Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Bawarii do Splitu 2013, z Bawarii na Krk 2015

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
donia81
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 13.09.2013
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia81 » 14.09.2013 15:53

Posluchaj, masz dzieci? Bo wydaje mi sie, ze nie wiesz co to jest podroz z dwojka marudzacych dzieciakow :P Ale moze sie myle :)
Co do wyjezdzenia i zwiedzania jeszcze po drodze Slowenii, to moze innym razem bo krocej bedziemy w Chorwacji, gdzie mam tez troche zaplanowane poogladac.

Co do objazdu autostrady w Slowenii to wszystko fajnie ale zmapowane i opisane jest dla ludzi jadacych z Polski, wiec nie wiem, od ktorego momentu zaczyna sie nasz odcinek, bo jadacy z Polski jada roznymi trasami - przez Czechy, Austrie itp. Wiec przepraszam bardzo ale forum jest po to aby sie poinformowac. Pisalam na samym poczatku, ze szukam drogi z pludniowych Niemiec na Hvar i nigdzie takiego opisu trasy nie znalazlam. Jesli nie chcesz mi pomoc i uwazasz, ze przesadzam ze stresem zwiazanym z podroza, to badz tak mila i zachowaj swoje uwagi dla siebie! Akurat wiem, ze kuzyn kolezanki, do ktorej jade chcial poomijac w Slowenii autostrady i sie zgubil.
W Austrii bylam tylko raz w Wiedniu u kuzynki. Widoki byly takie sobie, nic nadzwyczajnego.
Użytkownik usunięty
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2013 19:48

Niech Pani pojedzie tak:
http://goo.gl/maps/J9XQi

To najwygodniejsza trasa i najszybsza, winietkę za 30 euro trzeba odżałować, nie ma wyjścia.
Trudno darmo. :roll:

Jak ma być szybki dojazd żeby nie męczyć dzieciaki ( i dorosłych ) :!:

Trzeba jeszcze zapłacić za tunele z Salzburga do Villach.

Omijanie Słowenii trasą okrężną przez Graz i potem objazd słoweńskiej autostrady
może być, ale tu też trzeba zapłacić za tunel dodatkowo. :!:
Jedzie się prawie 100 kilometrów dalej, jedzie się z godzinę dłużej i przynajmniej z 10 euro to będzie kosztować więcej :roll:
I już na braku winietki się zaoszczędzi nie 30, a 20 euro,a straci godzinę.
Czy te 20 euro jest tego warte :?:

Przebijanie się przez Alpy drogami górskimi to fajna alternatywa, jak ma się w planie kilka dni podróży w jedną stronę :!:

A ha, nie wiem czy Hvar to bardzo dobry wybór przy ograniczonym budżecie.
Jednak prom sporo kosztuje.
No, ale tu trudno mi coś sugerować. Wasza decyzja
donia81
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 13.09.2013
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia81 » 14.09.2013 19:57

Dziekuje za podpowiedz. Taka trase mi tez wyznaczylo. Zeby bylo jasne - ja nie chce omijac calkiem Slowenii, chce tylko pojechac w Slowenii trasa gdzie nie trzeba placic, to wszystko :) Widzialam na innych postach jakies mapki, jak wlasnie ominac autostrade.
Czy byl Pan moze w rezerwacie jezior Plitwickich? To chcielibysmy zobaczyc ale chyba w drodze powrotnej. Z racji, ze wracamy 6 pazdziernika to promy juz rzadziej kursuja i musimy zlapac ten o 08:30.
Hvar wybieram z tego powodu bo tam mieszka moja przyjaciolka i mamy po znajomosci tanio kwatere. Wlasciwie mielismy sie u niej zatrzymac ale u niej remont :/
Użytkownik usunięty
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2013 20:11

No, ale osoby z Polski jadą z Austrii, z Graz na Zagrzeb i ten objazd wtedy nie powoduje większej ilości przejechanych kilometrów :!:

Byłem w Plitwicach, żeby zobaczyć najfajniejsze rzeczy trzeba minimum z 3 godziny + 1 godzina dojście do jezior, zaparkowanie, zjedzenie czegoś, itp.
Polecam ten wątek :
jeziora-plitwickie-t33121-135.html

Proszę się pytać w nim o szczegóły :!: :wink:

No, to rozumiem wybór Hvaru :wink:
donia81
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 13.09.2013
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia81 » 14.09.2013 20:22

Lednice napisał(a):No, ale osoby z Polski jadą z Austrii, z Graz na Zagrzeb i ten objazd wtedy nie powoduje większej ilości przejechanych kilometrów :!:

Byłem w Plitwicach, żeby zobaczyć najfajniejsze rzeczy trzeba minimum z 3 godziny + 1 godzina dojście do jezior, zaparkowanie, zjedzenie czegoś, itp.
Polecam ten wątek :
jeziora-plitwickie-t33121-135.html

Proszę się pytać w nim o szczegóły :!: :wink:

No, to rozumiem wybór Hvaru :wink:


No to rozumiem, ze dla nas w takim razie nie ma opcji ominiecia tego platnego kawalka autostrady. No trudno, myslalam, ze to mozliwe bedzie ale jak sie nie da, to trudno.
Użytkownik usunięty
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2013 20:27

Opcja jest, ale ja bym ją wybrał jako wariant rezerwowy.

Jak będą w radiu informacje, że koło Monachium są wielkie korki, to pojechać wariantem rezerwowym przez Graz.
Jest też pokazany na mapie, do której dałem link :!:
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 14.09.2013 20:36

Trasa którą Ci podał Lednice będzie Cię kosztować:
w Austri: winietka 8 EUR / 10 dni, Tunele pomiędzy Salzburg a Villach 10 EUR / w jedną stronę, Karawanken Tunel 6,5 EUR/ w jedną stronę, potem w Słowenii: 30 EUR / miesięczna, i na koniec w Chorwacji opłata na bramkach ( wyliczysz sobie) + prom.
Ale ma rację jest ona najszybsza i najwygodniejsza, jeśli jedziesz z dzieckiem zdecydowanie bym Ci ją polecał.
Kwestia tylko czy zrobić ją na noc czy na dzień.
Myślę że lepiej już odżałować te EUR aby tylko podróż minęła jak najszybciej i w miarę bezstresowo.
Powodzenia !!!

PS W razie korków na Ringu Monachium jedź na Landshut i DK15 na Rosenheim
Ostatnio edytowano 13.01.2014 00:42 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 14.09.2013 20:51

30€ To nie majątek na winiety w sloweni
donia81
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 13.09.2013
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia81 » 14.09.2013 21:01

Lednice napisał(a):Opcja jest, ale ja bym ją wybrał jako wariant rezerwowy.

Jak będą w radiu informacje, że koło Monachium są wielkie korki, to pojechać wariantem rezerwowym przez Graz.
Jest też pokazany na mapie, do której dałem link :!:

Przepraszam, nie zauwazylam :) Ewentualnie wchodzi w gre, zobaczymy.
Użytkownik usunięty
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2013 21:15

Jedna uwaga: tam ten wariant jest pokazany bez omijania autostrady w Słowenii. :!:

Omijając trzeba dodać przeszło pół godziny do czasu podróży.
donia81
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 13.09.2013
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia81 » 14.09.2013 21:17

DamianM napisał(a):30€ To nie majątek na winiety w sloweni

Nie majatek ale jak mozna ominac i jakos sie w miare jedzie to czemu nie?
Sprawdzialam trase "normalna" - przez Slowenie autostradami i wariant drugi podany przez Lednice i roznica jest raptem 76 km wiec chyba zaryzykujemy i przez Graz pojedziemy.
donia81
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 13.09.2013
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia81 » 14.09.2013 21:27

Lednice napisał(a):Jedna uwaga: tam ten wariant jest pokazany bez omijania autostrady w Słowenii. :!:

Omijając trzeba dodać przeszło pół godziny do czasu podróży.

Hm rozumiem. Ta pierwsza trasa to 949 km, 9 h i 3 min a wersja druga, ta z kierunkiem na Graz to raptem 76 km wiecej (bez tego omijania autostrady w Slowenii) a czasowo pokazalo raptem 14 minut wiecej :) dodajac te pol godziny wiecej na ominiecie to prawie 10 godzin jazdy wiec jeszcze do wytrzymania. Do Polski na Slask jedziemy 8 godzin, no zobaczymy ...
Użytkownik usunięty
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2013 21:58

No, pół godziny to za mało :roll:
Licz 3 kwadranse

Godzina dłużej jest.

Oszczędność z 20 euro

Do końca nie da się niczego przewidzieć.
Korek może wyskoczyć w każdym miejscu i wtedy te wszystkie kalkulacje są nierealne.
donia81
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 13.09.2013
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia81 » 14.09.2013 22:07

Lednice napisał(a):No, pół godziny to za mało :roll:
Licz 3 kwadranse

Godzina dłużej jest.

Oszczędność z 20 euro

Do końca nie da się niczego przewidzieć.
Korek może wyskoczyć w każdym miejscu i wtedy te wszystkie kalkulacje są nierealne.

czyli cos 11 godzin wtedy a nie 10? No to juz faktycznie przemawia zeby jechac ta 1, pierwotna trasa ... Chyba, ze jakies wielkie korki kolo Monachium beda, to pomyslimy. Dziekuje za pomoc!
Użytkownik usunięty
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2013 22:11

Nie ma sprawy :wink:

Dzięki za dzięki :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Z Bawarii do Splitu 2013, z Bawarii na Krk 2015 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone