Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa BraĆ Czy Wyspa Hvar?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
papia
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 01.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) papia » 20.04.2014 22:26

Witam! Po wielu wyprawach do Chorwacji mogę śmiało powiedzieć, że najpiękniejsze plaże można podziwiać na wyspie Vis. Urzekła mnie do tego stopnia, że jak nie lubię wracać do tych samych miejsc, tam wrócę na pewno. Nawet w szczycie sezonu nie ma tam dzikich tłumów. Plaże piaszczyste są przepiękne, a wydmy porośnięte storczykami (Uvala Smokova- rozpisywałam się o niej już przy innym wątku). Tam nie ma brzydkich zatoczek, a zdarzają się zupełnie puste. Zupełnie dziewicza przyroda i ludzie jacyś inni, spokojniejsi, życzliwsi, swojscy. Padło pytanie o podróż z psem, ja właśnie podróżuję z taką małą pchłą (york 3kg) i nie zdarzyła mi się nigdzie przykra przygoda w związku z tym, wszędzie nasza Tośka jest życzliwie witana , łącznie z knajpkami i innymi miejscami publicznymi. Jest jednak jedno "ale", podziwiam opisywane miejsca będąc w posiadaniu pontonu, który daje wiele możliwości. Do 95%miejsc, które mnie urzekły, można dotrzeć samochodem. Jeśli komuś nie żal pieniędzy na prom, to zachęcam, bo wrażenia gwarantowane. Drugi oczywiście jest Hvar w kolejce, na który wybieram się w tym roku ( bo za rok na pewno VIs-bis) :D
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009
Re: pozdrav iz ZADRA!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 21.04.2014 01:16

Hrvat30 napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=8l7wQEwN5Lw&feature=PlayList&p=988687659185BA9F&index=0&playnext=1


:lol: :lol: :lol:
Przepiekny widok mistrz drugiego planu od minuty: 1:24 do 1:29 turysta wyciagajacy sobie gacie z rowka na tylku.
:lol: :lol: :lol:
raf_wro
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 09.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) raf_wro » 16.05.2014 09:48

Dziękuję za odpowiedzi :) Zastanawiam się teraz z żonką nad okolicą makarskiej, jest w Cro tyle fajnych miejsc, że nie sposób odwiedzić wszystkie za jednym wyjazdem, apropo Hvar-u, troszkę duże koszty promu to mnie troszkę zniechęca:D
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 16.05.2014 10:40

Rafał, to jedźcie na Makarską Riwierę - na początek dla dwojga jest idealna. Malownicza bardzo! I we wrześniu chyba więcej tam się dzieje niż na wyspach, w sensie: więcej knajp otwartych, więcej atrakcji. Polecam okolice Breli i Baśki Vody. A wyspy następnym razem, jak już zapragniecie czegoś innego, nowego ;)
raf_wro
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 09.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) raf_wro » 17.05.2014 07:59

Vesna, myślę że masz rację, Też myślimy nad Brelą albo baśką :D , z lekkim naciskiem na Brele, teraz tylko się zastanawiam nad ilością ofert na miejscu jeśli zdecydujemy się jechać w ciemno, przecież w końcu jedziemy z "wielkoludem" Yorkiem, czy coś się nam uda fajnego znaleźć? W końcu i cena byłaby atrakcyjniejsza:)
JBL_75
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) JBL_75 » 17.05.2014 11:20

Witam,
Za miesiąc wybieram się do Chorwacji po raz pierwszy. Po lekturze Waszych wpisów na forum wybór padł na wyspę Hvar. Co konkretnego miejsca na wyspie to jestem jeszcze przed decyzją.

Mam w związku z tym kilka pytań. Będę wdzięczny za odpowiedzi :)
1. Jaka jest orientacyjna cena promu za 4 osobową rodzinę + samochód. Ze Splitu do Stareg Gradu i z Sucuraju do Drvenika (zamierzam przypłynąć ze Splitu, zaś wracać z Sucuraju)

2. Myślę o wynajęciu jakieś łodzi z silnikiem (bez uprawnień, około 5 km, zwykła łódź, a nie żaglówka) aby popływac wokół wyspy + ewentualnie na sąsiednie wyspy. Czy wiecie coś o dostępności takich łodzi do wypożyczenia na wyspie? Jeśli wiecie coś o cenach to też miło :-)

3. Czy są jakieś godne polecenia bazy nurkowe na wyspie? Wraz z synem właśnie robimy kurs nurkowy i chcieliśmy pocieszyć się nurkowaniem w Adriatyku.

4. Czy wiecie coś o wędkowaniu na wyspie, tj. czy są potrzebne uprawniania, na co łowić, itp.

5. Czy są wypożyczalnie skuterków aby poszwędać się po wyspie i nie koniecznie robić to samochodem?
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 17.05.2014 11:57

JBL_75 napisał(a):Witam,
Za miesiąc wybieram się do Chorwacji po raz pierwszy. Po lekturze Waszych wpisów na forum wybór padł na wyspę Hvar. Co konkretnego miejsca na wyspie to jestem jeszcze przed decyzją.

Mam w związku z tym kilka pytań. Będę wdzięczny za odpowiedzi :)
1. Jaka jest orientacyjna cena promu za 4 osobową rodzinę + samochód. Ze Splitu do Stareg Gradu i z Sucuraju do Drvenika (zamierzam przypłynąć ze Splitu, zaś wracać z Sucuraju)

2. Myślę o wynajęciu jakieś łodzi z silnikiem (bez uprawnień, około 5 km, zwykła łódź, a nie żaglówka) aby popływac wokół wyspy + ewentualnie na sąsiednie wyspy. Czy wiecie coś o dostępności takich łodzi do wypożyczenia na wyspie? Jeśli wiecie coś o cenach to też miło :-)

3. Czy są jakieś godne polecenia bazy nurkowe na wyspie? Wraz z synem właśnie robimy kurs nurkowy i chcieliśmy pocieszyć się nurkowaniem w Adriatyku.

4. Czy wiecie coś o wędkowaniu na wyspie, tj. czy są potrzebne uprawniania, na co łowić, itp.

5. Czy są wypożyczalnie skuterków aby poszwędać się po wyspie i nie koniecznie robić to samochodem?


Z Sucuraju jakieś 100 zł , ze Splitu 300

Wypożyczalnie skuterków widziałam w samym Hvarze (miasto) , ale cena kosmiczna, nasza razy X, łódkę najlepiej od jakiegoś gospodarza w małej zatoczce, lub tam gdzie są małe mariny. Ja w zeszłym roku miałam tak, że mogłam wynająć łódkę razem z gospodarzem.

:papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.05.2014 20:13

JBL_75 napisał(a):Witam,
Za miesiąc wybieram się do Chorwacji po raz pierwszy. Po lekturze Waszych wpisów na forum wybór padł na wyspę Hvar. Co konkretnego miejsca na wyspie to jestem jeszcze przed decyzją.

Mam w związku z tym kilka pytań.


Polecam:
klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html

Kopalnią wiedzy o Hvarze jest rezydentka Kasia Głydziak-Bojić.
JBL_75
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) JBL_75 » 20.05.2014 09:09

Dziękuję za podpowiedzi :)
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 21.05.2014 11:57

raf_wro napisał(a):teraz tylko się zastanawiam nad ilością ofert na miejscu jeśli zdecydujemy się jechać w ciemno, przecież w końcu jedziemy z "wielkoludem" Yorkiem, czy coś się nam uda fajnego znaleźć? W końcu i cena byłaby atrakcyjniejsza:)

Spokojnie. Myślę że pies nie będzie stanowił wielkiego problemu... Zaryzykowałabym w ciemno.
Jak byliśmy w tamtych okolicach we wrześniu, to znaleźliśmy kwaterę niemalże nie wysiadając z auta - przy drodze siedział pan Ivan i zapraszał ;) I nie był jedyny... :)
Mati2810
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mati2810 » 26.09.2016 16:53

Zdecydowanie wyspa Brač. Chociaż w sumie Hvar to też nie jest zły pomysł :D
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyspa BraĆ Czy Wyspa Hvar? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone