Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z centralnej Polski do Dalmacji (Tucepi)!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.04.2015 13:09

Schell jest na wjeździe do Mureck. Wcześniej,zaraz za zjazdem z A9 jest stacja Temmel Tankstelle, kilka razy tam tankowałem. Paliwo ok, ceny jedne z najniższych w okolicy. Można też kupić winietę, ale płatność tylko kartą.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.04.2015 13:11

Patryk Pe napisał(a):*czytałem również na tym forum, że przejście graniczne Słowenia-Chorwacja lubi się korkować, szczególnie w weekendy, a ja właśnie jadę w sobotę - podobno w Letenye jadąc autostradą nie ma tego problemu

Zawsze jeżdżę całą trasę autostradą i zawsze na granicy SLO/Cro jestem około północy (do god.1/2) z pt/sob lub sob/nie i w sumie na 8 wyjazdów korek trafiłam raz, tak na 10 min stania.
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 02.04.2015 13:21

z tankowaniem to tez zalezy od samochodu i stylu jazdy

moja strategia to tankowanie pod korek w Polsce przed granica, potem dodtankowanie przed granica z A, a potem juz dopiero Chorwacja

dojazd do smaego Mureck mysle ze troche ryzykowny, zawsze cos sie moze zdarzyc na drodze (zamknieta stacja, objazd), wole wtedy miec co najmniej polowe baku, zwlaszcza w nocy
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 02.04.2015 13:23

AgataHubert napisał(a):audiKSP ta stacja shella jest przed wjazdem do Mureck, bo nie mogę jej namierzyć na mapie googla?
czy do tego miejsca starcza Tobie paliwa czy jeszcze gdzieś tankujesz w drodze z Wa-wy?


Wpisz w google maps "shell mureck" to Ci wyskoczy. Jest przed miasteczkiem po prawej stronie. Ktoś wyżej napisał że nie jest całodobowy. Niestety nie pamiętam, bo zawsze jechałem tamtędy w dzień.
Ja zawsze tankuję do pełna przed granicą w Polsce i do Mureck bez problemu starcza (no chyba że ktoś jedzie na LPG i ma małą butlę)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 02.04.2015 13:55

kazow napisał(a):z tankowaniem to tez zalezy od samochodu i stylu jazdy

moja strategia to tankowanie pod korek w Polsce przed granica, potem dodtankowanie przed granica z A, a potem juz dopiero Chorwacja

dojazd do smaego Mureck mysle ze troche ryzykowny, zawsze cos sie moze zdarzyc na drodze (zamknieta stacja, objazd), wole wtedy miec co najmniej polowe baku, zwlaszcza w nocy


Każdy ma inną strategię-ja tankuję w Polsce a później w Austrii, bo na tamtym paliwie mam mniejsze spalanie. W sumie nie tylko ja, znajomi jeżdżący na benzynie też to potwierdzili a z kolei kumpel jeżdżący klekotem nie zauważył różnicy.

@Patryk Pe: jeśli na granicy Slo-Cro będziesz rano (5-6), to raczej nie trafisz na korek ale już koło 7-8 może być gorzej.
AgataHubert
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 28.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgataHubert » 02.04.2015 14:17

Dzięki dids76 i audi KSP
AgataHubert
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 28.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgataHubert » 02.04.2015 14:20

My też będziemy jechać w dzień, spanko planujemy w Mönichkirchen, wyjazd rano więc stacja nie musi być 24H.Najważniejsze żeby paliwo było ok (fura z DPF) ale w Austrii to raczej pewne.
AgataHubert
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 28.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgataHubert » 02.04.2015 14:29

kazow ja dotankuje przed granią tak jak ty,w razie niespodzianek na autostradzie lepiej mieć paliwa w zapasie, a niestety moja fura nie jest ekonomiczna i nie ma za dużego zasięgu na baku.
Gdzie najlepiej zatankować przed Czechami macie jakieś propozycje?
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 02.04.2015 14:33

ekonomiczna jazda jest przereklamowana :)

moja predkosc przelotowa na autostradzie to 140/150, wiec i paliwo leci, ale coz zrobic jak lubie i zmieniac tego nie zamierzam


zeby nie bylo OT: @Patryk jakbys zdecydowal przez Wegry jeszcze to polecam winietke kupic w necie kilka dni wczesniej, wydrukowac dla spokojnosci i juz potem nie szukac na stacjach. Wegrzy to sprytne bratanki, wystarczy im podac numer rejestracyjny przy zakupie winiety i juz zadnej naklejki nie trzeba
Ostatnio edytowano 02.04.2015 14:38 przez kazow, łącznie edytowano 1 raz
AgataHubert
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 28.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgataHubert » 02.04.2015 14:37

dids76 na tej stacji co pisałeś Temmel Tankstelle nie ma problemu z płaceniem kartą za paliwko?
Ostatnio edytowano 02.04.2015 14:41 przez AgataHubert, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.04.2015 14:39

AgataHubert napisał(a):kazow ja dotankuje przed granią tak jak ty,w razie niespodzianek na autostradzie lepiej mieć paliwa w zapasie, a niestety moja fura nie jest ekonomiczna i nie ma za dużego zasięgu na baku.
Gdzie najlepiej zatankować przed Czechami macie jakieś propozycje?


Jeśli nie chcesz zjeżdżać z autostrady to ostatnia stacja w Polsce jest na MOP Mszana http://goo.gl/maps/fzjWQ
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.04.2015 14:40

AgataHubert napisał(a):dids76 na tej stacji co pisałeś nie ma problemu z płaceniem kartą za paliwko?


Nie ma :wink:
AgataHubert
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 28.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgataHubert » 02.04.2015 14:45

Dzięki dids76 :wink:
Co do tankowania czy w Pol, czy poza to jednak zawsze staram się nie tankować na autostradzie. No chyba za stacja jest dalej niż w promieniu 1-2 km.
Trochę przesadzają z cenami :evil:
AgataHubert
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 28.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgataHubert » 02.04.2015 14:48

U nas różnica ok. 20-30 gr to można uznać za nie wiele, ale w DE 20-30 eurocenta x 4zł. już robi różnicę przy całym baku :mrgreen:
pewnie w Austrii wygląda to podobnie
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 02.04.2015 17:13

Moja emerycka jazda ;) pozwoliła mi na zatankowanie na CPN w Auchan Gliwice, a następnie dopiero w Pagu na Pagu :)
Silniki HDI z koncernu PSA słyną z oszczędności paliwa :)
W ubiegłym roku wracałem "na raz" z Mandre. Nie było źle ;)
W tym roku planuję wyjechać około 19:00 z mazowsza, a jak zachce się spać to walnę drzemkę na parkingu i śmigam dalej. Przynajmniej taki jest plan.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Z centralnej Polski do Dalmacji (Tucepi)! - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone