Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyprawa na antypody - Patagonia

Nazwę Ameryki zaproponował w 1507 roku niemiecki kartograf, pochodzący z Alzacji, Martin Waldseemüller. Przypisywał on odkrycie Nowego Świata, jak wówczas określano nowo odkryty ląd, Amerigo Vespucciemu i na jego cześć nadał mu miano America. Jednym z najstarszych globusów, na którym pojawiła się nazwa Ameryka, jest Globus Jagielloński z 1508 roku.
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 28.10.2010 18:04

Wojtku, mało się ostatnio odzywam, co nie znaczy, że nie czytam. :)
Bardzo dziękuję za cudowną Patagonię, aż żal, że to już koniec. :!: Napasłam oczy :D, a i poczytać było co. :wink: :lol:

Przy okazji w tym miejscu podziękuję również za Dolomity, Rumunię, Turcję, Pireneje i inne truchty, których nawet nie będę wymieniać.

Aaa... przypominam, że właśnie ruszył konkurs fotograficzny "Podróże Cromaniaków". Domyślam się, że trudno wybrać trzy zdjęcia jak się ich ma sto pięćdziesiąt milionów, ale z pewnością jest to możliwe. :D

Serdecznie pozdrawiam
Jola
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 28.10.2010 22:21

Franz napisał(a):Dziękując nielicznym wytrwałym, którzy dobrnęli do końca tej relacji...


Dziwisz się Wojtek, że tylko nieliczni :wink: tutaj z Tobą dotarli.

Trzeba mieć cholerne zdrowie, aby wytrwać Twoją światową gonitwę.

Trzeba dbać o wzrok, bo ciągłe wybałuszanie gał na takie widoki, może w końcu doprowadzić do urazu.

Głupio mieć wpisane w karcie: nie zaleca się bezustannego podziwiania piękna, lub wpis okulisty: ograniczyć relacje Wojtka,
a na ulotkach w przychodni: pamiętaj Franz przyczyną schorzeń (turystycznych).

:wink: :)

Franz napisał(a):Zakończyliśmy wyprawę nad fiordem Ostatniej Nadziei. Ale może nie jest to jeszcze nasza Ostatnia Wspólna Wyprawa...


Tekst do Przyjaciół z wyprawy, ale czy my z forum możemy też podpiąć się pod te słowa, bo jeśli tak, to dalej Wojtek twórz swoimi relacjami ten Twój turystyczny album "Oblicza Ziemi", o kolejne nowe rozdziały.

Do wielu miejsc nie jest dane dotrzeć każdemu z nas, ale taki album ofiarowałeś najwyraźniej każdemu z nas.


Wielkie Dzięki za relację.

Przepraszam, że post (na początku) trochę w tonacji na wesoło, ale te główne przesłanie jak najbardziej na serio.

Pozdrawiam.
Piotr.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 29.10.2010 13:46

cześć Wojtek

Mam pdf takiej książki-albumu, byłbyś może zainteresowany?

Obrazek

pzdr :wink:
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 29.10.2010 20:55

Późno tu trafiłam, ale ponieważ nadrobiłam wcześniejsze zaległości (tak trochę śmiesznie od tyłu mi się czytało :lol: ) więc jako, że do początku dotarłam :wink: też mogę powiedzieć:

dziękuję za pokazanie tych przepięknych widoków, niesamowitych kolorków, gór, rdzawych turni, lodowów Grey, Perito Moreno - kapitalne :D , wodospadów, jaziorek, brudnych pingwinów :wink: , guanako, lwów morskich... a i za zapalanie szczytów - przepiękne :D... no i oczywiście za samego króla patagońskich Andów - Fitz Roy :D , a na koniec za Rejs Ostatniej Nadziei :D

Oj ładna ta relacja... :D

Szkoda, że już koniec :(
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 31.10.2010 22:26

Jolanta M napisał(a):Aaa... przypominam, że właśnie ruszył konkurs fotograficzny "Podróże Cromaniaków". Domyślam się, że trudno wybrać trzy zdjęcia jak się ich ma sto pięćdziesiąt milionów, ale z pewnością jest to możliwe. :D

Dziękuję Ci bardzo za to przypomnienie. :)
Nie ma, oczywiście, rzeczy niemożliwych. Natomiast - wszelka forma rywalizacji jest zupełnie obca mojej naturze. Może zabrzmi to dziwnie, ale cóż - niech będzie, że to jedno z moich dziwactw. 8)

longtom napisał(a):Mam pdf takiej książki-albumu, byłbyś może zainteresowany?

Nie powiem, że odstawiając inne sprawy od razu się rzucę na to, ale owszem - byłbym zainteresowany. Jeśli byłbyś taki miły, to mój adres mailowy ma przed małpą imię huryckiego boga ognia, tzn.: Pahhur a po małpie znajduje się interia kropka pl.

A teraz, żegnając się w tej relacji z Wami wszystkimi, nie będę się ustosunkowywał z osobna do każdego zamieszczonego w mijającym tygodniu - czasem miłego, a czasem bardzo miłego - wpisu. Jest mi bardzo przyjemnie, że kilkoro z Was wytrwało aż do tego miejsca.
Być może jeszcze kiedyś ktoś tu zaglądnie, natomiast chciałbym imiennie (a właściwie nick'owo) podziękować zwłaszcza tym, którzy zaglądnęli i nawet zagadali w ostatnim czasie. Nie tylko w tym tygodniu - jako pojęcie "ostatni czas" przyjąłem dwa miesiące. I tak się nie narobię przy tej wyliczance. Tak więc:
agniecha0103, piotrf, Elizasz, trinity, weldon, Crayfish, mariusz-w, Jacek S, Jolanta M, nomad, longtom, Joanka23 - muchas gracias, amigos :)

Na pożegnanie jeszcze parę fotek z przelotu do Santiago de Chile.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oraz kilka fotek zrobionych zaraz po starcie samolotu z Santiago de Chile.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 31.10.2010 22:33

Ładne zakończenie. Amen. Dziękuje za podróż w ten zakątek świata.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 31.10.2010 22:49

No to poooollllleeeeciałłłłłł ... !






Całe szczęście , że dzięki zdjęciom lecimy z Tobą. :)

Fajnie było ! ... te lodowce, góry, woda z dołu, z góry i .... etc.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 12.06.2013 15:57

Oj wciągnąłem się w tę relację, mimo, że dopiero zaczynam czwartą stronę ...

No i cóż mogę powiedzieć ... :)

FAJNIE MASZ :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.06.2013 16:35

I mnie Tony TU przekierował 8O ,
aż wypieków dostałam czytając i oglądając :oops: .
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.06.2013 17:44

tony montana napisał(a):Oj wciągnąłem się w tę relację, mimo, że dopiero zaczynam czwartą stronę ...

Ale starocie żeś odgrzebał! 8O

Powodzenia!

mysza73 napisał(a):I mnie Tony TU przekierował 8O ,
aż wypieków dostałam czytając i oglądając :oops: .

Wypieki...
Domowe. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.06.2013 18:37

Franz napisał(a):
mysza73 napisał(a):I mnie Tony TU przekierował 8O ,
aż wypieków dostałam czytając i oglądając :oops: .

Wypieki...
Domowe. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek


Do takiej lektury przydałoby się dobre ciasto i kawka 8) ,
ale chwilowo mam szlaban :roll: .

A wracając do relacji, to w szku jestem ile do poczytania jest :P ,
ale o ile zdjęcia lubię oglądać na kompie, to ciekawy tekst wolę w formie książkowej :oops: ,
nie popełniłeś może książki ze swoimi podróżami :P ?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.06.2013 13:37

tony montana napisał(a):Oj wciągnąłem się w tę relację, mimo, że dopiero zaczynam czwartą stronę ...

Ciekawe, czy zdołałeś dotrzeć do końca. ;)

mysza73 napisał(a):nie popełniłeś może książki ze swoimi podróżami :P ?

Wprawdzie próbowano mnie tu już parę razy namówić na coś takiego, ale ja realistą jestem. Za dużo musiałbym do interesu dopłacić. :roll:

Pozdrawiam,
Wojtek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 24.06.2013 13:48

Franz napisał(a):
mysza73 napisał(a):nie popełniłeś może książki ze swoimi podróżami :P ?

Wprawdzie próbowano mnie tu już parę razy namówić na coś takiego, ale ja realistą jestem. Za dużo musiałbym do interesu dopłacić. :roll:

Pozdrawiam,
Wojtek


Ale jak już Cię ktoś namowi, to koniecznie daj mi znać 8) .
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.06.2013 17:12

mysza73 napisał(a):Ale jak już Cię ktoś namowi, to koniecznie daj mi znać 8) .

W tym życiu już nie. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
emarylka
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) emarylka » 05.07.2013 13:28

I ja tu byłam .....chciałoby się napisać :(
Przecudnie, podziwiam.....absolutnie wszystko.
Pozdrawiam, emarylka
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ameryka Południowa



cron
Wyprawa na antypody - Patagonia - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone