Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wypoczynek z dziećmi.

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pancio
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.02.2006
Wypoczynek z dziećmi.

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancio » 19.06.2006 16:09

Witam. Bardzo proszę o pomoc. Wybieramy się w trzy rodziny z dziećmi na początku sierpnia do Dalmacji i szukamy odpowiedniego miejsca właśnie dla dzieci. Chodzi mi głównie o plażę {najlepsza by była piaszczysta} i w miarę łagodne zejście do morza. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. :lol:
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 19.06.2006 16:51

plaż piaszczystych, (właściwie to nie piasek tylko drobny żwir) jest co najwyżej tyle co palców u jednej ręki, a co do mniejsc dla dzieci poprzeglądaj zeszłoroczne posty, duuuuużo było na temat gdzie z dziećmi.
Puszcza41
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 11.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puszcza41 » 19.06.2006 17:25

Plaża w Nin, 18 km na północ od Zadaru. 2 i pół kilometra naturalnej piaszczystej łachy. W odległości 100 metrów od brzegu wody jest nie więcej niż 80cm, potem jest głębiej bo przekopano kanał dla motorówek i łodzi. Radość dla dzieci, przekleństwo dla dorosłych którzy chcą popływać - trzeba sie nieźle nachodzić, żeby się wreszcie zanurzyć :D
No przez niewielką głębokośći woda cieplejsza niż w innych rejonach...
Gabrielak
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 19.06.2006
rab

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gabrielak » 21.06.2006 10:43

wyspa Rab, miejscowość Lopar, piaszczysta plaża(bez żwirku), łagodne zejście do morza. Moja cora była zachwycona. Dużo ludzi.
Prom kursuje bardzo często (chyba co pół godziny)
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Udanych wakacji :D
WASP
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 30.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) WASP » 21.06.2006 10:46

Moim skromnym zdaniem to dobrym miejscem z piaszczystą plażą jest Omis byłem tam 5 lat temu i w tym roku również się wybieram właśnie ze względu na dzieci polecam Omis a konkretnie Omis- Stare Duce
pietro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietro » 21.06.2006 18:13

zatoka Lovrecina na wyspie Bracz-a kwaterka np.w Postirze-polecam
krzysiekrz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiekrz » 21.06.2006 22:00

W Chorwacji trudno o piasek na plaży. Osobiście spotkałem go tylko na kempie Solaris koło Sibenika, ale to był piasek nawieziony (no ale nie byłem wszędzie).
Czytałem już wiele pytań o piaszczystą plażę dla dzieci, ale ja niespecjalnie rozumiem dlaczego ten piasek jest taki ważny. Najważniejsze dla dzieci jest łagodne zejście do wody i jej odpowiednia (czyt. mała) głębokość na początku, a nie piasek. Bardzo wiele chorwackich plaż to po prostu skaliste nabrzeże, wiec nie narzekać na żwir! Dzieci doskonale bawią się kamyczkami.
Istotne jest również to, żeby nie było zbyt dużej fali, czyli osłonięcie od otwartego morza jakąś wyspą.

PS. I żeby nie było, że się nie znam :-) - mam brzdąca, a jakże. 3,5 roku stuknie niedługo, była w Chorwacji, a więc moje obserwacje poparte są pewnym doświadczeniem.
Pozdrowionka.
Vegusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 18.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vegusia » 22.06.2006 10:21

Polecam wyspę Ciovo ,bardzo fajnie i miło dla dzieciaczków,jeżeli chodzi o plaże to naprawdę dzieci dla odmiany lubią bawić się kamyczkami
bartja
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 24.03.2006
z dziećmi - duce- omis

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartja » 04.07.2006 21:14

właśnie wróciłem .

pojechaliśmy w dwie rodziny .

pierwsze wrażenie - złe - blisko drogi,150m od plaży, pod górę :)

ale wracam tam za rok bo : piaszczyste dno, piaszczysta choć mała ale nie zatłoczona plaża, płytko z 50 metrów do pasa w głąb morza, całkowity brak jeżowców !! . dzieci bezpiecznie pływały, woda nie zupa ale chłodząca . czysto a i bardzo ważne - prysznice na plaży .

czytałem dużo o duce na forum - opinie były raczej na nie, zjechałem pół chorwacji i powiem że lepiej było jedynie na braci bol - złoty róg ale ja pojechałem 50% zwiedzać a 50% leżeć a promy nie są najlepszym rozwiązaniem do przemieszczania się .

omiś ma piękną starówkę - gdzie polecam spędzać wieczory, najlepiej jadłem w restauracji "pod ordonem" nie spotkałem lepszej kuchni podczas całego pobytu - a i spróbowałem całą kartę ;) polecam .

dużo się pisze o duce i omisiu - że droga split - dubrownik - tak jest ruch ale nie przeszkadza - samochody jeżdzą maks 60 km/h. z przejściem przez drogę nie ma większego problemu .

dla porównania : byłem u znajomych którzy wynajeli kwaterę za omisiem w stronę dubrownika . byłem przerażony : 1. zjeżdzałem samochodem pod takim pochyleniem że w górach takiego nie spotkałem :) . 2 dom z 50 m od morza ale żeby dojść do plaży trzeba było być akrobatą a plaża - pasek kamieni, dno kamieniste, jeżowce, głębia dwa metry od plaży . miałem buty gumowe i miałem problemy się poruszać bezboleśnie :) .3 jak wyjeżdzałem od nich to żeby podjechać pod górę musiałem przegazowywać bo nie chciał jechać na 1 :) a i włączałem się do ruchu z 15% z ręcznego hehehe .

zwiedziłem : split - warto, trogir - trzeba !!!, dubrownik - trzeba poświęcić minum dwa dni pełne a ja miałem kilka godzin :( . brać - plaża złoty róg - super ! . spływałem kajakiem cetiną - warto . pltvickie jeziora - warto i trzeba .

jakieś rady ?
1. uważać na chorwatów za kółkiem a szczególnie na skuterach - pobili wszystkie szczyty chamstwa i głupoty jakie do tej pory widziałem .
2. targować się
3. chorwacja to nie taki znowu tani kraj - ceny są trochę większe jak u nas nad morzem ale piep...ć nasze morze !!!
4. dużo jest marketów - ceny takie jak u nas
5. kupcie wodę na miejscu w markecie - wychodzi tyle co u nas - mają dobrą wodę np jama . ( zaczynają się śmiać z polaków którzy przyjeżdzają ze swoją wodą ;) )
6. kupcie euro w polsce i wymieńcie na miejscu - ja wymianiałem 1 eur = 7,2 kun ( sprawdzać kursy - wymieniać najlepiej w banku )
7. jedzenie mają bardzo dobre a szczególnie warzywa - zajadałęm się pomidorami naszę są takie plastikowe :)
8. pytać się gospodarzy co mają na sprzedaż - rakija,wino,warzywa,owoce
9. uważać na chorwacką policję - ja dostałęm 300 kun za 15 km/h więcej - i nie było żadnej dyskusji . podobno jak przekroczysz o 30 km/h to zabierają prawo jazdy ! a z radarami stoi ich dużo i łowią tylko turystów
10. bardzo bezpieczny kraj - kilka razy jak brałem sktuter wodny,albo pływałem kajakiem zostawiałem obsłudze portfel z pieniędzmi - nigdy nic nie zgineło, na plaży to samo, czy z pokoju .
11. najlepiej gadają po angielsku ale po polsku się dogadasz :)
12. najlepiej jechać w czerwcu albo we wrześniu - nie ma tłoku korków i jest do wytrzymania jeżeli chodzi o temperaturę .
13. nie jechać na jeden raz całą trasę - zaplanować nocleg w plitwicach i zacząć szukać kwatery od jezerska - my znaleźliśmy po pół godzinie za 10 eur/os warunki super .
15. nie oszczędzać na autostradzie ! autostrada ze słoweni do splitu kosztuje 22 eur ale jedziesz 3 godziny a nie 6 lub 8 :)
16. jak jedziecie na wycieczkę do dubrownika : zabrać paszporty ! nam się udało przejechać i wrócić przez BiH bez paszportów ale nerwów było dużo :) ( a i na drogę z omisia do dubrwonika zaplanować minimum 3 h i w dubrowniku parkować w pierwszym wolnym miejscu :) )


polecam duce dla rodzin z dziećmi a sczególnie dom państwa Pupačić bardzo mili ludzie, mają tam pokoje z aneksami kuchennymi + łązienka za bardzo przystępne pieniądze zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link parking dla samochodu w cieniu - ważne :) . częśc towarzyską :) gdzie poznaliśmy bardzo fajnych czechów którzy przyjeżdzają tam już 10 lat i z którymi wypiliśmy konkretne ilości różnych rakiji i śliwowic :) . jak macie jakieś pytania walcie na maila : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

polecam chorwację !!!

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wypoczynek z dziećmi.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone