Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wysokość auta - opłaty za autostradę w HR

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 22.06.2012 11:35

Spokojnie, bez paniki, dwa razy citroenem c3picasso z boxem jechałem i kasowali normalnie, gdzieś czytałem że antena cb przeszkadza i bilecik za autostradę wyskakuje na wysokości okna TIRa, ale wydaje mi się że to tylko legendy ;)
Kuba Pigóra
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuba Pigóra » 18.07.2012 17:19

Cenne informacje. Pierwszy raz ruszam z boxem (Passat b6 kombi) i zastanawiałem się właśnie nad kategorią. Ale jeśli rzeczywiście automat mierzy nad przednią osią to nie mam się czym martwić. W takim razie nic tylko karta debetowa i unikać kolejek na bramkach.
MirekM
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MirekM » 18.07.2012 20:50

Jechałem 2 razy do Cro i na bramkach ręcznych zawsze kat. I Toyota Verso z boxem. Natomiast na automatycznych przy płatnościach kartą raz kat. II (zauważyłem dopiero po czasie na wyciągu) a raz kat I. Pewnie zależy jak daleko się podjedzie pod punkt pomiaru.
bazyl67
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazyl67 » 18.07.2012 21:01

a fiat scudo
w papierach ma bodajże 194 cm
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 19.07.2012 10:56

A ma ktoś wieści jak policzą alhambrę z trumną chodzi o to czy ktoś taka jechał a nie co mówią chorwackie taryfikatory
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 19.07.2012 11:41

hrupek666 napisał(a):A ma ktoś wieści jak policzą alhambrę z trumną chodzi o to czy ktoś taka jechał a nie co mówią chorwackie taryfikatory


popatrz sobie na wysokość starego carnivala (kiowego oczywiście) - z wielkim boxem normalnie była liczona - wydaje mi się, ze ma wzrost taki jak alhambra
Kuba Pigóra
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuba Pigóra » 19.07.2012 12:03

Przeczytajcie wątek od początku. Nie ważne ile macie w dowodzie, ile mierzy box itd. Automat na bramkach w CRO zmierzy wysokość Waszego auta z boxem na wysokości (a raczej na długości) przedniej osi samochodu. Musicie zatem upewnić się, że box nie wystaje do przodu za daleko i nie znajduje się bezpośrednio nad osią (przednimi kołami jeśli ktoś nie wie co to oś ;))
dodomela
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.08.2012
opłaty na autostradach a wysokość 1.9m ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodomela » 08.08.2012 13:40

Hej
Zatem kolejny raz pędzę na Chorwację. Jednak w tym roku nurtuje mnie jedna sprawa.
wg danych producenta mój kombiak ma 1,4m wysokości, zatem OK ale założyłem mu BOX-a na dach i coś mi się widzi, że z boxem to ma gdzieś około 1,9.... muszę zmierzyć gdzieś.
Ale co jak mi wyjdzie 1,91? czy wjeżdżając na bramki będę skasowany jak powyżej 1,9m czy nie?
Czyli, czy to magiczne 1,9 to jest karoseria czy karoseria+box, bo szukam jakichś informacji (może źle szukam) i nic nie mogę znaleźć...


hvala
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: opłaty na autostradach a wysokość 1.9m ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.08.2012 13:43

Te magiczne 1,9m to nad przednią osią.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: opłaty na autostradach a wysokość 1.9m ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.08.2012 07:29

Cześć.

Zobacz tu:
Klik
dodomela
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.08.2012
Re: opłaty na autostradach a wysokość 1.9m ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodomela » 09.08.2012 09:30

Jacek S napisał(a):Cześć.

Zobacz tu:
Klik


no właśnie nie do końca jest to sprecyzowane.... Dalej nie wiem czy 1.9m to pojazd czy pojazd + gadżet na dachu (popadając w skrajność np. antena CB, rowery....)

w Kategorii I jest napisane "z wyjątkiem pojazdów wymienionych w kategorii IIb."
a w kategorii IIb stoi że "wysokości maksymalnej (mierzonej w najwyższym punkcie) większej niż 1,90m"
i właśnie tego się czepiam, czy jest gdzieś wyjaśnione, uszczegółowione.
dodomela
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.08.2012
Re: opłaty na autostradach a wysokość 1.9m ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodomela » 09.08.2012 09:31

dids76 napisał(a):Te magiczne 1,9m to nad przednią osią.

no właśnie nie zawsze .. :?
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008
Re: opłaty na autostradach a wysokość 1.9m ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 09.08.2012 10:11

dodomela napisał(a):no właśnie nie zawsze .. :?


Jeżeli box zachodzi nad przednią oś to sobie cofnij o 10 cm, lub ile możesz i nie rób z tego problemu.
A jak nie zachodzi to już masz wszystko wyjaśnione.

Za chwilę napiszesz post typu - czy najlepiej jechać do Chorwacji z pieskiem ? Czy bez pieska. :mrgreen:
dodomela
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.08.2012
Re: opłaty na autostradach a wysokość 1.9m ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodomela » 09.08.2012 10:16

skywalker_01 napisał(a):Za chwilę napiszesz post typu - czy najlepiej jechać do Chorwacji z pieskiem ? Czy bez pieska. :mrgreen:


:mrgreen: Kuuuuba ? :mrgreen:
dzięki już nie marudze
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 25.05.2016 11:10

Zapytałem zarządcę autostrady czy samochód osobowy z kajakiem na dachu będzie zaliczony do kategorii I czy do kategorii II.
Oto odpowiedź:

Dear Sir,
Roof box (Thule) does not affect the vehicle categorization.

Kind regards,
Croatian motorways maintenance and tolling Ltd.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
wysokość auta - opłaty za autostradę w HR - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone