Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wyspa Brać promem - Sumartin i jak dalej?

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013
Re: wyspa Brać promem - a co z Supeter i dalej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 14.04.2013 08:21

Jest jeszcze jedno wyjście :boss: zrobisz prawko i będziesz wozić męża pokazując mu wszystko :hut: :hut: :hut:
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010
Re: wyspa Brać promem - a co z Supeter i dalej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 14.04.2013 14:03

Niedzwiad napisał(a):Jest jeszcze jedno wyjście :boss: zrobisz prawko i będziesz wozić męża pokazując mu wszystko :hut: :hut: :hut:


Dokładnie to samo chciałam napisać! Odrobina niezależności zawsze wskazana :oczko_usmiech:
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013
Re: wyspa Brać promem - a co z Supeter i dalej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 15.04.2013 20:38

A może ktoś wie jak się ustawiamy do promu na Brać? Chodzi mi mianowicie o to czy ustawiamy się w kolejce do Supetar i idziemy kupić bilety czy uatwiamy się i czekamy aż ktoś do nas podejdzie i zaproponuje nam kupno biletów czy może jakoś inaczej?
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: wyspa Brać promem - a co z Supeter i dalej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 16.04.2013 00:13

ewaz80 napisał(a):proszę o info: chcemy się wybrać na wyspę Brać promem z Makarskiej, prom przybija do Supeter, czy z supeter jeżdżą jakieś busiki, które obwożą po wyspie? czy można wypożyczyć samochód?


Mała prośba... piszmy staranniej, oki?
Skoro już i tak wiemy o jaką miejscowość nam chodzi to wypada się przyłożyć do poprawnego napisania nazwy w krótkim poście... Zwłaszcza, że jest łatwa. :wink:
Pozdrawiam.
ewaz80
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewaz80 » 30.04.2013 12:39

:oops: Zmienione, przepraszam
agrafka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) agrafka » 09.05.2013 19:54

Byłam na brać 2 tygodnie i nie wyobrażam sobie pobytu tam bez samochodu. Zjeździliśmy wyspę wzdłuż i w szerz. Jest CUDOWNA ! Z autobusami się tam nie spotkałam, z busami również.. Jeżdzą jedynie taksówki. Można wypożyczać skutery i wybrać się na zwiedzanie, jednak dla osób nie wprawionych w jazdę może być trudno bo momentami jest dość "górzyście" :) Polecam zwiedzić wszystkie miasteczka na wyspie, są przepiękine. Warto pojeździć wieczorami jak już zachodzi słońce i robi się chłodniej-są cudowne widoki! W centrum Supetar wieczorami podpływa łódka i można zjeść przepyszne rybki, kalmary świeżo złowione. Najpiękniejsza plaża znajduje się od lidla w lewo jakies 5 min jazdy. Mało ludzi drobne kamyczki-te plaże w centrum się do niej umywają! zazdroszczę Wam pobytu na brać!!! :):):) pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku
ag88
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 07.07.2013
Makarska - sumartin rejs

Nieprzeczytany postnapisał(a) ag88 » 27.08.2014 23:15

witam,
Planujemy wybrac sie promem na wycieczke z Makarskiej do Sumartin. Wyczytalam, ze Sumartin ma kilka sklepow na krzyz i niewiele atrakcji. Stad moke pytanie czy warto sie tam wypuszczac? Jesli tak to nastawiac sie na zwiedzanie (jest co ogladac?) czy na plazowanie? A moze z Sumartinu przetransportowac sie do innej miesciny? Auto zostawiamy na wybrzezu. Ppzdrawiam :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.08.2014 09:51

W samym Sumartin za wiele nie ma, kilka sklepów, restauracji. Ciekawsza jest Selca, ale to z portu ok 3km pod górę. Bez auta raczej nie ma większego sensu, chyba że sama podróż promem ma być atrakcją :wink:

Tu jest kilka fotek i trochę opisane:
Sumartin:
bra-2013-czyli-powrot-do-korzeni-t42435-90.html
Selca:
bra-2013-czyli-powrot-do-korzeni-t42435-120.html
ag88
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 07.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ag88 » 31.08.2014 22:57

Bylismy w Sumartin, kilka fotek, Burek i odwrot tym samym promem. Parada atrakcji jednym slowem :-D nastepnym razem autem na wyspy bo z klapka raczej slabo wychodzi ;)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.08.2014 23:02

A nie mowilem/piaslem :oczko_usmiech: :mrgreen:
ag88
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 07.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ag88 » 01.09.2014 07:12

dids76 napisał(a):A nie mowilem/piaslem :oczko_usmiech: :mrgreen:

Bylismy 28.08 ;)
daras404
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) daras404 » 16.09.2014 17:48

Witam, czy ktoś może zna zasady korzystania z promu, a dokładnie mówiąc czy w dniu nabycia biletu, mamy zagwarantowaną przeprawę?
O ile ze Splitu do portu Supetar na wyspie Brać promy kursują dość często, to z Makarskiej do Sumartin prom pływa tylko 4 razy dziennie. Wypływając z Makarskiej 2 promem o godz. 12.30 mamy tylko jedną możliwość powrotu o godz. 18.30. Nie ma możliwości zakupienia od razu biletu powrotnego. Bilet jest ważny cały dzień, nie jest przypisany do konkretnej przeprawy. Na prom wchodzi około 25 samochodów. Podczas mojej przygody na prom wjechały tylko 23 samochody, gdyż dużo miejsca zajęły kampery i duże wozy terenowe. I teraz moje pytanie dotyczące ostatniego kursu:
- czy możliwe jest że po przypłynięciu na wyspę mogę spotkać się z odmową sprzedania biletu powrotnego?
- czy w dniu nabycia biletu mamy gwarantowaną przeprawę, czy pani w kasie znając ilość zakupionych biletów oraz ilość aut które już skorzystały z przeprawy, reglamentuje sprzedaż biletów po godz. 15.00 - od czasu odpłynięciu przedostatniego promu?
- czy w przypadku braku biletów na prom do Makarskiej, kasa w Sumartin pomaga w nabyciu lub posiada w sprzedaży bilety na prom odpływający z miasta Supetar do Splitu, skąd po godz. 18.30 możemy skorzystać jeszcze z 3 promów / w tej samej cenie /?
- czy zasady nabywania biletów na trasach tych bardziej uczęszczanych Supertar - Split i np. na wyspę Hvar Drvenic - Sucuraj są takie same?

Ps. Sama wyspa bardzo piękna. Czas na niej jakby wolniej płynął. Odległości pomiędzy miejscowościami wydawałoby się że niewielkie, rzędu 20 - 30 km, ale prowadzące do nich drogi urokliwe, strome i bardzo kręte, przejazd zajmuje dużo więcej czasu niż mogłoby się wydawać. Nie polecam jednodniowej wyprawy na wyspę z Makarskiej po godz. 9.00, bo te 4 godziny to za mało aby zwiedzić całą wyspę - pamiętając o tym, że trzeba być w porcie przynajmniej 30 minut przed odpłynięciem a i miejsce w kolejce jest ważne, co potwierdza kolega tomek0309. Na samym początku września głównie miasteczko Pućiśća, ale również Bol i Sumartin bardzo ciche i spokojne jakby już całkowicie po sezonie, no może poza słynną plażą w Bol, na której dużo ludzi. Sama plaża mnie akurat mnie nie zachwyciła. W tym czasie w Makarskiej i Omisiu sezon był jeszcze w pełni. Pozostałych miasteczek, nie zdążyłem objechać więc nic o nich nie jestem w stanie powiedzieć, choć na pewno są piękne.
Ostatnio edytowano 17.09.2014 21:24 przez daras404, łącznie edytowano 3 razy
tomasz0309
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 24.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz0309 » 16.09.2014 19:05

Kilka dni temu płynąłem z Makareny promem na wyspę Sumartin.
Z atrakcji na sumartin to marina, i odnowiony kościół z ala piaskowca. Najlepszą atrakcją jest plaża oraz widoki idąć w górę za kościołem a następnie w dół według drogowskazów. W mega słoneczny dzień, na całą wielką zatokę było może 4 ręczniki. Widoki ma góry i Makarską, możliwość skaniania ze skał oraz przede wszystkom mega cisza i spokój. byłem tam równo 5h i pewnie gdyby nie to że o 18.30 był ostatni prom zostałbym dłużej :)
Aha, taka uwaga co do powrotu ostatnim promem. Uważajcie, bo w czasie mojego powrotu 3 auta się nie zmieściły więć lepiej zostawić auto w kolejce szybciej.
Mnie to nie dotyczyło bo nie miałem samochodu.
Monimoni3
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.01.2015
Wypozyczenie roweru w Sumartin

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monimoni3 » 25.01.2015 23:26

Hej! Latem planuje wycieczke rowerowa po wyspie Brac i w związku z tym chciałabym zapytać, czy w miejscowości Sumartin istnieje wypozyczalnia rowerow i mniej więcej ile taka przyjemność kosztuje :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Wypozyczenie roweru w Sumartin

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.01.2015 09:34

Monimoni3 napisał(a):Hej! Latem planuje wycieczke rowerowa po wyspie Brac i w związku z tym chciałabym zapytać, czy w miejscowości Sumartin istnieje wypozyczalnia rowerow i mniej więcej ile taka przyjemność kosztuje :wink:


W 2013 roku na 100% była wypożyczalnia rowerów i skuterów w Sumartin. Niestety nie wiem jakie były koszty.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
wyspa Brać promem - Sumartin i jak dalej? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone