Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wypadek samochodowy w Chorwacji i co dalej??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AlAn_K
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 18.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlAn_K » 13.12.2015 15:21

Z napisał(a):A myślałeś że Interisk zafunduję Ci części z ASO? :D ,każdy by chciał płacić ubezpieczenie po 500zł a w razie szkody walić części z serwisu.


Niestety tak powinni robić i kalkulować. To że nie robią, wynika z cichego przyzwolenia ubezpieczającego. Myślisz, że Niemiec czy Austriak pozwoli sobie na kalkulację szkody w oparciu o zamienniki czy używki?
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 27.08.2023 21:20

No i koniec tegorocznej przygody w Chorwacji. Na sam koniec podczas odwożenia żony i syna na lotnisko w Splicie w Trogirze miałem stłuczkę. 80-letni staruszek z nogą w szynach pomylił gaz z hamulcem i wjechał mi w tyłek uszkadzając klapę bagażnika i zderzak. Auto Toyota Auris z 2014. Chciał mi dać 200Euro przyznając się do winy. Uparłem się na kwotę 1000Euro, ewentualnie policję. No i przyjechała policja i umówiła nas na komisariacie w Trogirze 6 godzin pózniej. Na komisariacie zjawił się ów starszy mężczyzna przyznając się do winy. Spisano wszystko, sfotografowano i dostanę protokół e-mailem dopominając się o niego w ciągu 15dni.
I sam mam zgłosić na jego podstawie szkodę. Miał ktoś podobne zdarzenie za granicą?
Nadmienię jeszcze że bagażnik się zamyka więc pozwolono mi jechać do Polski. Zdarzenie miało miejsce wczoraj około 13.00 blisko galerii w Trogirze i jestem już w domu.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.08.2023 22:06

Zadzwoniłabym do swojego ubezpieczyciela, aby dowiedzieć się jakie dokumenty potrzebujesz do likwidacji szkody - może być łatwiej załatwić na miejscu niż potem z Polski. I niech na @ też przyślą info.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 27.08.2023 22:16

piekara114 napisał(a):Zadzwoniłabym do swojego ubezpieczyciela, aby dowiedzieć się jakie dokumenty potrzebujesz do likwidacji szkody - może być łatwiej załatwić na miejscu niż potem z Polski. I niech na @ też przyślą info.


Rada jak najbardziej na miejscu, tym bardziej gdy Zacheusz napisał, że jest już w domu. :faja:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.08.2023 22:29

Rzeczywiście. To teraz już żadna rada nie ma sensu, trzeba zdać się na ubezpieczyciela.
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 27.08.2023 22:39

Pytałem o wszystko policjanta na komisariacie uspokajał mnie, że ów starszy Pan jest winny i że to jest policja i żebym niczym się nie martwił. Dzwoniłem też do policjanta z Polski oddelegowanego do pracy w Trogirze z Polski. Również mnie uspokajał, że będzie ok.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 27.08.2023 22:59

Zacheusz napisał(a):No i koniec tegorocznej przygody w Chorwacji. Na sam koniec podczas odwożenia żony i syna na lotnisko w Splicie w Trogirze miałem stłuczkę. 80-letni staruszek z nogą w szynach pomylił gaz z hamulcem i wjechał mi w tyłek uszkadzając klapę bagażnika i zderzak. Auto Toyota Auris z 2014. Chciał mi dać 200Euro przyznając się do winy. Uparłem się na kwotę 1000Euro, ewentualnie policję. No i przyjechała policja i umówiła nas na komisariacie w Trogirze 6 godzin pózniej. Na komisariacie zjawił się ów starszy mężczyzna przyznając się do winy. Spisano wszystko, sfotografowano i dostanę protokół e-mailem dopominając się o niego w ciągu 15dni.
I sam mam zgłosić na jego podstawie szkodę. Miał ktoś podobne zdarzenie za granicą?
Nadmienię jeszcze że bagażnik się zamyka więc pozwolono mi jechać do Polski. Zdarzenie miało miejsce wczoraj około 13.00 blisko galerii w Trogirze i jestem już w domu.

w 2018r. w Podgoricy wjechał mi w tył autem służbowym pracownik wypożyczalni Hertz, przyjechał jego szef, spisaliśmy dokument zdarzenia, zrobiłem zdjęcia, itd...niestety musiałem zgłosić sam szkodę do ich ubezpieczyciela (brak odpowiedniej umowy z PBUK)...musiałem wypełnić druk w ichniejszym języku...tłumaczyłem trochę przez google, resztę pomógł mi e-mailowo szef sprawcy...otrzymałem za tylny zderzak Astry J ok.760 zł...
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 27.08.2023 23:07

Jeśli jego wina i masz wszystkie papiery, zgłaszasz szkodę do swojego ubezpieczyciela i on regresuje do firmy ubezpieczeniowej sprawcy.

Najprostsza droga.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 27.08.2023 23:26

marecky81 napisał(a):Jeśli jego wina i masz wszystkie papiery, zgłaszasz szkodę do swojego ubezpieczyciela i on regresuje do firmy ubezpieczeniowej sprawcy.

Najprostsza droga.

Nie każdy ubezpieczyciel ma BLS
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 27.08.2023 23:30

Pracuję w branży bardzo zbliżonej.W UE wystarcza zgłoszenie do własnego ubezpieczyciela. To nie Czarnogóra i Pidgorica.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 27.08.2023 23:36

marecky81 napisał(a):Pracuję w branży bardzo zbliżonej.W UE wystarcza zgłoszenie do własnego ubezpieczyciela.

Dotyczy tylko likwidacji szkody powstałej za granicą (ale w UE)?
W PL przy ubezpieczeniu samochodu często pośrednicy wspominają o BSL. Kilka lat temu (ostatnia szkoda) mój ubezpieczyciel odesłał mnie do firmy, w której sprawca miał polisę.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 27.08.2023 23:39

Po prostu potraktował cię jak niedouczonego frajera.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 28.08.2023 00:51

marecky81 napisał(a):Po prostu potraktował cię jak niedouczonego frajera.

Chyba nie masz racji
https://rankomat.pl/samochod/bezposredn ... ccEALw_wcB
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 28.08.2023 07:19

A do się to zrobić tak jak u nas bez kosztów np. W salonie Toyoty,? Tak żeby to zrobili dobrze. Wyjdzie wtedy myślę około 10 tys zł.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 28.08.2023 11:15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wypadek samochodowy w Chorwacji i co dalej?? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone