Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa BraĆ Czy Wyspa Hvar?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 19.08.2010 12:09

MTG napisał(a):Jeżeli masz wątpliwości co do wyjazdu na Hvar, to pozbądź się ich jak najszybciej :wink:

MTG, dzięki :) Wątpliwości to mam tak naprawdę tylko odnośnie cen - można się spodziewać, że na wyspach jest drożej, pytanie czy uda się znaleźć nocleg na kwaterze w granicach, powiedzmy 12-15 EUR/os. (wrzesień), czy jest to raczej mało realne?

W kwestii trasy - specjalnie chcieliśmy obrać tę przez Drvenik, żeby obejrzeć wyspę, tylko zastanawiam się jednak, czy to nie będzie jakaś hvarska masakra górskimi serpentynami ;)
MTG
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 10.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MTG » 19.08.2010 12:28

Myślę że we wrześniu nie będzie problemu ze znalezieniem kwater. Jeśli chodzi o ceny to niestety nie pomogę, mieliśmy już zarezerwowane wcześniej, ze względu na 14 miesięcznego bobasa.
Trasa z Sucuraja, dla jednych ekstremalna, dla innych całkiem do przyjęcia górska droga...
Ja wybrałem Stari Grad - Split, ponieważ żona nie chciała słyszeć o rzekomo męczącej i niebezpiecznej trasie. Wiadomo dzieciaki na pokładzie itp, itd...
:wink:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.08.2010 13:35

Vesno, sugerowałabym zrobić tak: w drodze na Hvar popłynąć ze Splitu, a wracać przez Sućuraj - Drvenik. Dlatego, że na koniec trasy (przed osiągnięciem celu podróży) będzie z całą pewnością bardziej zmęczeni, niż na starcie w drodze powrotnej do domu.
Pozdrawiam
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 19.08.2010 14:18

Dzięki za sugestię, ale nie napisałam jaki dokładnie mamy plan ;) (w końcu to temat o wyspach, a nie o moich wakacjach) A plan jest taki: na Hvar przez Drvenik zamierzamy jechać wybrzeżem z Breli (gdzie chcemy spędzić kilka dni, więc zmęczeni mam nadzieję nie będziemy 8)). Natomiast z powrotem wybierzemy raczej podróż promem przez Split - ponieważ z Hvaru jednym ciągiem zamierzamy dojechać aż do Wiednia.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.08.2010 15:51

Vesna napisał(a):Dzięki za sugestię, ale nie napisałam jaki dokładnie mamy plan ;) (w końcu to temat o wyspach, a nie o moich wakacjach) A plan jest taki: na Hvar przez Drvenik zamierzamy jechać wybrzeżem z Breli (gdzie chcemy spędzić kilka dni, więc zmęczeni mam nadzieję nie będziemy 8)). Natomiast z powrotem wybierzemy raczej podróż promem przez Split - ponieważ z Hvaru jednym ciągiem zamierzamy dojechać aż do Wiednia.

A, to rzeczywiście zmienia postać rzeczy. W takim razie tylko jedna uwaga: przed przeprawą promową natankujcie na lądzie, pierwsza stacja benzynowa na wypie dopiero w Jelsie.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 19.08.2010 16:32

Vesna napisał(a):Dzięki za sugestię, ale nie napisałam jaki dokładnie mamy plan ;) (w końcu to temat o wyspach, a nie o moich wakacjach) A plan jest taki: na Hvar przez Drvenik zamierzamy jechać wybrzeżem z Breli (gdzie chcemy spędzić kilka dni, więc zmęczeni mam nadzieję nie będziemy 8)). Natomiast z powrotem wybierzemy raczej podróż promem przez Split - ponieważ z Hvaru jednym ciągiem zamierzamy dojechać aż do Wiednia.


Olej cały Wiedeń :wink: Z powrotem też jedż do Sucuraju ... Zaoszczędzisz trochę kasy , a po drodze , już calkowicie wyluzowana ,będziesz miała okazję zakotwiczyć choć na chwilę, na dowolnie wybranej przez siebie zatoczce :D http://ihvar.cz/mista/mista_v.html
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 20.08.2010 09:32

Mkm, nie możemy olać Wiednia, bo kiedyś trzeba będzie jednak wrócić z tych wakacji ;)
Na Hvarze planujemy spędzić cały tydzień, mam nadzieję że zwiedzimy trochę zatoczek :) Aczkolwiek powrót przez Sucuraj również rozważamy (właśnie ze względu na oszczędność kasy).

Wielkie dzięki za link i za info odnośnie tankowania :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 20.08.2010 13:03

Oszczędność tak naprawdę jest niewielka (gra nie warta świeczki); moim zdaniem jeśli planujesz jazdę do Sućurja tylko i wyłącznie ze względu na oszczędności, to sobie daruj (chyba, że wracasz przez BiH).
Pozdrawiam
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 20.08.2010 13:29

Pewnie sobie daruję ;) Tzn. powrót; bo z Breli pojedziemy chyba jednak rzeczywiście przez Drvenik. Mam jeszcze jedno pytanie - ile mniej więcej czasu zajmuje przedostanie się autem z Sucuraj do Jelsy? Przy normalnej spokojnej jeździe.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 20.08.2010 13:32

Vesna napisał(a):Pewnie sobie daruję ;) Tzn. powrót; bo z Breli pojedziemy chyba jednak rzeczywiście przez Drvenik. Mam jeszcze jedno pytanie - ile mniej więcej czasu zajmuje przedostanie się autem z Sucuraj do Jelsy? Przy normalnej spokojnej jeździe.


Na pewno 60 min.; jeśli będzie duży ruch to jakieś 80 - 90 min.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 20.08.2010 18:57

Oszczędność w sumie niewielka ( ok. 300kn. ), ale fajnie się jedzie ... tylko co 1.5 godz. przejeżdza sznur ok 30 samochodów . Warto w tym czasie zjechać na pobocze i powąchać trochę levandu :wink:
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 22.09.2010 10:09

Wracam do tego tematu, ponieważ wróciłam już z Hvaru... :) i powiem jedno: nie wiem czy wyspa Brać to byłby lepszy czy gorszy wybór... ale Hvar był strzałem w 10-tkę :D

Czy ktoś może mi napisać, co to takiego? Zniszczony, opuszczony ośrodek wypoczynkowy, przy głównej drodze, zdaje się że kawałek przed Jelsą (pewności nie mam, miałam spojrzeć na GPS, ale nasze auto zostało akurat zaatakowane przez betonowy klomb i trochę się zdenerwowałam ;)). Chciałabym dowiedzieć się czegoś o historii tego miejsca, co tam było i kiedy, czy ten stan to pozostałość po wojnie, czy jakaś świeższa dewastacja? Robi niesamowite wrażenie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.09.2010 10:30

Była jakaś wojna ostatnio na Hvarze? ;)

Po dwóch tygodniach na Braczu i dwóch na Hvarze,po obu wyspach przejechane mniej wiecej po 500km,Hvarovi nie ubliżając ,opowiadam się za Braczem.
Jakoś tak bardziej swojsko i przytulniej :wink:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.09.2010 14:06

Vesna napisał(a):Czy ktoś może mi napisać, co to takiego? Zniszczony, opuszczony ośrodek wypoczynkowy, przy głównej drodze, zdaje się że kawałek przed Jelsą (pewności nie mam, miałam spojrzeć na GPS, ale nasze auto zostało akurat zaatakowane przez betonowy klomb i trochę się zdenerwowałam ;)). Chciałabym dowiedzieć się czegoś o historii tego miejsca, co tam było i kiedy, czy ten stan to pozostałość po wojnie, czy jakaś świeższa dewastacja? Robi niesamowite wrażenie.


Jak sama zaważyłaś jest to stary ośrodek wypoczynkowy jakiejś serbskiej firmy.. niszczeje, ponieważ jego status własności jest niejasny... jedna z bardzo wielu spraw trudnych do rozwikłania ... majątek z czasów byłej Jugosławii, do którego roszczenia zgłasza Serbia, ale i Chorwacja...
P.S. Na wyspie działań wojnych nie było (nie licząc "profilaktycznego" zbombardowania aerodromu na samym początku konfliktu)... kilka miesięcy trwała blokada wyspy (tzn. odcięcie od lądu pod względem komunikacyjnym i handlowym)
Pozdrawiam
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 22.09.2010 15:34

Dzięki serdeczne za info :)

Brać to może następnym razem ;) Na Hvarze bardzo mi się podobało - tak jak planowaliśmy, najpierw przejechaliśmy całą wyspę (na tych wąskich drogach bez barierek mało nie dostałam zawału :lol:), zaglądając do Zavali (jednak za dziko jak dla nas ;) - po prostu koniec świata), zatrzymując się w Jelsie i Vrbosce, szukając kwatery - i w ostateczności wylądowaliśmy w Hvarze. Cudowne miasteczko... plaża też super :) Hvar - i wyspę, i miasto - polecam ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyspa BraĆ Czy Wyspa Hvar? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone