Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

COSTA BLANCA 2019

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Wyspy Jońskie 2014 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 21.01.2015 12:51

kulka53 napisał(a):Widzę, że też masz słabość do kotów


... słabość to chyba za dużo powiedziane ... ale grecko - macedońskie kotki są przeurocze ... :) ... a ta rodzinka mieszkała na "naszym" tarasie - były takie słodziutkie ... :lol: ...

kulka53 napisał(a):A cóż to za potężne szkaradztwo budują obok Plaosnika?


... fakt piękne na razie to to nie jest i zapewne nie będzie - z tego co wyczytałem to budują tam uniwersytet ... nas też to zaskoczyło, że w tak bliskiej odległości ... :x ...
Pozdrawiam.
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014
Re: Wyspy Jońskie 2014 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 21.01.2015 14:25

No zaczyna się robić coraz ciekawiej :), a to dopiero Macedonia... :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Wyspy Jońskie 2014 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 21.01.2015 14:28

mszkudlarek36 napisał(a):No zaczyna się robić coraz ciekawiej , a to dopiero Macedonia...


... zleci tak szybko jak wakacje ... :wink: ...
Pozdrawiam.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Wyspy Jońskie 2014 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 21.01.2015 15:19

Nadrobiłam zaległości więc jestem i czekam na dalszy ciąg :D
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Wyspy Jońskie 2014 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 21.01.2015 15:31

agata26061 napisał(a):Nadrobiłam zaległości więc jestem i czekam na dalszy ciąg


Witam.
Za dużo tych zaległości to nie było ... :) ... jutro postaram się wrzucić kolejny dzień - tym razem wjedziemy na kilka godzin do Albanii ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014
Re: Wyspy Jońskie 2014 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 22.01.2015 09:52

Mam pytanko odnośnie rejsu.
Jak dużo czasu jest pomiędzy przypłynięciem do Sv.Naum a powrotem do Ochrydy?
Czy nie trzeba się spieszyć zbytnio ze zwiedzaniem? :P
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Wyspy Jońskie 2014 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 22.01.2015 10:06

[
mszkudlarek36 napisał(a):Jak dużo czasu jest pomiędzy przypłynięciem do Sv.Naum a powrotem do Ochrydy?
Czy nie trzeba się spieszyć zbytnio ze zwiedzaniem?


... ile dokładnie czasu mieliśmy to już nie pamiętam, ale nam w zupełności wystarczył ... nawet byłby czas na poplażowanie - tylko że dostępu tam nie było ....
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Wyspy Jońskie 2014 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 22.01.2015 10:25

Dzień 4 - 02.07.2014 - Ohrid - Butrint ( Albania ) - Marantochori ( Grecja, Lefkada )


Dzisiaj wyruszamy w dalszą drogę. Wreszcie dotrzemy do docelowego miejsca naszych wakacji, ale zanim zobaczymy Lefkadę, jedziemy na kilka godzin do Albanii, a konkretnie do Butrintu.

W związku z tym znowu wstajemy wcześnie, żeby wyjechać około godz. 7:30 i przez Bitolę dotrzeć do granicy MKD - GR. Droga nie jest zatłoczona, ale i tak nasze tempo nie jest nadzwyczajne. Po około 1,5 godz. jesteśmy na przejściu granicznym. Odprawa nie trwała dłużej niż 10 minut i jesteśmy wreszcie w upragnionej Grecji.

Cały czas kierujemy się na południe do autostrady Via Egnatia; droga jest prawie pusta. Wreszcie docieramy do autostrady, a wtedy już mkniemy przepiękną Via Egnatią w kierunku Igoumenitsy, w której tym razem odbijamy w kierunku północnym do przejścia granicznego GR - ALB w Konispolu. Na granicy było prawie pusto i około godz. 12:45 byliśmy na terenie Albanii.

I tutaj zaczęły się drobne problemy z dalszą drogą. Po przejechaniu kilku kilometrów od granicy, przepiękną i pustą drogą SH97 nasza nawigacją kazała nam skręcić w miejscowości Shkalle w lewo na drogę SH98. Problem w tym, że w/w droga wyglądała delikatnie mówiąc fatalnie. Nastąpiła krótka narada i podjęliśmy decyzję, że jedziemy dalej drogą SH97 na Sarandę.

Dalsza droga przebiegała bez problemów i sprawnie, aż do momentu dojechania do samej Sarandy, gdzie nasza nawigacja "zgłupiała". Jednak dzięki temu przejechaliśmy przez samo miasto, czego w planach nie mieliśmy. Niestety żadnych zdjęć nie robiliśmy, bo czas nas nieubłaganie ponaglał. Mamy jednak mieszane uczucia co do tego miasta, ale albański chaos trzeba po prostu zaakceptować. Ogólnie samo miasto to jeden potężny plac budowy.

Z Sarandy bez problemu szybko wyjechaliśmy w kierunku Ksamilu, skąd po kilku kilometrach piękną nową drogą dotarliśmy wreszcie do Butrintu.

Tak prezentuje się Butrint.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Wyspy Jońskie 2014 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 22.01.2015 10:37

Butrintu ciąg dalszy ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Wyspy Jońskie 2014 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 22.01.2015 10:43

Za wstęp na teren wykopalisk płaciliśmy za nas wszystkich 8 E. Jeszcze kilka widoków z Butrintu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014
Re: Wyspy Jońskie 2014 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 22.01.2015 10:47

Ładnie, ładnie.
Wszystkie te miejsca czekają na mnie już w czerwcu :P
Tylko ja mam w planie Butrint w drodze powrotnej :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Wyspy Jońskie 2014 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 22.01.2015 10:49

Po zwiedzeniu prawie całego terenu wykopalisk, przepłynęliśmy słynnym promem na drugą stronę kanału żeby rzucić okiem na "Venetian Castle". Za prom w obie strony płaciliśmy łącznie 4 E.

Prom i zamek prezentują się tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Wyspy Jońskie 2014 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 22.01.2015 10:52

mszkudlarek36 napisał(a):Wszystkie te miejsca czekają na mnie już w czerwcu


... już zazdroszczę ... :D ... to jest naprawdę fajne miejsce a i tłumów tam raczej nie było ... :lol: ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Wyspy Jońskie 2014 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 22.01.2015 10:55

Niestety czas płynie szybko, a my mamy jeszcze długą drogę przed sobą. Trzeba już niestety ten piękny Butrint opuścić. Wracamy tą samą drogą przez Ksamil, gdzie robimy większe zakupy w jednym z supermarketów, położonych przy głównej przelotowej drodze. W markecie mamy przyjemność albo i nieprzyjemność spotkać naszych kochanych rodaków, emerytów, którzy byli tutaj ze zorganizowaną wycieczką. Natomiast sklep był ewidentnie nieprzygotowany do przyjęcia turystów znad Wisły - ponieważ zabrakło ... a jakże, napojów alkoholowych wszelkiej maści ... A bardzo niezadowoleni z takiego obrotu sprawy polscy turyści, o mało nie staranowali mojej ciężarnej małżonki, bo przecież oni muszą być przy kasie pierwsi i przecież muszą zdążyć do następnego sklepu z alkoholem, bo im autobus odjedzie no i nie będzie wieczornej ostro zakrapianej imprezy ... Było nam po prostu za nich wstyd.

Zdjęcia z Ksamil zrobione przed sklepem.

Obrazek

Obrazek

CDN...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Wyspy Jońskie 2014 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 22.01.2015 11:05

Zakupy zrobione, to pozostało jeszcze zatankować i czas wracać do Grecji. Niestety tutaj popełniłem błąd bo zamiast wracać dokładnie tą samą drogą do granicy to posłuchałem nawigacji oraz młodego albańczyka ze stacji i pojechałem z Sarandy drogą SH98. O ile pierwsze kilkanaście kilometrów, to była bardzo przyjemna droga z widokami, a do tego pusta i dobra jakościowo, to już ostatnie powiedzmy z pięć kilometrów to była jakaś masakra ... Osobiście nie polecam tej drogi, chyba, że ktoś ma auto terenowe, albo nie jest wrażliwy na "boleści" zadawane zawieszeniu swojego auta. U nas doszedł jeszcze jeden aspekt. Zdecydowanie najważniejszy, a mianowicie małżonka w zaawansowanej ciąży. Bardzo źle zniosła te wyboje.

Do granicy ALB - GR dojechaliśmy około godz. 18:00 i po około 20 minutach byliśmy ponownie w Grecji ...

Dalsza droga przebiegała już bez żadnych niespodzianek i około godz. 21:00 dotarliśmy do naszej kwatery w Marantochori na Lefkadzie, która prezentuje się tak:

Obrazek

CDN...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
COSTA BLANCA 2019 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone