Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wymiana pieniędzy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009
Wymiana pieniędzy

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 07.04.2014 06:14

Kto z nas pamięta film "Sztos"? Jak panowie robili w "wała" podczas wymiany pieniędzy?
Otóż, jako koneser polskiego kina zwracam uwagę na takie sceny i wydawałoby się,że to tylko w filmie jest to możliwe.Okazało się,że nie. Ubiegłe lato,przechadzając się mostem do centrum Trogiru, trafiliśmy na pewnego jak się okazało później typa,który zaoferował wymianę Euro po korzystnym kursie. Niby nic szczególnego,cena dobra tylko,że zachowanie kolesia było trochę jak w/w filmie. Pewnie gdybym go nie widział nie wzmocniłbym czujności. Na szczycie mostu po chwilowej dyskusji wyjął kasę,przeliczył ją i zwinął. Zagadał,że powinniśmy zejść z niego"bo tam dalej lepiej". Co się okazało ? Wiadomo,w międzyczasie próbował podmienić kasiorkę. Uchwyciłem ten moment i z hukiem do niego co kombinuje? Tym samym ostro spławiłem go.
Jaki morał? Panie,Panowie,wymieniajmy tylko w poważnych instytucjach,nawet jeżeli mamy kilka Kun mniej na Karlovačko.
Pozdrawiam Cromaniaków
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 07.04.2014 19:01

14 lat minęło od nakręcenia "Sztosu"...a akcja filmu toczy się w latach 70-tych.... niestety ubiegłego wieku!! Dzisiaj masz karty bankomatowe, kredytowe,,,bankomaty, banki... i WIEDZĘ!! Nie strasz ....takimi tekstami, typami...kolesiami! My jesteśmy RACJONALNIE .."nienabierającymi" się naiwniakami!!
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.04.2014 19:43

Kto dzisiaj wymienia walutę u cinkciarzy? Chyba samobójcy...
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 07.04.2014 19:53

Raul73 napisał(a):Kto dzisiaj wymienia walutę u cinkciarzy? Chyba samobójcy...


...nie tylko :wink:
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 07.04.2014 20:37

hehe,tradycyjnie na forach jak to bywa krytyka się zakrada.A kto pisał,że chciałem dać mu kaskę?To był taki typ jak za dawnych czasów Rumuni na przygranicznych bazarach.Wprost za rękę ciągnąc coś wciskali.
Zamiar taktyczny tego wątku miał na celu podzielenie się tą przygodą,oraz dać do myślenia,aby kogoś nie trafił taki typ.Ot co :roll:
A co do cinkciarzy.Mieszkam przy "granicy" i zapewniam,że kasę(Ewro) na moje upragnione wakacje posiadam z wymiany z cinkciarzem. Powód? Oczywisty-kurs waluty
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 20.04.2014 16:43

nie chce nikogo obrażać, ale Polacy dadzą się naciągnąć bo sa po prostu skąpi, okazja działa na nas jak lep na muchy
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 20.04.2014 18:54

rocker napisał(a):Polacy dadzą się naciągnąć bo sa po prostu skąpi
Nie nie obraziłeś mnie , ale zastanawiam się czy nie pomyliłeś nas Polaków ze szkopami? 8O
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 20.04.2014 19:22

maniust napisał(a):
rocker napisał(a):Polacy dadzą się naciągnąć bo sa po prostu skąpi
Nie nie obraziłeś mnie , ale zastanawiam się czy nie pomyliłeś nas Polaków ze szkopami? 8O


A może ze Szkotami? :lol:
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 20.04.2014 20:38

rocker napisał(a):nie chce nikogo obrażać, ale Polacy dadzą się naciągnąć bo sa po prostu skąpi, okazja działa na nas jak lep na muchy

Jak widać autor chociaż jest Polakiem a więc wg cytowanej opinii skąpcem nie dał się naciągnąć. No i co? Za to przesympatyczny Chorwat zapewne wcale nie skąpy okazał się oszustem.
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 20.04.2014 22:55

rocker napisał(a):nie chce nikogo obrażać, ale Polacy dadzą się naciągnąć bo sa po prostu skąpi, okazja działa na nas jak lep na muchy


Polacy zawsze dawali się robić w ... balona, i to w majestacie prawa, nie inaczej jest teraz, wystarczy poogladać programy typu "Państwo w państwie" lub "Prosto z Polski". Może trochę nie na temat, ale ten typ tak już ma...
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 21.04.2014 06:42

Niepotrzebny ten dramat co do naszych rodaków.W każdym kraju znajdzie się jakiś naciągacz i jego ofiara- naciągnięty.Po co te złośliwe komentarze?Podzieliłem się przygodą, abyście mogli zwrócić uwagę na to,że oprócz zachwytu pięknem tego kraju powinniśmy zwrócić też uwagę na ciemniejszą stronę człowieczeństwa.Ot co?
W rzeczywistości jeżeli mam wymienić kasę to robię to w "pewnych" miejscach.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 21.04.2014 19:57

mariuszula napisał(a):Podzieliłem się przygodą, abyście mogli zwrócić uwagę na to,że oprócz zachwytu pięknem tego kraju powinniśmy zwrócić też uwagę na ciemniejszą stronę człowieczeństwa.Ot co?

I dobrze zrobiłeś, a złośliwymi komentarzami się nie przejmuj bo są tacy co tylko to potrafią pisać na różnych forach.
Ja to znam z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych bo pracowałem w hotelu orbisowskim i Pewexie i takich "kolesiów" walutowych było wielu przed i na terenie tych placówek więc nie ze mną były te numery. :) .
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 21.04.2014 20:38

Pisałem już o takich typkach.Mieszkam przy granicy z Niemcami i widuję,ba wymieniam kasę u nich i nic złego na kombinatorstwo ich nie mogę powiedzieć.
Forumowym malkontentom mówię stanowcze NIE!
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 21.04.2014 20:45

mariuszula napisał(a):Pisałem już o takich typkach.Mieszkam przy granicy z Niemcami i widuję,ba wymieniam kasę u nich i nic złego na kombinatorstwo ich nie mogę powiedzieć.
Forumowym malkontentom mówię stanowcze NIE!


A na kombinatorstwo tych chorwackich możesz?
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 21.04.2014 21:09

Trafił mi się jeden Chorwacki kwiatek,więc napisałem ku przestrodze. Nie był to typ z którym wdałbym się w wymianę. Podpinał się z próbą wymiany do której nie doszło.Nic więcej
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Wymiana pieniędzy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone