Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Krk 2009 + stolica Rab

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
.:Kasia:.
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) .:Kasia:. » 08.11.2009 20:16

foetus świetne zdjęcia :) każde z osobna przyciągnęło mój wzrok !!!!
relacja także ok
:)
kawo
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 22.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawo » 08.11.2009 23:40

foetus napisał(a):...w chamski sposób imputować komuś, że zmyśla, że jest chory etc.


Do łba by mi nie przyszło w ten sposób to postrzegać. :!:
Uczulony jesteś na coś, masz chwile niedobre.. :?:

Jak piszę, że " może miał gorączkę, może ..." to tylko to mam na myśli.
Każdy z nas ma momenty niedysponowane. Przemeczenie, zmeczenie, gorączka, ... za dużo zjadł (lub mało), za dużo wypił (lub mało) .... można mnożyć.
Jeżeli już chciałeś sie do tego odnieść, mogłeś napisać, np. żadnej goraczki ani innych świnstw nie miałem. Dla mnie była zimna. Koniec i kropka.
Wyszło Ci jak wyszło. Winny jestem ja - nie kumaty. ( wniosek z tego co sugerowałeś)
Ty jesteś supermen. :lol: :lol: :lol:

A temperatura wody w "Jadranie" z całą pewnością jest ciepła. Dla nas, Polaków, i chyba nie tylko. Być może Arab napisałby że zimnawa ale to już inna bajka. ( dla eskimosa - chyba wrzątek) :D :wink:

ps.
może chcesz zrobić sondę. Zobaczymy dla ile osób, ta woda jest zimna. Sam jestem ciekawy. :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.11.2009 15:30

kawo napisał(a):
RafałSC napisał(a):Jak mam to rozumnieć? we wrześniu zimna...?

Nie wierz w te bajki. Jedna osoba napisała, że zimna i już larum...


kawo napisał(a):Odnośnie temp. wody. Jak pisałem - ja różnicy nie widzę. Jest ciepła.
Ktoś kiedyś pisał, że od strony lądu zimniejsza, ponieważ spływają do niej rzeki.


Nie miałem gorączki, piłem ile trzeba, nie było żadnej spływającej z gór rzeki a woda była zimna jak cholera.
Sierpień 2006, mała zatoczka na trasie Selce-Senj. No ale to nie Krk...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.11.2009 15:34

anubis2423 napisał(a):Mam kilka ładnych fotek może jak znajdę chwilkę w jakiś wieczór to zapodam parę fotek :lol: Pozdrawiam

A propos: chętnie popatrzę na kilka ładnych fotek.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 28.11.2009 00:53

Późnowieczorową porą :wink: pięknie się ogląda Twoje foty. Na Krk byłem w ubiegłym roku, żałuję, że nie byłem we Vrbniku, miejsce ma jednak klimat. Stara Baska cudowna !
Do Twojego przewodnika dodałbym jeszcze - Krk - najbliższa od Polski wyspa na Adriatyku :) I jedzie się z południa zdecydowanie krócej niż nad nasz piękny acz zimny :) Bałtyk.
Czytałem gdzieś, że za niższą temperaturę wodę od strony lądu jest odpowiedzialny zimny prąd morski w Kanale Velebickim. Nie zgłębiałem czemu się tworzy, czy z powodów geologicznych ( góry ) czy hydrologicznych. Może ktoś znajdzie odpowiedź. A co do temperatury wody to trochę jak o gustach - po co o tym dyskutować. Każdy ma własną skórę :wink:
Pozdrawiam i dzięki za wspaniałe przypomnienie miłych chwil.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 22.05.2010 00:08

Ja też podłączę się do podziękowań. Przewodnik, Krk i okolice w pigułce. Świetnie sfocony i opisany. Ojjj, będzie się w lipcu na Krk i okolicy działo :lol:

foetus napisał(a):Wracając do rejsów, jeden statek kieruje się na mniejsze wyspy dookoła KRKu i na Rab (do Loparu), ale odwiedza się tylko plaże i siedlisko orłów. Drugi natomiast dopływa do stolicy wyspy Rab o tej samej nazwie. Jako, że byłem zainteresowany zwiedzeniem Rabu wybrałem ten drugi. Biorąc pod uwagę, że prom na Rab z Valbisk (z Baśki już nie kursuje) kosztuje 37 kn za osobę i ok. 230 kn za samochód, rejs ten warto wykupić.


Nie wiem czy autor tego wątku odwiedza go jeszcze ale mam pytanie bo zainteresowany jestem tym rejsem z Valbinskiej na Rab. Czy podana cena dotyczy rejsu w dwie, czy w jedną stronę? Gdzie na Krk-u można wykupić tą wycieczkę, czy jest jakieś biuro czy tylko od nagabywacza? Czy odwiedzane miejsca (np. Zavratnica) są w programie wycieczki czy to tylko Twoja własna inwencja? Pozdrawiam!
woytek_erni
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 13.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) woytek_erni » 16.07.2010 22:53

Witam serdecznie,

która część wyspy możecie polecić na wakacje z dziećmi? Poszukuje plaży z płytka woda, preferowane ze zwirkiem bo na piasek nie liczę specjalnie. Najlepiej jakby plaży było kilka w rozsadnej odległości aby można pozwiedzac trochę.

Pozdrawiam

Wojtek
empe84
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 29.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) empe84 » 22.07.2010 11:53

Witam wszystkich!

Mam pytanie do Foetusa...

mozesz napisac cos więcej o rejscie statkiem, którym płynales w okolicach KRK??? (skąd wypływa, ceny itp.)

dzieki pozdrawiam
foetus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 12.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) foetus » 05.01.2011 02:09

Przepraszam, z jakichś powodów przestałem otrzymywać powiadomienia o nowych postach w tym wątku, dlatego nie odpisywałem
Przygotowuję właśnie nową relację i przy okazji zobaczyłem pytania.

Nie wiem czy autor tego wątku odwiedza go jeszcze ale mam pytanie bo zainteresowany jestem tym rejsem z Valbinskiej na Rab. Czy podana cena dotyczy rejsu w dwie, czy w jedną stronę? Gdzie na Krk-u można wykupić tą wycieczkę, czy jest jakieś biuro czy tylko od nagabywacza? Czy odwiedzane miejsca (np. Zavratnica) są w programie wycieczki czy to tylko Twoja własna inwencja? Pozdrawiam!


Takie ceny obowiązywały w 2009 r. w obie strony z Valbisk na Rab. Gdzie można kupić bilet to nie wiem, bo nie byłem w Valbiskach.
Informację otrzymałem biurze IT w Baśce. Natomiast bilety na rejs z Baśki na Rab można kupić wszędzie - od nagabywaczy po lokalne biura. Cena chyba taka sama. Zavratnica jest w planie wycieczki. Poza 3 czy 4 godzinami w Rabie cała reszta jest sztywno zaplanowana przez organizatora.



która część wyspy możecie polecić na wakacje z dziećmi? Poszukuje plaży z płytka woda, preferowane ze zwirkiem bo na piasek nie liczę specjalnie. Najlepiej jakby plaży było kilka w rozsadnej odległości aby można pozwiedzac trochę.


Plaże lub piaszczyste kawałki z płytką wodą dla dzieci widziałem w okolicy Vrbnika, Punatu, w Malinskiej i w Krk. Jest to zawarte w moim opisie. Generalnie wszędzie jest blisko, więc nie jest to problemem.

mozesz napisac cos więcej o rejscie statkiem, którym płynales w okolicach KRK??? (skąd wypływa, ceny itp.)


bliżej zainteresowałem się tylko 2 rejsami z Baśki. Opis jest na 1. stronie przy Baśce oraz na 2. stronie "Rejs Baśka - Rab statkiem Angelina".
Z innych miejscowości też na pewno można gdzieś wypłynąć, ale są to atrakcje na mniejszą skalę, jakieś plażowanie czy nurkowanie...
wimija3
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wimija3 » 16.01.2011 20:22

Chciałabym podpowiedzieć ,że z Krk (Valbiska) pływa również prom na Cres (Merag) i można zrobić sobie świetną całodniową wycieczkę na tą wyspę :D
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 27.01.2013 16:29

foetus napisał(a):Przygotowuję właśnie nową relację i przy okazji zobaczyłem pytania.


Gdzie ta relacja?
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wyspa Krk 2009 + stolica Rab - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone