Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

LETNI WAKACYJNY MIX 2017

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kmichal
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2018 11:30

Beata W. napisał(a):Bardzo lubię spacery nad Mołtawą

... ja mam do Gdańska i okolic bardzo sentymentalny stosunek, ale o tym później ... :wink: ...

Beata W. napisał(a):Pogoda wiedzę mocno wakacyjna My byliśmy podczas Jarmarku w Gdańsku bodajże 3 lata temu i wiesz co lało więc Wy i tak mieliście więcej szczęścia

... zeszłoroczne lato pogodowo było bardzo niesprzyjające, dlatego każde pojawiające się promienie słoneczka będę podkreślał ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
Nefer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 02.01.2018 12:37

kmichal napisał(a):
Nefer napisał(a):Pierwsze zdjęcia z Gdańska bardzo zachęcające :) .

... mam nadzieję, że następne również będą zachęcające ... :wink: ...
Pozdrawiam.

Oczywiście są. :)
Zawsze miło do Gdańska zajrzeć. A tym bardziej, że trochę słońca też Wam się trafiło.

Pozdrawiam
kmichal
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2018 12:44

Nefer napisał(a):Oczywiście są.
Zawsze miło do Gdańska zajrzeć. A tym bardziej, że trochę słońca też Wam się trafiło.

... dzięki ... :) ... na szczęście wyjazd do Gdańska był nieco łaskawszy pod względem nasłonecznienia niż ten lipcowy ... :wink: ... ale rewelacji nie było - szczególnie jeśli chodzi o temperatury ... :roll: ...
Pozdrawiam.
maxredaktor
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 02.01.2018 13:00

My też w sierpniu zawitaliśmy do Gdańska, ale tylko na trzy dni. Pogoda nam dopisała, choć pierwszy dzień był wyjątkowo chłodny. Ale te tłumy Włochów i Hiszpanów na ulicach sprawiały, że i tak można było poczuć się tak jakoś wyjątkowo :)
kmichal
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2018 13:12

maxredaktor napisał(a):My też w sierpniu zawitaliśmy do Gdańska, ale tylko na trzy dni. Pogoda nam dopisała, choć pierwszy dzień był wyjątkowo chłodny. Ale te tłumy Włochów i Hiszpanów na ulicach sprawiały, że i tak można było poczuć się tak jakoś wyjątkowo :)

... pierwszy wyjazd mieliśmy 4-dniowy, a drugi był 3-dniowy i ten krótszy wyjazd był pogodowo gorszy ... :roll: ... z tymi obcokrajowcami to masz rację - byłem zdziwiony, że aż tak dużo ich po Gdańsku chodzi, bardziej spodziewałbym się Niemców ... 8O ...
Pozdrawiam.
kmichal
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2018 13:53

CD...

Gdańsk w naszych wakacyjnych planach przewijał się od dawna. Jednak udało nam się do niego wrócić dopiero po wielu latach ... 8O ... Ja osobiście podchodzę do tego miasta z wielkim sentymentem, który swoje podłoże ma w moim dzieciństwie; co związane jest z częstymi wakacjami spędzanymi tutaj ( a dokładnie w Świbnie ) ... :wink: ... Skoro w tym roku taka okazja w końcu się nadarzyła to musiałem obowiązkowo z niej skorzystać ... :lol: ...

Obrazek

... dlatego też pierwszą wycieczkę zaplanowałem właśnie w miejsca dobrze mi znane z dzieciństwa ... 8) ... żeby doznania były większe korzystamy z komunikacji miejskiej, a dokładnie z linii "112" - wsiadamy do autobusu na przystanku "Dworzec Główny" i jedziemy do Świbna ... :D ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... z wałów przeciwpowodziowych schodzimy nad Wisłę ... 8) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... a stamtąd przepływamy promem na drugą stronę Wisły ... :D ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
kmichal
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2018 14:50

CD...

Na prawym brzegu Wisły idziemy na przystanek kolejki wąskotorowej ... 8) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... chwilę czekamy na jej przyjazd, ale w końcu się pojawia ... :wink: ...

Obrazek

Obrazek

... niestety wraz z nią pojawiły się nieco ciemniejsze chmury, z których w czasie jazdy popaduje niewielki deszczyk ... :roll: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... wysiadamy w Stegnie, trochę spacerujemy, idziemy na gofry i lody, a po około godzinie wracamy ... :wink: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... z Mikoszewa wracamy promem przez Wisłę ... :mrgreen: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... w oczekiwaniu na transport, czas na chwile historii i geografii ... :roll: ...

Obrazek

Obrazek

... a następnie wracamy do Świbna ... 8) ...

Obrazek

CDN...
Nefer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 02.01.2018 15:39

Autobus, prom, kolej wąskotorowa - taka wycieczka na pewno mojej rodzince też by odpowiadała :) .
A do tego jeszcze trochę historii - to jest właśnie to :D .

Pozdrawiam
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.01.2018 16:06

Jeśli dobrze pamiętam, to byłem w tych okolicach 44 lata temu. Wracają wspomnienia...

Pozdrawiam,
Wojtek
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.01.2018 17:25

kmichal napisał(a):Obrazek
Nasze wnuki to będą świętować 100 lecie przekopu mierzei :? :?

Co do Gdańska - strasznie mnie znowu tam ciągnie....mam dalej sporo zaległości w tym mieście...
kmichal
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2018 17:59

Nefer napisał(a):Autobus, prom, kolej wąskotorowa - taka wycieczka na pewno mojej rodzince też by odpowiadała .

... a przed nami jeszcze długi spacer przez las, a następnie kolejny spacer po pięknej plaży ... :wink: ...

Nefer napisał(a):A do tego jeszcze trochę historii - to jest właśnie to

... do obozu w Sztutowie nie pojechaliśmy ze względu na najmłodszego ... :roll: ...
Pozdrawiam.
kmichal
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2018 18:02

Franz napisał(a):Jeśli dobrze pamiętam, to byłem w tych okolicach 44 lata temu. Wracają wspomnienia...

... 8O ... a ja sądziłem, że już dawno tam nie byłem - są lepsi ode mnie ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
kmichal
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2018 18:05

piekara114 napisał(a):Co do Gdańska - strasznie mnie znowu tam ciągnie....mam dalej sporo zaległości w tym mieście...

... nam pomimo dwóch zeszłorocznych wizyt w Gdańsku też nie wszystko udało się zobaczyć ... :roll: ... będzie pretekst żeby wrócić ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
Nefer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 02.01.2018 20:15

kmichal napisał(a):... do obozu w Sztutowie nie pojechaliśmy ze względu na najmłodszego ... :roll: ...

Jasna sprawa, absolutnie nie to miałem na myśli, żeby z taką małą pociechą zwiedzać KL. Przynajmniej sobie tablicę informacyjną przeczytaliście.
My byliśmy z żoną (która jeszcze wtedy żoną nie była :wink: ) właśnie w Sztutowie i wtedy żona/nieżona mi zapowiedziała, że nigdy więcej takich miejsc, co absolutnie mnie nie dziwi.
kmichal
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2018 20:20

Nefer napisał(a):Jasna sprawa, absolutnie nie to miałem na myśli, żeby z taką małą pociechą zwiedzać KL. Przynajmniej sobie tablicę informacyjną przeczytaliście.
My byliśmy z żoną (która jeszcze wtedy żoną nie była ) właśnie w Sztutowie i wtedy żona/nieżona mi zapowiedziała, że nigdy więcej takich miejsc, co absolutnie mnie nie dziwi.

... w Sztutowie byłem już kilka razy ... :roll: ... jeszcze chciałbym zobaczyć Oświęcim, ale czekamy aż dwójka najstarszych podrośnie ... :roll: ...
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

LETNI WAKACYJNY MIX 2017 - strona 140
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2017