Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Mrcara... czyli raj ASG :)

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kuca
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 30.06.2014
Wyspa Mrcara... czyli raj ASG :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuca » 30.06.2014 23:01

Witam serdecznie.

Jest to mój pierwszy post na tym forum, a "szukajka" mało mi powiedziała na temat wyspy Mrcara, pytanie kieruję do osób, które być może wiedzą to i owo...

Interesuje mnie koszt transportu na wyspę Mrcara, promem lub jakimś innym środkiem transportu wodnego, a będę na Chorwacji po raz pierwszy w życiu i nie wiem nic :lol:

Generalnie miejsce mojego noclegu to będzie Brist.

Wujek Google mówi że najszybsza droga z Brist na wyspę Mrcara ma 140km w tym 2 promy.
Z tym że przydałoby się autko żeby przejechać te około 50-100km po lądzie, a póki co nastawiam się na komunikację "miejską"... jeśli taka istnieje na wyspach :?:
Z tego co czytałem to Vela Luka to jakieś ładne miejsce warte uwagi,a mam to na trasie, więc sądzę że jakieś środki transportu powinny być - jeśli tak to jakie to koszty i jak często jeżdżą?

Ktoś może był na wyspie ASG i może podpowiedzieć jakieś przydatne rzeczy co do transportu i kosztów?

P.S. Myślałem nawet o pontonie i wiosłach ale 140km to samobójstwo :lol: :lol: (żartuję że o tym myślałem, żeby nie było :D )
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2014 01:58

Obrazek

Na Mrcarę promy nie płyną :idea:



Wybierasz się na obóz przetrwania :oczko_usmiech:



A może chcesz poznać Maję :oczko_usmiech:

Kuca
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuca » 01.07.2014 08:05

Hmm no nie wiem co tam płynie hehe ale coś na pewno :D

Chciałem się tam wybrać, bo interesuję się środowiskiem AirSoft Guns, a ta wyspa jest przystosowana do rozgrywek itp.
Wejście na nią i zobaczenie jej to jak wejście na Mount Everest :D
Nie mogę dodawać linków jeszcze (głupota jak nie wiem) ale można sobie wklepać w google adriaticairsoft-alfa.

Będę ją miał jakieś 140km od miejsca zamieszkania, dlatego chcę w razie "w" mieć plan jak się tam dostać :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 01.07.2014 08:18

A poszperałeś w necie pod kątem swojego zainteresowania (nazwa wysepki +AirSoft) ... mnie zajęło dosłownie minutkę... Firma oferująca tę usługę opisuje, jak znaleźć się na wysepce.. Czyli trzeba dotrzeć do Ubli, a tam czeka łódeczka, która zabiera na wyspę. Najprościej skontaktować się z firmą.
Wszyscy, którzy na wysepce coś robią i mają (kwatery, i inne usługi) oferują transport łódką, ale być może wymaga to umówienia się...Mrčara jest wyspą niezamieszkałą na stałe.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2014 08:23

Nie czytałem na forum żadnej relacji z tej wyspy.
Będziesz tam pierwszy, jak się tam dostać - już wiesz :lol: :papa:
Kuca
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuca » 01.07.2014 17:29

A jeśli chodzi o ceny transportu wodnego i lądowego jest ktoś w stanie pomóc? Jakieś "busy" tam kursują na wyspach?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2014 18:54

Kuca napisał(a):A jeśli chodzi o ceny transportu wodnego i lądowego jest ktoś w stanie pomóc? Jakieś "busy" tam kursują na wyspach?

Widziałeś wyspę na filmiku :?:
Tam nie ma dróg i stałych mieszkańców, więc busów też nie ma. :idea:

http://www.putovnica.net/prijevoz/traje ... adrolinija

http://www.lastovo-mrcara.com/fitness-airsoft/
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 01.07.2014 21:43

1,45 km² powierzchni.... jakie autobusy? jakie promy?
Skorzystaj z mojej rady i skontaktuj się z firmą, która to organizuje. Z tego, co się orientuję, to nie jest "impreza" na którą możesz wpaść "bez zaproszenia"; trzeba się umówić. Napisz, dostaniesz ofertę i wszystkie szczegóły, a potem zdecydujesz, czy skorzystasz i dogadasz detale.
Kuca
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuca » 01.07.2014 23:16

Kurcze to właśnie jest utrudnienie ze strony administratorów że nie mogę dodać linków ;p

Idąc na przekór, może uda się tak :D

Mrcara.jpg


To powyżej powiedzmy że jest najszybsza droga i chodzi mi o transport "autobusem" z miejscowości Brist do Ploce, później droga na wyspę. Dalej z Trpanj drogą 414 do Orebic, następnie "czymś kolwiek" przepłynąć na kolejną wyspę, gdzie drogą 118 chciałbym się dostać do Vela Luka, a stamtąd kolejnym "czymś kolwiek" do Ubli i na koniec na Mrcara.
Myślę że skoro mapy google wytyczyły mi taką trasę i to jeszcze samochodem, to znaczy że jest to trasa gdzie pływa coś co jest w stanie ten samochód pomieścić... stąd posługuję się słowem "prom" (no może zbyt duże słowo ;p ale napewno barka jakaś musi być hehe)

To że te małe wysepki nie mają środków transportu to logiczne nawet dla świeżaka takiego jak ja, ale wyspy te większe gdzie są drogi główne sądzę że powinny mieć coś co kursuje (tak przypuszczam, mogę się mylić... nie wiem).

Dziękuję bardzo za linki... staram się rozszyfrować ich zawartość hehehe :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 01.07.2014 23:29

Prom na Lastovo do Ubli, owszem.... rozkład rejsów, a potem taxi boat na Mrčarę.
Możesz i przez Pelješac i Korčulę
PLOČE – TRPANJ, potem przejazd do Orebić i znowu prom OREBIĆ – DOMINČE(KORČULA), potem przejazd do m. Vela Luka i tam łapiesz ten prom ze Splitu do Ubli (pierwszy link) i na końcu taxi boat na Mrčarę..
Jednym słowem... trzeba było wakacje sobie na Lastovie zafundować! Byłoby Ci bliżej...
Jak to chcesz "wykonać" bez własnego auta i tylko środkami komunikacji publicznej, to dnia Ci braknie.

tu wyszukiwarka połączeń autobusowych
Kuca
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuca » 02.07.2014 07:59

Bardzo dziękuję :)
Wiem że dnia może braknąć ale chcę w razie czego wiedzieć jak mogę się tam dostać.
Teraz przynajmniej wiem jak tam dojechać i ile czasu trzeba.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 02.07.2014 08:05

Kuca napisał(a):Bardzo dziękuję :)
Wiem że dnia może braknąć ale chcę w razie czego wiedzieć jak mogę się tam dostać.
Teraz przynajmniej wiem jak tam dojechać i ile czasu trzeba.

Mimo wszystko proponuję dostać się do Splitu. Wbrew pozorom mogłoby być szybciej, a w każdym razie zdecydowanie prościej i sprawniej; bo tylko jeden autobus (przy odrobinie szczęścia czy jak ktoś podrzuci do większej miejscowości) i jeden prom.. łatwiej zgrać rozkłady.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Wyspa Mrcara... czyli raj ASG :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone