Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wynajem samochodu

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 17.11.2017 09:28

Witam.
Zastanawiamy się nad wypadem do Albanii . Niestety nasz samochód , już na takie dalekie podróże się nie nadaje .Szukam auta do wynajęcia ,ale niestety wiele wypożyczalni na wyjazd do Albanii nie chce wynająć. Może ktoś z okolic Poznania poleci jakąś wypożyczalnie :)
kicjow
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.06.2018
Wynajem auta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kicjow » 12.06.2018 20:51

Witajcie. W sierpniu będę w Chorwacji na tydzień i z chęcią wynająłbym jakieś auto do podróżowania.
Polecacie jakieś konkretne firmy oferujące wynajem aut, z których sami już korzystaliście?
I jeszcze pytanko czy w ogóle można gdzieś wypożyczyć auto nie mając karty kredytowej?
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Wynajem auta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 12.06.2018 20:53

Bez karty będzie mega problem.
Z reguły jest ona zabezpieczeniem.
Możesz poszukać firmy która wypożyczy bez karty ale zapewne trzeba będzie zapłacić kaucję i to niemałą.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Wynajem auta

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.06.2018 21:46

kicjow napisał(a):Witajcie. W sierpniu będę w Chorwacji na tydzień i z chęcią wynająłbym jakieś auto do podróżowania.
Polecacie jakieś konkretne firmy oferujące wynajem aut, z których sami już korzystaliście?
I jeszcze pytanko czy w ogóle można gdzieś wypożyczyć auto nie mając karty kredytowej?


wpisz w google'a: najam automobila bez kreditne kartice


pierwsza z brzegu (oczywiście nie sprawdzałem osobiście, nie korzystałem, tylko wspomagam wyszukiwanie, Twój wybór)

btw: w podobny sposób znalazłem samochód bez koniecznej karty kredytowej oraz blokady na koncie w Portugalii
karolka84
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 03.04.2012
samochodem wypozyczonym w Chorwacji do Czarnogóry

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolka84 » 04.12.2018 14:29

Czy ma ktoś doświadczenie jak wygląda wyjazd z Chorwacji do Czarnogóry samochodem wypozyczonym w Chowacji?Czy trzeba zgłaszać w Chorwacji wyjazd i płacić za dodatkowe ubezpieczenie na Czarnogórę? Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam!
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 04.12.2018 16:17

Może w tym wątku coś znajdziesz.
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006
Re: samochodem wypozyczonym w Chorwacji do Czarnogóry

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 27.12.2018 22:54

karolka84 napisał(a):Czy ma ktoś doświadczenie jak wygląda wyjazd z Chorwacji do Czarnogóry samochodem wypozyczonym w Chowacji?Czy trzeba zgłaszać w Chorwacji wyjazd i płacić za dodatkowe ubezpieczenie na Czarnogórę? Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam!


Byłem z wypożyczalni z Dubrownika - lotnisko. Trzeba było zgłosić wyjazd zagraniczny przed wypożyczeniem. Za dodatkową opłatą otrzymałem "zieloną kartę" do auta i w drogę ! Wszędzie taka procedura.
Ando78
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.02.2019
Re: W dużym skrócie: Drvenik, Hvar oraz Korcula 2013 :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ando78 » 23.04.2019 21:51

Gdzie lepiej wypożyczyć auto w Drvenik czy na wyspie Hvar
strusiu4
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.07.2019
Dubrovnik, wynajem auta

Nieprzeczytany postnapisał(a) strusiu4 » 07.07.2019 12:18

Witam, to mój pierwszy post na forum.
Mam pytanie, czy ktoś wynajmował z was auto w Dubrovniku? Ponieważ mam taki zamiar a nigdy tego nie robiłem. Problemem dużym jest dla mnie depozyt, zazwyczaj wychodzi on 500-1000 euro. Czy są jakieś wypożyczalnie, które nie żądają depozytu? Rok temu byłem swoim autkiem w Splicie, teraz samolotem więc jest taka potrzeba. Jakie macie doświadczenia w tej kwestii? :)
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008
Re: Dubrovnik, wynajem auta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 12.07.2019 11:46

strusiu4 napisał(a):Witam, to mój pierwszy post na forum.
Mam pytanie, czy ktoś wynajmował z was auto w Dubrovniku? Ponieważ mam taki zamiar a nigdy tego nie robiłem. Problemem dużym jest dla mnie depozyt, zazwyczaj wychodzi on 500-1000 euro. Czy są jakieś wypożyczalnie, które nie żądają depozytu? Rok temu byłem swoim autkiem w Splicie, teraz samolotem więc jest taka potrzeba. Jakie macie doświadczenia w tej kwestii? :)


Tak, są takie wypożyczalnie, które nie wymagają kart kredytowych czy zabezpieczeń. Aczkolwiek są zazwyczaj dużo droższe i mają umowy tylko po Chorwacku. Sprawdź typowo Chorwackie, mniejsze wypożyczalnie. Żadna sieciówka nie da auta bez depozytu.

Przykładowo szukałem na sierpień/wrzesień busa dla pasażerów 5+2 na tydzień. W dużych wypożyczalniach z depozytem, koszt wynajęcia 1500-1700 zł. W wypożyczalniach bez depozytu 3000-3500 zł. Co prawda depozyt na takiego busa wyniósł 2000 euro ale z odpowiednim ubezpieczeniem (od kradzieży, uszkodzeń itd.) nie musimy się martwić, czy ta kwota do nas wróci.
Ewela9933
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewela9933 » 14.02.2020 21:18

Crazy_Lemon napisał(a):Mam sprawdzoną firmę u której moi znajomi zawsze wypożyczają samochód.

Jest taniej niż wynajem przez Ryanair a mają wszystko jasno napisane, bez żadnych ukrytych kosztów, no i serwis klienta jest naprawdę dobry. My wynajmujemy z nimi w tym roku na 12 dni z lotniska w Zadarze i zapłaciliśmy 190 euro wraz z całkowitym ubezpieczeniem, takim w którym każdy excess jest całkowicie pokryty.

Nie wiem czy mi wolno podać link i nazwę tutaj, więc w razie czego piszcie na priva to podam
Ewela9933
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewela9933 » 14.02.2020 21:22

Czy można uzyskać link do tej wypożyczalni w Zadarze o której Pan/Pani pisze na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Walkiria
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walkiria » 25.07.2020 12:42

Ewela9933 napisał(a):Czy można uzyskać link do tej wypożyczalni w Zadarze o której Pan/Pani pisze na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Czy otrzymała Pani namiary na tą wypożyczalnię?
Mnie też interesują wypożyczalnie samochodów właśnie z Zadaru, najlepiej z lotniska. Wylatujemy już 30-07, spontanicznie bardzo więc mało czasu na ogarnięcie wszystkich tematów. Jeśli ktoś będzie mi w stanie pomóc będę bardzo wdzięczna :)
braciak
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.09.2020
Wypożyczenie auta Split

Nieprzeczytany postnapisał(a) braciak » 11.09.2020 08:10

Witam wszystkich,
Czytałem kilka wątków, tych starszych i bardziej aktualnych. Chciałbym dowiedzieć gdzie aktualnie najlepiej wypożyczyć auto w okolicach Splitu. Konkretnie na 7 dni. Czy te na lotnisku jest konkurencyjne? Co dochodzi do opłat, które wyskakują na stronach www? Bo 350 zł za 7 dni wydaje mi się podejrzane. Ile mniej więcej blokują na karcie? Czy można dogadać się w inny sposób i jeśli tak to w jaki? Mógłby ktoś udzielić kilku wskazówek na co zwrócić uwagę i o co zadbać przy takim wypożyczeniu? Nie chcę się nadziać, z góry dzięki ;)
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008
Re: Wypożyczenie auta Split

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 27.01.2021 15:29

braciak napisał(a):Witam wszystkich,
Czytałem kilka wątków, tych starszych i bardziej aktualnych. Chciałbym dowiedzieć gdzie aktualnie najlepiej wypożyczyć auto w okolicach Splitu. Konkretnie na 7 dni. Czy te na lotnisku jest konkurencyjne? Co dochodzi do opłat, które wyskakują na stronach www? Bo 350 zł za 7 dni wydaje mi się podejrzane. Ile mniej więcej blokują na karcie? Czy można dogadać się w inny sposób i jeśli tak to w jaki? Mógłby ktoś udzielić kilku wskazówek na co zwrócić uwagę i o co zadbać przy takim wypożyczeniu? Nie chcę się nadziać, z góry dzięki ;)


Wszystko zależy od firmy z jakiej korzystasz. Mniejsze auta na parę dni warto z sieciówek bo często mają promocje.
Przykładowo w 2018 na majówkę za Forda Focusa na tydzień chcieli 500 euro blokady na karcie. Pół roku później za Forda ST chcieli 700 euro. Sam wynajem nie był drogi, 400-600 zł. To było w sieciówkach (Herz, Firefly). Natomiast w 2019 w Chorwacji wynająłem na tydzień busa Opla Vivaro z mniejszej, chorwackiej wypożyczalni z Zadaru. Gdy się wykupiło najwyższe ubezpieczenie full insurance to nie blokowali nic na karcie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone