Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa BraĆ Czy Wyspa Hvar?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 15.07.2010 20:47

ines napisał(a):
hehe :) zgadzam się :)


...
Cujemo se :D
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 16.07.2010 05:04

Masz rację mkm. Na jednodniową wycieczkę Korcula to bardzo dobry pomysł, a wydaje mi się, że tych kilka godzin na miejscu powinno wystarczyć, żeby pospacerować po starym mieście.

Poza tym zdradź nam w końcu MONICA00, co to za tajemnicza "nasza miejscowość", bo może mając na myśli zwiedzanie wyspy Hvar chcesz popłynąć i poprzestać na Sucuraju, a tego to zdecydowanie nie polecam...
MONICA00
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 13.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MONICA00 » 17.07.2010 10:50

Nie nie, owa tajemnicza miejscowość to Brist.:)Spokojna,mała miejscowość wydaje się być dobra bazą wypadową na wycieczki po okolicy. :wink:
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 17.07.2010 11:42

MONICA00 napisał(a):Nie nie, owa tajemnicza miejscowość to Brist.:)Spokojna,mała miejscowość wydaje się być dobra bazą wypadową na wycieczki po okolicy. :wink:


Zatem możecie przepłynąć z Drvenika do Sucuraju.
Prom Drvenik - Sućuraj:
koszt:
samochód - 108 kn,
dorośli - 16 kn,
dzieci - 8 kn.

Ale musicie mieć świadomość, że w Sucuraju nie ma czego za bardzo zwiedzać i musicie jechać na drugi koniec wyspy, żeby choć odrobinkę zasmakować w Hvarze.
MONICA00
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 13.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MONICA00 » 19.07.2010 10:25

Tak właśnie chyba zrobimy :)Z Sucuraja do miasta Hvar o ile się nie mylę jest ok 77 km,a po drodze pewnie wiele ciekawych rzeczy:).Dzięki za informacje odnośnie promu.
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 19.07.2010 12:02

Na pewno musicie zahaczyć o Stari Grad; nawet jeśli miałoby się to odbyć kosztem Hvaru.

Tych 77km (czy coś koło tego) to same zawijasy, tak że nie liczcie za bardzo na to, że na tym odcinku podgonicie.
Grzesiek M
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzesiek M » 15.08.2010 17:17

Zastanawiam się czy spędzić całe 10 dni na Hvarze czy podzielić to na dwa różne regiony cro. Hvar + Split lub Makarska.
Pawcio&Monia
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 17.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawcio&Monia » 16.08.2010 16:09

Mi akutat Stari Grad najmniej się podobał ze wszystkich miejscowości na wyspie.Moim zdaniem Stari Grad jest przereklamowany , ale to jest tylko moje zdanie. Natomiast reszta wyspy jest PRZEPIĘKNA!!!Nic tylko wsiadac w auto i jechać.

smer napisał(a):Na pewno musicie zahaczyć o Stari Grad; nawet jeśli miałoby się to odbyć kosztem Hvaru.

Tych 77km (czy coś koło tego) to same zawijasy, tak że nie liczcie za bardzo na to, że na tym odcinku podgonicie.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 16.08.2010 16:23

Pawcio&Monia napisał(a):Mi akutat Stari Grad najmniej się podobał ze wszystkich miejscowości na wyspie.Moim zdaniem Stari Grad jest przereklamowany , ale to jest tylko moje zdanie. Natomiast reszta wyspy jest PRZEPIĘKNA!!!Nic tylko wsiadac w auto i jechać.

smer napisał(a):Na pewno musicie zahaczyć o Stari Grad; nawet jeśli miałoby się to odbyć kosztem Hvaru.

Tych 77km (czy coś koło tego) to same zawijasy, tak że nie liczcie za bardzo na to, że na tym odcinku podgonicie.


No widzisz, a dla mnie miasto Hvar jest przereklamowana, ogólnie za wyspą Hvar nie przepadam, ale Stari Grad jak i Jelsa zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie :)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 16.08.2010 17:30

A mnie się całe Starogradsko polje bardzo podobało :D Co do Hvaru, to najlepszy jest tam widok z twierdzy :wink:
jamrys
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jamrys » 18.08.2010 14:22

Jelsa. Jeżdżę tam od 2005 i nic się nie zmienia... nie mam zamiaru zmieniać tej miejscówy na coroczny wypad do HR. Spokojna mieścina, przyjaźni ludzie, urocze uliczki. Każdy znajdzie coś dla siebie :) Od maluch po starucha :D jest plac zabaw, kilka barów, 3 lodziarnie, 2 dyskoteki. Nasze miejsce zamieszkania w Jelsie, to camp Mina, ciekawy, miła obsługa, ludzie się nie zmieniają, co roku te same twarze. Miło jak się widzi tych samych ludzi...
maciek127
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 02.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciek127 » 18.08.2010 23:01

witam mam pytanie do miłośników wyspy Hvar mam zamiar jechać 23 sierpnia do chorwacji i właśnie zastanawiam sie nad Hvarem tylko obawiam sie czy wyjazd w ciemno w tym okresie na wyspe ma sens nie chciałbym żeby sie okazało ze nie ma noclegu i trzeba wracac na riwiere i szukac cos na nocleg :) . w zeszlym roku byłem w tym okresie w Podgorze i z noclegiem nie było problemu:) . a jesli hvar to jaki region polecacie?? pozdro
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 18.08.2010 23:14

maciek127 napisał(a): [...] . a jesli hvar to jaki region polecacie?? pozdro

tu (post pod koniec pierwszej strony wątku) o ogólnych zasadach doboru miejsca na wyspie. "Coś" znajdziesz zawsze (nawet w środku sezonu; jak nie w jednej miejscowosći, to w drugiej; być może na południowym brzegu może być nieco trudniej, ale "coś" znajdziesz na pewno) .
Pozdrawiam
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 19.08.2010 10:19

Witam serdecznie :) To mój pierwszy post na tym forum, aczkolwiek podczytuję Was od dosyć dawna :)

Jedziemy z mężem do Cro na początku września (pierwszy raz), obraliśmy już sobie orientacyjną trasę i oprócz lądu zdecydowaliśmy się na w. Hvar. Ale dzisiaj opadły mnie jakieś wątpliwości, i mam do Was kilka pytań:

- Czy na wyspie / wyspach jest dużo drożej niż na lądzie? (jedzenie, kwatery; w cenach kwater w necie widzę pewną różnicę, ale zawsze to jednak inaczej jak osobiście negocjuje się cenę i to prawie że po sezonie)

- Czy trasa z Sućuraj do Jelsy jest bardzo męcząca? Dystans niby nieduży, ale podobno serpentyny? Planowaliśmy wpłynąć na Hvar z Drvenika i przejechać / obejrzeć całą wyspę, a wracać przez Split, jednak nie wiem czy ma to sens?

- Gdzie z Hvaru warto popłynąć promem na wycieczkę? Gdzie warto pojechać autem (w obrębie wyspy)?

- No i ostatnie pytanie - będzie pewnie tyle opinii, ile ludzi ;) - co polecacie na typowy relaks z plażowaniem, pływaniem, nurkowaniem - Jelsę, Vrboskę, Stari Grad, może jeszcze coś innego?
MTG
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 10.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MTG » 19.08.2010 10:54

Witaj.
Jeżeli masz wątpliwości co do wyjazdu na Hvar, to pozbądź się ich jak najszybciej :wink:
Co do trasy. Wybierzcie prom ze Splitu, unikniesz wtedy długiej trasy z Sucuraju. Przypływasz do Stari Gradu i masz na wyciągnięcie ręki miejscowości które Cię interesują (Stari Grad, Vrboska, Jelsa), to wg mnie atut po długiej trasie z Polski.
Byłem w tym roku w miejscowości Vrboska i wybieraliśmy rózne miejsca do plażowania w okolicach Vrboska i Jelsa.
Uważam że Vrboska to dobra baza wypadowa do zwiedzania Hvaru, a mieścina bardzo spokojna.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Wyspa BraĆ Czy Wyspa Hvar? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone