Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Krk

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 15.06.2002
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janek » 05.09.2014 15:04

Liquid napisał(a):
Rybkanula napisał(a):ta "nasza plaża" jest z Krku.

Jeżeli potrzebny jest namiar blisko tej plaży (około 200 m od niej) to proszę bardzo:
http://www.adrijan-krk.hr/index1_2.htm
choć ja sam szedłem plażować kawałeczek dalej na cypelek. Tam zero ludzi, kamienie i fajne miejsce do snoorkingu. Jadę do tego apartamentu drugi raz pod rząd i przyznam że główny powód to cena. Myślałem ze w tym roku pojadę gdzieś niżej (Dalmacja) ale ceny w lipcu zwaliły mnie z nóg. Tutaj za 2-tygodniowy pobyt płacę w sumie 732 E (trzy osoby, z klimatyzacją, dwa pokoje plus aneks kuchenny), na uboczu, z dala od zgiełku miasta. Apartament tuż za kempingiem. Osobom niezdecydowanym w którym miasteczku wyspy się "osiedlić" napiszę że to jest zupełnie obojętne. Wyspa jest na tyle mała że praktycznie każdego dnia można się wybrać samochodem gdzie indziej, Vrbnik, Baska, co kto woli. Największe atuty wyspy Krk to odległość od Polski i oczywiście jej piękno. Mnie ta wyspa również urzekła.

Skorzystałem w tym roku z namiaru sprzed kilku lat (powyżej) i jestem zachwycony. Dobre warunki, sympatyczna gospodyni, dodatkowo zniżka do konoby na Starym Mieście. Do centrum 15 minut spacerem, ale leniwi mogą skorzystać z minibusa (przystanek 100 m, jeździ mniej więcej co godzinę).
Na plaży toceno karlovacko albo ożujsko, oba w nieprzyzwoitej cenie 18 kn. Pobliskiej restauracji przy campingu nie polecam.
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 05.12.2014 12:18

Faktycznie temat podany wyżej wyjazd-na-wyspe-krk-t15200-90.html to skarbnica wiedzy; fajnie by było go uaktualnić.
Zwiedziłem Krk i wiele się zmieniło. Przybyły apartamenty, plaże, zatoczki...

Trochę późno się obudziłem z tym pomysłem;
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 08.12.2014 17:36

Przybyły apartamenty, plaże, zatoczki...


8O :roll:

Apartmany to i owszem, przybyły. Ale plaże i zatoczki???
Są tam gdzie były.

:) :wink:


Odkryłeś w końcu to czego szukałeś na Krku czy nie?
Było dziko dla Ciebie "samego" z żoną czy nie? :roll: :)
kate31
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kate31 » 12.03.2017 22:44

witam mam pytanie do woka lub rybkanula, bo jesli sie nie myle to ktoras z tych osob pisala wczesniej o samym miescie krk.
bede jechac w lipcu na krk z malym dzieckiem: rocznym.
mam prosbe, czy moge prosic o pomoc, szukamy z mezem plazy, ktora sie nadaje dla takich malych dzieci, czyli piaszczysta, raczej kameralnie, bez wiekszych szumow, bananow itd, troszke cienia zeby bylo i lagodne zejscie dla malucha. A moze nie samo miasto krk tylko stara baska?? Baska podoba mi sie ale tak tloczno, ale moze wlasnmie stara baska?? co polecacie dla dzieci

rybkanula pisala o "naszej plazy" zwirowej i tez mającej cien, chyba w krk?? cos nie moge tego miejsca znalesc na mapie/ google?? ma byc chyba prze autocampem??moge prosic o pomoc???
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 19.03.2017 19:52

kate31 w lipcy wyspa Krk i miasto Krk będzie oblegane przez turystów i sądzę, że małe kameralne plaże podobnie.
W końcu to pełnia sezonu.
Jeśli mogę zaproponować to pomyśl o wyspie Cres (prom z Krk) lub dalej samochodem wyspa Losinj (most), plaż piaszczystych jest troszkę mniej ale turystów już sporo mniej. Plaże puste na wet w lipcu można znaleźć, prawie wszystkie są zacienione po samo lustro wody. Zejścia można znaleźć łagodne lub żwirowe.
Osobiście jeździłem z 10 miesięczną córką na Losinj, plaża Zabodarski koło lotniska. Teraz dostępna każdym autem osobowym i sanitariami.
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 18.05.2017 07:23

Witam ja byłem we wrześniu w Baśce na KRK i było tłoczno :D
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 19.05.2017 21:36

01.09 czy raczej 30.09?
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 20.05.2017 17:30

ja byłem od ok.05.09 do 15 :D
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 26.05.2017 09:33

Tym razem z Dalmacji przenosimy się na KRK i do miejscowości Punat. 21.06 - zbliża się wielkimi krokami w związku z tym chciałbym prosić Was o pomoc. Prosiłbym Was o podanie jakiś fajnych plaż dla dzieci na tej wyspie.
Z pewnością Baśka, Krk, Stara Baśka, Vrbnik. Czy ktoś może zna inne ciekawe miejsca, z ładnych widokiem, może jakieś klimatyczne plaże na w/w wyspie.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 26.05.2017 09:48

Zacheusz napisał(a):Tym razem z Dalmacji przenosimy się na KRK i do miejscowości Punat. 21.06 - zbliża się wielkimi krokami w związku z tym chciałbym prosić Was o pomoc. Prosiłbym Was o podanie jakiś fajnych plaż dla dzieci na tej wyspie.
Z pewnością Baśka, Krk, Stara Baśka, Vrbnik. Czy ktoś może zna inne ciekawe miejsca, z ładnych widokiem, może jakieś klimatyczne plaże na w/w wyspie.


Przeczytaj sobie moją relację:
krk-2013-gdzie-marzenia-staly-sie-rzeczywistoscia-t43750.html
Jest tam dużo fajnych miejsc dla dzieci, my byliśmy z dziećmi 6 i 4 lata.
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 26.05.2017 09:50

Piter_M napisał(a):
Zacheusz napisał(a):Tym razem z Dalmacji przenosimy się na KRK i do miejscowości Punat. 21.06 - zbliża się wielkimi krokami w związku z tym chciałbym prosić Was o pomoc. Prosiłbym Was o podanie jakiś fajnych plaż dla dzieci na tej wyspie.
Z pewnością Baśka, Krk, Stara Baśka, Vrbnik. Czy ktoś może zna inne ciekawe miejsca, z ładnych widokiem, może jakieś klimatyczne plaże na w/w wyspie.


Przeczytaj sobie moją relację:
krk-2013-gdzie-marzenia-staly-sie-rzeczywistoscia-t43750.html
Jest tam dużo fajnych miejsc dla dzieci, my byliśmy z dziećmi 6 i 4 lata.

Wielki dzięki
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 26.05.2017 13:54

Już dwa lata temu niektóre plaże na Krk i Cres były przebudowywane aby posiadały łagodne zejście do wody, czasem piasek, zostały dodane sanitariaty a miejsca przy morzu popularne lub zyskujące popularność zostały przebudowane w taki sposób aby dało się do nich dojechać każdą osobówką co nie zawsze było możliwe.
W tym roku będzie tego o wiele więcej niż myślisz.
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 27.05.2017 07:20

To jeszcze spytam o darmowe parkingi ew. tanie w miejscowościach - Baska, Krk, Vrbnik.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.05.2017 10:35

Zacheusz napisał(a):To jeszcze spytam o darmowe parkingi ew. tanie w miejscowościach - Baska, Krk, Vrbnik.

Przeczytaj dokładnie tę relację:
przez-2-wiolonczele-runal-nasz-plan-i-co-z-tego-wyniklo-wsp-t51743.html
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.05.2017 20:36

Zacheusz napisał(a):Tym razem z Dalmacji przenosimy się na KRK i do miejscowości Punat. 21.06 - zbliża się wielkimi krokami w związku z tym chciałbym prosić Was o pomoc. Prosiłbym Was o podanie jakiś fajnych plaż dla dzieci na tej wyspie.
Z pewnością Baśka, Krk, Stara Baśka, Vrbnik. Czy ktoś może zna inne ciekawe miejsca, z ładnych widokiem, może jakieś klimatyczne plaże na w/w wyspie.


zależy co wg Ciebie znaczy fajne plaże i ile lat mają Twoje dzieci; będąc na majówce na Krku i mieście Krk znalazłem 2 plaże, które nadają się dla małych: jedna bezpośrednio obok starówki z placem zabaw obok oraz knajpkami, spora płycizna + częściwo piasek; druga znajduje się poniżej jednego z Hoteli, ale tam już kamyki, jednak rówenież spora płycizna,
jak będziesz chciał podrzucę zdjęcia (robiłem celowo dla znajomych z małymi dziećmi)

Zacheusz napisał(a):To jeszcze spytam o darmowe parkingi ew. tanie w miejscowościach - Baska, Krk, Vrbnik.


w większości miast na Krku - również wymienionych - płaci się tam w parkomatach 7kn/godz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone