Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wymiana Euro-Kuna na granicy CHorwackiej

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Markosszakal
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.07.2011
Wymiana Euro-Kuna na granicy CHorwackiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) Markosszakal » 17.07.2012 20:05

Witam
Za tydzień wybieram się ze znajomymi do chorwacji do miejscowości KRK. Mam pytanie odnośnie wymiany Euro na Kuny na granicy Chorwacji. Czy na granicy znajduję się jakiś kantor w którym można wymienić troche Euro na kuny w celu opłacenia autostrad w Chorwacji. Ze względu na brak możliwości zakupu kun w Polsce chciałbym prosić was o infromacje jak rowiązać ten problem. Z góry dziekuje za informacje.
Pozdrawiam
janusz s
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 22.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz s » 17.07.2012 20:19

Za autostrade plac karta najwygodniej i bez kolejek.Mozna tez placic euro.
arezi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 09.06.2011
wymiana

Nieprzeczytany postnapisał(a) arezi » 18.07.2012 02:01

Masz wiele opcji do wyboru, to juz zalezy od Ciebie. Możesz płacic kartą, przelicznik jest nawet lepszy niz przy wymianie, bez problemu za autostrade zapłacisz w euro, a reszte dostaniesz w kunach i juz będziesz miał kuny :). Zatrzymywac się i wymieniac euro na kuny w pierwszym lepszym kantorze, nie wiem czy się opłaca.
Salemka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 17.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Salemka » 18.07.2012 08:21

Markosszakal napisał(a):Witam
Za tydzień wybieram się ze znajomymi do chorwacji do miejscowości KRK. Mam pytanie odnośnie wymiany Euro na Kuny na granicy Chorwacji. Czy na granicy znajduję się jakiś kantor w którym można wymienić troche Euro na kuny w celu opłacenia autostrad w Chorwacji. Ze względu na brak możliwości zakupu kun w Polsce chciałbym prosić was o infromacje jak rowiązać ten problem. Z góry dziekuje za informacje.
Pozdrawiam


Witam,
Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej za autostrady płacić kartą, a kuny wyciągać z bankomatu bo najtaniej wychodzi. Czyli na drogę potrzeba tylko kilka Euro na drobne wydatki, jeżeli jedziecie przez Austrię to dobrze mieć drobne centy bo na niektórych stacjach toalety są płatne, w Cro toalety są darmowe a za wszystko można spokojnie kartą płacić. Kuny mogą być potrzebne tylko raczej w małych przydrożnych knajpkach gdzie mogą nie mieć czytników kart. Na stacjach przy autostradach zawsze płacę kartą i nie muszę się zastanawiać czy dobrze mi wydali ;-)
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2522
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: wymiana

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 18.07.2012 08:31

arezi napisał(a): Możesz płacic kartą, przelicznik jest nawet lepszy niz przy wymianie, bez problemu za autostrade zapłacisz w euro, a reszte dostaniesz w kunach i juz będziesz miał kuny :). Zatrzymywac się i wymieniac euro na kuny w pierwszym lepszym kantorze, nie wiem czy się opłaca.


Najlepiej płacić oczywiście kartą.
Jak zapłacisz w euro - to wydadzą w euro i kunach
Ja bym nie wymieniał na granicy euro na kuny
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 18.07.2012 08:51

A co w sytuacji jeśli terminal autostradowy padnie i wyłącznie gotówką będzie można płacić?
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 18.07.2012 09:16

Na taką sytuację - przynajmniej ja i zalecam to też moim współtowarzyszom podróży - zabieram z Polski
200 Kun
1000 koron czeskich (w drodze powrotne to co mi zostanie wydaję na paliwo)
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 18.07.2012 09:55

Markosszakal napisał(a):Czy na granicy znajduję się jakiś kantor w którym można wymienić troche Euro na kuny


Na przejściu w Macelj,zaraz po przekroczeniu granicy,
po prawej stronie jest kantor.
Możesz wymienić euro na kuny.
Markosszakal
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Markosszakal » 18.07.2012 19:38

Witam
Zapomniałem dodać że jadę przez Słowacje i Węgry także proszę o podpowiedź o kontor od tej strony. Może jest gdzieś taki na granicy.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 18.07.2012 20:43

Markosszakal napisał(a):Witam
Zapomniałem dodać że jadę przez Słowacje i Węgry także proszę o podpowiedź o kontor od tej strony. Może jest gdzieś taki na granicy.


Ale jaka trasa jedziesz ? przez Budapeszt czy 86 ?
jak M7 to na granicy przed przejsciem wymienisz eu na kn...na nowym przejsciu...
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 22.07.2012 01:08

Daj spokój z wymienianiem euro na kuny. Miej na wszelki wypadek z 50 euro w banknotach po 10, a kuny wyciągniesz ze ściany jak już dojedziecie. W razie braku terminala płacisz w jurkach, wydadzą najpewniej w kunach, przelicznik ok. 7,5 HRK = 1EUR.
infantasy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infantasy » 23.07.2012 17:35

Witam,
Kropi - ten przelicznik to z bankomatu czy z kantoru ?
Czy ktoś mógłby potwierdzić ten rewelacyjny wynik euro do kuny ?
A może w Makarskiej albo Podgorze, ktoś widział jakiś ładny bankomat. Chyba jest przy Konzumie w Makarskiej?
krakry1
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakry1 » 23.07.2012 19:18

Zadam lamerskie pytanie. Które bramki na autostradach w Cro to te którymi płaci się kartą? Z której strony, czy jakoś specjalnie opisane? czy też może wszystkie? (chyba nie?)
infantasy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infantasy » 23.07.2012 20:29

Aktualne linki z tego forum:
http://www.hnb.hr/tecajn/htecajn.htm
oraz
http://www.zaba.hr/home/wps/wcm/connect ... aslovnica/
czyli w sumie nie ma opcji. Tylko karta i wypłata w ich Zagrebacka Banka lub bankomacie.
Orientujecie się jaka prowizję bierze Kredyt Bank za wypłaty w Chorwacji ?[/url]
infantasy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infantasy » 23.07.2012 20:36

Z tego co pamiętam to na bramki no cash zjeżdża się dużo wcześniej. Coś a`la lokalna droga wzdłuż autostrady. Nie tak jak u nas. Będę próbował tego manewru w tym roku. To sam sprawdzę. :)
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Wymiana Euro-Kuna na granicy CHorwackiej
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone