Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Z biurem czy na własną rękę ? (Korcula , Hvar)

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kubuchhh
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kubuchhh » 26.05.2014 14:10

Witam wszystkich bardzo serdecznie i dziękuje za zainteresowanie tym tematem.

Otóż w tym roku wraz z partnerką chcemy wybrać się do Chorwacji po raz pierwszy i mamy następujący dylemat czy rezerwować sobie coś przez biuro podróży czy szukać na własną rękę czegoś na miejscu ?
Urlop nam się rozpoczyna od 1 lipca do 14 lipca. Rejon jaki wybraliśmy to Korcula albo Hvar tam chcielibyśmy pojechać może ktoś z forumowiczów jest w stanie pomóc. Może ktoś z forumowiczów ma jakieś "namiary" na jakieś apartamenty prywatne sprawdzone lub poleca jakieś hotele. budżet to +-1000 zł od osoby tyle byśmy chcieli przeznaczyć na sam nocleg. Wyżywienie oczywiscie własne, jeżeli ktoś byłby w stanie pomóc bylibyśmy wdzięczni za uwagi związane z tym tematem i pomoc.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.05.2014 14:14

Szukaj apartamentów w necie, tu masz kilka stron z linkami bezpośrednio do właścicieli:
noclegi-w-chorwacji-apartamenty-i-pokoje-t17804.html
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.05.2014 14:20

Inna opcja.

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

:wink:
Kubuchhh
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kubuchhh » 26.05.2014 14:24

Tak, dzięki na pewno przejże te linki jeżeli będzie coś odnośnie Korculi lub Hvaru. Jednak wiesz wolałbym coś sprawdzonego od ludzi którzy już tam byli i mogą się wypowiedzieć na temat jakiś apartamentów lub hoteli w tych miejscach mogą przesłać jakieś zdjęcia jak to wyglądało i wyrazić swoje zadowolenie z pobytu w tamtym miejscu ;)

FUX no wlasnie patrzałem już na tui i rozwazamy te hotele Borik i Liburna ale ciekawi jestesmy czy na wlasna reke lub przy pomocy cromaniaków można znaleźć coś tańszego lub coś nawet lepszego niż proponują hotele
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 26.05.2014 14:30

Kubuchhh napisał(a):FUX no wlasnie patrzałem już na tui i rozwazamy te hotele Borik i Liburna ale ciekawi jestesmy czy na wlasna reke lub przy pomocy cromaniaków można znaleźć coś tańszego lub coś nawet lepszego niż proponują hotele

Poczytaj sobie opinie na Tui , Borik ma akurat bardzo dobre opinie.
Ja za 17 dni sprawdzam w Tui apartamenty Lina w Lumbardzie na Korculi , bo już mi się nie chce 4 raz telepać 1800km. w jedną stronę autem i nie mogę wziąść urlopu dłużej niż tydzień.
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.05.2014 14:31

Hoteli raczej nie znajdziesz. Pozostaje jedna sposobność, że dzwonisz do hotelu na dwa-trzy dni przed wyjazdem i negocjujesz cenę.
Ale nigdy tego nie stosowałem; rzecz zasłyszana.

Kwatery polecam samodzielnie, choć czasami biura mają cenę niższą, niż właściciel.
Ze dwa razy w cro spotkałem się z prowizją rzędu 5 €/dzień.
To było około 10% ceny apartamentu.
Do przeżycia.
Kubuchhh
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kubuchhh » 26.05.2014 14:43

No my jedziemy niestety pierwszy raz i chcielibyśmy być w pełni usatysfakcjonowani z tego urlopu samochód na plus bo wiadomo można pojechać tu i tam i więcej zobaczyć jedyne czego nam brakuje to noclegu a czasu już zostaje coraz mniej wiec trzeba się spieszyć i decydować. Przeglądałem już wiele stron internetowych z ofertami noclegów ale albo są to strony zagraniczne i są pewne obawy ale są ciekawe noclegi albo na stronie polskich już niestety wszystko jest porezerwowane i zostały same droższe propozycje.
Dlatego prośba o pomoc forumowiczów ;)

maniust - ja tez będę musiał odbyć miej więcej tą samą odległość z Bydgoszczy trochę mnie to przeraza ale chcemy w końcu tam pojechać gdyż z wielu przejrzanych relacji z podroży które wstawiają na forum ludzie tam po prostu jest pięknie ;)
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.05.2014 14:47

Z Bydgoszczy na Pulę masz 15 h jechania przez Niemcy.
Można na raz, można z noclegiem.

Jedź na pierwszy raz wg uznania.
My byliśmy właśnie pierwszy raz z TUI w Vrudeli z dojazdem własnym.
Jak coś wybierzesz, to pytaj, co warto w okolicy zwiedzać.
jolcix
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 26.05.2014 14:51

byłam z tui w hotelu borik dwa lata temu, oczywiście opinia moja jest subiektywna, ale drugi raz bym w ten sposób nie wyjechała

wyspa i miejscowość cudowna, polecam gorąco,

ale samego hotelu już nie, lepiej apartament
jakubah
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubah » 26.05.2014 14:59

na pierwszy raz to zjedż z autostrady na Zadar albo Sibenik i na trasie do Splitu bez problemów coś znajdziesz a jak na razie dla Ciebie Hvar Korcula to chyba tylko nazwy--nie maiłem zamiaru urazić-- apetytu nabirać i doświadczenia na przyszły rok
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.05.2014 15:23

Poczytaj forum. Jeśli chodzi o Hvar, tutaj znajdziesz mnóstwo informacji oraz niezastąpioną rezydentkę Kasię Głydziak-Bojić:
klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html
oraz tu:
hvar-t19490.html
I jeszcze w paru innych miejscach.
Poczytasz też trochę relacji i będziesz wiedział mniej więcej czego oczekiwać. Zwróć uwagę na relację Krzychooo oraz jego przygody z szukaniem apartamentu na miejscu na początku lipca:
krk-2011-peljesac-2010-hvar-2011-t30377-315.html#p848284
Dla mnie (wybieram się w tym roku na Hvar) bardzo pomocna była stronka visit-hvar.com, szczególnie ze względu na interaktywna mapę wyspy oraz bezpośrednie namiary na apartamenty.
Ja nie jeżdżę do hoteli, w tej kwestii nic Ci nie doradzę.
Na Korčuli, szczególnie jej południowym wybrzeżu (Priżba i okolice), jest może trochę taniej niż na Hvarze (robiłam rozeznanie kwater w necie), ale za to na prom wydasz więcej kasy. Hvar wydaje mi się nieco bardziej urozmaicony, no i bliżej.
Powodzenia.

P.S. Czy bookujesz w necie, czy bezpośrednio, negocjuj cenę - w Twoim terminie jest to jak najbardziej możliwe. Nie każdy gospodarz się zgodzi, ale będą tacy, którzy zejdą z ceny wyjściowej. Sądzę, że masz szansę zmieścić się w tych około 35E na dobę za parę, dla gospodarzy to też już taki czas "last minute". Oczywiście nie w samym mieście Hvar.
Ostatnio edytowano 26.05.2014 18:08 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
heca7
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 26.05.2014 17:38

Apartamentu na Hvarze szukaj przez visithvar. Ja bez problemu znalazłam :wink:
Jak dla mnie ładniejszą stroną tej wyspy jest ta południowa. Samo miasto Hvar pozostaw sobie na zwiedzanie, nie na nocleg. Bardzo drogo, wielkie tłumy i nie ma porządnych plaż.
Tylko ostrzegam. Po Hvarze już nic nie będzie takie samo :wink: Ta wyspa podnosi poprzeczkę!
Kubuchhh
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kubuchhh » 03.06.2014 23:01

Wszystkim bardzo dziękuje za zainteresowanie tym tematem i pomoc dzięki wam znalazłem kilka ciekawych ofert i zdecydowałem się poszukać tak jak wielu z was doradzało jakiegoś "apartamentu" wychodzi taniej niż za hotel a jak wszyscy wiemy nie jedziemy do cro żeby siedzieć tylko podziwiać piękno tego kraju. Jednak moja druga połowa ma pewne obawy i namawia mnie do tego aby jechać w ciemno i zapłacić na miejscu za nocleg ponieważ możemy mieć pecha i trafić na kogoś nieuczciwego ze pojedziemy a się okaże ze noclegu nie mamy żadnego ;) może ktoś miał podobną sytuacje może nie jednak chcemy czegoś takiego uniknąć. A może ktoś z was drodzy forumowicze ma jakieś sprawdzone przez was miejsca na Hvarze lub Korczuli które moglibyście polecić ? jeszcze mi powiedzcie czy bez problemu można się dogadać telefonicznie z właścicielami po angielsku ? wyjazd tuż tuż a my kwaterki nie mamy
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.06.2014 23:15

1. Kobieta ma zawsze rację.
2. Jeśli kobieta nie ma racji, patrz punkt 1.
3. Pytania o apartamenty tu:
apartament-wakacje-2014-t43837-900.html
oraz w paru innych miejscach :mrgreen:
4. Przeczytaj relacje tych, którzy byli na Hvarze i Korčuli, jeśli któraś z opisanych lokalizacji Ci się podoba, zapytaj o namiary bezpośrednio autora relacji.
5. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby zarezerwowanego apartamentu nie było...
Kubuchhh
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kubuchhh » 03.06.2014 23:28

cały czas przeszukuje forum czytam szukam i nic nie mogę znaleźć to pierwszy raz w tamte rejony i stąd ta obawa następnym razem na pewno tego nie będzie chwytam się już po prostu wszystkiego żeby coś znaleźć urlop już od początku lipca ...

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018