Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wzdłuż i wszerz wyspy Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 15.02.2017 22:31

Kunii napisał(a):Zgadza się :D One były obok siebie, co nie? Dlatego nazwałam je"pierwsza część zatoki, druga część zatoki :D". Fajne, odludne miejsce :)

Nie, nie, Wy dotarliście znacznie dalej. Ale nie spodziewałam się, że wsiądziecie do samochodu 8) Obstawiałam krótki spacer i że traficie tam, gdzie my ;)

Zatoczka przepiękna :hearts: Tej nie znam, ale jak następnym razem będziemy na Braču, koniecznie musimy ją odnaleźć 8)
Kunii
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kunii » 15.02.2017 22:40

maslinka napisał(a):
Kunii napisał(a):Zgadza się :D One były obok siebie, co nie? Dlatego nazwałam je"pierwsza część zatoki, druga część zatoki :D". Fajne, odludne miejsce :)

Nie, nie, Wy dotarliście znacznie dalej. Ale nie spodziewałam się, że wsiądziecie do samochodu 8) Obstawiałam krótki spacer i że traficie tam, gdzie my ;)

Zatoczka przepiękna :hearts: Tej nie znam, ale jak następnym razem będziemy na Braču, koniecznie musimy ją odnaleźć 8)

Jeśli to nie są miejsca obok siebie, to w takim razie byliśmy w miejscu z drugiego zdjęcia :) Był ten "pomościk" (zaśmiecony :( ), a kawałek dalej kąpali się ludzie (widoczni na zdjęciach)- podobne miejsce jak na Twoim pierwszym zdjęciu :)
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 15.02.2017 22:55

Kunii napisał(a):Jeśli to nie są miejsca obok siebie, to w takim razie byliśmy w miejscu z drugiego zdjęcia :) Był ten "pomościk" (zaśmiecony :( ), a kawałek dalej kąpali się ludzie (widoczni na zdjęciach)- podobne miejsce jak na Twoim pierwszym zdjęciu :)

Chyba masz rację, ale na Twoich fotkach plaża wygląda zupełnie inaczej. Pewnie dlatego, że nie widać tego "pomostu" 8)
Nefer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 15.02.2017 22:58

Pięknie się prezentuje ta ostatnia zatoczka. :) A i tego, że mieliście ją na wyłączność, to można tylko pozazdrościć :D .
Do Murvicy (i za nią) nie dotarliśmy podczas wizyty na Braču. Miło, że mogę zobaczyć te okolicę chociaż wirtualnie. :)
Kunii
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kunii » 21.02.2017 00:51

zatoki za Murvicą, Uvala Luka, Sutivan: http://senetra.pl/chorwacja-wyspa-brac-czesc-7/

Kolejnym planem na dzisiejszy dzień jest odwiedzenie Uvali Luka, do której zjazd jest pomiędzy miejscowością Gornji Humac, a Selcą. Widzieliśmy dzień wcześniej drogowskaz i byliśmy ciekawi, co to za zatoka. Jedziemy bardzo wolno i długo po dużych kamieniach. Droga jest nieprzyjemna i nie polecam tędy jechać innym samochodem niż terenówką. Poza tym i tak to strata czasu. Nie podoba mi się tutaj. Z jednej strony zatoki w wodzie są dziwne brązowe kamyczki, a sam kolor wody jest jakiś zielonkawy. Wolę mój ukochany lazur. Nie weszłabym tu się wykąpać. Pewnie powiecie: „Pięknie…co ona gada?”, ale mnie Chorwacja za bardzo rozpieściła :mrgreen:

Brac-423.jpg
Brac-424.jpg
Brac-425.jpg
Brac-426.jpg
Brac-427.jpg
Brac-428.jpg

Podczas drogi powrotnej do Supetaru temperatura osiąga rekordowe wartości. W pewnym momencie jest 36 stopni.

Przyjeżdżamy do mieszkania na obiad. Później wyjeżdżamy do mojego ukochanego Sutivanu do zatoczki na zachód słońca. Byliśmy tu już wcześniej- trzeciego dnia pobytu na Bracu. Czwartego dnia kąpałam się jedną zatokę dalej. Korzystam z ostatniej możliwości na kąpiel w Adriatyku. Spaceruję też w pobliżu i fotografuję skały oświetlone zachodzącym słońcem.

Brac-431.jpg
Brac-432.jpg
Brac-433.jpg
Brac-434.jpg

Zmieniamy miejsce postoju na centrum Sutivanu (wiemy już o zamykanym porcie). Biorę statyw i robię zdjęcia portu. Jest już ciemno. Spacerujemy jeszcze chwilę i wracamy do apartamentu. Pakujemy się, bo następnego dnia rano wyjeżdżamy. Czeka nas jeszcze zwiedzanie Splitu, a wieczorem powrót autokarem do Polski.

Brac-436.jpg
Brac-437.jpg
Brac-438.jpg
Ostatnio edytowano 25.02.2017 01:11 przez Kunii, łącznie edytowano 1 raz
banditoss
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) banditoss » 21.02.2017 20:51

Kunii napisał(a):Podrzucam jeszcze mapkę podglądową, aby było wiadomo o czym mówiłam pisząc o Povlji :mrgreen:

Povlja.jpg

byliśmy tam gdzie zaznaczyłaś na mapce, szukaliśmy z żoną zatoki Ticja Luka i kapitan z portu skierował nas właśnie w tamte rejony bo myślał że szukamy Luki... mordowanie autem po wąskiej drodze która się skonczyla :) a później godzina z buta w 30 stopniowym upale po skalistym brzegu z torbą i lodówką... dobrze że nas prze miły chorwat jak wracaliśmy podrzucił motorówką przez zatoki i wytłumaczył gdzie jest Ticja Luka hehe
za tą zatoką życie się skończyło :P
Obrazek

nadrobiłem zaległości pozdrawiam !
słoma79
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 21.02.2017 20:58

Gratuluję Pani Inżynier :D ten "pomościk" to chyba raczej jakiś tunel techniczny...na kable czy coś :wink:
Kunii
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kunii » 24.02.2017 01:11

banditoss napisał(a):
Kunii napisał(a):Podrzucam jeszcze mapkę podglądową, aby było wiadomo o czym mówiłam pisząc o Povlji :mrgreen:

Povlja.jpg

byliśmy tam gdzie zaznaczyłaś na mapce, szukaliśmy z żoną zatoki Ticja Luka i kapitan z portu skierował nas właśnie w tamte rejony bo myślał że szukamy Luki... mordowanie autem po wąskiej drodze która się skonczyla :) a później godzina z buta w 30 stopniowym upale po skalistym brzegu z torbą i lodówką... dobrze że nas prze miły chorwat jak wracaliśmy podrzucił motorówką przez zatoki i wytłumaczył gdzie jest Ticja Luka hehe
za tą zatoką życie się skończyło :P
Obrazek

nadrobiłem zaległości pozdrawiam !

nie jestem pewna czy rozumiem ;p jechaliście do zatoki Luka z Povlji? 8O haha na mapce droga oznaczona jest jako ścieżka, to nie dziwię się, że musieliście iść na piechotę :D ale na pewno fajną przygodę mieliście :D

słoma79 napisał(a):Gratuluję Pani Inżynier :D ten "pomościk" to chyba raczej jakiś tunel techniczny...na kable czy coś :wink:

dziękuję :D możliwe bardzo, nie przyglądałam się za bardzo ani nawet zdjęcia nie zrobiłam, bo pełno śmieci tam leżało :(
majeczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 24.02.2017 01:40

:D śliczny lazur, a seledynowa toń wody przepiękna. Na niektórych fotkach odczuwa się prawdziwie sielską atmosferę

p.s. gratulacje :D mam nadzieję, że to nie koniec?
banditoss
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) banditoss » 24.02.2017 03:50

nie jestem pewna czy rozumiem ;p jechaliście do zatoki Luka z Povlji? 8O haha na mapce droga oznaczona jest jako ścieżka, to nie dziwię się, że musieliście iść na piechotę :D ale na pewno fajną przygodę mieliście :D

dokładnie tak kapitan w porcie jak zapytałem o Ticje nie zrozumiał i skierował nas na Luke :D
jak już autem dalej nie mogliśmy to na piechotę dawaj kamiennym zboczem... niestety musieliśmy zawrócić, teren był coraz bardziej trudny, ja w klapkach a żona w japonkach :P poza tym żywej duszy...
Kunii
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kunii » 25.02.2017 00:47

majeczka napisał(a)::D śliczny lazur, a seledynowa toń wody przepiękna. Na niektórych fotkach odczuwa się prawdziwie sielską atmosferę

O tak, szkoda, że żeby tam być trzeba jechać tak daleko :( już koniec wyspy, będą jeszcze tylko fotki ze Splitu

banditoss napisał(a):dokładnie tak kapitan w porcie jak zapytałem o Ticje nie zrozumiał i skierował nas na Luke :D
jak już autem dalej nie mogliśmy to na piechotę dawaj kamiennym zboczem... niestety musieliśmy zawrócić, teren był coraz bardziej trudny, ja w klapkach a żona w japonkach :P poza tym żywej duszy...

Ciekawie :D może masz jakieś fotki jak to wyglądało? Ta ścieżka tam? :)
banditoss
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) banditoss » 25.02.2017 03:43

Kunii napisał(a):
majeczka napisał(a)::D śliczny lazur, a seledynowa toń wody przepiękna. Na niektórych fotkach odczuwa się prawdziwie sielską atmosferę

O tak, szkoda, że żeby tam być trzeba jechać tak daleko :( już koniec wyspy, będą jeszcze tylko fotki ze Splitu

banditoss napisał(a):dokładnie tak kapitan w porcie jak zapytałem o Ticje nie zrozumiał i skierował nas na Luke :D

Ciekawie :D może masz jakieś fotki jak to wyglądało? Ta ścieżka tam? :)

niestety tylko jeszcze jedno zrobiłem wtedy :)

Obrazek

strzałka nr.1 za ten cypelek dowlekliśmy się i zrezygnowaliśmy bo dalej było już całkowicie dziko i nie było nawet scieżki, a wcześniej z buta przez takie dwie zatoczki jak ta ze zdjęcia...
strzałka nr.2 z tego domku w drodze powrotnej zaczepił nas chorwat który zaproponował że nas podrzuci do auta motorówką po tym jak mu wskazałem skąd przyszliśmy :D za co mu dzięki bo miałem już godzinną drogę powrotną przed oczami :P
Kunii
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kunii » 26.02.2017 19:07

banditoss napisał(a):niestety tylko jeszcze jedno zrobiłem wtedy :)

Obrazek

strzałka nr.1 za ten cypelek dowlekliśmy się i zrezygnowaliśmy bo dalej było już całkowicie dziko i nie było nawet scieżki, a wcześniej z buta przez takie dwie zatoczki jak ta ze zdjęcia...
strzałka nr.2 z tego domku w drodze powrotnej zaczepił nas chorwat który zaproponował że nas podrzuci do auta motorówką po tym jak mu wskazałem skąd przyszliśmy :D za co mu dzięki bo miałem już godzinną drogę powrotną przed oczami :P

Jak ludzie dojeżdżają na te odludzie? :o są domy, więc jakoś chyba muszą ;p
wg tej mapki http://viagallica.com/croatie/img/ile_brac_004_(carte).jpg (trzeba skopiować link) jakaś ścieżka jest aż do samej zatoki Luka ;)
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.02.2017 15:51

Obrazek

:papa:
Kunii
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kunii » 28.02.2017 00:32

Vjetar napisał(a)::papa:

Dzięki bardzo :) :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Wzdłuż i wszerz wyspy Brač - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018