Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Pag, Makarska Riviera, Peljesac, czyli Chorwacja 3 :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 30.10.2008 16:56

maslinka napisał(a):Innym takim miejscem jest Sanktuarium Maryjne w Swarzewie położone pomiędzy Władysławowem a Puckiem; skromne, położone w małej kaszubskiej miejscowości, a jakie piękne, właśnie dzięki swojej kameralności. Z tego co wiem, do Matki Boskiej Szkaplerznej, przybywają pielgrzymi głównie z Półwyspu Helskiego, i mimo, że jest ich sporo, to pielgrzymują w zupełnie innym "stylu". Ma to znamiona pielgrzymki duchowej, a nie tylko "zaliczenia" trasy do Sanktuarium.


Dzięki maslinka, może kiedyś jak "dobre wiatry" zawieją mnie w tamte tereny odwiedzę...... Właśnie takie powinny być sanktuaria, ciche, spokojne, by pomedytować.
Czekam na dalszy ciąg Twojej relacji.
Serdecznie pozdrawiam :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.10.2008 17:11

Nie mogłem się powstrzymać aby nie wkleić Kościoła "za miedzą" :lol:

Stary Sącz Kościół Klarysek
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 30.10.2008 17:15

Wiedziałam Janusz, że to zrobisz :D . To przecież Twoje strony :wink:
Bardzo podobało mi się to magiczne miejsce.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.10.2008 18:38

Jak na razie, to największym wstrząsem dla mnie było zobaczenie Z DROGI Brzezinki..... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Co do miejsc magicznych, to na dzień dzisiejszy Wadowice z Kościołem koło domu JP2 oraz Kościół Mariacki w Krakowie....
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 30.10.2008 18:57

anjas napisał(a):Wiedziałam Janusz, że to zrobisz :D . To przecież Twoje strony :wink:
Bardzo podobało mi się to magiczne miejsce.


Jest jeszcze jedno magiczne , a w dodatku bardzo kameralne miejsce w Januszowych stronach , o którego mocy mało kto wie :)
http://www.pwsz-ns.edu.pl/~aleksmar/str ... bytki.html
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 30.10.2008 19:15

A jak ktoś zawita w moje strony to zapraszam do GRODOWCA uroczego sanktuarium.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.10.2008 20:58

14.07 (poniedziałek)

Dzisiaj od rana na campingu nie ma prądu. Gospodarz z żoną lekko zdenerwowani, bo im się lody rozmrażają, no i goście niezadowoleni. Niebo zachmurzone (chociaż jest bardzo gorąco, duszno), więc postanawiamy ruszyć na zwiedzanie okolicznych miejscowości Makarskiej Riviery. Zobaczymy, czy problem z prądem jest tylko miejscowym problemem, czy też mają go wszystkie pobliskie miasteczka.

Na pierwszy ogień idzie Igrane, bo najbliżej Żivogoscie (w stronę Makarskiej). Robi na nas wrażenie sennej miejscowości. W końcu jeszcze nie ma południa. Ludzie są albo na plaży, albo odsypiają w apartamentach.

Obrazek

Udajemy się na nabrzeże i siadamy przy stoliku w jakiejś kafejce. Zamówienie lanego piwa okazuje się niemożliwe - tutaj jednak też nie ma prądu. Kelner przynosi mi małe piwo w butelce z niedziałającej lodówki... No trudno, mimo wszystko mam na nie ochotę.

Mąż, po raz pierwszy w Chorwacji, zamawia "prirodną lemoniadę". Dostaje wysoką szklankę z wodą mineralną, do której została wyciśnięta cytryna (pewnie niejedna :D). Do tego cztery torebki cukru. Cukier bardzo się przydaje, bo napój wyjątkowo kwaśny, ale bardzo orzeźwiający! Wtedy jeszcze nie wiemy, jakim hitem dla nas się stanie. Po powrocie z wakacji, na imprezach często serwujemy prirodną lemoniadę i zawsze robi furorę!

Wypijam piwo. Nawet nie mogę skorzystać z toalety, bo w knajpce panują egipskie ciemności. Zastanawiamy się, co jest grane w Igrane :?::wink:
Żeby zbadać zagadnienie, postanawiamy zajrzeć do następnej miejscowości na Rivierze, a jest to Podgora. Tutaj podoba nam się zdecydowanie bardziej niż w Igrane. Nad morzem jest ładna promenada wysadzana palmami i usiana niezliczoną ilością knajpek.

Obrazek

Obrazek

Mamy ochotę na lody, ale lodówki są puste. A więc tu też nie ma prądu :(
Dosyć tego szukania, trzeba kogoś zapytać. Szukamy informacji turystycznej. Pani nie jest zbyt miła i rozmowna. Jedyne, czego się dowiadujemy, to, że gdzieś dalej jest pożar i dlatego nie ma prądu. Nie zadowala nas to wyjaśnienie.
Zaraz widzimy jednak coś, co potwierdza słowa kobiety - samolot tuż nad powierzchnią Jadranu. (Zdjęcie tak słabe, że nawet nie wrzucam) Wszystko staje się jasne - akcja gaśnicza. Więc to gdzieś niedaleko.

Na szczęście w Podgorze jest drugie biuro informacji turystycznej i sympatyczniejsza obsługa. Dowiadujemy się, że prąd jest na pewno w Makarskiej. Mąż chce koniecznie do kafejki internetowej, więc postanawiamy tam jechać.

Po drodze, w okolicach Tucepi, widzimy pożar. Ogień rozprzestrzenia się wzdłuż linii wysokiego napięcia.
Wszystko już jasne - z tego powodu wyłączyli prąd. Z samochodu obserwujemy samoloty gaśnicze nad płonącym terenem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiem, że słaba jakość zdjęć, ale w takich warunkach, i jeszcze z auta, lepiej się nie dało. To takie kiepskiej jakości amatorskie "zdjęcia reportażowe" :wink:

Widać, że akcja przebiega sprawnie. Niedługo będzie po pożarze.

W Makarskiej obowiązkowe wejście do kafejki internetowej, a potem prirodna lemoniada na Kaciciev Trg, tym razem ja się na nią kuszę :) Smakuje rewelacyjnie!

Obrazek

Szwendamy się trochę po nabrzeżu i wracamy "do siebie". Po drodze widzimy, że pożar już praktycznie ugaszony. Na szczęście :)

Obrazek

Prąd na campingu już jest :)
Ostatnio edytowano 24.02.2012 19:10 przez maslinka, łącznie edytowano 2 razy
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 30.10.2008 21:10

Czytając Twoją relację widzę, że na szczęście mamy jeszcze w Chorwacji bardzo wiele do zobaczenia. :P . To cieszy, bo chcemy tam wracać, i wracać i wracać.... :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.10.2008 21:13

maslinka
Fajną masz sukienkę...
Domniem, że było gorąco...
:mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.10.2008 21:38

FUX napisał(a):maslinka
Fajną masz sukienkę...
Domniem, że było gorąco...
:mrgreen:


Nie patrz FUX-ie na sukienkę, patrz lepiej na Maslinkę :wink: :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.10.2008 21:47

Janusz Bajcer napisał(a):
FUX napisał(a):maslinka
Fajną masz sukienkę...
Domniem, że było gorąco...
:mrgreen:


Nie patrz FUX-ie na sukienkę, patrz lepiej na Maslinkę :wink: :lol:

Janusz...
Dziebko wyczucia....
Nie widzisz, że przez kwiatki piszę.... 8)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.10.2008 23:27

FUX napisał(a):maslinka
Fajną masz sukienkę...
Domniem, że było gorąco...
:mrgreen:


oj, było gorąco :lol:
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 30.10.2008 23:45

Oooooooo, fajna relacyjka, zostawiam ślad i czekamy na c.d. :wink:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 31.10.2008 00:06

maslinka napisał(a):oj, było gorąco :lol:


Lody z owocami i chrupkami czekoladowymi dla nowożeńców za wspaniałą relację :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.10.2008 00:09

Maslinko - pousuwałem posty Popiela i Twoje .

Popiel obiecał Cię przeprosić , ale paluszkiem mu pogrożę.

Popielu Obrazek uważaj z dwuznacznymi zdjęciami, nie wszyscy mają jednakowe poczucie humoru.
Jest do tego odpowiedni wątek.

Proszę nie edytować tego postu, bo zostanie on usunięty.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wyspa Pag, Makarska Riviera, Peljesac, czyli Chorwacja 3 :) - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone