Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wypadek samochodowy w Chorwacji i co dalej??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
istria_
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 05.09.2012
Wypadek samochodowy w Chorwacji i co dalej??

Nieprzeczytany postnapisał(a) istria_ » 09.09.2012 19:07

Byłam na wspaniałych wakacjach w Chorwacji. Niestety w powrotnej drodze 5 km od granicy ze Słowenią Chorwat wyjeżdżający z podporządkowanej i znakiem STOP uderzył w nas. Masakra dzieci w aucie , auto rozwalone, ale chwała nikomu oprócz mojej głowy, kręgów szyjnych i poobijanych żeber nic sie nie stało.

Pytanie czy ktoś był w podobnej sytuacji gdzie polski ubezpieczyciel odmówioł pomocy, ponieważ Chorwacja nie jest w Uni Europejskiej.
Co dalej mam robic?
Proszę o podpowiedz!
ojtus
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.06.2010
Re: wypadek samochodowy w chorwacji i co dalej??

Nieprzeczytany postnapisał(a) ojtus » 09.09.2012 19:29

Witam.
To chyba zależy od tego, jakie masz ubezpieczenie, a nie od tego, że Chorwacja nie jest w UE. O posiadanym ubezpieczeniu nic nie napisałaś. Jeśli masz tylko obowiązkowe OC - nikt Ci w niczym nie pomoże.
A tak by the way - współczuję.
istria_
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 05.09.2012
Re: wypadek samochodowy w chorwacji i co dalej??

Nieprzeczytany postnapisał(a) istria_ » 09.09.2012 19:41

No niestety lipa , bo po powrocie (cudem)do kraju zadzwoniłam do PZU i poinformowali mnie,że muszę na własną rękę odnaleźć ubezpieczyciela, w którym ten Chorwat był ubezpieczony i od nich rządać roszczeń za zniszczone auto.
ojtus
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.06.2010
Re: wypadek samochodowy w chorwacji i co dalej??

Nieprzeczytany postnapisał(a) ojtus » 09.09.2012 19:48

Jeśli o to chodzi, to dokładnie tak....niestety. Z pierwszego posta nie wynikało, że jesteś już w Polsce. Pozdrawiam.
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008
Re: wypadek samochodowy w chorwacji i co dalej??

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 10.09.2012 07:32

Nie rozumiem jednej rzeczy... Był wypadek (z tego co opisujesz to poważny) i co??? Gdzie policja? Gdzie oświadczenie sprawcy? Czy może po prostu uderzył Was i się rozjechaliście każdy w swoją stronę?
istria_
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 05.09.2012
Re: wypadek samochodowy w chorwacji i co dalej??

Nieprzeczytany postnapisał(a) istria_ » 10.09.2012 08:27

Tak była policja wszystkie dokumenty jakie w takiej sytuacji się spisuje zostały spisane łącznie ze zrobieniem zdjęć z miejsca wypadku. Karty informacyjne ze szpitala, to wszystko jest. Mnie najbardziej interesuje jak dalej bedąc w Polsce mam postępować. Może ktoś był w podobnej sytuacji gdzie macierzysty ubezpieczyciel odmówił pomocy. A tylko poinformował,że na własną rękę trzeba sobie to wszystko załatwiać.
transporter0
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 27.06.2008
Re: wypadek samochodowy w chorwacji i co dalej??

Nieprzeczytany postnapisał(a) transporter0 » 10.09.2012 08:36

Kolega dwa lata temu też miał wypadek nie ze swojej winy w Cro. Oddał sprawę firmie ściągającej odszkodowania, zapłacił chyba 20% wartości.
istria_
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 05.09.2012
Re: wypadek samochodowy w chorwacji i co dalej??

Nieprzeczytany postnapisał(a) istria_ » 10.09.2012 08:46

wiem ,że takie są rozwiązania ale niestety 20% to sporo trzeba zaznaczyć plus vat.
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008
Re: wypadek samochodowy w chorwacji i co dalej??

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 10.09.2012 08:50

Rozumiem że szkoda jest z OC Chorwata. Myślę że powinnaś zadzwonić najlepiej na infolinię jakąś np. Twojego ubezpieczyciela żeby doradzili Ci co robić. Kurcze nie wydaje mi się żeby to było jakoś skomplikowane. W końcu sytuacja jest czysta i klarowna. Ewentualnie dłużej to pewnie potrwa niż w standardowym przypadku.
W każdym razie powodzenia i jak możesz to napisz jak sprawa się zakończyła.
istria_
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 05.09.2012
Re: wypadek samochodowy w chorwacji i co dalej??

Nieprzeczytany postnapisał(a) istria_ » 10.09.2012 08:54

na pewno dam znać chociaż po to aby innym podpowiedzieć co i jak pozdrawiam
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: wypadek samochodowy w chorwacji i co dalej??

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 10.09.2012 08:58

Masz papiery z miejsca wypadku, protokół policyjny i takie tam. Nie chce mi się wierzyć, żeby tam nie były podane dane polisy sprawcy, nazwa ubezpieczyciela, numer polisy. Tam bym dzwoniła. I zmieniła swojego ubezpieczyciela skoro się na mnie wypina :)

Nam w zeszłym roku motocyklista rozwalił auto, tyle że zwiał. Przyjechała policja, dostaliśmy protokół. Było tam miejsce na wpisanie danych ubezpieczyciela. My byliśmy w tej gorszej sytuacji, że sprawca się ulotnił.
squadus
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.08.2012
Re: wypadek samochodowy w chorwacji i co dalej??

Nieprzeczytany postnapisał(a) squadus » 13.09.2012 11:54

na stronie www.pbuk.pl jest lista tzw. korespondentow to sa nasze firmy ktor
ktore wspolpracuja z zagranicznymi troche jak taki przedstawiciel
wyszukaj odpowiedniego korespondenta i zadzwon
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010
Re: wypadek samochodowy w chorwacji i co dalej??

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 13.09.2012 13:56

Gdzieś na tym forum był, chyba ze dwa lata temu, podobny wątek, o ile pamiętam to trzeba porozmawiać z którymś biurem ubezpieczeniowym, np PZU, Hestia, Warta, oni powinni wiedzieć, które biuro w Polsce reprezentuje interesy tego chorwackiego ubezpieczyciela. Dalej to już poprowadzi nasz ubezpieczyciel.
joe
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 19.02.2012
Re: wypadek samochodowy w chorwacji i co dalej??

Nieprzeczytany postnapisał(a) joe » 15.09.2012 06:32

istria_ napisał(a):Proszę o podpowiedz!


Zajrzyj do tego linka i koniecznie przeczytaj całość , tam jest sposób postępowania >>> http://www.huo.hr/eng/in-case-of-a-traffic-accident-in-croatia/51/?opn=SHELBX8#SHELBX8

Tutaj sprawdzisz gdzie sprawca w HR jest ubezpieczony >>> http://www.huo.hr/eng/insurance-enquiry/45/

Tutaj lista towarzystw ubezpieczeniowych w HR i kontaktów do nich >>>> http://www.huo.hr/eng/third-party-liability-insurers-in-croatia/52/

Zeskanuj całą dokumentację jaka posiadasz , skrobnij maila po angielsku do ubezpieczyciela sprawcy w HR z opisem sytuacji , dołącz skany dokumentacji i czekaj co Ci odpowiedzą
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: wypadek samochodowy w chorwacji i co dalej??

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.09.2012 08:15

joe napisał(a):
istria_ napisał(a):Proszę o podpowiedz!


Zajrzyj do tego linka i koniecznie przeczytaj całość , tam jest sposób postępowania >>> http://www.huo.hr/eng/in-case-of-a-traffic-accident-in-croatia/51/?opn=SHELBX8#SHELBX8

Tutaj sprawdzisz gdzie sprawca w HR jest ubezpieczony >>> http://www.huo.hr/eng/insurance-enquiry/45/

Tutaj lista towarzystw ubezpieczeniowych w HR i kontaktów do nich >>>> http://www.huo.hr/eng/third-party-liability-insurers-in-croatia/52/

Zeskanuj całą dokumentację jaka posiadasz , skrobnij maila po angielsku do ubezpieczyciela sprawcy w HR z opisem sytuacji , dołącz skany dokumentacji i czekaj co Ci odpowiedzą


no to się nazywa fachowa odpowiedź :) sam sobie zanotuję te linki i resztę, kto wie... :( ale obym nie musiał ich użyć;
cóż w tej sytuacji to grunt się nie poddawać, próbować, próbować tak jak proponują przedmówcy
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wypadek samochodowy w Chorwacji i co dalej??
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone