Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Mljet

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wrocławianka
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.05.2008
Wyspa Mljet

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrocławianka » 12.12.2010 21:37

Witam serdecznie. W tym roku po raz n-ty wybieram się z przyjaciółmi do Chorwacji. Oczywiście będzie Hvar, jego południowa część z pięknymi zatoczkami - bo bez Hvaru ani rusz :lol: Postanowiliśmy jednak dać również szansę innej wyspie i padło na Mljet, tzn ja ją wybrałam, załatwiłam lokum i poczyniłam wstępne oplaty, jednym słowem klamka zapadła. I powiem szczerze, że w marę upływu czasu zastanawiam się, czy to trafny wybór? Kwatery będziemy mieli w miejscowości Saplunara. Zależało mi by dom był blisko wody i żeby mozna było ponton przycumować. Wg informacji i zdjęć tak właśnie jest. Trochę na temat samej wyspy poczytałam i mniej wiecej wiem czego się można spodziewać, jednak poczytać to nie to samo co być i widzieć . Do tych którzy tam byli i widzieli zwracam się z pytaniem, czy grupa z którą jadę będzie zadowolona, czy też będą mnie chcieli utopić? Generalnie jesteśmy nastawieni na pływanie pontonem wzdłuż wybrzeża, zwiedzanie i leniuchowanie. Dyskoteki, knajpy i tzw nocne zycie mamy juz za sobą :wink: . Będę wdzięczna za wszelkie sugestie, co i gdzie warto. Pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.12.2010 22:08

Wrocławianko, nie znam Twoich znajomych, więc nie wiem, czy będą zadowoleni... :wink:

Byliśmy na Mljecie przez 4 dni w tym roku. Nasz pobyt dosyć dokładnie opisałam w tej relacji :D Poczytaj i jak będziesz miała pytania, to chętnie odpowiem.

Pozdrawiam :papa:
wrocławianka
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrocławianka » 13.12.2010 12:19

:lol: Wielkie dzięki za błyskawiczną reakcję :lol:
Czekam tylko na wolną chwilę i ....z przyjemnościa zabiorę sie do czytania. Bez pytań pewnie się nie obejdzie :D
wrocławianka
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrocławianka » 14.12.2010 10:32

No to poczytałam i jestem cała w skowronkach :lol: . Wyspa już mi się podoba, świetnie ją opisałaś, szkoda tylko, że Saplunara nie zrobiła na Tobie wrażenia. Może pontonem od strony morza uda nam się znależć jakieś urokliwe zatoczki, do tego z piękna piaszczystą plażą... no i rozmarzyłam się :) Napisałaś, że jakiś stwór ukradł Wam śniadanie, spieszę wyjaśnić, że to był PODJADEK, bo z pewnością nie ZJADEK. Zjadki mam w domu dwa i gwarantuję, ze żadnych resztek nie zostawiają, nie ma śladu po zbrodni :lol:
Oczywiście bez pytań ani rusz, czy na wyspie jest stacja benzynowa? Problem w paliwie do silnika. Jak mieliśmy samochod z silnikiem benzynowym, a panom nie chciało się jechać do Jelsy , to wężykiem ściągli z baku :lol: - co sie opili to ich. Teraz postęp nastąpił i wszyscy jedziemy ropniakami, a w kanistry nie bardzo chcę brać. Raz, że niebezpiecznie, dwa,że zapach w samochodzie nie do wytrzymania, a jeszcze jak sie co nie daj Boże trochę wyleje to wietrzeje i wietrzeje.
Drugie pytanie, czy w okolicach Salpunary są sprzyjajace warunki do spacerów ? Jestem z gatunku tych co lubią chodzić i na HVarze , tam gdzie jeździmy od lat jedyny mankament to to, ze za bardzo nie mam sie gdzie rozpędzić. Jedyna możliwość to pięć kilometrów serpentynami w górę :roll: ale aż taka pazerna na te spacery to nie jestem :lol:
Z calej Twojej relacji zapiski poczyniłam, wiem już gdzie mapę, gdzie żarelko i gdzie dobre ryby :lol: Dobre wino sama wyczaję i podzielę się tą wiadomością z Wami. Jeszcze raz wielkie dzięki, serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia w Chorwacji :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.12.2010 10:39

wrocławianka napisał(a):Witam serdecznie. W tym roku po raz n-ty wybieram się z przyjaciółmi do Chorwacji.


Zapewne w przyszłym :wink: miłych wakacji :D
Ostatnio edytowano 14.12.2010 13:44 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
wrocławianka
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrocławianka » 14.12.2010 12:38

Janusz Bajcer
Zapewne w przyszłym miłych wakacji

I daje sie zauważyć czujne oko moderatora, tak trzymać ,licho nie śpi :wink: :D
Ale, ale , coś mi sie zdaje że awatarek zmieniony ?! Fakt, dawno tu nie zaglądałam, jednak poprzedni zdecydowanie bardzieł mnie kręcił :lol: :lol: Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.12.2010 13:43

wrocławianka napisał(a):I daje się zauważyć czujne oko moderatora, tak trzymać ,licho nie śpi :wink: :D
Ale, ale , coś mi się zdaje że awatarek zmieniony ?! Fakt, dawno tu nie zaglądałam, jednak poprzedni zdecydowanie bardziej mnie kręcił :lol: :lol: Pozdrawiam


W przypadku drobnej pomyłki roku spędzenia wakacji moderowanie nie ma nic do rzeczy, zauważyłem ją jako zwykły czytający.

Poprzedni, kręcący Cię awatarek :wink: wróci pierwszego dnia wiosny :D

Pozdrav
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.12.2010 19:50

wrocławianka napisał(a):No to poczytałam i jestem cała w skowronkach :lol: . Wyspa już mi się podoba, świetnie ją opisałaś, szkoda tylko, że Saplunara nie zrobiła na Tobie wrażenia. Może pontonem od strony morza uda nam się znależć jakieś urokliwe zatoczki, do tego z piękna piaszczystą plażą... no i rozmarzyłam się :)

Cieszę się, że Ci się podobało.
W Saplunarze byliśmy krótko, zbyt krótko, żeby wyrobić sobie zdanie na jej temat. W naszym przypadku to było prawie na drugim końcu wyspy.

W Saplunarze nie podobała mi się jedynie piaszczysta plaża "w centrum", nie lubię chorwackich piaszczystych plaż. (Jak piasek to nadbałtycki, w Chorwacji lubię skalne półki i kamyczki otoczaki.)
Natomiast plaża w zatoczce Blaci, kawałek za Saplunarą, jest całkiem ciekawa. Jak już czytałaś, my wybraliśmy skałki po jej prawej stronie, ale szeroka łacha piasku w tej zatoce robiła dobre wrażenie. A przy tym dookoła był niesamowity spokój, a przecież byliśmy tam w środku sezonu.

Bardzo malownicza jest też zatoka Nad Garma (a szczególnie pięknie wyglądają 2 wysepki - Mali i Veliki Školj). A wszystko to w zasięgu krótkiego spaceru z Saplunary.

O tłumy turystów w Saplunarze na pewno nie musisz się martwić :wink: To jest trochę koniec świata, ale chyba o to Wam chodzi, inaczej w ogóle nie rozpatrywalibyście wyspy Mljet, a zwłaszcza jej wschodniego krańca, który jest najbardziej dziki (zresztą cała wyspa jest dzika i baaardzo zielona, ale to już wiesz :D).

Myślę, że znajdziecie tam wiele urokliwych zatoczek i ponton to jest świetny pomysł! My w tym roku pływaliśmy trochę pompowanym kajakiem (jeśli przejrzałaś moją relację, nie tylko strony o Mljecie, to wiesz, o czym mówię :wink:), ale akurat na Mljecie byliśmy na campingu nieco oddalonym od morza, więc nawet nie dmuchaliśmy naszego Challengera, a trochę szkoda...

wrocławianka napisał(a):Oczywiście bez pytań ani rusz, czy na wyspie jest stacja benzynowa?

Stacja benzynowa jest na pewno w Sobrze, tuż przy przeprawie promowej. Gdy się tam kąpaliśmy w oczekiwaniu na prom, podpływały jachty i tankowały :D
Innej stacji niestety sobie nie przypominam. Teraz patrzę na mapę Mljetu :D i faktycznie wygląda na to, że to jedyna. Ale jest mniej więcej w połowie wyspy, więc wystarcza dla wszystkich. W końcu to Mljet - oaza spokoju. Ciekawe, jak długo :wink:

Tylko jak Wy będziecie w Saplunarze, to jednak kawał drogi, jeśli chodzi o paliwo do silnika pontonu... Zobacz sobie jakąś mapkę Mljetu w necie. To naprawdę daleko. Ale skoro nie ma innej stacji, wygląda na to, że będziecie musieli tankować do kanistra...

wrocławianka napisał(a):Drugie pytanie, czy w okolicach Salpunary są sprzyjajace warunki do spacerów ?

Na pewno tak. Miejscowość jest fantastycznie położona. Z "centrum" możesz iść we wszystkie cztery strony świata :wink: i za każdym razem dojdziesz do innej zatoczki. A wszystko to w zasięgu niezbyt długiego spaceru. (Oczywiście można też dłużej spacerować :wink:) Romantyczne, długie spacery poszarpanym, urozmaiconym brzegiem morza - to jest to!

Piszesz, że jeździliście na Hvar. Skoro podoba Wam się lawendowa wyspa, Mljet też powinien Was zauroczyć :D Ja również jestem miłośniczką Hvaru. A jeśli już o nim mowa, zapraszam do Klubu :D

Pozdrawiam serdecznie i życzę cudownego urlopu :D

:papa:
wrocławianka
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrocławianka » 14.12.2010 22:55

:lol: :lol: Maslinko, jesteś nieoceniona :lol:
Dziękuję za zaproszenie do Klubu,chętnie przyjmuję. Już sobie poczytałam, klubowiczow poznałam, ale oficjalnie wstąpię trochę później. Gorący czas przedświateczny i chciałoby sie krzyczeć" dobo bądź z gumy". Wracając do Hvaru to w przyszłym roku /jak słusznie zauważył Moderator/ po raz czwarty jadę na południową stronę wyspy do Uvala Torac :D.
Pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.12.2010 23:05

wrocławianka napisał(a):Wracając do Hvaru to w przyszłym roku /jak słusznie zauważył Moderator/ po raz czwarty jadę na południową stronę wyspy do Uvala Torac :D.

Uvala Torac, mmm... pięknie :D To fajnie, że macie swoje miejsce na Ziemi.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 15.12.2010 21:25

A teraz dla obu szanownych Pań , miłośniczek Hvaru ... zaśpiewa Drazen :D ...
Ciekawe co na to powie Janusz ... oby tylko nie wyskoczył znowu ze swoim karabinem :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.12.2010 08:27

mkm napisał(a):A teraz dla obu szanownych Pań , miłośniczek Hvaru ... zaśpiewa Drazen :D ...
Ciekawe co na to powie Janusz ... oby tylko nie wyskoczył znowu ze swoim karabinem :wink:


Mam dwa karabiny :wink: dla dwóch Pań STARI SKOJ :D
wrocławianka
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrocławianka » 16.12.2010 08:29

:D :D :D Miło posłuchać i powspominać gdy za oknem -20 8O
Pozdrawiam
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 02.01.2013 14:58

wrocławianka napisał(a):Witam serdecznie. W tym roku po raz n-ty wybieram się z przyjaciółmi do Chorwacji. Oczywiście będzie Hvar, jego południowa część z pięknymi zatoczkami - bo bez Hvaru ani rusz :lol: Postanowiliśmy jednak dać również szansę innej wyspie i padło na Mljet, tzn ja ją wybrałam, załatwiłam lokum i poczyniłam wstępne oplaty, jednym słowem klamka zapadła. I powiem szczerze, że w marę upływu czasu zastanawiam się, czy to trafny wybór? Kwatery będziemy mieli w miejscowości Saplunara. Zależało mi by dom był blisko wody i żeby mozna było ponton przycumować. Wg informacji i zdjęć tak właśnie jest. Trochę na temat samej wyspy poczytałam i mniej wiecej wiem czego się można spodziewać, jednak poczytać to nie to samo co być i widzieć . Do tych którzy tam byli i widzieli zwracam się z pytaniem, czy grupa z którą jadę będzie zadowolona, czy też będą mnie chcieli utopić? Generalnie jesteśmy nastawieni na pływanie pontonem wzdłuż wybrzeża, zwiedzanie i leniuchowanie. Dyskoteki, knajpy i tzw nocne zycie mamy juz za sobą :wink: . Będę wdzięczna za wszelkie sugestie, co i gdzie warto. Pozdrawiam

Wrocławianko w tym roku wybieram się z rodzinką na Mljet właśnie do miejscowości Saplunara. Z tego co sobie poczytałem na CRO (relacje Maslinki, Amara, Gajusa, N-orda, DarCro) o samej wyspie jak i o tym urokliwym zakątku "na końcu świata" - powinno być wspaniale. Oczywiście zależy kto co lubi. Z tego co czytałem dwa lata temu wybierałaś się na wakacje do Seplunary - czy mogła byś polecić jakąś kwaterę na 4-5 osób, napisać kilka słów o tym gdzie jest zlokalizowana, jakie są tam warunki, ceny, czy było sympatycznie, jak jest z zaopatrzeniem, tzn. takie codzienne produkty jak chleb, woda, owoce, warzywa, rybki, ... czy jest sklep na miejscu, czy trzeba jeździć do dalszych miejscowości po bieżące zakupy ... im więcej informacji - tym lepiej.

Pozdrawiam
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 08.01.2013 17:34

:papa: Hej Hej :papa: czy ktoś coś może podpowiedzieć odnośnie kwaterek w Saplunarze na Mljecie :papa:
:?: albo może ktoś wie jak się skontaktować z Wrocławianką :?:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone