Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Bawarii do Splitu 2013, z Bawarii na Krk 2015

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
donia81
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 13.09.2013
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia81 » 14.09.2013 23:37

Wpisalam do google maps nasza miejscowosc, potem to miejsce w Austrii skad podaja jak objechac autostrade w Slowenii (jest to kawalek 57,2 km, 1 h 3 min) i potem dalej podalam Split i wyszlo mi 1032 km, 9 h 54 minuty i tak sie przedstawia trasa (mam nadzieje dobrze wkleilam):
https://maps.google.pl/maps?saddr=B69&d ... 2&t=m&z=12
donia81
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 13.09.2013
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia81 » 14.09.2013 23:39

donia81 napisał(a):Wpisalam do google maps nasza miejscowosc, potem to miejsce w Austrii skad podaja jak objechac autostrade w Slowenii (jest to kawalek 57,2 km, 1 h 3 min) i potem dalej podalam Split i wyszlo mi 1032 km, 9 h 54 minuty i tak sie przedstawia trasa (mam nadzieje dobrze wkleilam):
https://maps.google.pl/maps?saddr=B69&d ... 2&t=m&z=12


No widze, ze sie wkeila tylko mapka tego objazdu ale tam mozna dodac cel i przesunac go myszka zeby byl na samej gorze (wiec wpisalam 85290 Geisenfeld najpierw jako punkt C a nastepnie myszka przeciagnelam na sama gore i pojawilo sie to jako A), jako cel podrozy wpisalam Split.
Użytkownik usunięty
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.09.2013 00:04

No, dobrze jest :wink:
donia81
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 13.09.2013
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia81 » 15.09.2013 00:23

Zastanawiam sie czy nie ruszyc o 19:00 i na 05:00 byc na promie. Nie wiem tylko jak w nocy, czy sie nie zgubimy ale chyba dobrze pooznaczane jest?
Aha jeszcze mam pytanie z oplatami za autostrady w Chorwacji - widzialam rozne odcinki pokazane - jak sprwdzic, ktory jest tym naszym? tzn gdzie sie zaczyna odcinek platny i w jakim kierunku patrzyc jak sie do Splitu jedzie? Makarska czy jeszcze dalej? Moze glupie pytanie ale mniej wiecej chcialam sobie wykalkulowac oplaty za przejazd. Z gory dzieki!
donia81
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 13.09.2013
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia81 » 15.09.2013 00:31

Lednice napisał(a):No, dobrze jest :wink:

Mam jeszcze pytanie, czy na tej mojej wyznaczonej trasie sa jakies tunele? Tego Karawanken Tunel i miedzy Salzburgiem a Villach na pewno nie ma ale chyba jeszcze jakies inne sa albo sie myle?
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 15.09.2013 01:15

Cennik autostrad:

http://www.hac.hr/hr/cestarina/cjenik/

Trzeba po prostu zapoznać się z przebiegiem i nazwami autostrad (np. Zagreb-Split-Dubrovnik to ta najpopularniejsza) w kliknąć w ten link- wtedy mamy wszystkie odcinki pomiędzy bramkami.

Tunele płatne w Austrii to przecież łatwo znaleźć...na mapach wszędzie przecież są.
http://www.tolltickets.com/country/aust ... lang=en-GB

http://www.lotsberg.net/data/austria/list.html

Jeśli Twoja trasa prowadzi przez Liezen drogą A9 to jest tam niestety tunel płatny Gleinalm i dalej chyba Bosruck...ale ten wciąż w budowie, choć podają cenę przejazdu, więc może 1 nitka jest płatna...nie wiem.

Kłania się proste czytanie mapy i... zwykły atlas samochodowy jakich w Niemczech na pęczki- ja mam stary, ale bez trudu na nim wszystko znajduję. :roll: Tyle że oni buduja kolejne drogi i tunele, więc trzeba sprawdzić czy się co nie zmieniło.
Ostatnio edytowano 15.09.2013 01:48 przez Fatamorgana, łącznie edytowano 3 razy
donia81
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 13.09.2013
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia81 » 15.09.2013 01:38

Dziekuje:) Jesli dobrze z tabelki zrozumialam to place 181 kun (wjezdzam na Lucko i zjezdzam na Dugopolje.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 15.09.2013 01:58

Tak.
Nie wiem jaki przebieg ma Twoja trasa więc nie wiem czy na niej są płatne tunele...
donia81
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 13.09.2013
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia81 » 15.09.2013 09:45

Fatamorgana napisał(a):Tak.
Nie wiem jaki przebieg ma Twoja trasa więc nie wiem czy na niej są płatne tunele...

jade tak:
https://maps.google.pl/maps?saddr=B69&d ... 2&t=m&z=12

Nie wiem czy widac cala trase. W kazdym razie ruszam z 85290 Geisenfeld do punktu B (B69) - poczatek omijania autstrady w Slowenii, dalej punkt C - E59 - koniec objazdu i punkt D- Split. Cala trasa ma 1032 km, czas 9h 54 minuty.
Patrzylam na Austrie i na pewno nie jade przez Villach i ten Kara cos tam tunel.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 15.09.2013 11:36

Płatne tunele w Austrii masz zarówno na A10 między Salzburg i Villach (ok 10 EUR) jak i na A9 pomiędzy Wels i Graz (około 12 EUR).
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 15.09.2013 11:40

donia81 napisał(a):Dziekuje:) Jesli dobrze z tabelki zrozumialam to place 181 kun (wjezdzam na Lucko i zjezdzam na Dugopolje.


Jeśli pojedziesz przez Graz i Ptuj to dodaj jeszcze 48 kun za odcinek Zagreb - Macelij.
donia81
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 13.09.2013
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia81 » 15.09.2013 11:57

Mosqito napisał(a):Płatne tunele w Austrii masz zarówno na A10 między Salzburg i Villach (ok 10 EUR) jak i na A9 pomiędzy Wels i Graz (około 12 EUR).

Na pewno tam trzeba placic? Widzialam przed chwila wpis na forum i pisalo, ze jest on najdluzszy i bezplatny ale widocznie sie cos zmienilo.

Tu ten wpis:
Jadąc przez Austrie na A-9 na odcinku między Wels a Graz są 2 płatne
tunele (reszta bezpłatna)
Bosrucktunnel 5,5 km opłata 4,40 Euro
Gleinalmtunnel 8,3km opłata 7,50 Euro
do tego dochodzi vinjeta na 10 dni za 7,70Euro
Oba tunele są 1-norurowe. Najdłuższy tunel (ale bezpłatny) na tej trasie
to Plabutschtunnel 9,7 km omijający Graz. :papa: :papa: :papa:

Ja patrzylam, ze dokladnie tym Plaubutschtunnel bysmy jechali.
Użytkownik usunięty
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.09.2013 13:01

Jak pojedziecie A9, to przez wszystkie 3 tunele :!:

Tunel pod miastem Graz jest bezpłatny, pozostałe 2 są płatne
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 15.09.2013 13:11

Donia...sorry, ale po co Ci podałem ten link?
http://www.lotsberg.net/data/austria/list.html

Tam wszystko pisze wyraźnie.
Co płatne i gdzie.
Kieruj się tym a nie wpisami sprzed 5 lat.
Strony tego typu są aktualizowane często.

Ja rozumiem, tuneli jest wiele, ale Ciebie zdaje się interesują tylko te na Twojej trasie...
Są wymienione- i z długości i z przebiegu i z opłat lub ich braku.
Nie wiem jak wyraźniej to podać, żeby było jasne.
Tu się nie ma w czym gubić.
A jak masz dalej z tym kłopot to spisz na kartce przebieg trasy i jej koszty w słupku.
Stare i sprawdzone sposoby - dla osób gubiących się w internetowej informacji...

Słowenia leży niestety na Waszej drodze do Cro i na to nic nie poradzimy.
Albo winieta i szybko- albo okrężnie i dłużej- ale kilometraż większy.
Decydujcie sami.

Posluchaj, masz dzieci? Bo wydaje mi sie, ze nie wiesz co to jest podroz z dwojka marudzacych dzieciakow :P Ale moze sie myle :)
Tak, mylisz się. :)

Jesli nie chcesz mi pomoc i uwazasz, ze przesadzam ze stresem zwiazanym z podroza, to badz tak mila i zachowaj swoje uwagi dla siebie! Akurat wiem, ze kuzyn kolezanki, do ktorej jade chcial poomijac w Slowenii autostrady i sie zgubil.
Zaczynam wątpić czy ta cała pomoc będzie skuteczna, bo w kółko mowa jest o 2-3 sprawach a Ty dalej o nie pytasz... :roll: :|
Przykro mi. Być może te problemy biorą się z takiego podejścia jak to:
W Austrii bylam tylko raz w Wiedniu u kuzynki. Widoki byly takie sobie, nic nadzwyczajnego.

Skoro widoki w Austrii to dla Ciebie Wiedeń, to....
nie mam więcej pytań. Czasami chce się pomóc i podpowiedzieć ale nie daje to właściwego skutku.
Poza tym- jestem facetem. :) :mrgreen:
Trzymaj się i udanej podróży- bez stresu- życzę.
Pozdrawiam.
donia81
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 13.09.2013
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia81 » 15.09.2013 14:07

Dziekuje za pomoc! Przepraszam ale kliknelam najpierw tylko na ten link z cenami autostrad, moja wina :)
Mam zamiar porownac sobie ta najkrotsza trase - ok 949 km do Splitu (z platna winieta na Slowenie) i ta nieco dluzsza i porownac czy nie wyjdzie mi ten sam koszt. Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie! Atlasow pewnie sie pozbylismy bo mamy nawigacje w aucie ale dla pewnosci lepiej miec cos ze soba w razie problemow z nawigacja :)
Do Wiednia jechalam z dobre 4 lata temu, pamiec jest zawodna. Troche tu Bawarii naogladalam sie na Alpy i juz nie robia az takiego wrazenia na mnie :P Moze dlatego.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Z Bawarii do Splitu 2013, z Bawarii na Krk 2015 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone