Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa KRK na początek.. co ? gdzie? i jak?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 18.05.2018 21:42

A co powiesz kolego o tej lokalizacji? Nie za daleko z małymi dzieciakami dreptać do plaży? :D Dostałem sensowną ofertę i myślę mocno. :papa:

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2018 22:15

To jest rzut beretem od naszej miejscówki. Z buta do plaży 10 minut, na Stare Miasto podobnie. W pobliżu wyśmienita knajpa Vejas, rzut beretem do piekarni i spożywczaka.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 18.05.2018 22:52

Pääkäyttäjä napisał(a):To jest rzut beretem od naszej miejscówki. Z buta do plaży 10 minut, na Stare Miasto podobnie. W pobliżu wyśmienita knajpa Vejas, rzut beretem do piekarni i spożywczaka.


O dobrze wiedzieć że w pobliżu jest dobra knajpka :P Dzięki...a w razie jak się zdecyduje i zaklepię to będę się jeszcze odzywał i pytał o szczegóły. :hut:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2018 22:59

A pytaj. Knajpa jest przy rondzie, Trgovina Krk też (w budynku jest market, warzywniak, dwie piekarnie i parę innych sklepów). Przy plaży Ježevac jest may market Trgovina Krk.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 19.05.2018 22:41

Pääkäyttäjä, podrzucam jeszcze jedną mapkę, zaznaczyłem miejsca które mnie interesują, może rzucisz okiem i ocenisz która może być najciekawsza, odległość do plaż i centrum etc. Przy okazji zapytam o pogodę, jakie masz wspomnienia? Tak patrzę na accuweather (sprawdza się a jak) i zapowiadają taką ciepłą polską wiosnę z początkiem lipca, noc ok 19, dzień max 25st.C ;)...rzuciłem okiem na Igrane o którym wspominałem, w analogicznym terminie tem. nocą ok 23st.C, dzień 30-31st.C, dla mnie takie typowe dla Cro temperatury. Do tej pory jeździłem zawsze na południe od Sibenika, tylko raz i to przez jeden dzień (Makarska), przez jedną godzinę max padał deszcz, poza tym dzień w dzień lampa - pięknie. Nie wiem czy się odnajdziemy w 25st.C ;)

Obrazek
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.05.2018 00:15

Daj spokoj ze spr. pogody na tyle czasu przed, przecież to wróżenie z fusów. Tydzień przed ostatnią majówką accuwater wróżył mi 12-13 stopni w Pradze i codziennie deszcz a wcale nie padało, wręcz było słonecznie i bardzo ciepło.
Na Krku byłam 2 lata temu w pierwszej poł. lipca 2 tyg. był upał, potem przyszło 3 dni ochłodzenia przez bure i po niej znowu lampa.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 20.05.2018 08:50

Tu nie chodzi o trzymanie się tego co pokazują prognozy, bardziej o charakterystykę regionu którego nie znam. Naczytałem się już sporo o problemach pogodowych w cro, ludziom wiało, lało, grzmiało...my tego w cro nie doświadczyliśmy ale możliwe że wybieraliśmy miejsca o mniejszym prawdopodobieństwie występowania takich zdarzeń - bądź mieliśmy dużo szczęścia. Raczej oczywiste jest to że klimat w ok. Puli będzie inny od tego z okolic Dubrovnika. Dlatego też zapytałem o doświadczenia pogodowe z pobytu w Krk.
p.s. w moim przypadku accuweather sprawdza się świetnie, pomijam poprzednie wyjazdy urlopowe ale np. na majówkę w TVP (kto to ogląda?!) straszyli brzydką pogodą na dzień przed wyjazdem, accu pokazywał 25-28st.C i słonce, tak było przez cały tydzień...na Lubelszczyźnie!!!
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.05.2018 13:21

Tu też mam odmienne doświadczenie, poby w lipcu na Istrii był jak dotąd moim najgorętszym i z najcieplejszą wodą w morzu na 7 wyjazdów. Najgorzej pogodowo wspominam Peljesac w drugiej poł. lipca.
Jak pisałam, 2 pierwsze tyg. lipca na Krku miałam upalne. Pogoda nie odbiegała od tej na południu, woda też z wyjątkiem 2 pierwszych dni kiedy była jak dla mnie zbyt chłodna ale to chyba jakiś prąd przechodził. Takie też bywają i na południu. Kolejnego dnia jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zrobiła się ciepła a pod koniec pobytu to pod plazowym prysznicem można się było jedynie ochłodzić bo w morzu zupa.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15644
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.05.2018 13:37

Swego czasu w 2012 w Mlini w połowie lipca przyszedł wiatr i potem nie można było stopy w morzu zamoczyć. Podobnie we wrześniu w 2016 w Murter, po sezonie miało być morze nagrzane, a tu ledwie 21 st. kapać się było ciężko.... Nie przewidzisz..
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2018 08:09

lukasz22i napisał(a):Pääkäyttäjä, podrzucam jeszcze jedną mapkę, zaznaczyłem miejsca które mnie interesują, może rzucisz okiem i ocenisz która może być najciekawsza, odległość do plaż i centrum etc. Przy okazji zapytam o pogodę, jakie masz wspomnienia? Tak patrzę na accuweather (sprawdza się a jak) i zapowiadają taką ciepłą polską wiosnę z początkiem lipca, noc ok 19, dzień max 25st.C ;)...rzuciłem okiem na Igrane o którym wspominałem, w analogicznym terminie tem. nocą ok 23st.C, dzień 30-31st.C, dla mnie takie typowe dla Cro temperatury. Do tej pory jeździłem zawsze na południe od Sibenika, tylko raz i to przez jeden dzień (Makarska), przez jedną godzinę max padał deszcz, poza tym dzień w dzień lampa - pięknie. Nie wiem czy się odnajdziemy w 25st.C ;)

Obrazek


Cześć,

tymi plażami po prawej stronie (np. Dražica), możesz być zawiedziony, a przynajmniej dzieci - skały (choć nie wszędzie). Ja tam chodzić lubię, więc nie będę miarodajnym źródłem ;) Wszystkie pokazane miejsca są dość hm... blisko plaż. Pogoda - za każdym razem byla pełna lampa, zdarzały się jeden-dwa dni, gdy się zachmurzyło i popadało. Dwa razy w dzień wyjazdu mieliśmy burę ;) Raz tylko temperatury dochodziły do 37-41 stopni a tak to normalnie jest niemal zawsze w okolicy 30. Te 25 stopnie to jakaś b-z-dura ;)
dinos1972
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.02.2019
pinezići

Nieprzeczytany postnapisał(a) dinos1972 » 11.02.2019 11:17

witam forumowiczów jestem świeży i planuję w tym roku z rodzinką zahaczyć pierwszy raz chorwację ,wyjazd autem kierunek pinezići co myślicie o tym?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2920
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.02.2019 15:09

Pewnie bym znalazł w wyszukiwarce ale odkąd jestem na forum to o tej miejscowości nie słyszałem.
Jakby druga, mniej ciekawa strona Krk`u ale może przez to by tam było super spokojnie i relaksacyjnie ?
A co Cię przekonuje do tej miejscowości ?
Użytkownik usunięty
Re: pinezići

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.02.2019 16:34

dinos1972 napisał(a):witam forumowiczów jestem świeży i planuję w tym roku z rodzinką zahaczyć pierwszy raz chorwację ,wyjazd autem kierunek pinezići co myślicie o tym?


Mała, senna miejscowość, z dwie dość małe kamieniste plaże a reszta to skały i beton - główna i największa nazywa się Jert. Brak starówki czy czegokolwiek podobnego, to same domki i dwa spożywczaki.
Toman
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 11.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toman » 13.02.2019 12:24

Czy na plażę Vrzenica da się dojść pieszo nie przechodząc przez płatną Bunćuluka dla FKK :?:
Gdzie można zaparować samochód (płatnie lub bezpłatnie) wybierając się na ww plażę?
Ktoś obeznany w temacie? :)
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 13.02.2019 18:05

Toman napisał(a):Czy na plażę Vrzenica da się dojść pieszo nie przechodząc przez płatną Bunćuluka dla FKK :?:
Gdzie można zaparować samochód (płatnie lub bezpłatnie) wybierając się na ww plażę?
Ktoś obeznany w temacie? :)


Przechodząc przez Bunculukę w stronę Vrženicy nie trzeba płacić.
Oczywiście można też przejść na około przez lasy i skały ale nie polecam 8)

Jak parkingi teraz tam wyglądają to niestety nie wiem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wyspa KRK na początek.. co ? gdzie? i jak? - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone