Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspy czy kontynent - gdzie taniej, lepiej?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 03.01.2013 16:43

magia wysp przyciąga :D ale będą tacy którzy stwierdzą że lepiej na lądzie,i ich zdanie też trzeba uszanować,każdemu podoba się coś innego :D Powiem tak żeby wszystkich pogodzić :D nie ważne gdzie ważne że w Chorwacji :D :D :D Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych :D byle do lata
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 03.01.2013 17:36

alessandro1977 napisał(a):Ja doszedłem do wniosku, że nie będę już się tłukł promem ( Brać, Hvar ) bo nie zauważyłem wyższości wysp nad lądem...muszę za to przyznać, że specyficzny klimat i urok ma Peljesać a do tego normalne drogi w przeciwieństwie do Hvaru...no i nie trzeba płynąc promem skoro można pojechać trochę dalej dobrą drogą i podziwiać piękne widoki...


Zależy od upodobań... dla mnie podróż promem ma swój urok... a drogi... im bardziej dzikie, mniej uczęszczane tym lepiej... w Chorwacji każdy znajdzie to co mu najbardziej pasuje :D :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.01.2013 18:08

Zgadza się Mariusz :wink:
Ja mam powyżej uszu dróg na Hvarze, który dodatkowo mnie ogranicza w kwestii podróży, które lubię...
Tego problemu nie mam na Peljesać skąd mam dobrą bazę wypadową...Pag przypadł mi co prawda do gustu podczas całodziennej obserwacji ale to na kiedyś :wink:
Pozdrawiam...
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 09.01.2013 13:33

Witam,

Ja byłem w 2011 na Pagu (LPG znajdziesz bez problemu) i w 2012 w Mali Losinj (tutaj z LPG lipa).
Jeżeli chodzi o tankowanie LPG w drugim przypadku to zrobiłem tak:
Zatankowałem na KRK przed promem i potem z miejscowości Merag do Mali Losinj (ok. 70km). Zbiornik wystarcza mi na ok. 320km więc spokojnie wystarczyło mi na objechanie wyspy.

Jeżeli chodzi o ceny, droższe owoce na targu i o 1-2 kuny lody, piwo w knajpie itp. Ale przecież są sklepy, gdzie ceny są praktycznie takie same w całej HR (np. Lidl).

Podsumowując, co do klimatu wysp - nie odwiedzajcie wysp! są przereklamowane! 8) :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.01.2013 13:42

zack napisał(a):
co do klimatu wysp - są przereklamowane!

Powiedzmy może - nie mają takiej przewagi aby tracić czas na tłuczenie się promami :wink:
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 09.01.2013 13:48

Tak na serio - wyspy są przecudne. Wolę mieć otwarty dostęp do morza, niż leżeć na plaży i czuć się jak w dużej zatoce, a nie nad morzem. Ale każdy ma swój fetysz ;-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.01.2013 14:25

Na tym polega wyjątkowy urok chorwackiej części Jadranu, którzy doceniają nawet Włosi - przecież mają "swój"Jadran :oczko_usmiech:
Poza korzystnymi wartościami ekonomicznymi, doceniają właśnie urok chorwackiego Jadranu, na który składają się między innymi tysiące wysp i wysepek...
Dla otwartego morza tłuc się do cro ? To może nad Bałtyk ? :oczko_usmiech:
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 09.01.2013 14:35

Alessandro, z szacunku do Alexa nie skomentuję Twojej ostatniej odpowiedzi :)
Wolę "tłuc się" do Cro (chociaż droga to sama przyjemność - jadę zawsze na 1 raz) niż "bujnąć" nad Bałtyk i chłodzić jajka w Bałtyku (w najlepszym wypadku), a często siedzieć gdzieś pod daszkiem i patrzeć na spadające krople deszczu. Ostatni raz byłem na naszym wybrzeżu w 2010 roku, raz w lipcu (7 dni) i raz w sierpniu (5 dni). Za każdym razem 3 dni deszczu, 2 dni zachmurzone niebo - NIGDY WIĘCEJ! :/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.01.2013 14:39

Zgadzam się z Tobą...też nie biorę Bałtyku pod uwagę w kontekście urlopu a jedynie weekendy poza sezonem :wink:
Z tego powodu, w sierpniu jadę po raz 10 do cro :D
Yacek71
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yacek71 » 09.01.2013 15:53

Podsumowując, co do klimatu wysp - nie odwiedzajcie wysp! są przereklamowane! 8) :papa:
Zack masz racje. :)
Semedi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 137
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Semedi » 09.01.2013 16:02

Dokładnie. Nie jedźcie na wyspy są złe :D No i więcej miejsca dla mnie :)
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 21.01.2013 01:34

Semedi napisał(a):Dokładnie. Nie jedźcie na wyspy są złe :D No i więcej miejsca dla mnie :)

Również popieram... :mrgreen: W zeszłym roku byłem na Rabie i Polaków bardzo rzadko spotykałem, więc teza "nie jeździjcie na wyspy,są przereklamowane" jest chyba podchwytywana przez wielu.... :wink:
Ja się na to nie nabiorę !!! :papa:
piagu
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 20.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piagu » 06.02.2013 20:50

Nie chcę wychodzić na jakiegoś znawcę ponieważ w CRO byłem tylko cztery razy w tym pierwszy raz (nie zapomniany) na wyspie Dugi Otok później na wybrzeżu koło Trogiru i Makarskiej i w ubiegłym roku na Śolcie miejscowość Maslinica. Jeśli chodzi o wydatki zdecydowanie wydałem więcej na wybrzeżu wszelkie wycieczki , wyjazdy zwiedzanie itp. swoje kosztuje. Ale jeśli chodzi o wypoczynek to wyspy ( ale małe) są dla mnie nie przeniknioną oazą spokoju te kameralne Konoby , dzikie plaże bez turystów tylko nasze fakt bez piasku czy „pospółki „ ale ciche no i to morze przejrzyste nie odgadnione i ta fauna morska i nad morska. Ale to tylko moje subiektywne zdanie żona i dzieci bardziej lubią jazgot i harmider .
W tym roku po raz drugi Śolta po raz pierwszy bez dzieci ( dorosły) myślę że żona zrozumie dlaczego wyspy są lepsze. A że piwo droższe o 2 KUNY to nadrobi to nie zapomniany nastrój i urok nocnych kąpieli w Jardanie na prawie własnych plażach.
Pozdrawiam wszystkich wyspiarzy . Wyjazd 14-07-2013 na 14 dni ze znajomymi i bez dzieci to będzie luz?
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 07.02.2013 20:05

Popieram w stu procentach :)
Udanych wakacji :)
piagu
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 20.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piagu » 07.02.2013 23:25

witia napisał(a):Popieram w stu procentach :)
Udanych wakacji :)



Na pewno będą. Dobre towarzystwo, zimne piwo i wino, piękne krajobrazy, ciepłe i przejrzyste morze no i cały czas tylko dla siebie. Osobniki pasożytnicze :lol: („dzieci”) mam nadzieję po raz pierwszy bez przeszkód spełnią swoje marzenie wakacji bez rodziców :papa: (YES, YES, YES ) to ja - żona trochę inaczej do tego podchodzi ale cóż ptaszki zaczynają wyfruwać z gniazda a my się starzejemy :hut: .

Ps. Miały jednak dylemat czy zrezygnować z CRO i pojechać gdzieś sami. Jednak brak smyczy zwyciężył tak samo jak za moich czasów wolałem Mazury niż Słoneczny Brzeg z rodzicami. :boss:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wyspy czy kontynent - gdzie taniej, lepiej? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone