Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Hvar. Droga Sućuraj - Jelsa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vęgorz
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.06.2012
Wyspa Hvar. Droga Sućuraj - Jelsa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vęgorz » 02.06.2012 13:15

Czy ktoś zna tą traskę i był tam ostatnio? Chodzi mi głównie o nawierzchnię czy jest już równa czy dalej dziurawa?
Horas91
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Horas91 » 02.06.2012 13:18

Co masz na myśli mówiąc dziurawa? Za 3 tygodnie tam jadę, ale myślałem, że droga jak wszędzie... bez dziur ;/ Na 17' z niskim profilem dam radę?


Pozdrawiam
Vęgorz
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vęgorz » 02.06.2012 13:43

Zaniepokoił mnie w miarę świeży artykuł :
http://www.slobodnadalmacija.hr/Split-% ... fault.aspx
a ja też się tam wybieram w połowie lipca z tym, że motocyklem i mam lekkie obawy co do stanu nawierzchni.
Vęgorz
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vęgorz » 02.06.2012 13:48

bencar
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bencar » 02.06.2012 13:55

Widzę że przeżywasz jazdę po Hvarze jak byś od niedawna siedział na motocyklu.W Polsce takich dróg jak na Hvarze jest od groma nie wiem skąd twoje obawy.
Horas91
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Horas91 » 02.06.2012 14:40

U mnie w okolicy nie ma, a tam gdzie są to robię objazd :)

Może zareagowałem panicznie... ale pod koniec mojej podróży wolałbym jechać bez stresu o oponę... :)
Vęgorz
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vęgorz » 02.06.2012 14:44

Zgadza się mam pewne obawy lecz wynikają one z tego, że wybrałem tą drogę nie po to aby dojechać do Hvar lub do Stari Grad ale z uwagi na mnogość zakrętów i ich odpowiednią ostrość aby jadąc nimi poczuć kolanem asfalt a tu nawierzchnia ma ogromne znaczenie.
8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.06.2012 14:52

Jechałem tą drogą miesiąc temu na motorku, no może nie są to zakręty na kolano za względu na dość wąską drogę i sporo ślepych zakrętów, nawierzchnia miejscami średnia jakościowo ale spokojnie da się radę przejechać.
Uważaj w tunelu Pitve, wjechałem środkiem tunelu a tam był taki glut jak lód, skończyło się glebą w tunelu.
Vęgorz
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vęgorz » 02.06.2012 17:46

junkers111 napisał(a):Jechałem tą drogą miesiąc temu na motorku, no może nie są to zakręty na kolano za względu na dość wąską drogę i sporo ślepych zakrętów, nawierzchnia miejscami średnia jakościowo ale spokojnie da się radę przejechać.
Uważaj w tunelu Pitve, wjechałem środkiem tunelu a tam był taki glut jak lód, skończyło się glebą w tunelu.


Poza drogą z Karlobag do Starigrad którą już jechałem polecisz jeszcze jakąś krętą traskę?
Stacjonował będę w Makarskiej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.06.2012 18:08

Koniecznie wjedź na Sveti Jure.
Możesz pojechać też na Brac, prom wypływa z Makarskiej.
My jeździliśmy raczej po górach, niż nad wybrzeżem.
Przełęcz Mali Alan jest ciekawa (szutrowo - kamienista).
Uważaj na asfalt, jest pokryty kurzem ze skał,
nawet jak jest suchy to potrafi być zdradziecki,
a jak spadnie pierwszy deszczyk to się robi taka mazia.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 02.06.2012 22:06

junkers111 napisał(a):Uważaj w tunelu Pitve, wjechałem środkiem tunelu a tam był taki glut jak lód, skończyło się glebą w tunelu.


Dla jednośladów jest zakaz wjazdu do tunelu....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.06.2012 22:36

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
junkers111 napisał(a):Uważaj w tunelu Pitve, wjechałem środkiem tunelu a tam był taki glut jak lód, skończyło się glebą w tunelu.


Dla jednośladów jest zakaz wjazdu do tunelu....


Wiem, jechałem już tym tunelem kilkanaście razy samochodem, ale chęć przejechania za tunel i dalej drogą z Sveta Nedjelja do Havru była silniejsza niż ten zakaz :oops:
A swoją drogą to ciekawe bo zakaz wjazdu jednośladów jest tylko od strony Jelsy, a nie ma takiego zakazu od strony Zavala.
Vęgorz
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vęgorz » 03.06.2012 17:55

junkers111 napisał(a):Koniecznie wjedź na Sveti Jure.
Możesz pojechać też na Brac, prom wypływa z Makarskiej.
My jeździliśmy raczej po górach, niż nad wybrzeżem.
Przełęcz Mali Alan jest ciekawa (szutrowo - kamienista).
Uważaj na asfalt, jest pokryty kurzem ze skał,
nawet jak jest suchy to potrafi być zdradziecki,
a jak spadnie pierwszy deszczyk to się robi taka mazia.

Mnie osobiście interesuje przejażdżka tylko po asfalcie niestety nie mam przystosowanych kół do zjechania z niego. Generalnie do Chorwacji jadę samochodem a moto biorę na przyczepę, trudno byłoby zabrać rodzinkę na moto :) Domyślam się, że dosiadasz GS-a więc podeślę ci link do bloga kolegów z Olsztyna którzy właśnie są na wyprawie dookoła Morza Czarnego
http://motoenduroolsztyn.blogspot.com/

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wyspa Hvar. Droga Sućuraj - Jelsa
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone