Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.09.2009 12:40

gospodarz napisał(a):Ava czyli pchła w Chorwacji

Proponuję przeczekać :wink:

Dziecko Onetu... :)
inkam1
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) inkam1 » 17.09.2009 12:44

Wcale się nie dziwię, że ktoś może przeżyć szok cenowy w Nowalii. Ja będąc tydzień na Pagu w tym roku stołowałam się w restauracji, ale nie w tym mieście! Zwiedzaliśmy całą wyspę i na straganie w N. jak zobaczyłam owoce droższe niż w innych miasteczkach o ok. 10 kun to też mnie zmroziło. I tamtejsze restauracje i konoby ominęłam tam szerokim łukiem lądując w innej miejscowości o bardziej przystępnych dla mnie cenach.
encomp
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 28.05.2009
Ceny Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) encomp » 28.09.2009 15:09

byłem na Pagu 2 tygodnie w lipcu - w mieście Pag. Ceny faktycznie wysokie, ale da się wyżyć - pojedź nad polskie morze i pooglądaj np. stragany z owocami. Apartament, który mieliśmy na 8 osób kosztował 820 euro, czyli ceny jak nad Bałtykiem, ale woda i plaże na Pagu - BOSKIE!!! Polecam szczególnie tzw. święte plaże (sveti plazi) Konjsko , Sveta Maria i Svety Duch - dech zapiera jak schodzisz po stromym zboczu na plaże. Co do nurkowania - jest w centrum szkoła nurkowa i są w porcie stateczki nurkowe - cena za 1 nurkowanie z dowózką statkiem ok. 50-60 euro. Nurkowałem w płetwach i masce - fajna zabawa, woda przejrzysta, schodziłem max na jakieś 10 metrów (najładniesjsze muszle). Generalnie - Bałtyk jest OK, plaże koło Kołka przepiękne, ale Pag mnie powalił. Dojazd rewelacja, pogoda przepiękna, dzieciaki (córa ze mną na zdjęciu pod wodą) - nawet nie biorą pod uwagę wyjazdu innego nad morze niż na Pag. Pag jest dokonałą bazą wypadową na Krk'a, Plitvice, Paklenice, do Zadaru 50 km -a tam normalne sklepy - molochy z normalnymi cenami. Reasumując - BYŁO PRZEPIĘKNIE.

PS. Novalja to faktycznie kurort w porównaniu z Pagiem - ceny mogą być faktycznie wyższe.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.09.2009 16:19

Fajnie tylko, że się strasznie rozjechało - wstaw 800 szer.
encomp
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 28.05.2009
zrobione ;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) encomp » 28.09.2009 20:21

Pozdrawiam
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 06.02.2014 23:40

witaj encomp. Piszesz o nurkowaniu i muszelkach na wyspie pag. Włśnie w tym roku wybieram się do miejscowości Caska koło Novaliji i interesują mnie zejścia właśnie do około 10metrów w masce. Jeśli to możliwe to bardzo proszę o namiar na plaże gdzie można wynurkować jakieś fajne muszle. Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Ostatnio edytowano 14.05.2014 20:57 przez marosmaro, łącznie edytowano 1 raz
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.02.2014 21:36

W Casce to ciężko Ci będzie takowe znaleźć. Byłem na Pagu 2 razy (raz w Kustici i raz w Casce) i tam raczej płytkie tereny są a i wiele wyłowić się nie da. Chcesz to podeślę Ci namiar na fajny nocleg na miejscu, który mogę polecić. Byliśmy i sprawdziliśmy. przy samej plaży Caska
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 10.02.2014 21:49

cześć sviva. Dzięki za odpowiedź. Jeśli to nie problem to bardzo proszę o namiar na mieszkanko. Jest nas troszkę sporo 4-ry rodziny każda z dwójką dzieci. Mamy już upatrzone miejsce do spania i ustaloną cenę z właścicielem tylko puścić zaliczkę ale jeśli te apartamenty nam podejdą to dlaczego nie zmienić lokalizacji.
pozdrawiam maro.
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 15.03.2014 23:08

sviva napisał(a):W Casce to ciężko Ci będzie takowe znaleźć. Byłem na Pagu 2 razy (raz w Kustici i raz w Casce) i tam raczej płytkie tereny są a i wiele wyłowić się nie da. Chcesz to podeślę Ci namiar na fajny nocleg na miejscu, który mogę polecić. Byliśmy i sprawdziliśmy. przy samej plaży Caska


Czy mogę prosić o namiary?
kmg[malpa]buziaczek.pl
Z góry dziękuję :)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 14.04.2014 18:36

@marosmaro i @nowalijka - namiary poszły na maila. W mojej relacji znajdziecie parę zdjęć. https://www.cro.pl/cro-second-starcie-czyli-pierscionkowa-misja-t39658.html

jak coś pozdrówcie właścicieli. Właścicielka mówi po niemicku - jej syn biegle po angielsku - mąż biegle po piwku i rakiji :)
mili, sympatyczni i wyrozumiali ludzie ;) do plaży 3 minuty.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 14.04.2014 19:39

"sviva" bardzo dziękuję za namiar jakiś czas temu zarezerwowaliśmy trzy apartamenty na koniec sierpnia. Tak jak pisałeś bardzo fajni ludzie co mogę powiedzieć tylko przez kontakt e-mail. Ale czas szybko leci i nie długo pewnie się z niemi spotkamy.
pozdrawiam.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 15.04.2014 11:29

Nie ma za co... Mam nadzieję, że się nie zawiedziecie. Życzę udanego i spokojnego wypoczynku. 50-100 metrów w górę wzdłuż drogi szutrowej, gdzie jest dom dojdziecie do gospody, gdzie kobietka sprzedaje ser, rakiję, wino i inne cuda natury. Ta sama kobietka sprzedaje w tym miejscu:
Obrazek
To jest przy drodze z Caski do Novalji ale ja polecam iść do niej do domu w godzinach popołudniowych - będzie taniej i wybór większy a i popróbować można ;) ceny przystępne a bogactwa ma co niemiara... Jeszcze jeden dobry punkt z winem jest w Pagu. Jak znajdę na google to Wam podeślę.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 15.04.2014 19:10

Teraz nie żałuję że się zapisałem do forum tu są świetni ludzie. Już pisałem z paroma osobami którzy mi dali jakieś wskazówki na coś co szukałem.
"sviva" Jeszcze raz podziękowania za info na pewno skorzystamy z tego co napisałeś. Pewnie bez tego byśmy nawet nie pomyśleli że tak blisko można znaleźć coś takiego.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 16.04.2014 23:03

Nie mogę znaleźć w google street view tej miejscówki w Pagu z winami. Mogę tylko podpowiedzieć, że koło hipermarketu zaraz za mostem trzeba iść wąską uliczką w lewo i po prawej stronie będzie te "magiczne miejsce".
Caska jest o tyle dobra, że nocami woda nie niesie tam dudnienia z ZRCE a jak ktoś chce tam iść to skrótem wzdłuż morza dojdzie w 10-15 minut - nie trzeba iść na nogach.
Co jeszcze mogę polecić? Na samej plaży ZRCE jest dużo atrakcji typu spadochron, pontony ciągane motorówkami, bungee, banan itp.
Polecam udać się do Novalji i przy głównej drodze stoi dziadzia, który wynajmuje skuterki. Warto je wynająć i zjeździć całą wyspę.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone