Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Krk i Makarska-garść wspomnień

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lacerta
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 20.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lacerta » 02.09.2013 20:35

Pierwszy dzień naszego pobytu okazał się być lekko pochmurny, choć ciepły, więc wybraliśmy się na wycieczkę do stolicy wyspy, czyli Krk.
Fajna promenada, statki, zabytki, knajpki, po drodze markety i stacje benzynowe, bo wszyscy postanowili uzupełnić zapas płynów.
W porcie naszą uwagę przyciągnął taki czerwony obiekt.
Załączniki:
DSC04496.JPG
Lacerta
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 20.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lacerta » 02.09.2013 20:52

To nie łódź podwodna, ale ma to to duże szyby przez które widać dno morza, ryby itp... Mąż z Mileną postanowili spróbować, pooglądać. Z ich relacji i ze zdjęć wynikło, że jednak nie warto. To samo, a może nawet fajniej widać przez maskę z rurką. Po zakupieniu takiego sprzętu nie mogliśmy wprost oderwać oczu od dna.(szczególnie na plaży Podgoricy)
Majeczka nie chciała tam wchodzić, troszkę marudziła. Kiedy wzięłam ją na ręce okazało się, że ma gorączkę. Tak oto przyplątała się jej "gorączka trzydniowa"
A to garść zdjęć z Krk niekoniecznie zrobionych tego dnia, bo wtedy pędem pojechaliśmy do domu podać coś na tę gorączkę.
Załączniki:
DSC04479.JPG
DSC04484.JPG
DSC04475.JPG
DSC04474.JPG
Lacerta
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 20.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lacerta » 02.09.2013 20:57

I jeszcze parę popołudniową porą.
Załączniki:
DSC04798.JPG
DSC04800.JPG
Lacerta
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 20.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lacerta » 02.09.2013 21:06

Wybraliśmy się na zwiedzanie osławionej Baski. Plaża rzeczywiście imponująca rozmiarem jak na Chorwację. Długość dwa kilometry, otoczenie górami, widoki na sąsiednie wyspy robią wrażenie. Najpierw zaiwanialiśmy na piechotkę do kościoła Św.Iwana. (ktoś na forum podpowiedział, że rano światło z lepszej strony :D )
Gdyby nie czytanie forum to bym nie zrobiła tych zdjęć.
Załączniki:
DSC04603.JPG
DSC04604.JPG
Lacerta
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 20.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lacerta » 02.09.2013 21:10

A potem na plażę i zjeżdżalnie. Zatrzymaliśmy się na bezpłatnym w dzień parkingu koło wesołego miasteczka, na wysokości campingów. Piszę, bo może ktoś też skorzysta.
Załączniki:
DSC04621.JPG
DSC04626.JPG
ania.i
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 28.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania.i » 02.09.2013 22:15

Lacerta napisał(a):No to się pozmieniało. Plac zabaw wygląda na całkiem fajny. Chyba właściciele apartamentu zgłosili moje uwagi co do Igrane ha, ha... :smo:
Ciekawe w którym miejscu powstał ten plac zabaw?
Czyżby Igrane rozbudowało się na lewo od portu?
Gdyby to było ciut bliżej to bym pojechała na weekend zobaczyć, a tak to nici..


tak ten plac zabaw jest po lewej stronie :)
ja też żałuję że nie można się tam teleportować ;)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 02.09.2013 22:34

Lacerta napisał(a):W porcie naszą uwagę przyciągnął taki czerwony obiekt.


To nie ten sam co w Baśce V. :roll:

20130708193541(1).jpg
Lacerta
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 20.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lacerta » 03.09.2013 07:40

Pewnie siostra bliźniaczka. Płynął ktoś jeszcze? Jak wrażenia?
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 03.09.2013 07:55

Lacerta napisał(a):Pewnie siostra bliźniaczka. Płynął ktoś jeszcze? Jak wrażenia?


Trzecia jednostka pływająco-bujająca miasto Hvar. Czwarta w Trogirze. Zobaczyliśmy jak pływa przy wybrzeżu Ciovo i doszliśmy do tego samego wniosku, co Wy.

A kociaki cuuuudne (choć mama ma najpiękniejsze umaszczenie).
Lacerta
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 20.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lacerta » 03.09.2013 08:32

Nam się podobał ten rudzielec, był najodważniejszy z całej trójki i chętnie bawił się z dziećmi. Mamy już w domu kota, nie toleruje innych na swoim terenie,więc nawet nie pytałam czy kotki są do wzięcia.
Nie wiem też jak reagowałby na nasze zimy :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.09.2013 08:49

mama_Kapiszonka napisał(a):
Lacerta napisał(a):Pewnie siostra bliźniaczka.


Trzecia jednostka pływająco-bujająca miasto Hvar. Czwarta w Trogirze...


...piąta podobna (żółta) w Zadarze.
:mrgreen:


Sv. Jure i Krk oglądam z ciekawością - to miejsca, które jeszcze przede mną.


Pozdrawiam
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 03.09.2013 09:03

Lacerta napisał(a):Nie wiem też jak reagowałby na nasze zimy :)


Najlepszym przyjacielem byłby ... kaloryfer ;-)
Lacerta
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 20.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lacerta » 03.09.2013 09:05

W Basce ulokowaliśmy się na plaży na wysokości campingów. Po lekturze forum spodziewałam się niesamowitych tłumów. Nie było aż tak źle. Może dlatego,że to była pierwsza połowa lipca, a może dlatego, że na wysokości campingów plaża się rozszerza i nie ma kawiarenek itp...
Znaleźliśmy sobie miejsce w cieniu pod małym drzewkiem, a wkoło mieliśmy jeszcze po parę metrów przestrzeni. Starsza córa skorzystała ze zjeżdżalni(płatne chyba 3 kuny od zjazdu, ale im więcej żetonów się kupi tym tańsze)
W wodzie na plaży był piaseczek, były fale, ale w wodzie przy brzegu nie widzieliśmy rybek.
Po minie mojego męża wywnioskowałam jednak,że to nie jego klimaty i że raz wystarczy. :)
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 04.09.2013 09:35

Jest jeszcze jedna łódź "półpodwodna" - chyba o ile pamietam - Polumorica. Pływa w Biogradzie i Sv Filip i Jakov.
Lacerta
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 20.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lacerta » 04.09.2013 10:38

Wróciliśmy więc do Vrbnika plażować w małych zatoczkach ulokowanych wzdłuż drogi na plażę Św. Marka.
Droga prawie do końca jest asfaltowa. Jedna z zatoczek oznakowana jest jako plaża dla psów. W pierwszej połowie lipca w każdej z zatoczek po parę rodzin.
Sama plaża Św. Marka na wysokości Risiki jest piaszczysta, otoczona trawą i drzewami, są dwie knajpki.
Piasek jest taki gruboziarnisty i kolor ma ciemny.
Jakoś tak niezbyt "chorwacko" się tam czułam.
We Vrbniku jest też plaża przy porcie i w centrum taka obetonowana. Przydała się nam ona w okresie gdy Majka miała gorączkę trzydniową. Mieliśmy do niej minutkę drogi i można tam było skoczyć popływać na zmianę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyspa Krk i Makarska-garść wspomnień - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone