Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
joans
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 22.07.2009
Wyspa Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) joans » 22.07.2009 14:18

Witam,
w sobotę wraz z moimi rodzicami oraz siostrą (7 lat) wyjeżdżamy w ciemno do Chorwacji.
Wiemy tylko, że ma być to wyspa Pag.
I mam w związku z tym zapytań kilka:)
Po pierwsze, znalazłam na tym forum kilka wzmianek o wodospadach w Parku Narodowym Krka. I pytania: Czy jest takie coś jak bilety rodzinne? I czym rożni się Individual Adult a Agency Adult? Mniej więcej rozumiem, ale nie do końca.
Po drugie, znalzłam wzmianki o Miasteczku Lun, w którym podobno jest gaj oliwny. Pytania: Czy płaci się za wejście do tego gaju czy nie? Jeśli tak to ile.
Po trzecie, słyszałam coś o LOKUNJA, ale nie wiem gdzie to i co to:) A chętnie byśmy się wybrali:)
Po trzecie, co do Tovarnele to ona znajduje się za Lun, tak? I czy jest ono warte zobaczenia?

To na tyle co znalazłam na temat zwiedzenia, jeśli mogę to poproszę o inne propozycje.

Pytania na inny temat.

Czy jest duże prawdopodobieństwo, że znajdziemy miejsca w tym okresie? Jak nie to umrę! Zresztą i tak umrę bo ja mam tam gadać po angielsku ;(
Czy możecie podać kilka specjałów tego regionu? I czy można znaleźć je w zwykłych sklepach czy trzeba iść do restauracji?
Jeśli ja jestem ratownikiem WOPR-u w Polsce, to czy mam zabrać ze sobą legitymacje (czy nawet bojkę?)?
Ile kosztuje taki profesjonalny strój do nurkowania, żeby wypożyczyć? I czy są tam ciekawe miejsca do nurkowania? (nawet bez tego sprzętu dam radę:P)
Czy są tam miejsca do wspinaczki górskiej, bądź w takim stylu kolejka jak w Bergen w centrum?
Czy są tam centra handlowe (błagam nie!)?
Chodzi o dostęp do internetu. Czy w kwaterach prywatnych można zapytać się o internet, albo w hotelu? (nie, no w hotelach na bank jest...)

Z góry za wszystko dziękuje.
Jak coś jeszcze wymyśle, to dopiszę.
A i co do atrakcji turystycznych, to cena najczęściej nie gra roli:)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.07.2009 18:18

joans napisał(a):Czy płaci się za wejście do tego gaju czy nie? Jeśli tak to ile.

Gaj oliwny przed ciągnie się przed LUN i naokoło tej miejscowości, podziwianie tych starych drzew nie jest to w żaden sposób zorganizowane i oczywiście bezpłatne, na dobrą sprawę wystarczy po prostu jechać drogą by je zobaczyć.
joans napisał(a):Po trzecie, co do Tovarnele to ona znajduje się za Lun, tak? I czy jest ono warte zobaczenia?

Towarnele to mała miejscowość bardzo blisko samego pólnocnego cypelka Pagu, może 2 km od Lun, nie ma tam nic ciekawego do zwiedzania ale podjechać warto, ładne widoki na CRES i RAB.
joans napisał(a):słyszałam coś o LOKUNJA, ale nie wiem gdzie to i co to:)

"Lokunja to podmiejska część Pagu, ciekawa ze względu na łagodne zejście do morza, na którego dnie znajduje się warstwa leczniczego błota.Już od szeregu lat jest ono popularne wśród mieszkańców wyspy - my także polecamy niezwykłą kąpiel podczas której możecie wypróbować działanie leczniczego błota. Dzięki temu będziecie mogli skorzystać ze swego rodzaju naturalnego zabiegu wellness." - cytat z adriatica.net
joans napisał(a):Czy są tam miejsca do wspinaczki górskiej, bądź w takim stylu kolejka jak w Bergen w centrum?

Nie wiem jak wygląda kolejka w centrum Bergen :wink: ale co do wspinaczki, znalazłem kiedyś TĘ STRONĘ, może czegoś przydatnego się z niej dowiesz.
joans napisał(a):Czy są tam centra handlowe (błagam nie!)?

Market spożywczy (dość spory) jest w Pagu, przy głównej drodze. Przypuszczam, że w Novalii też jest coś podobnego.

Resztę zostawiam innym :D

PZDR
joans
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) joans » 22.07.2009 20:21

no właśnie trochę dużo tych stron do czytania, a mi konkretnie o te pytania chodziło .
wowek99
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wowek99 » 22.07.2009 22:35

Jadąc do Novaliji od strony Pagu zaraz przed miastem jest centrum HiperNovalis, ceny najniższe na wyspie (przynajmniej w tamtym roku). Co do lokalnych specjałów to polecam paski ser, rakiję oraz lokalna oliwa. Można je kupić na straganach oraz u przydrożnych sprzedawców. Jeśli chodzi o neta to w Novaliji są kafejki internetowe. WiFi brak
ron5
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 08.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ron5 » 23.07.2009 06:28

co do wifi to w Novalji w centrum było w zeszłym roku i działało super.W tym nie wiem nie sprawdzałem
jarekrk
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarekrk » 23.07.2009 14:32

a czy będzie problem, jak przyjedziemy w środku tygodnia i tylko na 4 noclegi?
gdyż wiem , że przeważnie ludzie wynajmują od soboty do soboty, my byśmy chcieli od czwartku do poniedziałki, ?
joans
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) joans » 23.07.2009 16:53

jarekrk w hotelu nie będzie problemu :P
z prywatnymi raczej:P
[hr]
znalazłam kafejkę internetową w Pagu:)
a wiecie jak tam z bankomatami?
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 23.07.2009 18:37

joans napisał(a):Ile kosztuje taki profesjonalny strój do nurkowania, żeby wypożyczyć? I czy są tam ciekawe miejsca do nurkowania? (nawet bez tego sprzętu dam radę:P)


Polecam lekturę stronki: http://www.bluebaydiving.com/pages/en/megkozelites.html

My też w tym roku małego nura na pewno na Paga zaliczymy :)
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 23.07.2009 19:42

joans napisał(a):a wiecie jak tam z bankomatami?

Bezproblemowo. W ulicze na wprostu mostu po prawej stronie jest jakiś zielony, inne też gdzie były na mieście - poza tym normalnie kartą w sklepie o którym pisano w postach wyżej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2009 19:50

joans napisał(a):...a wiecie jak tam z bankomatami?

Wiemy :wink:
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=18183
elmer
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) elmer » 28.07.2009 19:26

Witam,
z Novalji wróciłem 11 dni temu, więc jestem trochę na bieżąco. Byłem tam pierwszy raz i... wolę Grecję, ale każdy lubi co innego.

Pytasz o apartamenty. Myślę, że coś się znajdzie. Wystarczy pojechać od centrum na zachód (chyba to jest zachód) wyspy i później na rondzie na "końcu" Novalji pojechać drogą z apartamentami w dół. Na pewno coś się znajdzie.

PS. Radzę przygotować się na szok cenowy :wink: Mimo dużych planów większość posiłków jadaliśmy w domu (miało być tak jak w Grecji codzienne stołowanie się na "mieście") - mimo cen polecam risotto z owocami morza w Mobydicku i pizzę Novalja tamże, a także lody na gałki (ich ilość była warta ceny 5 kun za GAŁĘ.

Łącze WiFi jest w centrum. Łatwo znaleźć gdzie to jest po osobach siedzących z laptopami (szczególnie w miniparku). Chyba, że się włamywali do sieci.

Co do nurkowania to nie pomogę, "nurkowałem" we własnym zakresie, ale tylko w okularach z rurką :lol:

Jak ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem.

pozdRawiam

EDIT: widzę, że trochę się spóźniłem z odpowiedzią, ale może innym pomogę
Ava
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 17.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ava » 17.09.2009 12:12

Na kepmingu w Simuni pewnie zjadziecie jakby co w Nowaliji tez jest duzy.
Warto zoabczyc stolice wyspy, uwaga na jazde noca jestem tam tysiace zajacow i niesttey masakrycznie rozjechanych na ulicy tezna poczatku wrzesnia padalo mocno w nocy i wial zimny i baardzo silny wiatr bora. Piekny widok na gory, plaza zwirowa, dno kamienisto zwirowe. Fajna wyspa - wysoa kamienia jak czlowiej dzrew nie posadzik to nie rosna same z siebie
Dorothea1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorothea1 » 17.09.2009 12:31

Fajna wyspa - wysoa kamienia jak czlowiej dzrew nie posadzik to nie rosna same z siebie

A cóż to za gwara?Taniec literek?
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 17.09.2009 12:35

Ava czyli pchła w Chorwacji

Proponuję przeczekać :wink:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone