Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Cres 2006

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Szopisko
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szopisko » 11.04.2007 15:34

Sławek - nie rezygnuj ze Cresu. Zrób tak jak pisze Janusz - tydzień tu i tydzień tam.

Na wyspie na 100% nie będziesz się nudził, a po za tym rzecz najważniejsza - na pewno jest tam mniej ludzi niż na lądzie (dla mnie to najpoważniejszy argument).

Jak masz pytania - pisz. Pozdr.

PS.
Dziś w Cresie ponad 27 stopni C. :D:D

http://www.nykar.cz/webkamera
Szopisko
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szopisko » 11.04.2007 17:55

mariush_foto napisał(a):Powiem krótko - gdybym miał pisać własną relację z sierpniowego pobytu na Cresie, wyglądałaby prawie tak samo :-) Z tą różnicą, że nie udało nam się odwiedzić Beli, nie wleźliśmy na sam szczyt Televriny (wyruszyliśmy jeszcze później niż wy, a sierpniowe słońce "dawało" jeszcze ostrzej).
Slatina do wyśmienite miejsce na wypoczynek, jest dokładnie tak jak pisałeś - niby duży camp, ale "boksy" dają poczucie intymności, a 10 minut od główych plaż jest puściutko.
I informacja praktyczna - polecam restaurację obok mostu łączącego Cres z Losinij: klimat, klimat, klimat (np. zbalzowany kelner) + wybitnie niskie ceny (w sierpniu za rybną kolację dla dwojga + piwko płaciliśmy ok. 40 zł). Wracaliśmy tam dwa razy.


Tutaj http://www.obiektywni.pl/autorzy/autor-271-0-0-0-0.php , w katalogu Cro przypomnicie sobie kilka widoczków, w większości z Cresu (np. z wyspą Losinij w tle).


Po prostu łezka kręci się w oku...


Zdjęcia fantastyczne! Masz rację łezka się kręci :(

(No, ale że nie wdrapaliście się na Televrinę ;) - żałuj :D)
kiziormizior
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiziormizior » 11.04.2007 18:55

No musze sie jeszcze przespac z tym tematem. Do konca nie zrezygnowalem z tej koncepcji a po lekturze watka na temat campu Oliva (byla taka wymiana zdan na forum dotyczyla okropnego tloku jaki tam panuje ) wybor staje sie ponownie trudny a sprawy wyspy otwarte.
Jak sie wkurze to pojade ponownie do Boza pod Masline , tyle ze zakladlem w tym roku Istrie no ale tez nie za wszelka cene , chce miec za co kupic bochenek chleba jak przyjade do Polski.

A jaki camp bys polecil na Cresie tak dla dziecka i doroslych , zeby nie bylo wypierdowo i lekki kompleksik żarłacznio-browarny ?
Pozdro
Szopisko
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szopisko » 11.04.2007 22:30

kiziormizior napisał(a):
A jaki camp bys polecil na Cresie tak dla dziecka i doroslych , zeby nie bylo wypierdowo i lekki kompleksik żarłacznio-browarny ?
Pozdro


Na Cresie byłem właśnie na Slatinie - przez całe dwa tygodnie. Co do warunków - byłem zaskoczony pozytywnie, czysto schudnie, spokojnie. Tu masz szczegóły cenowe i zdjęcia. http://www.ac-slatina.hr/eng/index.php?

Na miejscu trzy knajpy - jedna taka lepsza, druga taka zwykła, no i bar Timun - kawka, piwko i takie sprawy. (Radze nie rozbijać się blisko baru - bo do 23.00 puszczają koncerty z dvd ;)

Do tego sklep taki ze wszystkim. Ceny w sklepie - trochę wysokie, ale wystarczy przejść się do wioseczki obok - Martinscica i masz sklep duuuuużo tańszy.

Na campie - dla dziecka jest fajna plaża - nie skalista, ale łagodna z kamyczkami. Co ważne - można tak się rozbić, że praktycznie cały dzień masz namiot w cieniu...

Jeździliśmy po wyspie i chyba na fajniejszy camp nie trafiliśmy. Był camp w Beli - ale fatalnie się do niego dojeżdża (baaardzo wąska droga) i skoro nastawiasz się na wycieczki to lepiej wybrać coś innego.

Pamiętam jeszcze camp w Nerezine (tam wchodzi się na Televrine) - camp mały, namiot na namiocie, zero przestrzeni, fakt, że fajna plaża. Ale nie polecam.

Slatina jest w dobrym strategicznie miejscu na wypady - środek wysp, w zasadzie wszędzie podobna odległość.

Co do cen - rok temu za 2 tygodnie zapłaciłem trochę ponad 800 zł (dwie osoby. Ale było to poza właściwym sezonem - od końca sierpnia do września) Więc nie było tragicznie.

(W to samo miejsce nie jedź - nie po to się jedzie ponad tysiąc km, żeby to samo widzieć ;) ;)
atolek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 360
Dołączył(a): 12.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) atolek » 12.04.2007 11:47

mam w planie w tym roku Cres i Losinj w połowie czerwca.dwa lata temu była Istria w tym samym terminie i nie rezygnuj z niej bo jest fantastyczna.prom to kwestia ok 20-30 euro w jedną stornę więc tam i zpowrotem do przeżycia-natomiast kilka razy chyba bez sensu.no i jak czytam o Slatinie to chyba tam się rozbijemy.
Jacol
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 11.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacol » 15.05.2007 22:40

Witaj Szopisko. Powiedz mi, czy warto na Cres zabrać rowery? Czy drogi nie są zbyt "męczące" (chyba zaraziłeś mnie wyspą Cres). Jeśli chodzi o camp, przyczepą dojadę bez problemu?
Szopisko
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szopisko » 16.05.2007 08:41

Jacol napisał(a):Witaj Szopisko. Powiedz mi, czy warto na Cres zabrać rowery? Czy drogi nie są zbyt "męczące" (chyba zaraziłeś mnie wyspą Cres). Jeśli chodzi o camp, przyczepą dojadę bez problemu?


Rowery warto zabrać, bo jest gdzie jeździć. Czy trasy są męczące? Wszystko zależy od Ciebie i twojej kondycji. Jest trochę ostrych podjazdów - ale generalnie nie jest tragicznie, z tego co pamiętam rowerzystów było sporo.

Do campu z przyczepą dojedziesz bez problemów.
Jacol
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 11.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacol » 26.05.2007 13:04

Dzięki Szopisko za podniesienie na duchu, udanego urlopu życzę Tobie i reszcie cro-maniaków. :lol:
Pyzdra
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pyzdra » 31.12.2007 15:47

Nie byłem w Cro, ale intensywnie planuję tam pojechać. Szopisek idealnie opisał swoje wrażenia + foto. Przyznam ,że bardzo podobnie planuję zwiedzić wyspy,aczkolwiek z małymi korektami. Campy w Cro są okropnie drogie i nasycone tłumami. Bo jakie mogą być warunki wypoczynku wśród 2500 ludzi w campingu Ćikat (Mali Losinj). Jedynie na końcu Cresu w Punta Kriża jest camp. Baldarin z 450 miejscami i to na 20 ha.chociaż to zadupie (większość dla FKK). Ja skorzystam raczej z ich apartmanów i to nie w centrum Cresa ,czy M. Losinja a raczej na obrzeżach. Nie pojadę do Beli ,ale wdrapię sie na szczyt Gorice 648 m. najwyższy na Cresie i blisko od szosy. Osorścicy nie pominę, bo to tylko 588 m.Wypłynę katamaranem na wyspę Sisak .Mam jeszcze bogatsza ofertę zwiedzania ,ale o tym potem.
Jeżeli Kol. Szopoisko tu zerknie ,to proszę o potwierdzenie kosztów promu. Jardolinia w tabeli cen podaje ,że trajekt Brestova - Porozina
Merag - Valbiska
Ceny tych promów to 108 kn vozilo + 16 kn po osobi. Pod tym jest dopisek
ili obrnuto. Nie znam chorwackiego ,ale kombinuję tak:
Za auto 108 kn + 16 za 1 osobę z tego auta i cena jest tam i z powrotem
Jeżeli się mylę to proszę to wyprostować ,bo jeżeli miałbym płacić za wjazd i wyjazd ,to ceny są idiotyczne.
intruzik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 05.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) intruzik » 31.12.2007 21:43

Witam, dopiero teraz natrafiłem na Twoją relacje z pobytu w Cro, bardzo fajnie opisałeś walory wyspy i z pewnością tylko część tego co można tam zwiedzić i zobaczyć, mnie osobiście bardzo się spodobało i uważam że zrobiłeś fajną reklamę Cres na cro.pl :)

Szopisko napisał(a): Nie ma problemu z dogadaniem się po angielsku i po polsku! bo pracuje tam sympatyczna studentka (chyba z Katowic). (Tzn. jest to Chorwatka studiująca w Polsce - chociaż, gdyby ktoś mi powiedział, że to Polka studiująca w Chorwacji też bym uwierzył - bo mówiła świetnie po polsku).


Czy pracująca tam Chorwatka miała na imię Andrea? Pytam bo wiem że moja znajoma miała pracować na wyspie Cres i ciekaw jestem czy to przypadkiem nie była ona.

Pozdrawiam
Szopisko
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szopisko » 03.01.2008 02:43

intruzik napisał(a):
Czy pracująca tam Chorwatka miała na imię Andrea? Pytam bo wiem że moja znajoma miała pracować na wyspie Cres i ciekaw jestem czy to przypadkiem nie była ona.


hmm.... Być może, nie pamiętam :oops:


Pyzdra... za auto + 2 osoby zapłaciłem 140 kun w jedną stronę. Tyle pamiętam.

PS.
Dzięki za miłe słowa ;) może się zmobilizuje i dokończę relację z 2007 ;) ;)
Pyzdra
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pyzdra » 09.01.2008 20:33

Już wiem ,ze cena za promy jest za kurs ,czyli płacimy za wjazd i za wyjazd.
Jaber
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 13.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaber » 23.01.2008 00:41

Witam wszystkich miłośników Chorwacji i wysp chorwackich w szczególności,

zainteresowanych wyspą Cres odsyłam na moją stronę

:arrow: http://www.cres.home.pl

to tyle marketingu...strona jest raczej hobbistyczna więc proszę się nie obawiać...

komentarze mile widziane...strona jest w budowie...

Zdravo !!!

cresanin
skora
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 22.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) skora » 28.02.2008 11:00

Witam,

Przeczytałem całość i w tym roku odwiedzę tą wyspę. Super relacja - ze swojej nie napisałem :( ale jak starczy mi silnej woli to jeszcze napiszę.

pozdrav
skora
marzka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 10.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzka » 06.01.2010 18:46

Cres, Krk, Rab....już niewiem gdzie piękniej a w końcu trzeba będzie zdecydować :)

Mam pytanie odnośnie kempingu Slatina - czy w drugiej połowie sierpnia jest tam duże przepełnienie? Wybieramy się w 4 przyczepy kempingowe, jest szansa na miejsca obok siebie (czy wogóle są wolne miejsca w tym terminie) ?

Doczytałam się, że jest to kamp przyjazny dzieciom, zacieniony i ze żwirkową plażą. A czy jest z niego jakaś ścieżka do miasta aby bezpiecznie i przyjemnie jechać rowerem z dzieckiem, ewentualnie wózkiem na spacer?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wyspa Cres 2006 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone