Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Automapa do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.05.2018 12:04

paulr napisał(a):;-) a w czym masz problem by ustawic sobie samemu. Przeciez to nie ma zadnej filozofii

Bo trzeba to zrobić samemu, poczytać...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.05.2018 13:25

paulr napisał(a):
wikol napisał(a):
jacaj napisał(a):Spodziewałem się trudności w BiH ale tez poradziła sobie doskonale. Z wodospadów Cravice wyprowadziła mnie do Medjugorie i to jakimiś zadupiami, przez wzgórze jakąs szutrówką, już miałem w pewnym momencie strach w oczach co ten Hołowczyc wyprawia ale wszystko ok.

Ja mam Modecoma MX2 wraz z Automapą.
Mnie z Medjugorje też poprowadziła doskonale na wodospady Kravice - przez jakieś zadupia, wzgórza obok budowanego wysokiego wiaduktu. Ale że mam 4x4 to pełen luz.

Oznaczenie wodospadów bardzo kiepskie w Studenci. Jakiś ludzik skaczący do wody na tabliczce.
Polecam Modecoma do Automapy. Doskonale sie sprawdza już od kilku lat.

Modecom nie moze prowadzic doskonale. Wedlug mnie w obecnych czasach tradycyjna nawigacja nie ma sensu. Co mi po informacji na autostradzie jedź prosto 500km. Teraz nawigacja musi posiadac funkcje omijania korkow.

W obecnych może nie, ale odpowiadasz na posta z 2014 roku, więc to już zamierzchła przeszłość :oczko_usmiech: :mrgreen:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 27.05.2018 13:26

No tak... Ktos napisal do staregoa ja nie popatrzylem na date;-)
pawel_nowy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 26.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_nowy » 27.05.2018 13:27

Generalnie AM jest do bani. Jestem posiadaczem Modecom z AM. Wracając z nad morza do Radomia, po zjechaniu z autostrady i wjechaniu na DK 50 nawi zwariowała. Kazała zjechać z głównej drogi wjechać na jakieś polne. :lol: Innym razem na przejeździe kolejowym kazała skręcić w prawo - na tory :o . Mam dylemat czy w ogóle brać ją do cro czy korzystać z czegoś innego np.Google Maps
Ostatnio edytowano 27.05.2018 13:38 przez pawel_nowy, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.05.2018 13:32

Z AM jeżdżę od kilkunastu lat. Planuję trasę sam, żeby mnie prowadziła tak jak ja chcę jechać a nie ta jak ona to sobie wymyśli.:wink: Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła :papa:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 27.05.2018 15:41

Ja tak jak Mariusz, AutoMapy używam od początku, często podpierając się Google Maps. Tajemnicą poliszynela jest to, że większość AutoMap w naszych urządzeniach to wersje offline'owe, spiracone, bez aktualizacji... W dzisiejszych czasach jednak nawigacja bez pokazywania aktualnych danych o natężeniu ruchu (traffic) to przeżytek...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.05.2018 18:26

pawel_nowy napisał(a):Mam dylemat czy w ogóle brać ją do cro czy korzystać z czegoś innego np.Google Maps

Jeśli to rozwiąże Twój dylemat to powiem, że z AM byłem kilka razy w Chorwacji, a poza tym jeździłem w Rumunii, Bułgarii, Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie, Włoszech, Liechtensteinie, Szwajcarii i jeszcze w paru innych krajach. Nigdy nie poprowadziła mnie tam, gdzie nie chciałem trafić. :)
Hercklekot napisał(a):W dzisiejszych czasach jednak nawigacja bez pokazywania aktualnych danych o natężeniu ruchu (traffic) to przeżytek...

Zgadza się, dlatego od dwóch lat jeżdżę z systemem AM'Traffic. :)
pawel_nowy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 26.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_nowy » 27.05.2018 19:00

walp napisał(a):
pawel_nowy napisał(a):Mam dylemat czy w ogóle brać ją do cro czy korzystać z czegoś innego np.Google Maps

Jeśli to rozwiąże Twój dylemat to powiem, że z AM byłem kilka razy w Chorwacji, a poza tym jeździłem w Rumunii, Bułgarii, Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie, Włoszech, Liechtensteinie, Szwajcarii i jeszcze w paru innych krajach. Nigdy nie poprowadziła mnie tam, gdzie nie chciałem trafić. :)
Hercklekot napisał(a):W dzisiejszych czasach jednak nawigacja bez pokazywania aktualnych danych o natężeniu ruchu (traffic) to przeżytek...

Zgadza się, dlatego od dwóch lat jeżdżę z systemem AM'Traffic. :)


Dziękuję Panowie za rozwianie wątpliwości. :D Myślę że te dziwne "wyskoki" AM mogły być spowodowane tym że nie była aktualna
Szkoda tylko że AM w wersji na EU jest tak kosztowna. :| Trzeba kupić licencje na rok za 259PLN, a mi potrzeba raz w roku na kilka dni .
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 27.05.2018 20:15

pawel_nowy napisał(a):
walp napisał(a):
pawel_nowy napisał(a):Mam dylemat czy w ogóle brać ją do cro czy korzystać z czegoś innego np.Google Maps

Jeśli to rozwiąże Twój dylemat to powiem, że z AM byłem kilka razy w Chorwacji, a poza tym jeździłem w Rumunii, Bułgarii, Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie, Włoszech, Liechtensteinie, Szwajcarii i jeszcze w paru innych krajach. Nigdy nie poprowadziła mnie tam, gdzie nie chciałem trafić. :)
Hercklekot napisał(a):W dzisiejszych czasach jednak nawigacja bez pokazywania aktualnych danych o natężeniu ruchu (traffic) to przeżytek...

Zgadza się, dlatego od dwóch lat jeżdżę z systemem AM'Traffic. :)


Dziękuję Panowie za rozwianie wątpliwości. :D Myślę że te dziwne "wyskoki" AM mogły być spowodowane tym że nie była aktualna
Szkoda tylko że AM w wersji na EU jest tak kosztowna. :| Trzeba kupić licencje na rok za 259PLN, a mi potrzeba raz w roku na kilka dni .

Aby mapa też za bardzo "nie wariowała" trzeba ją odpowiednio ustawić w menu, gdzie jest szereg ustawień. Chociażby o omijaniu dróg o odpowiedniej kategorii. Bo może prowadzić w pole. :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.05.2018 21:07

pawel_nowy napisał(a):Szkoda tylko że AM w wersji na EU jest tak kosztowna. :| Trzeba kupić licencje na rok za 259PLN, a mi potrzeba raz w roku na kilka dni .

Można kupić licencję na Androida. Na rok kosztuje 119 zł, a na 90 dni 46 zł.
endryu napisał(a):Aby mapa też za bardzo "nie wariowała" trzeba ją odpowiednio ustawić w menu, gdzie jest szereg ustawień. Chociażby o omijaniu dróg o odpowiedniej kategorii. Bo może prowadzić w pole. :D

To prawda, a chyba niektórzy o tym nie wiedzą albo zapominają. :)
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 27.05.2018 21:20

pawel_nowy napisał(a):Szkoda tylko że AM w wersji na EU jest tak kosztowna. :| Trzeba kupić licencje na rok za 259PLN, a mi potrzeba raz w roku na kilka dni .

Ale potem płacisz już znacznie mniej. Kilka miesięcy temu zapłaciłem 188 zł za AM Europe na dwa lata.
Możesz też zdecydować się na wersję androidową lub na iPhone'a i zapłacić za czas, kiedy będziesz jej używał.
P405
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) P405 » 29.05.2018 14:21

Za 24,99 zł można mieć tomtom go na miesiąc, albo za 84,99 zł na rok. Idealnie sprawdza się w wszelkich objazdach i radarach w Austrii. Do granicy z Chorwacją mamy działający trafic. Bardzo aktualna baza radarów w Austrii, pokazywanie średniej prędkości na odcinkach z radarami odcinkowymi.
Odnośnie AutoMapy to trzeba jej chwilę poświęcić żeby wszystko dobrze poustawiać.
danol148
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) danol148 » 29.05.2018 20:56

Z AM byłem w ubiegłym roku 0 problemów ustawiłem sobie tylko kilka punktów przez które chciałem przejechać i jak po sznureczku do celu.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 30.05.2018 10:41

AM jest ok, używałem wszędzie od 8 lat i zawsze było ok. Teraz mam wbudowaną w aucie navi TomTom - zobaczymy jak się spisze :D
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 30.05.2018 12:57

Mam też w aucie nawigację, tyle że Garmina. Szkopuł w tym, że ma aktualizację wypuszczaną tylko raz w roku. Dlatego zabieram też, oprócz mamy papierowej, również Automapę. Niedawno wypuścili właśnie najnowszą wersję map.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Z Automapa do Chorwacji - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone