Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Krk

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
f1croatia
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 25.06.2017
Wyspa Krk

Nieprzeczytany postnapisał(a) f1croatia » 23.07.2017 07:04

Witam
Chcę tam pojechać a dokłądniej do Baski
Czy polecacie tam jechać ? Dojeżdzają tam autokary? Ktoś może polecić jakiś lokal ? bardzo was proszę o pomoc...
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 23.07.2017 07:28

Miejscowość ładna ale wszystko zależy kiedy planujesz tam jechać, ja w sezonie bym tam nie wypoczywał, byłem tam w lipcu jakieś 3-4 h i miałem dość. Na plaży (która jest fajna) ludzie upchani jak w puszce.
Obrazek
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.07.2017 07:56

f1croatia napisał(a):Witam
Chcę tam pojechać a dokłądniej do Baski
Czy polecacie tam jechać?

tia, polecamy
f1croatia napisał(a):Dojeżdzają tam autokary?

tak
f1croatia napisał(a):Ktoś może polecić jakiś lokal ? bardzo was proszę o pomoc...

polecam lokal Cicibela przy promenadzie



kolejny niepotrzebny wątek :x
raz dwa trzy i co najmniej kilka innych...
f1croatia
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 25.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) f1croatia » 23.07.2017 09:37

chciałbym zaznaczyć że szuka tanich lokali pok. 2 os. - czy znacie jakieś linie autokarowe co organizują wyjazdy do Cro i mają przystanek w okolicach wyspy?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.07.2017 20:02

Baśka jest najdroższa na Krku. W sezonie nie znajdziesz pokoju po 10 euro na osobę. ;-)

wyspa-krk-t44754.html
wyspa-krk-t49251.html
baska-krk-t37786.html
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 28.04.2008
Krk czy Baśka? Co wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 06.01.2018 22:21

Hej, po rocznej przerwie znowu wracamy do Republiki Hrvatskiej.

Na tapecie dwie miejscowości, Krk i Baśka, wyjazd pod koniec czerwca na ok 10dni, 2 + 2 (7 i 3lata), czy ktoś doświadczony może doradzić gdzie jechać? Kochamy Primosten ale 4 raz w to samo miejsce?! Baśke Vode poznaliśmy, Makarską również, Igrane także.
Wymyśliliśmy że w tym roku pojedziemy trochę bliżej, a że już kiedyś myślałem o wyspie Krk to sobie wymyśliłem miasta j.w., chyba że o czymś zapomniałem? Jedziemy z dzieciakami więc "niestety" skazani jesteśmy na miejsce z jakimiś atrakcjami dla dzieci, dwa sklepy i jedna konoba to za mało by ich zainteresować.

Będę wdzięczny za konkrety, tematy o Krk na bieżąco przeglądam ale może ktoś ma porównanie.

Łukasz
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 09.01.2018 10:05

Mój temat powedrowal do innego tematu i odzewu brak, tak myślałem. Może ktoś jednak był w obu miejscowościach i może doradzić? Trzeba coś rezerwował i podjąć decyzję.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 09.01.2018 11:19

Na Krku byłam dawno - w 2010 roku, więc wspomnienia się już zacierają, ale jeśli chodzi o doradzenie co do wyboru pomiędzy Krk a Bašką - to zdecydowanie Krk! Baška to takie Chorwackie Międzyzdroje. Podobno jest tam ładnie - tak twierdzą niektórzy. Ja nie zauważyłam żadnej urody tego miejsca. Tłumy, tłumy i jeszcze raz tłumy. A wspomniałam o tłumach? :wink:
Jeśli chodzi o miasto Krk: mieszkaliśmy niedaleko campingu Ježevac. Była tam całkiem przyzwoita plaża a do centrum miasta idzie się stamtąd pieszo jakieś kilkanaście minut. Krk jest uroczy, z wąskimi uliczkami, otoczony murami obronnymi. Jak dla mnie jedno z ładniejszych chorwackich miast, niedoceniane przez tych, co pędzą tylko do Baški...
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 09.01.2018 22:02

Dzięki za odpowiedź - na to czekałem i czekam ;). Gdzieś trafiały się opinie o wyższości Krk nad Baśką, cokolwiek to znaczy. Interesuje mnie też gdzie w Krk szukać kwatery, interesuje mnie bliskość do plaży (nie betony) oraz rozsądna odległość do centrum, no i nie wyobrażam sobie apartamentu bez widoku na morze, oczywiście nie piszę tu o pierwszej linii brzegowej, to akurat nie ma znaczenia. Nie znam KRK ale patrząc na mapkę to ciężko wywnioskować gdzie są skumulowane kwatery w sąsiedztwie z plażami, znam miejscowości gdzie domy są oddzielone od plaży/morza promenadą i ciągnął się kilometrami, tam niemal każda jest przy plaży i z widokiem.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 21.03.2018 13:52

Nie wiedziałem gdzie pisać.
Dlaczego nie ma wątku KLUB MIŁOŚNIKÓW WYSPY KRK ?
Największa wyspa Chorwacji i nie zasługuje na specjalny wątek jej poświęcony ?
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 21.03.2018 14:04

Ponieważ nie ma chyba zbyt wielu miłośników. Ja sądzę, że jest ona niedoceniana, może dlatego, że jest hmmm pierwszym punktem najbardziej dostępnym (odległość od Polski) w drodze do CRO.
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 21.03.2018 14:08

kaeres napisał(a):Nie wiedziałem gdzie pisać.
Dlaczego nie ma wątku KLUB MIŁOŚNIKÓW WYSPY KRK ?
Największa wyspa Chorwacji i nie zasługuje na specjalny wątek jej poświęcony ?





Witam.
Ktoś musi być pierwszy .
Nasz pierwszy wyjazd do Hr.był na Krk.
W tym roku znowu tam wracamy. :papa:
Lianis
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 19.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lianis » 21.03.2018 15:41

Bylismy w Basce dwa lata temu (dorosli + 16 i 6) to bylo nasze pierwsze spotkanie z Chorwacja i zakochalismy sie z miejsca, miasteczko zywe, promenada wzdluz plazy z knajpkami i sklepami z pamiatkami. W wodzie dmuchance dla dzieci, na plazy tlum, widoczne zmiejszenie tlumu nastapilo w ostatni weekend sierpnia, wtedy tez pojawily sie znaki o wolnych kwaterach.
My akurat na plaze wolelismy dojezdzac w okolice vrybnika, ale wolimy cisze i spokoj na plazy do snorkowania. Wieczorem dla odmiany fajnie bylo wyjsc na deptak na obiad czy lody i wypic po drinku sluchajac ulicznych koncertow.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.03.2018 16:40

kaeres napisał(a):Nie wiedziałem gdzie pisać.
Dlaczego nie ma wątku KLUB MIŁOŚNIKÓW WYSPY KRK ?
Największa wyspa Chorwacji i nie zasługuje na specjalny wątek jej poświęcony ?


załóż i prowadź, będę na pewno jego stałym bywalcem, swego czasu już się do tego przymierzałem, ale jakoś nie wyszło, w każdym bądź razie wyspa Krk jest miejscem, do którego powrócimy na pewno po raz kolejny tak jak wróciliśmy do Breli (i Klub powstał :wink: )

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone