Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspy czy kontynent - gdzie taniej, lepiej?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 11.02.2013 16:53

zack napisał(a):Tak na serio - wyspy są przecudne. Wolę mieć otwarty dostęp do morza, niż leżeć na plaży i czuć się jak w dużej zatoce, a nie nad morzem. Ale każdy ma swój fetysz ;-)

Eee, no, na lądzie to nie znaczy wcale w zatoce. Też są miejsca z otwartym morzem :)
Ja tam nie dyskutuję nad wyższością jednego i drugiego. Dla każdego coś innego jest miłego :) I chwała za to.
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 16.02.2013 23:23

13 lipca ja już będę wyjeżdżał z Maslinicy
koraw
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 06.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) koraw » 20.02.2013 10:55

Wyspy trochę droższe, to fakt, ale bez przesady. Losinj jest cudowny - mało ludzi, spokój, słońce, upał - atmosfera iście śródziemnomorska.
W 2012 byłem na Korculi w Prizbie - też podobnie, polecam. Co do cen - może 10%, a może mniej. Nie mówiąc o tym, że campingi nie przeludnione i duuużo przestrzeni.
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 16.03.2013 11:35

Każdy wie, że wyspy są nijakie.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Więcej miejsca dla Nas, jak zauważył inny forumowicz :oczko_usmiech:

Nie ma takiego drugiego klimatu w CRO jak wyspy. Każdy kto był kilka razy na lądzie i klika razy na wyspach i zwiedzał z pewnością się ze mną zgodzi.

Na wyspy wyjdzie drożej... prom + droższe jedzenie i ... wszystko na wyspach jest droższe.
Jednak spokój, cisza, "prywatna" plaża i otoczenie jak z raju.... tego nie ma na stałym lądzie.
pozdr.
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 17.03.2013 12:40

Witam. Zgadzam się z Tobą lepiej wydać pare Kun więcej i jechać na wyspy. Pozdro
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 23.03.2013 00:25

koraw
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 06.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) koraw » 23.03.2013 11:53



Oczywiście masz rację! My zawsze staramy się wykonać wyjazd wg następującego planu: 1. tydzień (ląd) trochę włóczenia się po miastach i okolicznościach przyrody; 2. tydzień (wyspa) - tylko okoliczności przyrodnicze, wliczając w to małe mieścinki i wioski, przeważnie wędrówki piesze po okolicy.
zigzag
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zigzag » 02.04.2013 22:12

My w tym roku z żoną wybieramy się na wyspę Pag. Byliśmy już 2 razy w Chorwacji za każdym razem na kontynencie (Porec,Crikvenica z objazdówką po KRK, która nas zainspirowała) za każdym razem było przyjemnie ale w tym roku stwierdziliśmy, że czas na romans :) z wyspą :) noclegi zarezerwowaliśmy przez małe biuro (margotravel) w sumie polecone przez znajomych, dojazd organizujemy samodzielnie, żeby co nieco jeszcze zwiedzić :) i pozostaje odliczanie do wyprawy... a za oknem zima:)
filipuś
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) filipuś » 29.04.2013 17:50

piagu napisał(a):Nie chcę wychodzić na jakiegoś znawcę ponieważ w CRO byłem tylko cztery razy w tym pierwszy raz (nie zapomniany) na wyspie Dugi Otok później na wybrzeżu koło Trogiru i Makarskiej i w ubiegłym roku na Śolcie miejscowość Maslinica. Jeśli chodzi o wydatki zdecydowanie wydałem więcej na wybrzeżu wszelkie wycieczki , wyjazdy zwiedzanie itp. swoje kosztuje. Ale jeśli chodzi o wypoczynek to wyspy ( ale małe) są dla mnie nie przeniknioną oazą spokoju te kameralne Konoby , dzikie plaże bez turystów tylko nasze fakt bez piasku czy „pospółki „ ale ciche no i to morze przejrzyste nie odgadnione i ta fauna morska i nad morska. Ale to tylko moje subiektywne zdanie żona i dzieci bardziej lubią jazgot i harmider .
W tym roku po raz drugi Śolta po raz pierwszy bez dzieci ( dorosły) myślę że żona zrozumie dlaczego wyspy są lepsze. A że piwo droższe o 2 KUNY to nadrobi to nie zapomniany nastrój i urok nocnych kąpieli w Jardanie na prawie własnych plażach.
Pozdrawiam wszystkich wyspiarzy . Wyjazd 14-07-2013 na 14 dni ze znajomymi i bez dzieci to będzie luz?





skąd wyruszacie ????/
kris74
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 13.05.2017
Wyspy czy stały ląd? Co polecacie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kris74 » 13.05.2017 22:16

Hej jestem tu nowy i początkującym Cro-maniakiem ;-) i jeszcze nie zdążyłem przejrzeć wszystkiego ;-)
Byłbym wdzięczny gdyby Cro znawcy polecili mi jakiś region na wakacje w Chorwacji. W zeszłym roku byłem w Makarskiej, Kilka razy (dokładnie 3) byłem w Dubrowniku. Nie wiem czy wybrać się znów do Makarskiej czy lepiej na wyspy?
Potrzeba mi ciepłego morza, fajnych widoków i możliwości odrobiny pozwiedzania. Na pewno nie miejsce totalnie odludne, lubie wyjść na piwko, do knajpy wieczorem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wyspy czy stały ląd? Co polecacie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.05.2017 23:06

kris74 napisał(a):Hej jestem tu nowy i początkującym Cro-maniakiem ;-) i jeszcze nie zdążyłem przejrzeć wszystkiego ;-)
Byłbym wdzięczny gdyby Cro znawcy polecili mi jakiś region na wakacje w Chorwacji. W zeszłym roku byłem w Makarskiej, Kilka razy (dokładnie 3) byłem w Dubrowniku. Nie wiem czy wybrać się znów do Makarskiej czy lepiej na wyspy?
Potrzeba mi ciepłego morza, fajnych widoków i możliwości odrobiny pozwiedzania. Na pewno nie miejsce totalnie odludne, lubie wyjść na piwko, do knajpy wieczorem.

Poczytaj Kluby >>> regiony-i-miejscowosci-turystyczne-f8.html
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 14.05.2017 11:03

Hej ja w tym roku do Podacy się wybieram. Wiec kontynent. Ogólnie jestem zdania że na wyspy są bardziej klimatyczne byłem na KRK na Rabie i bardzo mi się podobało :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Wyspy czy stały ląd? Co polecacie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.05.2017 19:00

kris74 napisał(a):Hej jestem tu nowy i początkującym Cro-maniakiem ;-) i jeszcze nie zdążyłem przejrzeć wszystkiego ;-)
Byłbym wdzięczny gdyby Cro znawcy polecili mi jakiś region na wakacje w Chorwacji. W zeszłym roku byłem w Makarskiej, Kilka razy (dokładnie 3) byłem w Dubrowniku. Nie wiem czy wybrać się znów do Makarskiej czy lepiej na wyspy?
Potrzeba mi ciepłego morza, fajnych widoków i możliwości odrobiny pozwiedzania. Na pewno nie miejsce totalnie odludne, lubie wyjść na piwko, do knajpy wieczorem.


Wybierz wyspę. Choćby dla odmiany.
Byłem na Cres, Brać, Krk, Pag - polecam.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 15.05.2017 19:12

Tak jeszcze żeby dopiąć na ostatni guzik:
rzadko, ale będąc na wyspie trzeba się liczyć z niezaplanowanym przedłużeniem urlopu.
W zeszłym roku miałem to szczęście, że byłem na wyspie z mostem (Pag) i puszczali małe (mała powierzchnia boczna) samochody przez most.
Busy, kampery, przyczepy musiały czekać aż ucichnie bora (jeśli się nie mylę to były chyba 2 dni). Prom też nie kursował (chyba nawet 3 dni).
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 16.05.2017 07:26

No to urlop się przedłużył :D ale to na plus więcej wypoczynku :wink:
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Wyspy czy kontynent - gdzie taniej, lepiej? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone