Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

COSTA BLANCA 2019

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2018 22:17

CD...

Po kilku minutach na promie ponownie jesteśmy w Świbnie ... :wink: ... Jako, że pogoda znowu jest letnia, możemy spokojnie ruszyć w kierunku dobrze mi znanej plaży ... :D ...

Obrazek

... przechodzimy obok portu rybackiego, który jest praktycznie nie do poznania ... :roll: ... zapamiętałem go jako pełen życia, z wieloma pięknymi kutrami, którymi jako mały chłopak miałem okazję wypływać na połowy, a teraz, aż żal patrzeć ... :roll: ...

Obrazek

... spacer przez las, nad morze zajmuje nam prawie 45 min., ale zdecydowanie było warto ... 8) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... żona z synkiem zostają przy wejściu na plażę, a ja idę w kierunku ujścia Wisły do morza ... :mrgreen: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... a dokładnie do Rezerwatu Przyrody Mewia Łacha ... :oczko_usmiech: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... życie ptaków i nie tylko można również obserwować z wieży widokowej ... :) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... ale można również dotrzeć nad brzeg Wisły, w miejscu w którym uchodzi ona do naszego Bałtyku ... :lol: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... miejsce jest naprawdę piękne, a pomimo tego, że pogoda dopisuje i mamy środek lata - tłumów brak ... :mrgreen: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... będąc w okolicy obowiązkowo trzeba to miejsce odwiedzić ... :hut: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... miejsce jest cudowne i klimatyczne, ale pora wracać do rodzinki ... :wink: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... wracamy tą samą ścieżką przez las, a po kilku minutach czekania na przystanku odjeżdżamy autobusem do centrum Gdańska ... :D ...

Obrazek

... w Gdańsku idziemy na kolację w to samo miejsce co wczoraj, a że po dzisiejszych wojażach jesteśmy bardzo głodni to oprócz ryżu po wietnamsku, zamawiamy również przepyszny bigos ... :oczko_usmiech: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... a jutro trochę zwolnimy - w końcu jesteśmy na wakacjach ... :oczko_usmiech: ...

Obrazek

CDN...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.01.2018 22:37

Przepiękne ukochane moje nadbałtyckie plaże i wydmy....
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2018 22:58

piekara114 napisał(a):Przepiękne ukochane moje nadbałtyckie plaże i wydmy....


... jak dla mnie miejsce zaczarowane i najbardziej klimatyczne podczas naszych zeszłorocznych nadbałtyckich wojaży ... :wink: ...
Pozdrawiam.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21041
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 02.01.2018 23:02

Uff...udało mi się Was w końcu dogonić.
Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2018 23:17

ajdadi napisał(a):Uff...udało mi się Was w końcu dogonić.
Pozdrawiam


... jutro żeby nie przemęczać nóg, trochę sobie popływamy ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 02.01.2018 23:20

kmichal napisał(a): ... jeszcze chciałbym zobaczyć Oświęcim, ale czekamy aż dwójka najstarszych podrośnie ... :roll: .

Z tego, co pamiętam, to w regulaminie zwiedzania Oświęcimia jest zdroworozsądkowe zalecenie, by tego nie czyniły osoby poniżej chyba 14 roku życia. Ja to bym nawet tę granicę przesunął na jakieś 16 lat. Przepraszam za ten wtręt, ale też w przyszłości z moimi dziećmi chciałbym tam pojechać. Ja sam byłem już tam służbowo dwa razy, ale sądzę, że i młodzież też powinna to zobaczyć.

A wracając do tematu relacji - bałtyckie plaże jak zawsze piękne, a te pustki po prostu wspaniałe :D .

Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2018 23:28

Nefer napisał(a):ale sądzę, że i młodzież też powinna to zobaczyć.


... zgadzam się - takich rzeczy nie da się opisać w podręczniku, to trzeba zobaczyć na własne oczy żeby zrozumieć ... :roll: ...

Nefer napisał(a):bałtyckie plaże jak zawsze piękne, a te pustki po prostu wspaniałe


... wreszcie dopisała pogoda i turyści, których było jak na lekarstwo ... :wink: ...
Pozdrawiam.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 03.01.2018 09:22

kmichal napisał(a):
Nefer napisał(a):Jasna sprawa, absolutnie nie to miałem na myśli, żeby z taką małą pociechą zwiedzać KL. Przynajmniej sobie tablicę informacyjną przeczytaliście.
My byliśmy z żoną (która jeszcze wtedy żoną nie była ) właśnie w Sztutowie i wtedy żona/nieżona mi zapowiedziała, że nigdy więcej takich miejsc, co absolutnie mnie nie dziwi.


... w Sztutowie byłem już kilka razy ... :roll: ... jeszcze chciałbym zobaczyć Oświęcim, ale czekamy aż dwójka najstarszych podrośnie ... :roll: ...
Pozdrawiam.


Obóz w Sztutowie musiałem zobaczyć, bo tam niestety zginął mój dziadek. Byłem już wówczas dorosły. W Oświęcimiu byłem z kolei z wycieczką klasową pod koniec podstawówki (ośmioletniej), i to chyba było jeszcze za wcześnie.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 03.01.2018 09:27

kmichal napisał(a):CD...

Obrazek

... miejsce jest cudowne i klimatyczne, ale pora wracać do rodzinki ... :wink: ...



Miejsce rzeczywiście ładne. Dzięki za pokazanie tego rezerwatu, nie miałem o nim pojęcia.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 03.01.2018 09:33

maxredaktor napisał(a):Obóz w Sztutowie musiałem zobaczyć, bo tam niestety zginął mój dziadek. Byłem już wówczas dorosły. W Oświęcimiu byłem z kolei z wycieczką klasową pod koniec podstawówki (ośmioletniej), i to chyba było jeszcze za wcześnie.


... zapewne większość z nas straciła kogoś z rodziny w jednym z wielu obozów ... :roll: ... sądzę, że najstarszy syn ( 14 lat ), który mocno interesuje się historią jest już gotowy, z drugiej strony czy można powiedzieć, że na to można być kiedykolwiek gotowym ... :roll: ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 03.01.2018 09:39

maxredaktor napisał(a):Miejsce rzeczywiście ładne. Dzięki za pokazanie tego rezerwatu, nie miałem o nim pojęcia.


... na wieży było dwóch pasjonatów, którzy przez wielką lunetę podglądali życie zwierzaków na wysepce, pomiędzy ptakami była podobno nawet foka bałtycka ... :wink: ... ale ja jej nie widziałem ... :evil: ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 03.01.2018 12:05

CD...

ETAP II - Gdańsk - 07.08.2017

Wczoraj było dosyć intensywnie, dlatego dzisiaj pełnia wakacji - czyli totalna laba na łajbie ... :wink: ...

Obrazek

... a popłyniemy sobie na Hel ... :) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... jak widać pogoda od rana jest wręcz idealna - na rejs wymarzona ... :hut: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... wypływamy z około 20 minutowym opóźnieniem - tylu było chętnych ... 8) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... połowę rejsu zajmuje przepłynięcie przez gdański port ... :mrgreen: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... mijamy statki o ciekawych nazwach lub portach pochodzenia ... :oczko_usmiech: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... mijamy gdański "Wembley" ... :wink: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... oraz Westerplatte ... 8) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... aż w końcu wypływamy na otwarty akwen ... :D ...

Obrazek

Obrazek

CDN...
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 03.01.2018 20:04

kmichal napisał(a):idę w kierunku ujścia Wisły do morza ... :mrgreen: ...

Po bardzo wielu latach udało mi się być w tym miejscu w czerwcu.... :)
Musieliście iść lasem, tak jak my przed laty... tym razem odkryłem wygodną ścieżkę wzdłuż brzegu Wisły, od biedy nawet dla rowerów się nadaje, chociaż w wielu miejscach raczej trzeba prowadzić.
Byłem mocno zaskoczony pojawieniem się zakazów związanych z rezerwatem... pogoda była podobna jaką mieliście ale dużo mocniej wiało, na wieży wytrzymałem parę minut :? . Była tam dziewczyna, strażniczka przyrody, wolontariuszka pilnująca by nikt nie zakłócał spokoju w rezerwacie... pożyczyła mi lornetkę i mogłem poprzyglądać wylegującym się na łachach piachu fokom :cool: .
Generalnie to miejsce (jak również to po drugiej stronie Wisły) jest bombowe :idea: .

Fajna ta przejażdżka kolejką :D , kiedyś miałem okazję przejechać się z Rewala do Pobierowa, pamiętam że tory były w podobnym stanie :wink: .

A teraz widzę Hel... piękna pogoda, piękne, wspaniałe widoki Gdańska z wody, zapowiada się nie gorsza wycieczka 8O :idea: .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.01.2018 20:13

Widzę, że Latarnia Morska wraz z Kulą Czasu także załapała się na zdjęcie :D
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 03.01.2018 20:44

kulka53 napisał(a):Po bardzo wielu latach udało mi się być w tym miejscu w czerwcu....


... i relacji z tego miejsca jeszcze nie było ... :wink: ...

kulka53 napisał(a):Musieliście iść lasem, tak jak my przed laty... tym razem odkryłem wygodną ścieżkę wzdłuż brzegu Wisły, od biedy nawet dla rowerów się nadaje, chociaż w wielu miejscach raczej trzeba prowadzić.


... tak, znam trasę wzdłuż rzeki - jednak będąc z najmłodszym wolałem iść nieco wolniejszą i trochę trudniejszą trasą, ale bezpieczniejszą ... :wink: ... jakiś czas temu na trasie wzdłuż Wisły wydarzył się śmiertelny wypadek - dwie osoby utonęły ... :roll: ...

kulka53 napisał(a):pożyczyła mi lornetkę i mogłem poprzyglądać wylegującym się na łachach piachu fokom .


... w moim przypadku duża luneta stała na statywie, a dwóch fachowców omawiało sytuację, którą przez nią podziwiali - nie chciałem im przeszkadzać w naukowej konwersacji ... :mrgreen: ...

kulka53 napisał(a):Generalnie to miejsce (jak również to po drugiej stronie Wisły) jest bombowe .


... tak miejsca te są fantastyczne ... :hut: ...

kulka53 napisał(a):Fajna ta przejażdżka kolejką , kiedyś miałem okazję przejechać się z Rewala do Pobierowa, pamiętam że tory były w podobnym stanie .


... kolejny sentymentalny powrót po latach ... :oczko_usmiech: ...

kulka53 napisał(a):A teraz widzę Hel... piękna pogoda, piękne, wspaniałe widoki Gdańska z wody, zapowiada się nie gorsza wycieczka .


... pogodowo to był najpiękniejszy dzień spędzony w Gdańsku i okolicach ... 8) ...
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
COSTA BLANCA 2019 - strona 141
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone