Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WYSPY: Šolta, Rab, Cres, Lošinj...7 raz w CRO!:)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 06.10.2010 11:11

CD...

No to jesteśmy w mieście Rab, zbliża się godz 18... zostawiamy autko na parkingu praktycznie przy murach i idziemy zwiedzać :)
Trochę o Grad Rab :)
Pierwsze zapiski dotyczące ośrodka pochodzą z X w. p.n.e., ale okres najszybszego rozwoju Rabu przypadł na I w. p.n.e., kiedy to cesarz Oktawian August nadal mu prawa miejskie. Miasto ufortyfikowane jeszcze w średniowieczu słynie z wielu romańskich i gotyckich kościołów.
No to zwiedzamy :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Idziemy między wąskimi uliczkami do centrum starówki. To prawdziwe zagłębie weneckich pałaców wybudowanych w XV i XVI w. Spacerując Srednją Ulicą.

Obrazek

Obrazek

Docieramy do TRG Slobode (plac Wolności).
Oprócz małego pałacu weneckiego, na placu można podziwiać kościół św. Justyny . Mieści się w nim muzeum sztuki sakralnej, prezentujące m.in. rękopisy, obraz z XVI w. przedstawiający śmierć św. Józefa, przypisywany niegdyś Tycjanowi, oraz relikwiarz św. Krzysztofa (XII w.) - patrona miasta.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ta para powyżej z dziećmi, nie urażając nacji niemieckiej..co za wredziuchy...nie można było zrobić porządnej fotki, szli szlakiem tym co my, jak my ich wyprzedzaliśmy to oni na ręce małego drugiego pod pachę i długa, aby być pierwszymi na trasie focenia..co za grrr....a ich wtedy zupełnie nie obchodziło, że stoją i foty nie mogę zrobić...jeny...także mam piękne pamiątki w postaci kilku głów itd. :(

Obrazek

tak przy okazji znów oni...

Obrazek

Tu tez musiałam obcinać kadry, bo oczywiście stali oni...cudowna rodzinka...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dochodzimy do fajnej galerii...wyczajam lawendę i to w przystępnej cenie, duże woreczki po 4 sztuki wychodzą za 30 Kun, także bez zastanowienia biorę 10 sztuk :) jak co rok skupuje to lawendę ale jest jedna z najlepszych w Europie to trzeba korzystać :)
i inne pierdoły do kupienia :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uradowani zakupami, idziemy dalej między wąskimi bardzo ładnymi i zadbanymi uliczkami, co chwila napotykamy na fajną konobę, ale nie skorzystamy, mamy swoją knajpę Feral i tam wieczorem pójdziemy :)
Ludzi jak na połowę września bardzo dużo, szczególnie Niemcy...zresztą oni są wszędzie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dochodzimy do bardzo przyjemnego parku :) Nie obraziłabym się gdyby u nas rosły palmy w parkach :)

Obrazek

Obrazek

jedna z wież Rabu :)

Obrazek
A tu auto dostawcze :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Napis Natura Rab i wystawione produkty, hmm ciekawie zaglądamy, no i w swoje sidła łapie nas niezły przystojniak oczywiście Chorwat, w ogóle stwierdzam, że Chorwaci są bardzo przystojni, wysocy, ładne rysy..hmmmm :) Chłopak zaczyna opowiadać, że natura rab to rodzinna firma, że wszystko naturalne itd...oczywiście ładnym angielskim :) no jak słyszy, że my z Polski to oczywiście mówi o Janie Pawle, ale tez o wykształceniu, że oglądał program, że w Polsce tyle osób idzie na studia itd., a w Chorwacji, nie wygląda to tak dobrze...bardzo miły, pogadał sobie z nami a my kupiliśmy u niego trochę suvenirów dla siebie i rodzinki :)
Herbatę ziołowa (mieszanka ziół), dżem figowy, olejek lawendowy (używam i stwierdzam, że najlepszy jak dotąd jaki kupiłam w Cro-naturalny i czuć tą lawendę, działa i pomaga :)Miód lawendowy i rozmarynowy :) Ceny nie jakieś bardzo wygórowane, chyba podobne jak w sklepach, ale jakość..nie ma porównania...jak ktoś będzie w Rabie to naprawdę warto się tam wyposażyć w parę rzeczy, sprawdzam je teraz w domu i naprawdę warto było je zakupić :) Stronka firmy:
http://www.natura-rab.hr/
Opuszczamy z żalem sklepik :) i dalej chodzimy wąskimi uliczkami, miasteczko Rab, robi na mnie bardzo pozytywne wrażenie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wskakujemy na wieżę, choć już niestety robi się ciemno i szaro...
W Lopar mocno wieje szczególnie wieczorami, natomiast w tej drugiej części wyspy nie drgnie nawet liść..to pewnie brak osłony..dlatego w Loparze właśnie mi ten wiatr przeszkadzał, zimny i nie przyjemny :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rab okazał się bardzo sympatyczną mieścinką :) Dochodzi 21 czas wracać. W Lopar odwiedzamy naszą konobę Feral, dziś lignije...duże i pyszne danie, oczywiście na deser - znów ciasto i potem rakija :) siedzimy do późnych godzin nocnych, a potem wracamy przez plaże do kwatery..jutro ostatni dzień na Rab i czas na dzikie plaże Loparu :)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 06.10.2010 11:58

Jak to miło snuć się popołudniowymi uliczkami Rabu. :!:
My Rab zwiedzaliśmy w połowie lipca w samo południe.
Oj ciepło było :!: :!: :!:
pzdr :wink:
MTG
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 10.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MTG » 06.10.2010 12:30

Ech wspomnienia... Dziękuję za uroczą wycieczkę uliczkami Rabu :wink:

Pozdrawiam
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 06.10.2010 14:59

Czesiek63 napisał(a)::) :) .cała przyjemność po mojej stronie ,,pozdrówka


po mojej też :twisted:
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 06.10.2010 15:27

Muszę przyznać, że Rab bardzo mi się spodobał, oj bardzo!
Myślę, że to będzie jeden z typów na przyszły roczek :P
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 06.10.2010 16:09

mkm napisał(a):Czekamy na Veli Losinj ... i Rovenską oczywiście :wink:
Laku noc ...


To jeszcze chwilkę poczekamy, ale widoczki pierwsza klasa :twisted: dzięki mkm :)
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 06.10.2010 16:11

foty z Rabu powalają :!:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 06.10.2010 18:57

MTG napisał(a):Ech wspomnienia... Dziękuję za uroczą wycieczkę uliczkami Rabu :wink:

Pozdrawiam


MTG a proszę bardzo i pozdrawiam :)

Longtom na szczęście u nas było 25 st i już wieczór, także miło się spacerowało wśród wąskich uliczek, chociaż fotki na pewno by wyszły lepsze w ciągu dnia 8O :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 06.10.2010 20:16

monia85 napisał(a):Muszę przyznać, że Rab bardzo mi się spodobał, oj bardzo!
Myślę, że to będzie jeden z typów na przyszły roczek :P


Na wyspie znajdziesz też bałtyckie klimaty :wink:

Taka mała wyspa ... a ma wszystko :D
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 06.10.2010 20:53

CD...

Dziś znów piękna pogoda...najpierw jedziemy nad rajską plażę. Przejeżdżamy przez drugą część Loparu, mieścinka typowo nastawiona na turystów, sklepy, kwatery nic więcej :) jednak ludzi dość dużo :) ciekawostka - legenda głosi, że w Loparze, a dokładnie w San Marino urodził się założyciel państwa San Marino leżącego na Półwyspie Apenińskim. Docieramy do rajskiej - plaża długa, piaszczysta z widokiem na Velebit, ludzi dużo, to co dopiero się dzieje tu w sezonie...hmm...ale piasek jest super :) taki ciepły, delikatny, może nawet fajniejszy niż nad Bałtykiem...spacerujemy focimy...ale ja bym tu nie chciała wypoczywać, o co to nie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dalej jedziemy szukać dzikich plaż :) jedziemy przez wspaniałe dzikie tereny, po drodze owce i kozy :) Z góry widzimy naszą plażę i apartamenty...Nie wiem czy pisałam dlaczego ostatecznie zostaliśmy w Lopar, z powodu tej skały..przy plaży jest goła skała, która w połączeniu z morzem tworzy cudną spójność...w Kampor były pagórki ze skałkami, ale porośnięte roślinnością, a tu mam namiastkę Pagu :) takie gołe krajobrazy to jest to :) Tylko minus Loparu, nie jest osłonięty z żadnej strony i gdy byliśmy mocno wiało :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek[/URL]

Obrazek[/URL]
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 07.10.2010 11:02

mmm piękne :D
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 07.10.2010 11:23

monia85 napisał(a):Muszę przyznać, że Rab bardzo mi się spodobał, oj bardzo!
Myślę, że to będzie jeden z typów na przyszły roczek :P


Monia, no to super, cieszę się :D
Pzdr. :)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 07.10.2010 14:39

Czesiek63 napisał(a):foty z Rabu powalają :!:


Dziękować :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.10.2010 14:45

Amerykańscy naukowcy dowiedli, że przy pięknych kobietach mężczyźni tracą głowę.







Zapomniałem co miałem napisać ... :oops:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 07.10.2010 17:28

Docieramy do głównych dzikich plaż: Cyganki i Sahary, jak do Cyganki można podjechać prawie do końca, tak do Sahary trzeba się trochę przespacerować :) Ale co tam....najpierw Cyganka, potem Sahara..Pierwsze wrażenie wow....piasek z błękitna woda, w tle widoki na Krk, pięknie!!na Cygance ponad 2 godziny opalamy się, znajdujemy mała zatoczkę, bo wszędzie obok nas naturyści..mój mąż chce jak najszybciej się zmywać..:) przerażają go niektóre widoki :) ja bym została dłużnej, ale on...nie i koniec, a taka szkoda, więc wracamy :) Dalej opisywać nie będę dla mnie widoki bajka..naprawdę dla tych dzikich plaż Loparu warto przyjechać na Rab..cudnie!!!!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wracamy oglądając niezapomniane widoki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wieczorem udajemy się do sklepiku natura Rab dokupić miód, dżemy, olejki, będą już suweniry dla wszystkich :) Sprzedający zachwycony, że klienci wracają, rozmawiamy krótko, bo dziś w sklepiku sporo klientów :)
Zbliża się wieczór, pora wracać i się pakować. Po pakowaniu kolacja w Feral, dziś kalmary faszerowane owocami morza i mięsem z kraba, pychaaaa!!! do tego znów kawałki ciasta i na koniec podwójna rakija, ja dostaję likier gruszkowy :) Wszystko pyszne, to chyba najlepsza Konoba w Cro w jakiej jedliśmy, ale czy jest lepsza od tej w Primosten..nie wiem :)
jeśli ktoś będzie w Lopar, to koniecznie niech się wybierze do Konoby Feral. Jedzenie pyszne, w przyzwoitych cenach i obsługa przemiła :) Polecam :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szkoda się żegnać z Rabem, ale przed nami Cres i Losinj. Wymyśliliśmy, że płyniemy z Lopar promem do Valbiska na Krk, tam się przesiądziemy na prom na Cres...prom wypływa o 6, także o 5 pobudka :( Cenowo wcale źle to nie wygląda, a my sobie pooglądamy widoki :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
WYSPY: Šolta, Rab, Cres, Lošinj...7 raz w CRO!:) - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone