Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Taury Wysokie i Istria - Nasze Wakacje 2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.02.2016 00:08

Mikromir napisał(a):Ładnie. 8)
Prawie jak w Dalmacji... :oczko_usmiech:


Dokładnie :!: to samo chciałam napisać :)
Jednak wschodnie wybrzeże Istri jest dużo ładniejsze od zachodniego.
Nie zdążyłam wschodniego nic liznąć w tym roku :( ... zbyt krótko gościliśmy na Istri.
W okolicy pokazanej przez Pitera plaży jest nawet kemping, który rozpatrywałam początkowo, jest widoczny dobrze na fotce 379 i kilku pozostałych z dalszej perspektywy.
I tak mam zamiar powtórzyć Istrię i wtedy to będzie już właśnie wschodnia strona :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 17.02.2016 10:45

Plaża naprawdę wygląda bardzo fajnie. Żałuję, że podczas naszego wyjazdu bardzo pobieżnie potraktowaliśmy Istrię. Do nadrobienia!
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.02.2016 10:52

Mikromir napisał(a):Ładnie. 8)
Prawie jak w Dalmacji... :oczko_usmiech:

:oczko_usmiech:
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 17.02.2016 13:53

Mikromir napisał(a):Ładnie. 8)
Prawie jak w Dalmacji... :oczko_usmiech:


mysza73 napisał(a):
Mikromir napisał(a):Ładnie. 8)
Prawie jak w Dalmacji... :oczko_usmiech:

:oczko_usmiech:


Ja bym nawet powiedział bez "Prawie".
Normalnie jak w Dalmacji 8)
a 500 km. bliżej :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.02.2016 14:48

Piter_M napisał(a):
Normalnie jak w Dalmacji 8)
a 500 km. bliżej :wink:


No na upartego idzie na dłukszy weekend wyskoczyć :oczko_usmiech: :mrgreen:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 17.02.2016 15:32

Pięknie. Sympatyczna plaża.

Ja w zeszłym roku też zahaczyłem o Istrię i podobało mi się. Nie powiem, żebym teraz każde wakacje chciał spędzać właśnie tam, ale ciekawych miejsc na Istrii nie brakuje (choć są też takie mocno przereklamowane - raczej nie wrócę do Puli). Rzecz gustu,ale ja zaryzykowałbym nawet twierdzenie, że do piękniejszych regionów na stałym lądzie trzeba się pofatygować faktycznie dość daleko (ze 400km), bo Kvarner czy Północna Dalmacja Istrii nie przebije.

PS Ciekawa i przydatna relacja! Pozdrav!
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 17.02.2016 15:39

Okolicę Rabac-Labin znam z wielu wyjazdów. Określenie "prawie jak W Dalmacji" wydaje mi się śmieszne. Ale wolę żeby zbyt wielu turystów z Polski nie miało okazji porównywać moich ulubionych zakątków wybrzeża Adriatyku z Dalmacją. Dalmacja więcej ich pomieści...
Pozdrawiam,
Tomek
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.02.2016 17:53

TJL napisał(a): Określenie "prawie jak W Dalmacji" wydaje mi się śmieszne.

Raczej słusznie, bo nie bez powodu miało obok emotikonę: :oczko_usmiech:

Krzychooo napisał(a):ciekawych miejsc na Istrii nie brakuje (choć są też takie mocno przereklamowane - raczej nie wrócę do Puli).

Mam podobne wrażenia z Puli - zobaczyć amfiteatr (no, może jeszcze ze 3 inne budynki :wink: ) i znikać. Ale już Poreč i Rovinj zrobiły na mnie duże wrażenie, nie mówiąc np. o Grožnjan i podobnych miasteczkach w głębi lądu. Dla nich warto było na Istrię zajrzeć, ale plażować jednak wolę na wyspach Dalmacji. :wink:


Piotr, czekam niecierpliwie na inne urokliwe zakątki Istrii. W ubiegłym sezonie bardzo chciałam zobaczyć niby dziki półwysep Kamenjak, ale kiedy tam dotarłam, spotkało mnie spore rozczarowanie - przy tej masie turystów w lipcu z jego dzikości pozostał chyba tylko kurz unoszący się w powietrzu i opadający na drzewa wzdłuż drogi. Ciekawa jestem, czy tam dotarłeś...

:papa:
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 17.02.2016 18:40

gusia-s napisał(a):Jednak wschodnie wybrzeże Istri jest dużo ładniejsze od zachodniego.


Potwierdzam, na zachodnim wybrzeżu niestety nie ma takich ładnych plaż jak na wschodnim.

gusia-s napisał(a):Nie zdążyłam wschodniego nic liznąć w tym roku :( ... zbyt krótko gościliśmy na Istri.


agata26061 napisał(a):Plaża naprawdę wygląda bardzo fajnie. Żałuję, że podczas naszego wyjazdu bardzo pobieżnie potraktowaliśmy Istrię. Do nadrobienia!


My niestety też bardzo pobieżnie potraktowaliśmy ten wyjazd, głównie z tego powodu, że pojechaliśmy tam odpocząć na plażach po Alpach.
Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tam wrócimy bo dużo ciekawych miejsc zostało nam do odwiedzenia.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.02.2016 21:35

Mikromir napisał(a):... W ubiegłym sezonie bardzo chciałam zobaczyć niby dziki półwysep Kamenjak, ale kiedy tam dotarłam, spotkało mnie spore rozczarowanie - przy tej masie turystów w lipcu z jego dzikości pozostał chyba tylko kurz unoszący się w powietrzu i opadający na drzewa wzdłuż drogi...

Witaj w klubie :mrgreen: Nasz wybór kempingu był właśnie podyktowany bliskością Kamenjaka. Zrobiliśmy do niego 3 podejścia - 2 z lądu i 1 od strony wody ... No i niestety ... to nie tak miało być! :(

Dlatego przyznaje, ścisło mnie troszku jak zobaczyłam tę fajną plażę Pitera :evil: ale z drugiej strony też nie mogę powiedzieć, że żałuję że byliśmy tam gdzie byliśmy bo też było interesująco :)
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 17.02.2016 22:51

Krzychooo napisał(a):Pięknie. Sympatyczna plaża.

Ja w zeszłym roku też zahaczyłem o Istrię i podobało mi się. Nie powiem, żebym teraz każde wakacje chciał spędzać właśnie tam, ale ciekawych miejsc na Istrii nie brakuje (choć są też takie mocno przereklamowane - raczej nie wrócę do Puli). Rzecz gustu,ale ja zaryzykowałbym nawet twierdzenie, że do piękniejszych regionów na stałym lądzie trzeba się pofatygować faktycznie dość daleko (ze 400km), bo Kvarner czy Północna Dalmacja Istrii nie przebije.

PS Ciekawa i przydatna relacja! Pozdrav!


Czuję, że muszę tam kiedyś wrócić bo ciekawych miejsc na Istrii jest dużo ... a my ją tylko liznęliśmy :(
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 17.02.2016 23:03

Mikromir napisał(a):Piotr, czekam niecierpliwie na inne urokliwe zakątki Istrii. W ubiegłym sezonie bardzo chciałam zobaczyć niby dziki półwysep Kamenjak, ale kiedy tam dotarłam, spotkało mnie spore rozczarowanie - przy tej masie turystów w lipcu z jego dzikości pozostał chyba tylko kurz unoszący się w powietrzu i opadający na drzewa wzdłuż drogi. Ciekawa jestem, czy tam dotarłeś...

:papa:


Niestety muszę Cię zmartwić ... na Kamenjak nie zajechaliśmy i w ogóle niewiele tam zwojowaliśmy ... wiem jedno, muszę tam kiedyś wrócić.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 17.02.2016 23:08

gusia-s napisał(a):Dlatego przyznaje, ścisło mnie troszku jak zobaczyłam tę fajną plażę Pitera :evil: ale z drugiej strony też nie mogę powiedzieć, że żałuję że byliśmy tam gdzie byliśmy bo też było interesująco :)


Mnie właśnie ścisło, że nie odkryliśmy więcej takich fajnych plaż ... a jest ich tam jeszcze dużo :evil:
reniaf77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 08.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) reniaf77 » 18.02.2016 13:01

Dziękuję za piękną relację. Wschodnie wybrzeże Istrii jest dla nas całkowitą niewiadomą, liczymy iż ten zakątek spenetrujemy w kolejnych latach.
Co do Kamenjaka: aby dokładnie go poznać trzeba tam wracać kilkunastokrotnie. Jeden raz lub trzy razy nie są wstanie pokazać jego piękna. Tracą ludzie, którzy się poruszają po nim tylko i wyłącznie z mapką w ręku. My dopiero po nastym pobycie na Kamenjaku stwierdziliśmy, że już dość. Zjechany został wzdłuż, wszerz, w poprzek :D Ranną porą, południową, wieczorną. Zawsze znajdzie się zakątek nie oblegany przez turystów.
Sama Istria jest miejscem w którym mogłabym osiąść na emeryturze, nie mówię tu o nabrzeżu ale o tych miejscowościach w głębi lądu do których nie wszyscy docierają. Marzenia....
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 21.02.2016 21:12

c.d.

Po plaży Sveta Marina postanowiliśmy pojechać coś zjeść a następnie pojechaliśmy na piękną plażę do miejscowości Rabac.
Parking płatny przy hotelu Girandella.

387.
2015_387.jpg


388.
2015_388.jpg


389.
2015_389.jpg


390.
2015_390.jpg


391.
2015_391.jpg


392.
2015_392.jpg


393.
2015_393.jpg


394.
2015_394.jpg


395.
2015_395.jpg




c.d.n.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Taury Wysokie i Istria - Nasze Wakacje 2015 - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone