, którędy lepiej

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Z Chorwacji do Bułgarii - ktoś jechał tak?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone