Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Taury Wysokie i Istria - Nasze Wakacje 2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.04.2016 00:23

Piter_M napisał(a): Codziennie widzieliśmy ludzi na tym kampingu, ale nie był jakoś specjalnie zatłoczony, myślę że z miejscem nie powinno być problemu.
Na stronie 18 na zdjęciu 335 trochę tego kampingu widać...
Dzięki :) na str. 5 fotka 24 chyba też :)
Piter_M napisał(a): ... Karty zapewne w hotelu będzie można kupić, ale musielibyście zatrzymać się tam przynajmniej na 6 dni bo na minimum tyle dni są te karty.
A takich MUST SEE jest tam sporo ... te najciekawsze są w tej relacji :wink:

Wiem że karty są na 6 i na 12 dni ale sprzedaż kart chyba nie jest uzależniona od ilości dni pobytu :?: Myślałam raczej o zatrzymaniu się na 4, max 5 dni.
Znalazłam 2 rodzaje kart:
1) Salzburgerland Card - 62 eu dorośli, 31 eu dzieci na 6 dni i niewiele drożej na 12 dni - 190 atrakcji mapka i broszura
2) Nationalpark Sommercard Hohe Tauern - dostają ją bezpłatnie goście partnerskich hoteli/kwater itp. - 60 atrakcji + kilka atrakcji ze zniżką

Wydaje się, że w tym roku atrakcje na karcie nieco się różnią, na 1 - nie ma np. Grossglockner Hochalpenstrasse :cry:, która jest na 2 :evil: czyli trzeba za nią dopłacić niestety, muszę jeszcze raz to przemyśleć i przekalkulować atrakcje z których chcielibyśmy skorzystać.

Na Istrie ruszyliście trasą 108 ... czy ona nie jest czasem dodatkowo płatna? po drodze jest chyba płatny tunel Felberntauern? Na tej trasie widzę mocny zawijas za Amerthal i potem przy wyjeździe z tunelu - nie wiem czy da radę tą trasę pokonać z budką na haku? Dalej na 110 jeszcze więcej takich zawijasów ... chyba to trasa nie dla nas :( , znowu na A10 w kierunku na Villach w Austrii musielibyśmy chyba zaliczyć dwa dodatkowo płatne tunele i trzeci pod granicą Austria/Słowenia - też kicha :?
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 18.04.2016 21:09

Mikromir napisał(a):Niesamowicie pięknie było w tej relacji.
Będę wracać do świetnych zdjęć i czekać na Twoje przyszłoroczne wspomnienia. :wink:

Dziękuję. :papa:


Raczej już tegoroczne :wink:
Mam nadzieję, że zdjęcia z naszych tegorocznych wakacji będą równie świetne 8)
Jeżeli tak będzie to na pewno pokarzę je w relacji.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 18.04.2016 21:23

Lednice napisał(a):Może się uda :?: :wink:

W Tyrolu jest Schronisko Wrocławskie 8)
http://zgdanskado.blogspot.com/2014/07/ ... tztal.html

Życzę miłej podróży :D


Wrocławskie jest za daleko, ale pewnie kiedyś tam też dojedziemy.
Tyrol, a dokładnie Alpy Otztalskie, to była druga opcja na nasze tegoroczne wakacje, ale wybraliśmy jednak Karyntię.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 18.04.2016 21:48

gusia-s napisał(a):
Piter_M napisał(a): Codziennie widzieliśmy ludzi na tym kampingu, ale nie był jakoś specjalnie zatłoczony, myślę że z miejscem nie powinno być problemu.
Na stronie 18 na zdjęciu 335 trochę tego kampingu widać...
Dzięki :) na str. 5 fotka 24 chyba też :)

Tak, na zdjęciu 24 nawet lepiej go widać.

gusia-s napisał(a):Wiem że karty są na 6 i na 12 dni ale sprzedaż kart chyba nie jest uzależniona od ilości dni pobytu :?: Myślałam raczej o zatrzymaniu się na 4, max 5 dni.

Oczywiście nie jest to uzależnione, możecie tam być 4 dni, kartę kupić na 6 dni i 2 dni z tej karty będą po prostu zmarnowane, ale i tak będziecie na dużym plusie.

gusia-s napisał(a):Znalazłam 2 rodzaje kart:
1) Salzburgerland Card - 62 eu dorośli, 31 eu dzieci na 6 dni i niewiele drożej na 12 dni - 190 atrakcji mapka i broszura
2) Nationalpark Sommercard Hohe Tauern - dostają ją bezpłatnie goście partnerskich hoteli/kwater itp. - 60 atrakcji + kilka atrakcji ze zniżką

Wydaje się, że w tym roku atrakcje na karcie nieco się różnią, na 1 - nie ma np. Grossglockner Hochalpenstrasse :cry:, która jest na 2 :evil: czyli trzeba za nią dopłacić niestety, muszę jeszcze raz to przemyśleć i przekalkulować atrakcje z których chcielibyśmy skorzystać.


Nie wiem która z tych kart będzie w tym roku dostępna w tym hotelu, na pewno któraś z nich będzie, jeżeli będzie ta pierwsza to będziecie musieli dopłacić jeszcze 34 euro za przejazd Grossglockner Hochalpenstrasse.

gusia-s napisał(a):Na Istrie ruszyliście trasą 108 ... czy ona nie jest czasem dodatkowo płatna? po drodze jest chyba płatny tunel Felberntauern? Na tej trasie widzę mocny zawijas za Amerthal i potem przy wyjeździe z tunelu - nie wiem czy da radę tą trasę pokonać z budką na haku? Dalej na 110 jeszcze więcej takich zawijasów ... chyba to trasa nie dla nas :( , znowu na A10 w kierunku na Villach w Austrii musielibyśmy chyba zaliczyć dwa dodatkowo płatne tunele i trzeci pod granicą Austria/Słowenia - też kicha :?


Trasę naszego przejazdu na Istrię pokazałem na stronie 19.
Tak, Felbertauerntunnel był płatny 10 euro i był jeszcze jeden płatny tunel na granicy Austrii z Włochami, chyba 4,40 euro.
Ten zawijas za Amerthal to jest nic, jedyne prawdziwe zawijasy na tej trasie są tuż za granicą Włoską, dość strome i ciasne, prędkość 20 km/h ... ale jak tam autobusy jeżdżą to bez problemu przejedziecie też z budką na haku 8)
konradk2
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) konradk2 » 04.06.2016 20:07

Witam wszystkich forumowiczów!
To nasze pierwsze podejście do wyjazdu do Cro, więc jak pewnie większość ;) stoimy przed dylematem dokąd pojechać. Póki co jesteśmy prawie zdecydowani na Istrię, i jednym z miejsc jest Ravni. Dlatego mam prośbę do p. Pitera o zdradzenie, w którym miejscu znajduje się plaża z jego zdjęć - przyznam, że nas urzekła, a nie udało nam się jej namierzyć przez goooogle.
(Planujemy się wybrać dopiero we wrześniu, więc ceny na szczęście są jednak niższe, a i turystów mam nadzieję mniej).
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 05.06.2016 13:27

konradk2 napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów!
To nasze pierwsze podejście do wyjazdu do Cro, więc jak pewnie większość ;) stoimy przed dylematem dokąd pojechać. Póki co jesteśmy prawie zdecydowani na Istrię, i jednym z miejsc jest Ravni. Dlatego mam prośbę do p. Pitera o zdradzenie, w którym miejscu znajduje się plaża z jego zdjęć - przyznam, że nas urzekła, a nie udało nam się jej namierzyć przez goooogle.
(Planujemy się wybrać dopiero we wrześniu, więc ceny na szczęście są jednak niższe, a i turystów mam nadzieję mniej).
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)


Witaj !

Na stronie 21 tej relacji jest mapka z zaznaczonymi plażami w Ravni.

Zapraszam Cię też tu:
nowy-uzytkownik-tu-sie-witamy-z-nowymi-cro-forumowiczami-t9747-11745.html#p1730668
konradk2
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) konradk2 » 05.06.2016 20:55

Dziękuję, jakoś przeoczyłem przeglądając forum - a powitanie też już nadrobiłem ;)
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Taury Wysokie i Istria - Nasze Wakacje 2015 - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone