Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Biurem Podróży

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Timber
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 18.07.2005
Biuro Sylwetka chorwacja.net.pl

Nieprzeczytany postnapisał(a) Timber » 05.05.2006 12:08

witam,
juz tak z ciekawosci zeby moc odpowiedziec na wypowiedz AndrzejaJ
zadzwonilem do tego biura pytajac o koncesje, ktora jak piszesz biuro nie posiada.
Odpowiedzieli iz rzeczywiscie koncesja zostala zawieszona przez wojewode na zyczenie samego biura, gdyz jak stwierdzilo biuro koncesja uzalezniona jest od ubezpieczenia oc. Biuro takiego ubezpieczenia nie musi posiadac, gdyz jak powiedzieli dzialalnosc oparta jest na rezerwacji zakwaterowania miejsc w Chorwacji dla klientow indywidualnych, gdzie klienci wplacaja kwote za apartament na miejscu w Chorwacji. Dzieki takiemu rozwiazaniu nie wystepuje zadne ryzyko ze strony biura bo klient widzi za co placi.

W tym przypadku wydawaloby sie dziwne ze jak oni na tym zarabiaja skoro inne biura biora maja ceny wyzsze o 20-30% gdzie maja wliczona swoja prowizje?

Oto tez sie ich zapytalem jako taki ich klient co wyjezdzal pare razy z nimi. Kolezanka z biura poinformowala mnie ze przez 15 lat prowadzonej sprzedazy zostaly podpisane odpowiednie umowy z wlascicielami apartamentow gdzie ich ceny za nizsze od oficjalnych wystepujacych na rynku Chorwackim. Pewnie w tej roznicy cenowej zawarta jest prowizja biura za zarezerwowane zakwaterowanie.

Jesli kto ma jakies sugestie, to moze cos jeszcze uda mi sie ciekwaego wyciagnac :)

Pozdrawiam
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005
Re: Biuro Sylwetka chorwacja.net.pl

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 05.05.2006 12:29

Timber napisał(a):witam,
juz tak z ciekawosci zeby moc odpowiedziec na wypowiedz AndrzejaJ
zadzwonilem do tego biura pytajac o koncesje, ktora jak piszesz biuro nie posiada.
Odpowiedzieli iz rzeczywiscie koncesja zostala zawieszona przez wojewode na zyczenie samego biura, gdyz jak stwierdzilo biuro koncesja uzalezniona jest od ubezpieczenia oc. Biuro takiego ubezpieczenia nie musi posiadac, gdyz jak powiedzieli dzialalnosc oparta jest na rezerwacji zakwaterowania miejsc w Chorwacji dla klientow indywidualnych, gdzie klienci wplacaja kwote za apartament na miejscu w Chorwacji. Dzieki takiemu rozwiazaniu nie wystepuje zadne ryzyko ze strony biura bo klient widzi za co placi.

W tym przypadku wydawaloby sie dziwne ze jak oni na tym zarabiaja skoro inne biura biora maja ceny wyzsze o 20-30% gdzie maja wliczona swoja prowizje?

Oto tez sie ich zapytalem jako taki ich klient co wyjezdzal pare razy z nimi. Kolezanka z biura poinformowala mnie ze przez 15 lat prowadzonej sprzedazy zostaly podpisane odpowiednie umowy z wlascicielami apartamentow gdzie ich ceny za nizsze od oficjalnych wystepujacych na rynku Chorwackim. Pewnie w tej roznicy cenowej zawarta jest prowizja biura za zarezerwowane zakwaterowanie.

Jesli kto ma jakies sugestie, to moze cos jeszcze uda mi sie ciekwaego wyciagnac :)

Pozdrawiam



Czy wiesz jak 15 lat temu wyglądała Chorwacja, bo ja wiem, więc nie praw dyrdymałów.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 05.05.2006 12:33

No to rozwiązmy te wątpliwości :wink:
to cytat z warunków uczestnictwa Sylwetki i pisze tam ,że wpłaca się 30 %świadczeń z chwilą podpisania umowy


WARUNKI UCZESTNICTWA W IMPREZACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ B.T. "SYLWETKA" Z DOJAZDEM WŁASNYM

1. Warunki Umowy Wstępnej Rezerwacji są integralną częścią Warunków Uczestnictwa w Imprezie Umowy Zgłoszenia

§ I ZAWARCIE UMOWY

1. Zawarcie umowy na wybrane przez Klienta świadczenia następuje z chwilą podpisania jej i wpłacenie kwoty gwarancyjnej tj.30% wybranych świadczeń.
2. Dopłatę Klient powinien uiścić w podanym przez Sylwetkę w terminie. Nie spełnienie tego wymogu traktowane jest jako odstąpienie Klienta od uczestnictwa w imprezie.
3. Klient podpisuje umowę osobiście lub w imieniu osób trzecich. Wszelkie konsekwencje, wynikające z Umowy, obciążają Klienta.
4. Przed zawarciem Umowy, BT Sylwetka udziela Klientowi informacji o przepisach paszportowych i wizowych oraz o przeciwwskazaniach zdrowotnych do udziału w imprezie, a także o szczególnych zagrożeniach życia i zdrowia na odwiedzanych obszarach.
Timber
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 18.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Timber » 05.05.2006 17:23

He he:)
"Daisykf" ja tam wlasnie bylem 15 lat temu,
i tez dokladnie wiem jak wygladalo: bardzo pierwszy poczatek turystyki przyjazdowej do Chorwacji. Ludzie bardzooo powoli zmieniali Bulgarie na Chorwacje. Tak jak pisalem wczesniej bylem w Chorwacji wiele razy a dlatego pisze o tym biurze dobrze bo wlasnie bylem z tym biurem 15 lat temu na Wyspie Rab w miejscowosci Palit. Apozniej pare razy tez przez nich jechalem.

Faktycznie pobierana jest zaliczka na rezerwacje tam okolo 20-30%, natomiast pozostalosc platna na miejscu. Z umowy wynika iz ta zaliczka pobierana jest w celu gwarancyjnym ze klient dojedzie na wybrane i zarezerwowane dla Niego miejsce.

Pozdrawiam
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 14.05.2006 22:45

Ja natomiast co roku jeżdżę z TUI. Oferty wyszukuję sobie w necie, następnie szukam na forum wiadomości o danej miejscowości kto był i jak ocenia. Nastepnie znów przez neta zamawiam. Wszystko jest w super porządku i na wysokim poziomie.
Puzzle1
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 03.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puzzle1 » 15.05.2006 12:25

FUX napisał(a):Zdecydowanie nie polecam wyjazdów turystycznych kombajnów typu Pula Verudela z TUI czy Neckermannem. Jakość kiepskiego marketu przy nieprzyzwoicie wysokich cenach. Znam sprawę z autopsji.

FUX


Zostanę posądzony o kryptoreklamę( nie pracuje w żadnym biurze podróży), ale będę bronił wymienione przez Ciebie biura.

Podróżuje z nimi ( jednym jak i drugim ) od paru lat i jestem zadowolony z ich usług.
Po pierwsze dlatego , że mam pewność , że nie zostane na walizkach,
Po drugie, miałem kiedyś reklamacje hotelu właśnie w Chorwacji.O godz 23 jakiś robotnik zaczął wiercić dziury w remontowanym pokoju. Wszyscy byli wściekli, wiec na następny dzień rano był już rezydent. Remont wstrzymano , a ja po powrocie miałem na koncie 200Euro zwrotu z 800 które wydałem na wczasy.
Po trzecie oferta ich wcale nie jest droga, za standart jaki oferują. ( Mówię tutaj o hotelach, bo oczywiście nie mozna tego porównywac do cen kwater prywatnych-chociaż). Ja w tym roku płace za 4 osoby w hotelu *** All inclusive na 14 dni 2900PLN ( co daje 14 Euro/osobę/dzień). Uważam ,że to nie jest drogo mając na uwadze ,że nie musisz już więcej płacić za jedzenie, picie, lezaki itp.

Pozdrawiam

Puzzle1
Czarek S.
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 09.06.2005
Do Puzzle 1

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czarek S. » 15.05.2006 15:02

Czy można prosic o namiary wymienionej oferty
Z góry dziękuję
Irish
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 11.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irish » 15.05.2006 19:54

Puzzle1 napisał(a): Ja w tym roku płace za 4 osoby w hotelu *** All inclusive na 14 dni 2900PLN ( co daje 14 Euro/osobę/dzień). Uważam ,że to nie jest drogo mając na uwadze ,że nie musisz już więcej płacić za jedzenie, picie, lezaki itp.

Puzzle1


2900 za 4 osoby?? co to za oferta? ja tez wykupilem w tui wczasy w sierpniu, tez w hotelu *** all inclusive - ale twoja cena wydaje mi sie niewiarygodna. Dodalbym do tej kwoty jeszcze ze 2000 to moze... i to pod warunkiem ze 2 osoby z tych czterech to dzieciaki...
Mozesz powiedziec co to za oferta?
Puzzle1
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 03.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puzzle1 » 15.05.2006 20:02

Irish napisał(a):
Puzzle1 napisał(a): Ja w tym roku płace za 4 osoby w hotelu *** All inclusive na 14 dni 2900PLN ( co daje 14 Euro/osobę/dzień). Uważam ,że to nie jest drogo mając na uwadze ,że nie musisz już więcej płacić za jedzenie, picie, lezaki itp.

Puzzle1


2900 za 4 osoby?? co to za oferta? ja tez wykupilem w tui wczasy w sierpniu, tez w hotelu *** all inclusive - ale twoja cena wydaje mi sie niewiarygodna. Dodalbym do tej kwoty jeszcze ze 2000 to moze... i to pod warunkiem ze 2 osoby z tych czterech to dzieciaki...
Mozesz powiedziec co to za oferta?


Jasne

Katalog neck str 33. Hotel Adria Vela Luka. Turnus od 29.05 (( ale turnus od 11.06 też kosztowałby tyle samo.) Dzieci do 6 lat gratis , do 14 lat płacą tylko 25%. Dodatkowa zniżka 10 % gdy zamówiłeś do 31.03.Oferta z ubezpieczeniem i opłatą klimatyczną.

Pozdrawiam

Puzzle1
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.05.2006 20:47

No to się wyjaśniło.... he, he, he.
Ja będę podtrzymywał swoje. Pijany czeski rezydent w Puli, awantura o skandaliczną jakość apartamentu, targanie około 300m z parkingu bagaży, ponieważ autem nie można było wjechać. Zmiana apartamentu dopiero po awanturze w Orbisie w Polsce (oni sprzedali mi skierowanie) i rachunek za telefon o 150 zł wyższy.
Taka jest jakość chwalonej przez Ciebie Firmy. Wolę jeździć na imprezy załatwiane przez siebie.
FUX
Puzzle1
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 03.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puzzle1 » 16.05.2006 08:45

FUX napisał(a):No to się wyjaśniło.... he, he, he.
Ja będę podtrzymywał swoje. Pijany czeski rezydent w Puli, awantura o skandaliczną jakość apartamentu, targanie około 300m z parkingu bagaży, ponieważ autem nie można było wjechać. Zmiana apartamentu dopiero po awanturze w Orbisie w Polsce (oni sprzedali mi skierowanie) i rachunek za telefon o 150 zł wyższy.
Taka jest jakość chwalonej przez Ciebie Firmy. Wolę jeździć na imprezy załatwiane przez siebie.
FUX


Witaj FUX

Nie twierdze do końca , że te biura są ideałem, bo swoje mają za skórą, ale nie mogę ich ganić jeżeli ja jestem zadowolony. Każdy wyrabia swoją opinię, poprzez doświadczenie na własnej skórze. Uważam , że mimo wszystko staraja sie dbac o swój wizerunek, łagodząc skutki niezadowolenia klientów. Znam przypadek gdzie jedna z tych firm zwróciła cały koszt wykupionych wczasów , dlatego ,że na miejscu nie było basenu który widniał w ofercie ( było to w apatramentach w Zatonie). Najważniejsze dla tych firm jest potwierdzenie przez rezydenta na piśmie , że zaistniała sytuacja miała miejsce (musi byc niezgodnośc z tym co opisuja w katalogu ). Mając taki papier w ręku nie robia problemów z uznaniem reklamacji. Bez tego papieru nie ma szans na jakikolwiek zwrot.

Pozdrawiam

Puzzle1
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 16.05.2006 10:40

Puzzle1 napisał(a):
FUX napisał(a):No to się wyjaśniło.... he, he, he.
Ja będę podtrzymywał swoje. Pijany czeski rezydent w Puli, awantura o skandaliczną jakość apartamentu, targanie około 300m z parkingu bagaży, ponieważ autem nie można było wjechać. Zmiana apartamentu dopiero po awanturze w Orbisie w Polsce (oni sprzedali mi skierowanie) i rachunek za telefon o 150 zł wyższy.
Taka jest jakość chwalonej przez Ciebie Firmy. Wolę jeździć na imprezy załatwiane przez siebie.
FUX


Witaj FUX

Nie twierdze do końca , że te biura są ideałem, bo swoje mają za skórą, ale nie mogę ich ganić jeżeli ja jestem zadowolony. Każdy wyrabia swoją opinię, poprzez doświadczenie na własnej skórze. Uważam , że mimo wszystko staraja sie dbac o swój wizerunek, łagodząc skutki niezadowolenia klientów. Znam przypadek gdzie jedna z tych firm zwróciła cały koszt wykupionych wczasów , dlatego ,że na miejscu nie było basenu który widniał w ofercie ( było to w apatramentach w Zatonie). Najważniejsze dla tych firm jest potwierdzenie przez rezydenta na piśmie , że zaistniała sytuacja miała miejsce (musi byc niezgodnośc z tym co opisuja w katalogu ). Mając taki papier w ręku nie robia problemów z uznaniem reklamacji. Bez tego papieru nie ma szans na jakikolwiek zwrot.

Pozdrawiam

Puzzle1


Drogi puzzle ! Podobają mi się te zwroty kosztów - tu 200 euro za zakłócanie ciszy nocnej,tu całość za brak basenu :D długo to to biuro nie pociągnie jak będzie miało takie reklamacje :wink:
Zwróć uwagę puzzle ,że maj jest to jeszcze przed sezonem i cena jest taka jaka jest na ten okres by zapełnić hotel ,masz małe dzieci ,więc twój przelicznik na osobę jest trochę dowolny.Dodatkowym kosztem jest dopłynięcie promem na wyspę ,bo hotel chyba na wyspie się znajduje.
Ale tak wogóle miłego wypoczynku życzę.
Puzzle1
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 03.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puzzle1 » 16.05.2006 22:21

AndrzejJ. napisał(a):
Puzzle1 napisał(a):
FUX napisał(a):No to się wyjaśniło.... he, he, he.
Ja będę podtrzymywał swoje. Pijany czeski rezydent w Puli, awantura o skandaliczną jakość apartamentu, targanie około 300m z parkingu bagaży, ponieważ autem nie można było wjechać. Zmiana apartamentu dopiero po awanturze w Orbisie w Polsce (oni sprzedali mi skierowanie) i rachunek za telefon o 150 zł wyższy.
Taka jest jakość chwalonej przez Ciebie Firmy. Wolę jeździć na imprezy załatwiane przez siebie.
FUX


Witaj FUX

Nie twierdze do końca , że te biura są ideałem, bo swoje mają za skórą, ale nie mogę ich ganić jeżeli ja jestem zadowolony. Każdy wyrabia swoją opinię, poprzez doświadczenie na własnej skórze. Uważam , że mimo wszystko staraja sie dbac o swój wizerunek, łagodząc skutki niezadowolenia klientów. Znam przypadek gdzie jedna z tych firm zwróciła cały koszt wykupionych wczasów , dlatego ,że na miejscu nie było basenu który widniał w ofercie ( było to w apatramentach w Zatonie). Najważniejsze dla tych firm jest potwierdzenie przez rezydenta na piśmie , że zaistniała sytuacja miała miejsce (musi byc niezgodnośc z tym co opisuja w katalogu ). Mając taki papier w ręku nie robia problemów z uznaniem reklamacji. Bez tego papieru nie ma szans na jakikolwiek zwrot.

Pozdrawiam

Puzzle1


Drogi puzzle ! Podobają mi się te zwroty kosztów - tu 200 euro za zakłócanie ciszy nocnej,tu całość za brak basenu :D długo to to biuro nie pociągnie jak będzie miało takie reklamacje :wink:
Zwróć uwagę puzzle ,że maj jest to jeszcze przed sezonem i cena jest taka jaka jest na ten okres by zapełnić hotel ,masz małe dzieci ,więc twój przelicznik na osobę jest trochę dowolny.Dodatkowym kosztem jest dopłynięcie promem na wyspę ,bo hotel chyba na wyspie się znajduje.
Ale tak wogóle miłego wypoczynku życzę.


Dzięki za życzenia.
Za rok "taniość" mi się skonczy, ale jak na razie jest to faktem( Jest wiele takich rodzin). Choć w sezonie też nie jest najgorzej z niektórymi ofertami. Termin - zawsze mam wpisą Chorwację na maj/czerwiec , bo sam przyznasz , właśnie wtedy jest najpiękniejsza , pogoda jest OK i jest mało turystów. .Koszt promu da się przeżyć przy takiej cenie hotelu . A zwroty kasy są faktem. I dlatego niekiedy przepłacam ( szczególnie lotnicze w sezonie), ale mam pewność, że biuro się nie zwinie i nie zostawi mnie na walizkach. Za mocne fundamenty, w porównaniu z wieloma Polskimi biurami.

Pozdrawiam

Puzzle1

PS. Nie wiem ja Ty ale Ja już zapomniałem co było "wczoraj"
piotr.liwoch
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 05.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr.liwoch » 07.06.2006 05:21

Ja od 6 lat kożystam z B.P. Adriatyk jeśli chodzi o pobyty w hotelu i jestem z niego zadowolony, natomiast jeśli chcę wyjechać do apartamentów to szukam w necie i rezerwuję telefonicznie lub meilem. :lol:
nowakowski_1975
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.02.2013
Z Biurem Podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowakowski_1975 » 02.08.2014 19:06

Witam.Czy ktoś może polecić sprawdzone biuro podróży (ale tylko opcja autokarowa)które się specjalizuje w wyjazdach do Chorwacji...???
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Z Biurem Podróży - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone