Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

COSTA BLANCA 2019

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 04.01.2018 15:02

CD...

Po "wyczerpujących" widokach z latarni jedziemy ponownie poplażować ... :wink: ...

Obrazek

... tym razem na helski cypel ... :mrgreen: ...

Obrazek

Obrazek

... żonka się opala, a ja z najmłodszym spacerujemy ... :oczko_usmiech: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... po plażowaniu udajemy się na dworzec PKP, skąd odjeżdżamy pociągiem do pobliskiej Jastarni ... 8) ...

Obrazek

... tam trochę spacerujemy ( nie wiem dlaczego nie mam żadnych zdjęć ... :roll: ... ), a następnie idziemy do portu z nadzieją, że tak jak kiedyś kursują z Jastarni do Gdyni "tramwaje wodne" - niestety nic z tego ... :roll: ... wracamy w kierunku centrum i wchodzimy do znanej nam ( sprzed kilku lat ) knajpki na obiadek ... 8) ...

Obrazek

... po obiadku wracamy na dworzec PKP w Jastarni kupić bilety na pociąg ( przynajmniej ) do Gdyni - po drodze najmłodszy zasypia nam w spacerówce ... :wink: ... w oczekiwaniu na pociąg zajadamy się jeszcze goframi ... :lol: ... nadjeżdża pociąg, ale okazuje się, że my nie mamy żadnych szans aby z wózkiem do niego wejść - nie wspomnę już o ludziach na peronie, którzy najchętniej stratowali by nas razem z wózkiem, żeby tylko oni dostali się do pociągu ... :roll: ... cóż zrobić - na następny pociag nie ma co liczyć, bo może być podobnie, tramwaj wodny nie kursuje; wyjścia nie mamy - wracamy na Hel ... :wink: ...

Obrazek

... w drodze powrotnej zadzwoniłem do Żeglugi Gdańskiej i otrzymałem potwierdzenie, że dodatkowy prom z Helu do Gdańska popłynie dzisiaj i będzie to godz: 20:10 ... :) ... skoro tak to pomimo dużo wyższej ceny wolimy popłynąć w drogę powrotną statkiem, niż kombinować pociągiem z przesiadką ... :oczko_usmiech: ...

Obrazek

CDN...
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 04.01.2018 16:24

kmichal napisał(a):
Nefer napisał(a):No to przynajmniej dobrze, że najmłodsze dziecię miało atrakcję i coś zobaczyło


... po chwili już o fokach zapomniał - trampolina na plaży była dla niego chyba większą atrakcją ... :wink: ...

Absolutnie mu się nie dziwię :) . Foki fokami, ale zabawa jest najważniejsza. :wink:

Przygody z pociągiem nie zazdroszczę, dobrze że mieliście ten powrotny rejs z Helu.
Ciekawe też, dlaczego nie kursują już (rozumiem, że w ogóle) tramwaje wodne z Jastarni do Gdyni. Pamiętam sprzed wielu już lat, kiedy nasze dzieci były małe, to w taki rejs się wybraliśmy - córka go przespała, a syn, wtedy czteroletni, był tramwajem wodnym zachwycony.

A przy okazji - czy na latarnię morską na Helu nadal wpuszczają od 4 lat :?:

Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 04.01.2018 19:14

Nefer napisał(a):Przygody z pociągiem nie zazdroszczę, dobrze że mieliście ten powrotny rejs z Helu.


... takim obłożeniem pociągów byliśmy zaskoczeni, na szczęście ŻG stanęła na wysokości zadania ... 8) ...

Nefer napisał(a):Ciekawe też, dlaczego nie kursują już (rozumiem, że w ogóle) tramwaje wodne z Jastarni do Gdyni.


... trochę też byliśmy zdziwieni, szkoda bo to była ciekawa i niedroga alternatywa dostania się do Trójmiasta ... :roll: ...

Nefer napisał(a):A przy okazji - czy na latarnię morską na Helu nadal wpuszczają od 4 lat


... a to się akurat nie zmieniło - na latarnię wchodziłem sam ... :wink: ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 04.01.2018 23:25

CD...

Ostatnią godzinę przed rejsem powrotnym spędzamy w helskim porcie ... :wink: ...

Obrazek

Obrazek

... w oczekiwaniu na nasz prom ... 8) ...

Obrazek

Obrazek

... około godz: 19:30 budzi się nasz najmłodszy podróżnik - i całe szczęście, miał nosa i wiedział, że ponownie będą problemy z dostaniem się do naszego środka transportu ... :roll: ...

Obrazek

Obrazek

... a około 15-20 minut później pojawia się on - nasz statek ... :D ...

Obrazek

... i nagle wraz z nim na nabrzeżu pojawiają się dziesiątki ludzi których wcześniej nie było ... 8O ... ponownie jesteśmy w szoku gdy widzimy co się dzieje ... :roll: ... na szczęście żona ma tym razem możliwość wzięcia syna na ręce, ale i tak na statek udaje jej się wejść dopiero w połowie stawki, a ja z wózkiem wchodzę praktycznie na końcu - w przeciwnym razie wózek mógłbym zostawić na Helu przy koszu na śmieci ... 8O ... najwyraźniej dzisiaj za mocno świeciło słońce i wiele osób dostało udaru ... :roll: ... po prostu brak słów ... :evil: ...

Obrazek

Obrazek

... krótko przed zachodem słońca wypływamy z Helu ... :wink: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... a na morzu w ciszy i spokoju można podziwiać zachód słońca ... :lol: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... a po zachodzie, dla odmiany - takie widoczki ... :mrgreen: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... widać już Trójmiasto, czyli połowa rejsu za nami ... :oczko_usmiech: ...

Obrazek

Obrazek

... mijamy Westerplatte i gdański port ... :wink: ...

Obrazek

Obrazek

... aż w końcu, około godz: 22:30 docieramy do centrum Gdańska ... :mrgreen: ...

Obrazek

... a jutro przed nami ostatni, ale bardzo intensywny dzień w Gdańsku i okolicach ... :oczko_usmiech: ...

Obrazek

CDN...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.01.2018 23:53

O latarni to myślałam tej w Gdańsku....
Ta z Helu - piękny prosty budynek (choć dla mnie naj to to w Niechorzu), jedno rozczarowanie, że tam się ogląda świat za szyby i nie można na tarsik wyjść...

Nefer napisał(a):A przy okazji - czy na latarnię morską na Helu nadal wpuszczają od 4 lat :?:
Jak nasz był mały (skończy w lutym teraz 15 lat) to nie było ograniczeń wiekowych. Pierwszy raz z nimi spotkałam się dopiero w 2011 w Krynicy Morskiej - jak się okazało była to konsekwencja kilku wypadków, jak niepilnowane dzieci przełożyły głowy przez barierki i chyba nawet jakieś wypadło...szczegółów już nie pamiętam...

Przygody z pociągiem i statkiem nie zazdroszczę.... i dlatego wolę liczyć swoje auto :mrgreen: No i 2h rejs chyba by mnie wynudził....
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 05.01.2018 00:16

piekara114 napisał(a):O latarni to myślałam tej w Gdańsku....


... na Gdańsk będą widoki z innej wieży ... :wink: ...

piekara114 napisał(a):Ta z Helu - piękny prosty budynek (choć dla mnie naj to to w Niechorzu), jedno rozczarowanie, że tam się ogląda świat za szyby i nie można na tarsik wyjść...


... dla mnie większym rozczarowaniem był brak słoneczka, akurat w tym momencie i po 30 minutach stania w kolejce ... :evil: ...

piekara114 napisał(a):Jak nasz był mały (skończy w lutym teraz 15 lat) to nie było ograniczeń wiekowych.


... tu jest i to dobrze - szczególnie dla mnie, bo nie musiałem targać małego na grzbiecie ... :oczko_usmiech: ...

piekara114 napisał(a):Przygody z pociągiem i statkiem nie zazdroszczę


... dla pocieszenia powiem, że na Gozo też mieliśmy podobną sytuację, ale o dziwo nie z naszymi kochanymi rodakami ... :twisted: ...

piekara114 napisał(a):No i 2h rejs chyba by mnie wynudził....


... a ja byłem przeszczęśliwy ponieważ mogłem podziwiać piękny zachód słońca prosto ze statku oraz pięknie oświetlony tor wodny wzdłuż gdańskiego portu aż do samego centrum ... :hut: ...
Pozdrawiam.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 05.01.2018 08:41

Wspomnienia wracają. Dawno temu, jeszcze bez dzieci udało nam się spędzić jakiś urlopik na Helu :wink: A wtedy dla odmiany popłynęliśmy sobie bardzo podobną łajbą do trójmiasta :lol:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.01.2018 09:04

Aha, czyli tak może wyglądać próba wydostania się z Helu w piękny dzień w środku wakacji :roll:
Nie zazdroszczę...
Przynajmniej w bonusie mieliście super zachód słońca na morzu :cool: , no i rozświetlony, wieczorny Gdańsk :idea: .
Dla takich momentów warto ścierpieć tłumy i okresy beznadziejnej pogody nad naszym morzem.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 05.01.2018 09:20

piekara114 napisał(a):
Nefer napisał(a):A przy okazji - czy na latarnię morską na Helu nadal wpuszczają od 4 lat :?:
Jak nasz był mały (skończy w lutym teraz 15 lat) to nie było ograniczeń wiekowych. Pierwszy raz z nimi spotkałam się dopiero w 2011 w Krynicy Morskiej - jak się okazało była to konsekwencja kilku wypadków, jak niepilnowane dzieci przełożyły głowy przez barierki i chyba nawet jakieś wypadło...szczegółów już nie pamiętam...

Na Helu i w Rozewiu już w 2008 r. były te ograniczenia wiekowe. Pamiętam to dobrze, bo nasz syn miał wtedy dokładnie cztery lata i mógł wejść na latarnie, a z córką któreś z nas zostawało wtedy na dole.
Z wizyt w Niechorzu (2006 r.) i w Gąskach (2009 r.) takich ograniczeń nie pamiętam, nie mieliśmy problemu z wejściem z dzieckiem (dziećmi) na latarnię.

kmichal napisał(a):a ja byłem przeszczęśliwy ponieważ mogłem podziwiać piękny zachód słońca prosto ze statku oraz pięknie oświetlony tor wodny wzdłuż gdańskiego portu aż do samego centrum ... :hut: ...

Nie dziwię się, piękne widoczki nam zaserwowałeś z drogi powrotnej do Gdańska. :)

Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 05.01.2018 09:31

Beata W. napisał(a):Wspomnienia wracają. Dawno temu, jeszcze bez dzieci udało nam się spędzić jakiś urlopik na Helu A wtedy dla odmiany popłynęliśmy sobie bardzo podobną łajbą do trójmiasta


... szkoda, że zlikwidowali te tramwaje wodne bo to była bardzo ciekawa alternatywa dla komunikacji lądowej, jak i dla jednak nieco drogich regularnych linii promowych ... :wink: ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 05.01.2018 09:37

kulka53 napisał(a):Aha, czyli tak może wyglądać próba wydostania się z Helu w piękny dzień w środku wakacji
Nie zazdroszczę...


... pierwotnie nastawiliśmy się na powrót pociągiem, ale w trakcie pobytu w Jastarni przypomnieliśmy sobie o tramwajach wodnych - niestety okazało się, że już nie kursują ... :roll: ... za dużo innych opcji nie było, a nie chcąc ponownie ryzykować z pociągiem szukaliśmy ratunku na statku ... :wink: ...

kulka53 napisał(a):Przynajmniej w bonusie mieliście super zachód słońca na morzu , no i rozświetlony, wieczorny Gdańsk .
Dla takich momentów warto ścierpieć tłumy i okresy beznadziejnej pogody nad naszym morzem.


... dokładnie tak - stwierdziłem, że te nadprogramowo wydane pieniądze na powrotny statek zostały bardzo dobrze wydane ... :wink: ... a zdjęcia nie oddają klimatu, szczególnie te z wieczornego Gdańska ( niestety aparat był już na wykończeniu ) ... :roll: ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 05.01.2018 09:44

Nefer napisał(a):Nie dziwię się, piękne widoczki nam zaserwowałeś z drogi powrotnej do Gdańska.


... o tak, klimat był fantastyczny - na promenadzie wzdłuż Motławy były tłumy ludzi, a dla nas specjalnie podniesiono kładkę i wpłynęliśmy aż pod samą Basztę Łabędź ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 05.01.2018 10:13

CD...

ETAP II - Gdańsk - 08.08.2017

Dzisiaj przed nami ostatni już dzień naszego pierwszego tego lata pobytu w Gdańsku ... :roll: ... Jako, że najmłodszy jeszcze śpi to zanim zrobię zakupy idę najpierw popodziwiać Bazylikę Mariacką Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny położoną około 100 m od naszego gdańskiego mieszkania ... :) ...

Obrazek

Obrazek

... na pierwszy rzut idzie wieża bazyliki ... :wink: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... no i oczywiście widoczki z niej ... 8) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... na piękne miasto Gdańsk ... :D ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... ale nie tylko samymi widokami człowiek żyje - trzeba zejść na ziemię, tzn. do bazyliki ... :mrgreen: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... a jest co iść ... :oczko_usmiech: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 05.01.2018 12:20

CD...

Chwilę później jestem już na poziomie "zero" ... 8) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... kilka kroków wystarczyło - już mi się tutaj podoba ... :) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... Ołtarz główny naprawdę robi wrażenie ... 8O ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... ale również pozostałe elementy bazyliki są zdecydowanie godne dokładnego obejrzenia ... :wink: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... na szczęście wielkich tłumów nie było ... :mrgreen: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... mogłem więc w spokoju kontemplować piękno bazyliki ... :oczko_usmiech: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... tak jak np. ten przepiękny zegar astronomiczny ... 8O ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... ale niestety czas goni, a następne miejsca czekają na ich odkrycie ... 8) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.01.2018 16:28

kmichal napisał(a):... a na morzu w ciszy i spokoju można podziwiać zachód słońca ... :lol: ...

Piękny akcent na koniec dnia.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
COSTA BLANCA 2019 - strona 143
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone