Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wyspa Korcula - gdzie punkty widokowe

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
procro
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 27.07.2012
wyspa Korcula - gdzie punkty widokowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) procro » 30.06.2013 22:12

Jadę po raz pierwszy na Korculę i chcę zapytać o fajne miejsca widokowe ,
czy na najwyższe wzniesienia Klupca i Kom można dojechać samochodem,
czy znacie takie miejsca gdzie widoki są super,
proszę dajcie znać :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.06.2013 22:20

Korczula to jak dla mnie średnio widokowa wyspa w porównaniu z innymi chorwackimi.
Na te szczyty nie tylko nie można wjechać samochodem, to też raczej nie ma tam chyba wciąż szlaków (przynajmniej jak byłem to nie było) i w ogóle to są niewyróżniające się górki spośród innych wzniesień na wyspie.
Z ładnych widoków pamiętam ten z drogi pomiędzy Priżbą a Blato na Blato właśnie no i widok z góry na Pupnatską Lukę. A, i jeszcze widok na Karbuni i wysepki z drogi dojazdowej :)
yanopodkivano
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2118
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanopodkivano » 30.06.2013 22:34

kulka53 napisał(a):...Z ładnych widoków pamiętam ten z drogi pomiędzy Priżbą a Blato na Blato właśnie...


P1030667a [a].jpg


To ten widok (mniej więcej :) ).

Pzdr
procro
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 27.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) procro » 30.06.2013 22:54

kulka53 napisał(a):Korczula to jak dla mnie średnio widokowa wyspa w porównaniu z innymi chorwackimi.
Na te szczyty nie tylko nie można wjechać samochodem, to też raczej nie ma tam chyba wciąż szlaków (przynajmniej jak byłem to nie było) i w ogóle to są niewyróżniające się górki spośród innych wzniesień na wyspie.
Z ładnych widoków pamiętam ten z drogi pomiędzy Priżbą a Blato na Blato właśnie no i widok z góry na Pupnatską Lukę. A, i jeszcze widok na Karbuni i wysepki z drogi dojazdowej :)


Dzięki,
Pupnatska Luka jest już na liście celów ,
natomiast drogi biegnące wzdłuż linii brzegowej i tak przejadę,
będę w Zavalatice przez jeden tydzień,
później jedziemy na Istrię,
:)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 01.07.2013 15:44

Teraz sobie nie mogę przypomnieć, ale w samej Korculi jest wieża widokowa, w jednym z kościołów. Piękne widoki, choć oczywiście nie na całą wyspę. Dodatkową atrakcją jest jak akurat w czasie obecności na górze zacznie bić dzwoń - mało nie padłam :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Ostatnio edytowano 01.07.2013 23:46 przez Aldonka, łącznie edytowano 1 raz
procro
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 27.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) procro » 01.07.2013 20:59

Bardzo wielkie dzięki ,
super zdjęcia,
wasze informacje są dla mnie bardzo cenne,
:D
Baton605
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 15.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baton605 » 01.07.2013 21:18

To wieża kościoła św. Marka w samym centrum zabytkowego miasteczka - ładne widoczki :). Na samą Korcule jest jeszcze fajny widok ze schodów za portem :):)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 01.07.2013 23:45

Tak, to prawda, to Katedra sv. Marka (właśnie sprawdziłam bilet ;) ). Za wejście 2 osób dorosłych i jednej pięciolatki zapłaciliśmy 50 KN.
Greg.Jabur
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Greg.Jabur » 15.07.2013 14:51

Nad miastem Korcula jest twierdza jak to oni nazywają ,trzeba skręcić autem jadąc od środka wyspy w lewo na Racisce - Zrnovską Banie i zaraz w prawo na Korcule po czym trzymać sie prawej strony przez las do oznaczonego parkingu . Tam są schody do twierdzy i zajefajne widoki No i komfortowy parking żdarmo ze schodami do Korculi.Jeśli ktoś nie chce łazić to można znależć zatoczkę parkingową ( jeśli da sie to ttak nazwać) na drodze do Zrnova ale od Zrnovskiej Bani
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 15.07.2013 19:42

góra Hum na południe od Vela Luka, spod jaskini Vela Spila też jest rozległy widok, z drogi przy Pupnatskiej Luce, ze zjazdu do Babino.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
wyspa Korcula - gdzie punkty widokowe
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone