Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Pag, Makarska Riviera, Peljesac, czyli Chorwacja 3 :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 30.05.2009 19:52

Hej,
Ja też specjalnie nie lubię tłumnych miejsc, ale liczę, że tak jak w Breli, gdzie nasz apartament mieścił się w spokojnej okolicy z zaciszną plażą (4 km od centrum), tak i w Tucepi (lub Podgorze) znajdzie się coś na uboczu.

Szczerze mówiąc, jeszcze nie wiem na 100% czy wylądujemy na Makarskiej. Chodzi mi po głowie jeszcze Peljasac, a dokładniej Orebic.
Bo ludzi mniej, do Korculi rzut beretem i blisko do Hvaru.
Ale nic pożyjemy zobaczymy.
Pozdrawiam serdecznie
grek
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 730
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 07.06.2009 00:41

Witam
Dopiero dziś (a raczej wczoraj bo nie wiem kiedy ale północ minęła) natrafiłem na Twoją relację. Jestem pod wrażeniem !!!
Trafiłem tu szukając informacji na temat jezior obok miasteczka Imotski.
Dzięki tej relacji utwierdziłem się w przekonaniu że trzeba tam pojechać.
Przy okazji - czytając o Twoich odczuciach w Miedjugorie przypomniał mi się pobyt w Lourdes - w pierwszym momencie szok na nie - cały przemysł pamiątkarski , markety z dewocjonaliami , Matka Boska na czym popadnie - kubku , długopisie , talerzu , nawet landrynki z Matką Boską , jednak szczytem były popielniczki z wizerunkiem M.B. na dnie , peta gasiło się właśnie na tym wizerunku. Jednak kiedy wieczorem poszło się na procesję odczucia były już zupełnie inne . Wielonarodowy tłum modlący się w kilkunastu językach , wszyscy jesteśmy braćmi , nie ważne kto z którego końca świata.
Dla mnie to miało szczególne znaczenie gdyż byłem wtedy kilka lat po odbyciu służby wojskowej w Ludowym Wojsku Polskim i jeszcze pamiętałem jak mi próbowano wpoić jacy to zachodni imperialiści są straszni i źli.
To okropne jak ktoś próbuje nastawić człowieka przeciw człowiekowi.
Niestety skutki tego mogliśmy (też tam byłem) oglądać w Mostarze , te dziesiątki a morze setki tysięcy dziur po kulach , każda ta dziura to pragnienie zabicia innego człowieka - człowieka którego nie znam , nigdy z nim nie rozmawiałem , ale on nie jest naszym więc trzeba go zastrzelić .
STRASZNE !!!
No ale dosyć smętnych myśli , wakacje coraz bliżej i coraz bliżej do Chorwackiego słoneczka.
Pozdrowionka :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.06.2009 18:02

Witaj Rbogi. Dzięki za miłe słowa :)
Jeziorka w Imotski warto zobaczyć, będąc w okolicy, bo to widok zupełnie inny od "chorwackich klimatów" - niebieskiego Jadranu i gór w nim skąpanych. I widok wart zobaczenia :!:

Pozdrawiam serdecznie :)
Anna555
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anna555 » 07.06.2009 20:10

Witajcie,
Maslinko przeczytałam właśnie Twoją relację - jest super :D
Podzielam Twoją miłość do plaży "Divna" - to niesamowite miejsce, do którego chce się wciąż wracać - ja przez tą plażę właśnie, byłam na Plejesacu 3 razy (w miejscowości Trpanj). Kawałek za Divną jest druga też urokliwa plaża Duba....
Jednak w tym roku zdradzam Peljesac... i jedziemy na Brać, ale jestem pewna, że na Divnej i Dubie jeszcze się poopalam ;)

Pozdrawiam, Anna :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.06.2009 08:07

rbogi napisał(a):...oglądać w Mostarze , te dziesiątki a morze setki tysięcy dziur po kulach , każda ta dziura to pragnienie zabicia innego człowieka - człowieka którego nie znam , nigdy z nim nie rozmawiałem , ale on nie jest naszym więc trzeba go zastrzelić .
...


Racja - tyle miejsc na Bałkanach gdzie takie właśnie uczucie towarzyszy urlopowej sielance.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.06.2009 14:57

Cześć Aniu. Fajnie, że Ci się podobało :D
Co do plaż Peljesaca, to mam małe porównanie, ale Divna zachwyca, to pewne :!: Gdyby nie camping (brudny :!:), to miejsce byłoby idealne :P
W Dubie byliśmy chwilę, tylko na campingu (odwiedzając znajomych), i wstyd się przyznać, nie poszliśmy na plażę :( Szkoda.

Pozdrawiam serdecznie :)
utopia28wawa
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) utopia28wawa » 14.06.2009 17:16

Gratuluje trudu opisania i zazdroszczę pobytu.
Pierwszy raz wybieram się do Chorwacji. Pasjonuję mnie fotografia , zbieram sobie , zapisuję . Sporo mi dało to co przedstawiłaś.
Chciaż wolę fotografować architekturę samą bez ludzi (bez zaznaczenia tu byłem ;) a jak ludzi to formie portretu, ale to tylko moja opinia.
Pozdrawiam
kafur
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 308
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kafur » 11.07.2009 12:03

Maslinko super relacja.Piszesz świetnie i obrazowo i do tego te fotki.REWELACJA.Pozdrawiam Serdecznie. :D
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 19.07.2009 18:58

super relacja:) aż mi żal, że nie widziałam Mostaru:(
widzę, ze jesteś z Gliwic:))))))
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 20.07.2009 06:50

Witam.
Piękne relacje i fotki. Czapki z głów.
Podoba mi się że lubisz się powłóczyć troszkę a nie tylko leżeć plackiem na plaży.

Pozdrawiam serdecznie zauroczony twoimi relacjami.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.07.2009 08:21

Witajcie, Crayfish, Kkra, Kafur, Utopia.
Dzięki za miłe słowa. Już niedługo kolejna przygoda z Chorwacją :D Pozdrawiam serdecznie :papa:
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 20.07.2009 11:45

A gdzie śmigasz tym razem ?
Bo szczegółowy plan pewnie już masz w głowie ?
cchannelii
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cchannelii » 20.07.2009 14:35

Uffff nie wiem co na to mój szef ale pół dnia zamiast robic co do mnie należy czytałem Twoją relację hehehehe. Ale co tam. Pracuje się codziennie a taką relację nie często się czyta. Naprawdę super.
Jeszcze 5 dni i ja rozpocznę moje Chorwackie wakacje icon_smile.gif Może też coś wyskrobię jak wrócę ale ......... troszkę mnie onieśmiela to jak Ty to zrobiłaś :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.07.2009 14:46

Crayfish napisał(a):A gdzie śmigasz tym razem ?
Bo szczegółowy plan pewnie już masz w głowie ?

Tym razem w planie z wysp są Hvar i Korcula, no i jeszcze Makarska Riviera, pewnie jakiś wypad do Bośni... Staram się unikać szczegółowych planów, bo potem i tak wyjdzie inaczej :wink: Ale jest zarys :)

Cchannelii, dzięki :D To dla mnie bardzo miłe. A relację napisz koniecznie, każdy widzi Chorwację nieco inaczej, dlatego tak fajnie jest czytać różne wspomnienia z wakacji.
Mam nadzieję, że szef to spoko gość i zrozumie :wink:

Pozdrawiam serdecznie :papa:
szpilka33
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpilka33 » 05.08.2009 11:21

Witam
Właśnie skończyłam lekturę...:) Wspaniale się czytało....szczególnie interesowało mnie to co było na początku bo jadę na Pag,jest to mój pierwszy wyjazd na Chorwację i chłonę wszystkie informacje dotyczące Chorwację.
Dzięki za piękne opisy :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wyspa Pag, Makarska Riviera, Peljesac, czyli Chorwacja 3 :) - strona 3...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone