Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wymarzone wakacje w Chorwacji- Wyjazd po raz pierwszy...

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majchrzok
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 15.07.2012
Wymarzone wakacje w Chorwacji- Wyjazd po raz pierwszy...

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzok » 15.07.2012 21:23

Hej :) Na wstępie przedstawię się- jestem Maciej i jestem studentem. Od dwóch lat planuje już wyjazd do Chorwacji jednakże jakoś do tej pory brakowało odwagi... i w sumie kasy też :roll:
Otóż to, jako że jest to moja pierwsza podróż- przygoda zagraniczna miałbym kilka ważnych pytań... :idea:
Przede wszystkim mam problem z najważniejszym- wyborem możliwie najlepszej lokalizacji na moje wakacje- wakacje które chciałbym spędzić z moją dziewczyną. Raczej aby ograniczyć koszty oraz że ma być to "przygoda życia" planujemy wybrać się pod namiot- ( auto bez klimy to i "lokum" nie może być za dobre) :twisted:. Tak więc, gdzie najlepiej wybrać się do Chorwacji? Nie ukrywam, że widoki jakie prezentujecie w Swoich fotorelacjach bardzo ale to bardzo mi się podobają, lecz z tego co widzę najpiękniej jest tam gdzie najdalej tzn południe Chorwacji... Czy północ tzn okolice Rijeka są godne polecenia? Te okolice posiadają wspaniałe widoki gór nad morzem? Odnośnie lokalizacji również ważne jest bezpieczeństwo jak i to aby nie było to komplente odludzie... :wink:
Podróżować zamierzamy Moim jakże wspaniałym pełnoletnim nissanem do którego mam pełne zaufanie, jednakże mimo to, przydałoby się jakieś ubezpieczenie w razie W... A więc czy firmy ubezpieczeniowe ubezpieczają- (assistance) dość stare auta czy raczej nie ma co szukać?
Jeszcze jedną kwestią której nie jestem pewien to koszty...- planujemy wyjechać na jakieś 7-8 dni - bez noclegów po drodze- i mamy przeznaczone na ten wyjazd ok 3 tysięcy złotych. Auto jakim dysponujemy to nieduży benzyniak doładowany LPG.

Wiem, że wiele informacji idzie znaleźć tu na forum lecz odpowiedzi jest tak wiele, że sam już nie wiem co myśleć na w/w tematy...
:wink: :wink:
Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź!
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 15.07.2012 21:31

witam!jezeli szukasz czegos na poczatku sierpnia(od 2-ego),to mam dla ciebie tania alternatywe dla namiotu...dla was dwoje,pokoj za 20 euro dziennie na wyspie Pag...jezeli jestes zainteresowany odezwij sie tu(info i foty):
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
majchrzok
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzok » 15.07.2012 21:47

w sumie cenowo całkiem fajnie by to wyszło, ale planujemy wyjazd koło 25 sierpnia... ale dziękuje bardzo za informacje :!:
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 15.07.2012 21:57

w tym czasie(od 22-ego sierpnia) tez juz mamy wolne pokoje... wiec jezeli chcesz to pisz...pozdrawiam!
KURYK
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KURYK » 16.07.2012 09:42

Istria też piękna, niekoniecznie musi być południe.
Jak na 2 osoby kasy myślę że spokojnie wystarczy, oczywiście bez 2 posiłków dziennie w konobach.
Pozdrawiam studentów.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 16.07.2012 11:38

Istria też jest piękna. Zwłaszcza jeśli się jeszcze nie widziało Dalmacji,
więc to nawet dobry pomysł, tym razem tu bliżej, następnym dalej.
Moim zdaniem ładniej jest na wschodnim jej wybrzeżu, tam widać góry wpadające do morza.
KURYK
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KURYK » 16.07.2012 13:40

Mnie też lepiej podobało się na wschodnim, poszukajcie coś w Lovran,Moscenicka Dreaga, Rabac, bądż całkiem na dole- Medulin, Premantura.
Pula nie przypadła mi do gustu, ot typowe miasto.Niestety w sprawie kempingów nie pomogę, bo my zawsze apartmani-większa rodzinka.
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 16.07.2012 21:10

ah te studenckie eskapady jak je czytam to łezka w oku się kręci ja będąc na studiach szukałem jakże odległych regionów typu Bieszczady Tatry Sudety, to już była wyprawa, a do tego przeważnie fiatem 126p, lub bis, choć często i gęsto kończyło się na PKP i a póxniej z buta ale wspomnienia bezcenne :D, gdzie 95% przestrzeni bagażowej zajmował namiot, a tak na serio w tym terminie za te pieniądze spiąc na kempingu w namiotach pieniążków powinno starczyć spokojnie ale ja jako student (jeżeli mógłbym nim być teraz to pojechałbym na początku września nie na 7 a na min 10 dni i nie do Dalmacji północnej a co najmniej środkowej-we wrześniu, dłużej posiedzicie niż wyjazd w sierpniu). Nissan napewno da radę zapewne będziecie zadowoleni, a tak już poza tematem pozdrawiam studentów.
MarcoPolo78
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 05.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcoPolo78 » 16.07.2012 22:09

Zgadzam się z przedmówcą. Jadąc we wrześniu (koniecznie w ciemno) możecie liczyć na promocje cenowe. W bezpośredniej konfrontacji z gospodarzem obiektu można wynegocjować atrakcyjne dla Was ceny. Aby obniżyć koszty wyjazdu możecie zabrać ze sobą wyżywienie a wówczas podana kwota spokojnie Wam wystarczy.
P.S. Ceny noclegów na polu namiotowym (w przeciwieństwie do Polski) mogą Was zaskoczyć - mogą być większe niż cena wynajmu dwuosobowego pokoju
majchrzok
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzok » 17.07.2012 13:25

dziękuje bardzo za odpowiedzi oraz za pozdrowenia! niestety ale właśnie tylko koniec sierpnia nam pasuje :? a odnośnie pokojów, czy szukać w takim przypadku prędzej czy też jechać w ciemno?
MarcoPolo78
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 05.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcoPolo78 » 17.07.2012 14:52

Do wszystkich NIEZDECYDOWANYCH wybierajcie opcje wyjazdu w ciemno!!!!

Jadąc w ciemno:
1) widzisz co bierzesz,
2) nie wysyłasz zadatku więc w każdej chwili możesz zmienić swoje plany,
3) w bezpośredniej konfrontacji z właścicielem masz możliwość negocjacji cen (osobiście przekonałem się, że nawet do 40%)

Na ostateczną cenę noclegu ma wpływ przede wszystkim:
- nasze pochodzenie (ceny kwater dla Polaków są niższe niż np. dla Niemców)
- okres przyjazdu (polecam końcówkę sierpnia i wrzesień)
- ilość osób (im więcej tym lepiej)
- długość pobytu
- położenie obiektu (im bliżej morza tym drożej)

PAMIĘTAJCIE znaczna część pensjonatów/kwater nie ma swojej strony internetowej, wiec nie panikujcie jeśli nie możecie nic znaleźć w sieci
MarcoPolo78
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 05.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcoPolo78 » 17.07.2012 15:04

Ja ze swoją drużyną (2 pary) wyjeżdżam do Cro w nocy 24 sierpnia. Po raz 5 wyjeżdżam pod koniec sierpnia, po raz 5 w ciemno!!!
lopez500
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lopez500 » 17.07.2012 18:05

cześć 24 sierpnia wybieram się z moją żoną motocyklem do chorwacji , i chyba też pojedziemy w ciemno. pozdrawiam
stig00fabijan
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) stig00fabijan » 18.07.2012 08:22

chciałbym się wybrać do chorwacji w kilka osób i szukam jakiegoś domku do wynajęcia w ciekawym miejscu. Jakie miejsce polecacie? A znacie może jakiś portal czy stronę gdzie można zarezerwować jakiś domek?
majchrzok
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzok » 19.07.2012 10:47

lopez500 napisał(a):cześć 24 sierpnia wybieram się z moją żoną motocyklem do chorwacji , i chyba też pojedziemy w ciemno. pozdrawiam


nono motocyklem to jest dopiero przygoda :) fajna sprawa.
postanowione jedziemy w okolice lovran. będzie lipa- jedziemy dalej :twisted:
pytanie, co z ubezpieczeniem assistance? czy firmy ubezpieczeniowe dają takowe na niespełna dwudziestoletnie auta?
fakt faktem- auto bez awarii jeździ u nas od hmm o ja 15 lat :roll: ale lepiej dmuchać na zimne.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Wymarzone wakacje w Chorwacji- Wyjazd po raz pierwszy...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone