Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyprawa do Omisza-ale czy na pewno?

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 26.09.2008 19:22

Raczej nie, w pierwszych dniach nie było dużo ale po 20 czerwca było już dość dużo

Obrazek
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 26.09.2008 19:56

Na plaży było dużo Czechów, Węgrów no i wszędobylskich Niemców.

Na trzeci dzień pogoda była już super, można było się porządnie przysmażyć.
Na kolejny dzień zaplanowaliśmy wycieczkę do Dubrownika, nawet o dziwo nie musiałam pierwszego namawiać. Z Omisza do Dubrownika jest prawie 200 km i niestety trasa zajęła nam dość czasu, jechaliśmy prawie 4 godziny.
Oczywiście problem z zaparkowaniem, ale jakoś sobie poradziliśmy, widoki niesamowite.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W poszukiwaniu cienia

Obrazek
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 01.10.2008 13:53

Jeszcze trochę Dubrownika

Obrazek

Obrazek

Obrazek
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 10.10.2008 13:43

Dubrownik zwiedzaliśmy w godzinach popołudniowych, było bardzo gorąco jak na czerwiec, ale muszę przyznać że
to miasto wywarło na nas ogromne wrażenie.


W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Bośni i Herc. przed miasteczkiem Neum jest taka duża restauracja z hotelem, mieliśmy ochotę na smaczną rybkę.

Obrazek

Obrazek

Restaurant ORKA
Obrazek

Obsługa super, najpierw sałatka z ośmiornicy (hobotnicy), ja podchodziłam do niej z wielką nieśmiałością kawałeczek na
widelczyk i przednimi ząbkami jak wiewiórka, mniam, mniam, dobre...nawet bardzo dobre.....

Obrazek

Rybki wybieraliśmy sami, kelner przyniósł na wielkiej tacy świeże rybki i kazał pokazać paluchem które nam się podobają.
Mój mąż niedowiarek poszedł sprawdzić czy aby na pewno te nasze wybrane pieką się na żaru. Mówi że je rozpoznał , ciekawa jestem poczym? Na ryby czekaliśmy z pół godziny, kelner co chwilę przychodził i pytał czy jesteśmy zadowoleni czy smakowała sałatka, czy zupka dobra, zmieniał dziecku sztućce bo zauważył że spadły, byliśmy mile zaskoczeni taką obsługą.
Warto było czekać, rybki super palce lizać, do tego Karlovaćko, lody, spaghetti i palacynki z marmoladą dla córeczki, po takiej uczcie tylko poleżeć.

Obrazek
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 11.10.2008 20:23

kropelka po kropelce poisz nas swoją opowieścią, czekam cierpliwie na ciąg dalszy ;)
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 12.10.2008 17:40

No cóż, trochę straciłam natchnienie twórcze, ale myślę że niedługo nadrobię braki.
Piszę dalej!
Następny dzień znowu leniuchowanie, smażenie naszej słowiańskiej cery, ludzi na plaży coraz więcej, codzienny rytuał w kawiarence na plaży w postaci kawy lavazazza i karlowaćko no i popołudniowy wypad na jakiś obiadek do miasta.

Po obiadku spacerek po starych, pięknych uliczkach i nagle znaleźliśmy się na drodze która zaprowadziła nas na twierdzę omiśką

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Na początku wejście fajne, schodki z kamieni trochę wyślizgane i nierówne ale idąc po takich schodach mówię wam naprawdę czuję się
historię.

Obrazek


W połowie drogi zdziwko, siedzi sobie dziewczyna i sprzedaje bileciki, za żadne skarby nie mogę sobie przypomnieć ile zapłaciliśmy, dużo to nie było chyba coś około 10-15 kun od dorosłego. Droga zrobiła się coraz bardziej stroma a kamienie coraz bardziej nierówne i śliskie. Krótka przerwa na odpoczynek, robimy parę fotek i dalej do góry.
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 12.10.2008 22:43

Dobra, to lecimy dalej...

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Powiem szczerze trochę się spociliśmy, ale nasza córeczka była niezmordowana chciała wejść na samą górę. Już przy wejściu do twierdzy schody były naprawdę strome i wysokie, była barierka (ruchoma) taka z trochę grubszego drutu. Widoki przecudne, ujście Cetiny w blasku chylącego się do zachodu słońca-niezapomniane przeżycie.


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Schodziliśmy asekurując nasza pociechę z przodu i z tyłu, ja musiałam zdjąć klapki z nóg bo obawiałam się że niekontrolowanego poślizgu.

Obrazek



Jeszcze spacerek po sklepikach alkocholowych

Obrazek

Obrazek

Obrazek
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 15.10.2008 21:44

Witam wszystkich śledzących :D

Po krótkiej przerwie spowodowanej zawaleniem pracą :evil:
piszę dalej, myślę że jeszcze ktoś czyta moje wypociny.

Przedstawiam wam owoc naszych wędrówek po pewnych sklepikach :D

Obrazek

.......zakupy z jednego dnia

W kolejnym odcinku napiszę trochę o wycieczce statkiem"Fish Piknik"na wyspę Brać do miejscowości Bol i na znaną plaże Zlatni Rat
Wybraliśmy się więc do portu aby obejrzeć statki i wybrać jakiś fajny i w miarę powiedzmy trochę luksusowy :wink:
No i wybraliśmy :evil:

Obrazek

Ło matko i córko, zdjęcie wklejam ku przestrodze, nie pływać takim luksusem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :devil: :devil: :devil:
Cały dół miał być klimatyzowany, dzień wcześniej widzieliśmy klimę na ścianie ale ona niestety jakimś dziwnym trafem cóś nie bardzo działała.
To była istna sauna, nie wszystkie okna się otwierały, a na górze było ciasno jak chol..a. Rejs tym czymś nie wspominamy za miło, około 3,5 godziny w jedną stronę w takim upale :evil:

Obrazek

Obrazek

Zbliżamy się do miasteczka Bol

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Miasteczko piękne, ale mieliśmy tylko 4 godziny i chcieliśmy zobaczyć Zlatni Rat, więc szybko pędzimy do tramwaju wodnego..

Obrazek

O !!! Już widać plażę
Obrazek :D


Obrazek

Woda super czysta,ale trochę chłodniejsza. Zajęliśmy sobie 2 leżaczki pod parasolkami, no i trochę poleniuchowaliśmy.
Za leżaki nieźle nas podliczyli , to był szok 8O ponad 90 kun za 2 godziny
cdn
coti
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 18.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) coti » 16.10.2008 22:53

bardzo fajna relacja :) czekamy na dalszą część :papa:
pozdraviam maciek
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 17.10.2008 21:01

Witam
Dzisiaj wkleję jeszcze parę fotek z fish pikniku

Nabrzeże

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Piękny jest ten kolor morza,prawda ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podsumowując wycieczkę na Bol:
- bardzo ciekawe miejsce
- krystalicznie czysta woda
- drogie leżaki
- bardzo dużo ludzi
- za mało czasu na zwiedzanie

cdn :papa:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 17.10.2008 21:25

Nie mogliśmy sobie odmówić wycieczki do Splitu. Byliśmy w 2007 na Ciovo i zwiedziliśmy trochę Split. Zdjęcia wkleję z 2007 i 2008.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mało mam zdjęć ze Splitu bez osób, sory...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to katedra,w której nie wolno :oops: robić zdjęć, ale to nie ja :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Monika_1983
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 05.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika_1983 » 07.02.2013 18:11

Witam
Przeczytałam z zaciekawieniem cały wątek. Wysłałam do Ciebie prywatną wiadomość ale chyba nie dotarła. Jestem zielona w temacie Chorwacji a wybieramy się w tym roku z rodzinką i chciałabym wiedzieć co , gdzie i jak :) Mogłabyś mi napisać jakis namiar na te Wasze apartamenty ewentualnie te obok? One były przy samej plaży na której królował "piasek"? Jak daleko było do centrum Omisa? Z góry dziękuję. Pozdrawiam
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 14.02.2013 11:52

Fale w Omisu.. Wow.. Byłem trzy razy i ani jednej fali nie widziałem. ;)
Pozdrawiam
marlena olczyk
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.12.2013
Re: wyprawa do Omisza-ale czy warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) marlena olczyk » 01.01.2015 15:33

Witam czy jest szansa na namiary tego apartamentu
emarylka
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) emarylka » 05.01.2015 10:17

Miło powspominać i rozgrzać się widokiem słonecznego lata
pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wyprawa do Omisza-ale czy na pewno? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone