Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa KRK na początek.. co ? gdzie? i jak?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Casian
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 12.07.2017 07:13

gusia-s napisał(a):
Casian napisał(a):W jakim mieście na Krk sa te wąskie uliczki?

Najwęższa we Vrbniku :)



Podziękował, miałem jechać wczoraj ale wieczorem burza nas zaskoczyła. Może uda sie dziś.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 17.05.2018 16:14

Ktoś podpowie w jakiej lokalizacji w mieście Krk szukać apartamentu? Zależy mi na lokalizacji z łatwym i szybkim dojściem do plaży. Tak oglądam zdjęcia miasta i jakoś nie widzę tych plaż, a jak są to jakieś takie "kawałki". Z dzieciakami wyprawa przez cale miasto na plaże to kiepski pomysł.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2018 16:21

W Krku to raczej jak najbliżej morza, im dalej w głąb wyspy, tym stromo :) Najlepiej do 1000 metrów od brzegu, bo tragedii nie ma. Plaże są OK, dla dzieci tez sie znajdzie. My -
jako punkt odniesienia dla Ciebie - apartman mieliśmy na ul. Rapska, stąd jest dość blisko do co najmniej trzech plaż,w tym jednej dla rodzin z dziećmi.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 17.05.2018 18:15

Dziękuję za odpowiedź. A gdzie tych plaż w mieście Krk szukać? Raczej nie jest to miasto wzdłuż którego ciągnie się plaża, tak że gdzie by nie pójść to będzie plaża
:) Może jakieś foto mapki z zaznaczeniem plaż?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2018 19:15

Taka plaża to tylko Baška ;-) Mapy nie mam (jest gdzieś na forum), bo klepię z telefonu:

- Plaža "Porporela" - vis a vis mariny, przed falochronem, nasza ulubiona choć czasem zatloczona, wąska z łagodnym zejściem

- Plaža "Portapisana" - na drugim końcu starego miasta, beton ale bardzo plytka woda

- Plaža "Camping Ježevac" - jest w sąsiedztwie Porporeli, długa, łagodne zejście, jest tam dużo drzew, cos dla dzieci, itp.

- Plaža "Plav" kawałek od "Ježevaca" - bardzo przyjemne miejsce, sztuczna miejska plaża, łagodny brzeg, względnie cicho choć jest tam knajpa Karaka; ma parking ale jest ciasny a parkometr rok temu przyjmował tylko bilon

- Plaža "Kamp Krk" - duże fajne miejsce, betonowa plaża "tarasowa", dość daleko od starówki, obok FKK

- Plaža "Koralj" - w okolicy hotelu o tej samej nazwie, łagodne zejście

- Plaža "Dražica" - przy hotelu Dražica, skalista, betonowa, z paroma atrakcjami dla dzieci

- Plaža "Dunat", Kornić - w połowie drogi do Punatu, skalista i betonowa

- Plaža "Jert", Pinezići - najdalej od miasta, na zachód

Więcej i zdjęcia na Najljepše plaže otoka Krka.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 17.05.2018 21:13

Super, dzięki wielkie za info. :) Teraz po nazwach łatwiej będzie mi je zlokalizować...pytanie tylko czy znajdę jakieś lokum w przystępnej kasie bo ceny w tym roku zabijają w całej cro ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2018 06:04

lukasz22i napisał(a):Super, dzięki wielkie za info. :) Teraz po nazwach łatwiej będzie mi je zlokalizować...pytanie tylko czy znajdę jakieś lokum w przystępnej kasie bo ceny w tym roku zabijają w całej cro ;)


A kiedy chcesz jechać i co to znaczy przystępna kasa? My w tym roku płacimy 62 EUR za studio dla nas (2+1).
W Krku na miejscu widywałem wolne "sobe" i "apartmani", w ciągu ulic Paška, Mali Kartec, Plavnička. W okolicy "naszego" miejsca jest parę fajnych miejscówek:

krk.JPG
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 18.05.2018 08:36

A gdzie jedziesz w tym roku? Z cenami mocno przesadzają albo ja się starzeje. Do tej pory zawsze zamykałem się w kwocie 65euro, kiedyś studio za 40e, innym razem jak się córka pojawiła to 2+1 za 45euro, kolejnym już z dwójką dzieci ale zawsze z oddzielną sypialnią :twisted: płaciłem ok 60-65euro. Teraz szukam właśnie dla 2+2 w sensownej lokalizacji i ceny wahają się od 80-120euro, wysłałem dziesiątki emaili w ciągu ostatnich dwóch miesięcy i tylko prowincja albo "drugi" koniec miasta oferują ceny 60-70euro.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 18.05.2018 08:38

Pääkäyttäjä napisał(a): My -
jako punkt odniesienia dla Ciebie - apartman mieliśmy na ul. Rapska, stąd jest dość blisko do co najmniej trzech plaż,w tym jednej dla rodzin z dziećmi.


Tak patrzę na mapę to faktycznie fajna lokalizacja, nie jakieś obrzeża :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2018 09:30

lukasz22i napisał(a):A gdzie jedziesz w tym roku? Z cenami mocno przesadzają albo ja się starzeje. Do tej pory zawsze zamykałem się w kwocie 65euro, kiedyś studio za 40e, innym razem jak się córka pojawiła to 2+1 za 45euro, kolejnym już z dwójką dzieci ale zawsze z oddzielną sypialnią :twisted: płaciłem ok 60-65euro. Teraz szukam właśnie dla 2+2 w sensownej lokalizacji i ceny wahają się od 80-120euro, wysłałem dziesiątki emaili w ciągu ostatnich dwóch miesięcy i tylko prowincja albo "drugi" koniec miasta oferują ceny 60-70euro.


Jadę w to samo miejsce, Ana Rooms (dawne Marko Rooms z Bookingu), Rapska 6. Nie wiem, czy ma coś większego od studia - nam to wystarczało, możesz próbować pytać. Ewentualnie mapa Google, Booking lub ogólnie Google i szukać. Wyniki pierwsze z brzegu np. to czy to lub to.

Byliśmy w Krku trzy razy i za każdym razem było sporo miejsc, gdzie ludzie mieli wolne pokoje/apartmany ale z tego, co zauważyłem, to raczej na mapie Google czy Bookingu ich nie ma.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 18.05.2018 11:12

Ok, zrobię ostatnie podejście do znalezienia kwatery w Krk :D póki co najsensowniejszą ofertę otrzymałem z Igrane i mocno się zastanawiam - kawał drogi na południe dalej ale byłem tam kiedyś, dla rodziny z dziećmi ok choć bez fajerwerków. Kawał drogi dalej przekłada się oczywiście na wyższe koszty dojazdu (paliwo, autostrada) więc może warto poszukać czegoś droższego bliżej, na jedno wyjdzie :D Aha...szukam czegoś od 03.07 do ok 12.07.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.05.2018 11:20

lukasz22i napisał(a):Ok, zrobię ostatnie podejście do znalezienia kwatery w Krk :D póki co najsensowniejszą ofertę otrzymałem z Igrane i mocno się zastanawiam - kawał drogi na południe dalej ale byłem tam kiedyś, dla rodziny z dziećmi ok choć bez fajerwerków. Kawał drogi dalej przekłada się oczywiście na wyższe koszty dojazdu (paliwo, autostrada) więc może warto poszukać czegoś droższego bliżej, na jedno wyjdzie :D Aha...szukam czegoś od 03.07 do ok 12.07.

http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/ ... 2018-07-31
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2018 11:21

Lipiec to raczej na Niemców jest nastawiony ale imho da się coś znaleźć a w Krku jest wbrew pozorom blisko. To nie Baška, gdzie nagle patrzysz a oferowane pokoje są w Bašćanskej albo Jurandvorze ;)
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 18.05.2018 19:32

Pääkäyttäjä napisał(a):Lipiec to raczej na Niemców jest nastawiony ale imho da się coś znaleźć a w Krku jest wbrew pozorom blisko. To nie Baška, gdzie nagle patrzysz a oferowane pokoje są w Bašćanskej albo Jurandvorze ;)


Wysłałem kilka zapytań i albo nie ma albo...90-100euro trzeba liczyć :D Chyba jednak wezmę Igrane za 60euro, 70m od plaży, balkon z widokiem na morze, osobna sypialnia, klima. Jednak zbyt duża różnica, chyba że ktoś mnie jeszcze zaskoczy cenowo - pozytywnie, decyzję muszę podjąć max do niedzieli.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2018 20:13

Sam jestem, jakie mają gdzieś indziej na Krku ceny...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyspa KRK na początek.. co ? gdzie? i jak? - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone