Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Automapa do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 13.08.2018 13:46

Yanush napisał(a):Wymiękam...


Yanush nie wymiękaj! Trzymaj się! :mrgreen: :mrgreen:

Nie mam przy sobie nawigacji, więc trudno mi ocenić przydatność porad, choć Twoja (link do instrukcji) wydaje mi się rozsądna i przede wszystkim zrozumiała nawet dla mnie :oops: . Dzięki.
Trochę zmyliła mnie ta myszka od szaki17...

Myślę, że wieczorem znajdę chwilę i sprawdzę jak to działa.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2018 16:05

To łopatologicznie ci wytłumaczę jak to zrobić na nawigacji : pukasz rysikiem (lub paluchem) w cel - następnie w prawym dolnym rogu nawigacji masz "kwadracik", pukasz w niego rysikiem (lub paluchem) - następnie pukasz rysikiem (lub paluchem) w strzałkę "w prawo", i masz swoje "ulubione". Tam zmieniasz nazwę na "chata wuja Toma" i pukasz "ok" czyli zapisujesz.
Swoją "chatę" masz już w ulubionych.
Jak dalej nie skumasz jak to zrobić o poczekaj do wieczora to wrzucę zdjęcia.
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 13.08.2018 20:10

Do szaki17 i Yanush,
właśnie wróciłem z pracy i jutro muszę wstać przed 5:00. Nie chce mi się nawet piwa, ani seksu, więc rozumiecie, że nie zajmę się też nawigacją. Na 100% zrobię to jutro.

Dzięki jeszcze raz Yanush'owi za link do odpowiedniego miejsca w instrukcji i trochę złośliwe, ale pewnie przydatne łopatologiczne wytłumaczenie szaki17 (sam zacząłeś z tą myszką! :D ). Nie wszyscy są OrłamiWNawigacji, ale gdybyście Chłopaki potrzebowali coś na temat teorii kompozycji w muzyce, tresury psów, albo logistyki - to jestem do Waszej dyspozycji. Sądzę, że ja na tym się znam... A więc mogę wyjaśnić nawet łopatologicznie :D . Pewnie okaże się, że Wasze rady przyniosły skutek, więc jutro pięknie Wam podziękuję :D .

Do szaki17: pukam rysikiem, bo paluch słabo działa (chyba za gruby) :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2018 20:37

pukaj, pukaj :wink:
LAKI LUKI
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 15.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) LAKI LUKI » 13.08.2018 20:45

Siemano, na przejściu w Milhost spotkała mnie dziwna sytuacja. Moja nawigacja z wgraną najnowszą Auto Mapą poprowadziła nas przez wagę dla tirów ( celnik coś tam się darł ale mnie wypuścił :-) ). Nawigacja była poprawnie ustawiona na auto osobowe więc nie wiem co autor miał na myśli :-)
P405
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) P405 » 13.08.2018 21:34

Bo na Europę jest to kiepska nawigacja. Niektóre odcinki i mosty są zamknięte już prawie rok, a mapa dalej nimi prowadzi.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 13.08.2018 22:29

Z automapą wiernie jeździłem lata całe. Europa, Polska, służbowo i prywatnie. Niestety - w wyjazdach zagranicznych lepiej mi się ostatnio jeździ z Google Maps: lepsze informacje o korkach, szybsze aktualizacje itp. W dobie, gdy każdy ma już w abonamencie pokaźny pakiet danych nie trzeba się stresować ile nam google maps wyciągną megabajtów. A i dodatkowe urządzenie niepotrzebne - smartfon (nawet ten najbardziej lichy) daje radę.
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 14.08.2018 18:51

cropag napisał(a):Do szaki17 i Yanush,
Pewnie okaże się, że Wasze rady przyniosły skutek, więc jutro pięknie Wam podziękuję ...


... co niniejszym czynię :!: . Najważniejsza była informacja, że przy przenoszeniu punktu z HISTORII do ULUBIONYCH można zmienić nazwę. Wreszcie mam w nawigacji Wujka Staszka, a nie Balice Centrum :D .

:papa: :papa: :papa:
Devih
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 03.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Devih » 21.08.2018 15:09

Kojarzy ktoś może ile może pobrać Google Maps jadąc z Krakowa do Chorwacji (Baśka Voda)? Zastanawiam się czy mój pakiet to uciągnie, a ściąganie kilku jak nie kilkunastu części mapy offline może mi ładnie kartę pamięci zawalić.
yautja
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 28.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) yautja » 23.08.2018 19:41

To mapa wektorowa plus ruch. Więcej niż 500 MB w obie strony nie powinno być, cokolwiek byś tam dziwnego nie ustawił.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 31.07.2019 21:19

Dziś po raz pierwszy przetestowałem w drodze do Poznania i z powrotem, nową funkcjonalność w AM, czyli AutoCB.

Użytkowników jest na razie niewielu, w Poznaniu w zasięgu było 7-8 użytkowników, na trasie 1-3, ale mam nadzieję, że będzie ich przybywać.

Co ciekawe, AutoCB nie tylko umożliwia rozmowę z kierowcami znajdującymi się w okolicy, ale również pozwala na tworzenie prywatnych kanałów, na których będzie ona słyszalna wyłącznie przez zaproszonych użytkowników.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Z Automapa do Chorwacji - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone